Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Lupin III


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#31 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 07 April 2012 - 12:33

ειπα να το δω μιας και μιλησατε γι αυτο ....
1
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#32 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 10 April 2012 - 02:59

ΒΥΖΙΑ. και καλο σεναριο. και ενδιαφερον σχεδιο. θα το βλεπω σιγουρα.

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#33 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 12 April 2012 - 16:08

Τελικά αυτή η σειρά είναι ασυναγώνιστη στον οπτικό τομέα, όταν είναι να συγκριθεί με τις υπόλοιπες που προβάλλονται στην ίδια περίοδο. Κι επίσης από ότι φαίνεται κάθε επεισόδιο θα είναι με τη Μινε, αν κρίνω από τα δυο πρώτα(αλήθεια, γνωρίζουμε συνολικό αριθμό επεισοδίων; ).

Όσον αφορά το δεύτερο επεισόδιο
Spoiler:


#34 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 14 April 2012 - 05:05

αν η σειρα εξελιχθει με την κλεφτρα ως κεντρικο χαρακτηρα και οχι τον Λουπιν θα απογοητευτω πολυ :/

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#35 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 14 April 2012 - 12:48

Έλα ρε, δε νομίζω. Δεν είναι δα και ότι λέγεται "The Woman Called Fujiko Mine"!

#36 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 April 2012 - 14:56

εγω εθχα δει παλιοτερα λιγα επεισοδια απο την τριτη σαιζον των 155 επεισοδιων. Η Lupin ειναι κλασσικη και μπορεις να δεις απειρα επεισοδια. Εγω βεβαια δεν ημουν διαθεσιμος αλλα ηταν πρωτοτυπα.


καλη σειρα αλλα ας βαλει και λιγο αστεια gags να γελασουμε. ολο σοβαροφανεια και δολοπλοκιες! δεν εγινε γνωστη η Lupin για αυτο. Ας υπαρχει και λιγο αυθορμητισμος. ολο το σεναριο κατα γραμμα να ακολουθα;

Να πω πως το καναν γιατι πχ το manga ηταν σοβαρο, οπως με την Hakaba Kitarou.......

#37 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 14 April 2012 - 16:02

Έλα ρε, δε νομίζω. Δεν είναι δα και ότι λέγεται "The Woman Called Fujiko Mine"!


not sure if trolling

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#38 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 14 April 2012 - 16:33

Ρε φίλος. Το όνομα της έχει στον τίτλο. Πρώτη εμφανίζεται σε ό,τι official art έχουν βγάλει. Είναι μόνη της στο opening και στο ending. Ήταν ο μοναδικός χαρακτήρας που μοιράστηκαν τα δύο επεισόδια ως τώρα.

Ναι, είναι safe bet να υποθέσουμε ότι είναι και θα παραμείνει η πρωταγωνίστρια της σειράς.

#39 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 16 April 2012 - 20:55

στο ονομα της σειρας ειναι και ο Λουπιν <_<

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#40 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 17 April 2012 - 00:57

Ισοπαλία

#41 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 19 April 2012 - 17:47

Αν τα δυο πρώτα επεισόδια είχαν μικρές ενοχλήσεις που τα έκαναν λίγο ενοχλητικά το τρίτο
Spoiler:


#42 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 June 2012 - 18:19

Έχοντας φτάσει και αυτό το κομματι του Lupin στο τέλος του νομίζω μπορούμε με μια βεβαιότητα ότι πρόκειται για τις πολύ ωραίες σειρές της ανοιξιάτικης season. Aν και η υπόθεσή του αρχικά αναλωνόταν στις επι μέρους ιστορίες μπόρεσε εν τούτοις και ανέπτυξε ένα αρκετά καλό κεντρικό σενάριο. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ανακολουθίες στα twists αλλά to be honest πέρασα τόσο καλά που δεν με ενδιαφέρει καν. Μου άρεσαν πάρα πολύ οι χαρακτήρες και ιδιαίτερα η πρωταγωνίστρια την οποία η σειρά δεν προσπαθούσε να δικαιολογήσει, αλλά περισσότερο να παρουσιάσει πολύπλευρα. Αυτό που με εντυπωσιασε πραγματικά ήταν όμως ότι ενώ μέσα σε μια υπόθεση χωρέσανε ότιδηποτε μπορεί να θεωρηθεί fanservice στον χώρο των anime εντούτοις το κάνανε με τρόπο ώστε είχε θέση στην σειρά,δεν ενοχλούσε και έφευγε από τα όρια του fan cattering.

Ο οπτικοακουστικός τομέας ήταν απλά άψογος όπως άψογη ήταν και η ατμόσφαιρα. Στην αναφορά στον Fidel Castro γέλασα τόσο πολύ.

#43 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 29 June 2012 - 19:41

Spoiler: Τέλος


#44 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 30 June 2012 - 10:41

Spoiler: Ending spoilers


#45 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 July 2012 - 13:10

Spoiler:

Edited by Nikos1451, 01 July 2012 - 13:11.