Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* - - - - 1 Ψήφοι

Αγαπημενος Gundam character


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Απρίλιος 2008 - 02:04

Μιας και τον τελευταιο καιρο εχω πορωθει με τα Gundam ειπα να ανοιξω αυτο το thread.
Για να εχει ενδιαφερον οταν προτεινουμε καποιο χαρακτηρα ας βαζουμε εκτος απο το ονομα του και:
το ονομα της σειρας που συμμετειχε αλλα
και καμια picture.
Posted Image
e.g Lockon Stratos (Mobile Suit Gundam 00)

Δημοσιευμένη  εικόνα



#2 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Απρίλιος 2008 - 02:12

Κι εμένα αυτός μου αρέσει από το Gundam 00.Από το Seed/Seed Destiny o Kira και από το Wing ο Zechs.Προς το παρόν αυτά έχω δει.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#3 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Απρίλιος 2008 - 20:25

Posted Image

Τελειωνοντας και το destiny τοποθετω τον Mu La Flaga σαν αγαπημενο μου χαρακτηρα απο αυτη την σειρα.

Δημοσιευμένη  εικόνα



#4 Mystic Gohan

Mystic Gohan

    Cocky Mothaf@ck@

  • Members
  • 45 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Μάιος 2008 - 11:56

Απο το 00 που ηταν η πρωτη Gundam σειρα που ειδα μου αρεσαν ολοι οι πρωταγωνιστες

Απο το Seed,o Κira χαλαρα

#5 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2.051 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούνιος 2008 - 20:35

απειρο respect στον Mu La Flaga...
απο το 00 μου αρεσε ο Allellujah Baptism

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#6 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Ιούνιος 2008 - 01:40

Posted Image
Ο Char μπορώ να πω είναι από τις πρώτες μου επιλογές


Από εκεί και πέρα, δύσκολα μου κάνει κάποιος ήρωας εντύπωση, αλλά οι Mu La Flaga και Kira Yamato από SEED ήταν παλικάρια.

E5VV38U.jpg


#7 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1.385 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Ιούνιος 2008 - 17:52

Αγαπημένος μου είναι ο Athrun(Gundam Seed)
Posted Image

Από το 00 συμφωνώ και εγώ με τον thread starter ότι ο Lockon ήταν κορυφή.
Και ο Μu ήταν πολύ κορυφαίος (ο voice actor του είναι ο αγαπημένος μου).

#8 epiczeroxxi

epiczeroxxi

    Ultimate Coordinator

  • Members
  • 76 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Ιούνιος 2008 - 20:13

Posted Image
Ο αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι ο Kira Yamato επειδή:
1.είναι ευγενικός
2.έχει πολλές ικανότητες(όπως όλοι οι Coordinators)
3.Τα έχει με τη Lacus
4.Κάνει ότι αυτός επιθυμεί και δεν ακολουθεί τις εντολές πάντα
5.Είναι καλός μαχητής σε άοπλη μονομαχία
6.Είναι ο καλύτερος πιλότος Gundam της CE
7.Προσπαθεί να μη σκοτώνει , αν δε χρειάζεται
8.Και ο χαρακτήρας του μυάζει με το δικό μου
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα
A New Era.A New World.A New History.
Spoiler:

#9 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2.051 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Ιούνιος 2008 - 21:01

αυτο παλι ποτε δνε το καταλαβα. προσπαθει στις μαχες να μην σκοτωνει...
το νοημα ειναι να μην μπεις καθολου στον πολεμο. αλλα οταν μπεις να τα δινεις ολα. δλδ. σκοτωνεις οποιον μαχιμο αντιπαλο βρεις. ειναι πολυ ακαρδο αυτο που λεω, αλλα μπορει αυτος που σημερα αφησες να ζησει, αυριο να προκαλεσει με καποιο ( εστω και τυχαια) τροπο σε σενα ή αυτους τους οποιους θελεις να προστατεψεις. το ξερω οτι λεω πολυ μεγαλη κουβεντα και οτι δεν ειναι ευκολο να χανεις την ανθρωπια σου, αλλα οταν πολεμας για μενα υπαρχει μονο ενας κανονας. " ο θανατος σου, η ζωη μου"

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#10 epiczeroxxi

epiczeroxxi

    Ultimate Coordinator

  • Members
  • 76 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Ιούνιος 2008 - 21:37

Προσπαθεί να μη σκοτώνει για να σταματά τις μάχες με τις λιγότερες δυνατές απώλιες.Στόχος του είναι να δώσει τη δυνατότητα σε πολιτικές φιγούρες σαν τη Lacus Cleyn και την Cagalli Yula Atha να καταφέρουν να πετύχουν παγκόσμια ειρήνη χωρίς να στερήσουν κάθε είδους ελευθερία από την ανθρωπότητα,το οποίο είναι και το όνειρό του.
Για αυτό αφοπλίζει και δε καταστρέφει τα αντίπαλα Gundams.
(για τον Kira μιλάμε)
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα
A New Era.A New World.A New History.
Spoiler:

#11 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Ιούνιος 2008 - 22:55

Ο Kira εξ' αρχής δεν είχε όρεξη να εμπλακεί στον πόλεμο. Συν τοις άλλοις είχε το δίλημμα αν θα ακολουθήσει τον Athrun ή τους φίλους του στο Archangel οι οποίοι και αυτοί μπλέχτηκαν στον πόλεμο χωρίς να το θέλουν.

Μέσα στο χάος του πολέμου, προσπαθώντας να υπερασπιστεί το Archangel, σιγά σιγά έγινε στρατιώτης χωρίς καν ο ίδιος να το καταλάβει. Αυτό φαίνεται και από το σημείο
Spoiler: μεγάλο SPOILER


Εκείνη την στιγμή συνειδητοποίησε ακόμα πιο πολύ πως όλον αυτόν τον καιρό είχε γίνει κανονικός στρατιώτης και σκότωνε ανθρώπους.

Όταν του δόθηκε η ευκαιρία, θέλησε να φύγει από το Archangel ώστε να γλιτώσει από τον ψυχοφθόρο πόλεμο, όμως εκεί βρέθηκε σε ένα μεγάλο δίλημμα.

Spoiler:


Στον πόλεμο (όπως και σε κάθε αληθινό πόλεμο) δεν υπήρχαν καλές και κακές πλευρές. Οι naturals και οι coordinators είχαν ο καθένας δίκιο από την πλευρά τους. Ο πόλεμος άρχισε λόγω διαπλεκόμενων συμφερόντων και διαιωνιζόταν για τα συμφέροντα της εκάστοτε κυβέρνησης. Η κάθε πλευρά είχε χάσει στον πόλεμο αγαπημένα της πρόσωπα και από ένα σημείο και πέρα είχαν ξεχάσει και οι ίδιοι για ποιον λόγο πολεμάνε. Είχε μείνει μόνο το μίσος και η έχθρα.

Ο Kira ήταν ένα από τα λίγα άτομα τα οποία είδαν πως δεν έχει νόημα να πολεμάς τους στρατιώτες, αλλά τα συμφέροντα που βρίσκονται πίσω από τον πόλεμο. Για αυτό και μόνο είναι άξιος σεβασμού χαρακτήρας :nod:

E5VV38U.jpg


#12 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2.051 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Ιούνιος 2008 - 23:49

ετσι οπως τα λες ακριβως ειναι. αλλα αυτο, απο τη νευρυτερη οπτικη. και φυσικα τον σεβομαι που δεν εγινε απανθρωπος, πολεμικη μηχανη, τερας. απλα πιστευω οτι μεσα στη μαχη δεν εχεις την πολυτελεια να χαριζεσαι. και ακομα, οταν παιρνεις μαι αποφαση οπως ανεφερες, προσπαθεις να την εκτελεσεις στον καλυτερο δυνατο βαθμο.

τεσπα εγω κυριως εκανα λογο για τους υπολοιπους πιλοτους Gundam, που ηταν οι περισσοτερο επικυνδυνοι, και δεν θα σταματουσαν οσο ειχαν Mobile Suit να πιλοταρουν. οι υπολοιποι "κοινοι" στρατιωτες, κα ιφυσικα δεν ειναι απαραιτητο να πεθανεις. και οσο για τα συμφεροντα, οταν ξενος στρατος επιτιθεται στην χωρα που θελω να προστατεψω, οσο και αν καθοδηγειται με ψεμματα ( ή οτιδηποτε) αυτος ο στρατος, ειναι αποφασισμενος να σκοτωσει. αν θελεις να απαλλαγεις απο τους ανθρωπους που κρυβονται απο πισω, στειλε δολοφονους, αλλα ποτε, μην χαριζεσαι στη μαχη

τελος, το ξαναλεω. αν ειναι στο χερι μου, δεν θα σηκωσω το οπλο. αλλα αν αναγκαστω να το σηκωσω, θα το κατεβασω με σκοπο να σκοτωσω.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#13 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1.535 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Ιούλιος 2008 - 09:39

Some random irrelevant posts were deleted,carry on ppl:tensai:

#14 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2.136 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Ιούλιος 2008 - 14:07

Posted Image

irrelevant is nothing

LfNX0dh.png


#15 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Ιούλιος 2008 - 20:47

From Gundam 00

1)Setsuna(same as shinn,αλλα με την διαφορα οτι απο μικρος ηξερε την ασχημη πλευρα του πολεμου)
2)Lockon(cool,calm,hero)

Seed Destiny

1)Shinn(πληγωμενος χαρακτηρας,με καλα στοιχεια ομως)
2)Kira(balanced character(berserk οποτε υπηρχε αναγκη κ ηρεμος στο χαλαρο του)

Gundam wing

1)Heero(μαγκας απλα)

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kenny: 20 Ιούλιος 2008 - 20:49
spoiler removed... >.<



Δημοσιευμένη  εικόνα