Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

D&D world


  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#331 Seppuku

Seppuku

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 14 May 2012 - 10:22

Έγινε επίσημη ανακοίνωση για new edition! (Πολύ την λένε είδη 5th Edition:))

http://www.wizards.com/dnd/Article.aspx?x=dnd/4ll/20120109
http://www.enworld.org/index.php?page=dnd5e


Φτάνει θα τα ομολογησω όλα!! όχι άλλες εκδόσεις!! Bye the way, σαν την 3.5 καμία!!!

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τα βιβλία για το DnD? Μου είπαν κάτι φίλοι να μαζευτούμε να παίξουμε, να το ξαναθυμηθούμε :D


Ποιάς έκδοσης? Σε pdf μπορείς να τα βρείς όλα, αλλιώς e-bay για αγορές μεταχειρησμένων....

Proud listener of Radio Rivendell

Posted Image


http://jewellersapprentice.wordpress.com/


#332 Lexar

Lexar

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 08 January 2013 - 20:16

Καλησπέρα σε όλους/ες.

Πρόσφατα ένας παίχτης μου αποφάσισε να μετοικήσει εκτός Ελλάδος με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί κενή θέση στο campaign στο οποίο είμαι DM.
Σκεφτόμουνα έτσι και αλλιώς να εντάξω 1 παίχτη ακόμα οπότε με την ευκαιρία μπορώ να εντάξω και δύο φίλους αν κάποιος θέλει να φέρει και κάποιον γνωστό του.
Το campaign αφορά:
- Κανόνες 2nd edition σε Advanced Dungeons and Dragons.
- Custom World (είμαι DM 17 χρόνια τώρα οπότε το δημιουργικό πνεύμα δουλεύει ασταμάτητα.)
- Ο κόσμος έχει ατμόσφαιρα και περιβάλλων με Forgoten Realms αλλά με σαφώς πιο "epic" χαρακτήρα.
- Οι παίχτες είναι ήδη στο 8ο επίπεδο και οι νεοεισαχθείς θα δημιουργήσουν χαρακτήρα σε αυτό το level.
- Aligments Good (any) ή neutral με good tendencies για να "κολλήσουν" με την ομάδα και την κύρια περιπέτεια.
- Το συγκεκριμένο campaign είναι στον 2ο χρόνο λειτουργίας του και έχει ξεκινήσει απο 1ο επίπεδο.

Οι παίχτες που ενδιαφέρονται θα πρέπει:
- Να έχουν δυνατότητα κάθε Σάββατο 12 μεσημέρι ~ 5 απόγευμα να μπορούν να συμμετέχουν. Το campaign γίνεται σπίτι μου περιοχή Βύρωνας - Αθήνα, οπότε θα πρέπει να μπορούν και να μεταβούν.
- Καλό θα είναι να έχουν κάποια εμπειρία αλλά δεν είναι το πλέον απαραίτητο αν έχουν διάθεση να μάθουν και να διαβάσουν ότι χρειάζεται.
- Επιθυμητό η ηλικία τους να είναι πάνω από 25 ετών.
- Καλό πνεύμα συνεργασίας και καλή αίσθηση του χιούμορ είναι ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.

Αν πιστεύετε πως ταιριάζετε σε αυτό που ψάχνω και φυσικά ενδιαφέρεστε, παρακαλώ στείλτε μου απάντηση σε private message για να το δώ ή στο e-mail μου.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.