Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

ενοικίασις DVD ANIME μεσω του ιντερνετ


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 sakouliass

sakouliass

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 03 April 2008 - 15:38

Εχω βρει καποιες ιστοσελιδες που εχουνε πολλους τιτλους ανιμε και ενοικιαζουνε μεσω του διαδικτυου. Μπορει να τα ξερετε οπως το Netflix πχ. Εχουμε κατι τετοιο στην ελλαδα? Η εστω μια καλη συλλογη ανιμε για πωληση μεσου διαδυκτιου.

#2 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 03 April 2008 - 15:43

Φιλαρακι μπορεις πολυ απλα να λαβεις μερος σε μια απο τις αλυσιδες διακινισης των ανιμε που υπαρχουν εδω κ ετσι θα εχεις τα ανιμε που θες ευκαιρα για να τα γραψεις κ να τα εχεις δικα σου 4 evah!!
Κοιτα αν θες το τι γραφουνε στο ADN..Πιστευω οτι σιγουρα θα βρεις κατι κ χωρις να ξοδευτεις..
Anime Distribution Network - .aNiMe//GR Forums
Posted Image

#3 sakouliass

sakouliass

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 04 April 2008 - 14:36

Ναι ένταξή .. Άλλα καμία φορά θες άπλα να έχεις στην διαθέσει σου μια καλή σύλλογοι και να αγοράσεις το original και να τοχεις. ειμε λήγω collector. Καλά ακόμα καλύτερά άμα μπορούσαμε να μπούμε στο video club και να ενικοιαζαμε anime. Άλλα αυτό στην Ελλάδα δύσκολο

#4 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 04 April 2008 - 15:40

Καλά ακόμα καλύτερά άμα μπορούσαμε να μπούμε στο video club και να ενικοιαζαμε anime. Άλλα αυτό στην Ελλάδα δύσκολο


Μερικα vc εχουνε μερικους τιτλους ανιμε αλλα μονο μεταγλωτισμενα,πραγμα ξενερωτο κατα τηγνωμη μου...Τωρα για site στην Ελλαδα να πουλανε,(ποσο μαλλον να ενοικιαζουνε)δεν γνωριζω...Απο το εξωτερικο ομως....για δες εδω
(αν δεν το ξερεις ηδη) :

Welcome to Right Stuf, Your Anime Superstore and Web Resource
Posted Image

#5 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 04 April 2008 - 18:51

Μερικα vc εχουνε μερικους τιτλους ανιμε αλλα μονο μεταγλωτισμενα,πραγμα ξενερωτο κατα τηγνωμη μου...Τωρα για site στην Ελλαδα να πουλανε,(ποσο μαλλον να ενοικιαζουνε)δεν γνωριζω...Απο το εξωτερικο ομως....για δες εδω
(αν δεν το ξερεις ηδη) :

Welcome to Right Stuf, Your Anime Superstore and Web Resource

Στην Ελλαδα δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο...Παντος φιλε μπορεις οπως ειπε και ο mAs_81 να λαβεις μερος στις αλυσιδες που εχουμε εδω στο ADN:wooi2:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#6 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2008 - 10:34

Μπορείς να δοκιμάσεις να βλέπεις τα fansubs και μέτα να αγοράζεις από το να νοικιάζεις dvd, αν πρέπει να το δείς σε dvd μπορείς να δοκιμάσεις private trackers που παίζει αρκεό πράμα.
rsrGbGx.gif

#7 Hiko

Hiko

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 05 April 2008 - 11:40

Ο τελευταίος private tracker που ήξερα ήταν η Demonoid. Την οποία Demonoid δυστυχως την έμαθα ενα περίπου μηνα πριν κλείσει, και κάθε φορά που έκανα search για οτιδήποτε, γουρλωναν τα ματια μου μπροστά στην οθόνη.

Ξέρεις να προτείνεις κανα private tracker αντιστοιχο ή να κάνεις καποια παραπομπή; Ή μήπως αποτελει εφτασφράγιστο μυστικό η υπαρξή τους και μονο;
:D

#8 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2008 - 12:15

Άσχετο αλλά το demonoid χρυσό και άγιο αλλά ήταν μερικώς private, καλό ψάξιμο :hahaha:
rsrGbGx.gif

#9 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 05 April 2008 - 18:16

Ξέρεις να προτείνεις κανα private tracker αντιστοιχο ή να κάνεις καποια παραπομπή; Ή μήπως αποτελει εφτασφράγιστο μυστικό η υπαρξή τους και μονο;
:D

BoxTorrents
Πολύ καλός private tracker με ελεύθερες εγγραφές νομίζω (τουλάχιστον εγώ γράφτηκα με την πρώτη) με μόνο περιορισμό το γνωστό ratio, αλλά έχει μόνο ολοκληρωμένες σειρές. Δηλαδή δεν θα βρεις καμμία ongoing σειρά εκεί, δεν τις δέχονται να ανέβουν οι admins.
Στα συν και η πολύ καλή ποιότητα των εκδόσεων που κυκλοφορούν εκεί.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#10 giota_p

giota_p

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 09 May 2008 - 08:37

Με τις αλυσίδες νομίζω πως λύνεται ως ένα βαθμό η δυσκολία ανεύρεσης ορισμένων anime. Άσε που γιατί να τα νοικιάσεις όταν με καλό ψάξιμο μπορείς να βρεις να τα κατεβάσεις; :wooi2: