Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Captain Harlock


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#16 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 17 June 2008 - 12:02

Το Captain Harlock και γενικά ότι άλλο έχει βγάλει ο Leiji (Akira) Matsumoto είναι η επιτομή των anime της περιόδου πριν το '90 και ότι συνεχίζει να βγάζει αραιά και που σήμερα πάλι ανταγωνίζετε και ξεπερνά τα περισσότερα από τα υπόλοιπα σύγχρονα anime:wooi2:.Ελπίζω κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον να έχω όλες τις σειρές και ταινίες του ώστε να απολαύσω το σύμπαν του στο ολικό μεγαλείο τους.Απλά τελειότητα:blingeye2:!


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#17 mitsos84

mitsos84

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 17 June 2008 - 14:20

εεεεεεεεεεε....να ρωτησω κατι.......?

θε΄λω να κατεβασω τα 42 επισοδεια...

ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΚΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ DOWNLOAD ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ!!!!!!!!?????????

ευχαριστω...
Posted Image

#18 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 22 June 2008 - 21:04

Αυτές τις μέρες οι Live Evil κυκλοφόρησαν το επεισόδιο 30.

Άντε άλλα 12 και η σειρά ολοκληρώνεται! Αν συνεχίσουν με αυτό το ρυθμό μάλλον σε 1 - 1,5 χρόνο...καλά είναι!
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#19 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 22 June 2008 - 23:21

w00t?"


τα μεταγλωττισμένα ελληνικά εννωούσα xD

#20 oni12

oni12

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 posts

Posted 23 June 2008 - 00:23

Δεν 3ερω αν φοβοταν καποιος αλλος οταν εβλεπε captain harlock, εγω παντως θυμαμαι οτι οταν εβλεπα με κυριαρχουσε ενας φοβος (αυτος που φοβασε να πας μεχρι την τουαλετα:blush2:)
Και τωρα τοσα χρονια μετα που το 3αναβλεπω (τhx live_evil) μπορω να πω οτι ακομα μουδημιουργει ενα περιεργο συναισ8ημα
Ο καλυτερος ηρωασ που εχει υπαρξει...
:himitsu:

#21 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 10 September 2008 - 14:19

Βγήκε το επεισόδιο 31 από Live Evil:)
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#22 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 24 November 2008 - 10:59

Yahoo τι ευχάριστο ξύπνημα!!! Βγήκε το επεισόδιο 32 από Live Evil! Ορμήξτε!!!! Άντε άλλα 10 έμειναν...
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#23 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 24 November 2008 - 11:34

Ολεεεεεε!!!!!!!!!


Internet, Hassin!

#24 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 November 2008 - 17:21

O Mizuki Ιchirou τα δινει ολα στο οpening theme του Captain Harlock

[media]http://www.youtube.com/watch?v=jJ4lXoLUAQk[/media]

Metal version
[media]http://www.youtube.com/watch?v=SYY2vzPh5BM[/media]

Posted Image



#25 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 24 November 2008 - 18:04

Φοβερός ο Mizuki Ιchirou.

Βέβαια για εμένα πρώτος έρχεται ο Θεός Isao Sasaki!

Εδώ τραγουδά Galaxy Express 999 & Yamato! (Δεν είναι off topic, έχουν σχέση με τον Harlock!)

[media]http://www.youtube.com/watch?v=U5wI9lvtqOs[/media]

Matsumoto και ξερό ψωμί!

#26 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 24 November 2008 - 23:29

ποια candy candy ποια sailormoon...ο captain harlock ειναι το απολυτο ανιμε των παιδικων μου χρονων...ακομα και τωρα που το σκεφτομαι με γεμιζει μια γλυκια μελαγχολια...το ιδιο το ανιμε τοτε μου φαινοταν μελαγχολικο και γιαυτο μου αρεσε τοσο...το χω στο προγραμμα να το ξαναδω καποια στιγμη...

xbJ3b2w.jpeg


#27 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 29 November 2008 - 14:08

Χεχεχεχοχοχοχαχαχα μόλις κατέβασα το Harlock Saga!!!! Μέχρι τώρα δεν το έβρισκα πουθενά. Είχα βρεί ένα τόρεντ στο Gamato αλλά δεν είχε seeds και μετά κατά τύχη βρήκα ένα άλλο στο Isohunt. Και αυτό είχε λίγους seeds αλλά επιτέλους κατέβηκε! Και με πολύ καλή ποιότητα... τώρα θα το seedάρω.
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#28 MogDevil

MogDevil

    Retro AnimeFan

  • Members
  • 63 posts

Posted 30 November 2008 - 12:26

οτη και να πω για αυτο το ανιμε εινε ληγο Captain Harlock FTW προσπαθω να μαζεψω ολα τα επισοδια 32 επισοδιο ??? παω να το κατεβασω με την μια α και μια εξηπιρετισι αν μπορης να μου στιλις σε pm το link για το Harlock Saga mr.Mc Hasap.......



Edited by MogDevil, 30 November 2008 - 12:28.
Διορθοση κειμενου


#29 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 30 November 2008 - 23:18

@mchasap: Βασικά σε torrent δεν... Είναι licenced, για αυτό. Εγώ το κατέβασα μέσα σε 2 εβδομάδες μέσω emule.

Μπορώ να πω πλέον, ότι έχω όλα τα anime του matsumoto, τα περισσότερα με ιαπωνικό ήχο και αγγλικούς υπότιτλους. Εξαίρεση φυσικά οι σειρές που δεν έχει ολοκληρώσει η Live-eviL (τα επεισόδια υπάρχουν σε raw).
Κατάφερα και βρήκα ακόμα και το Fire Force Dna Sights 999.9 και μάλιστα το μετέφρασα κι όλας στα Ελληνικά (από Ιταλικό πρωτότυπο)!

Βασικά 3 πράγματα μου λείπουν:
- Η σειρά Super Submarine 99 που ναι μεν την έχω, αλλά μόνο στα γαλλικά (fansubbing έχει γινει μόνο στο πρώτο επεισόδιο και γαλλικοί υπότιλοι δεν υπάρχουν, μόνο γαλλική μεταγλώτιση).,
- Τα επεισόδια 3 και 4 της Queen Emeraldas (τα έχω μόνο στα Ιαπωνικά με κορεάτικους hardsubbed υπότιτλους)
- Και δεν έχω καθόλου το OVA Torajima no Mi-me. Ξέρω την ύπαρξή του μόνο από το διαδίκτυο.

Όταν τελειώσω την μετάφραση στις ταινίες του matsumoto (τα 3 Galaxy Express, τo Fire Force Dna Sights 999.9 και την Queen Millenia), να δοκιμάσουμε να κάνουμε καμία αλύσίδα; ή δεν υπάρχει λέτε ενδιαφέρον;

#30 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 02 December 2008 - 08:44

@mchasap: Βασικά σε torrent δεν... Είναι licenced, για αυτό. Εγώ το κατέβασα μέσα σε 2 εβδομάδες μέσω emule.

Μπορώ να πω πλέον, ότι έχω όλα τα anime του matsumoto, τα περισσότερα με ιαπωνικό ήχο και αγγλικούς υπότιτλους. Εξαίρεση φυσικά οι σειρές που δεν έχει ολοκληρώσει η Live-eviL (τα επεισόδια υπάρχουν σε raw).
Κατάφερα και βρήκα ακόμα και το Fire Force Dna Sights 999.9 και μάλιστα το μετέφρασα κι όλας στα Ελληνικά (από Ιταλικό πρωτότυπο)!

Βασικά 3 πράγματα μου λείπουν:
- Η σειρά Super Submarine 99 που ναι μεν την έχω, αλλά μόνο στα γαλλικά (fansubbing έχει γινει μόνο στο πρώτο επεισόδιο και γαλλικοί υπότιλοι δεν υπάρχουν, μόνο γαλλική μεταγλώτιση).,
- Τα επεισόδια 3 και 4 της Queen Emeraldas (τα έχω μόνο στα Ιαπωνικά με κορεάτικους hardsubbed υπότιτλους)
- Και δεν έχω καθόλου το OVA Torajima no Mi-me. Ξέρω την ύπαρξή του μόνο από το διαδίκτυο.

Όταν τελειώσω την μετάφραση στις ταινίες του matsumoto (τα 3 Galaxy Express, τo Fire Force Dna Sights 999.9 και την Queen Millenia), να δοκιμάσουμε να κάνουμε καμία αλύσίδα; ή δεν υπάρχει λέτε ενδιαφέρον;


Από μένα μια συμμετοχή θα έχεις πάντως:wooi2:

Λογικά μια τέτοια αλυσίδα θα σπείρει τον όλεθρο :oo:
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us