Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Lupin III


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#16 krepoula

krepoula

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 28 February 2010 - 14:59

Εχω δει μονο το Cagliostro No Shiro του MIyazaki αλλα μπορω να πω οτι με ενθουσιασε.
Ευχαριστουμε για τα links!:riiight:

#17 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 February 2010 - 18:35

Ολόκληρη η τρίτη ςεζόν στο bakabt, υποθέτω από τα bootleg dvds :B
rsrGbGx.gif

#18 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 September 2011 - 13:09

Bump ...

Τέταρτη σεζόν από φέτος, άντε μπας και δούμε τη πρώτη! :P
rsrGbGx.gif

#19 Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

    Dark Lord of the Sith

  • Members
  • 318 posts
  • LocationKamatero, Athens

Posted 22 September 2011 - 16:15

Bump ...

Τέταρτη σεζόν από φέτος, άντε μπας και δούμε τη πρώτη! :P

Η πρώτη είναι και μικρή (23 επ. μόνο) οπότε μπορείς να την ξεπετάξεις στα γρήγορα!
Posted Image

Posted Image

#20 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 22 September 2011 - 19:32

Τη περιμένω και εγώ τη 4η season, μετά το castle of cagliostro είμαι πλέον fan

παλικάρι ο lupin

qzMHWHd.png


#21 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 22 March 2012 - 20:20

Lupin III - The Woman Called Fujiko Mine

έχουμε και λέμε:
Director: Sayo Yamamoto (Michiko to Hatchin)
Takeshi Koike (Redline)
series composition: Mari Okada (AnoHana)
anime episode writer: Dai Sato (Cowboy Bebop, Eureka 7), and composer/musician Naruyoshi Kikuchi => the opening and in-show music

how more great can it get???
Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#22 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 23 March 2012 - 11:56

^ Αυτά είναι! Θα έβλεπα οτιδήποτε περιέχει Lupin III μέσα, αλλά με τέτοιους συντελεστές, δεν χάνεται με τίποτα. :Blissfull:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#23 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 March 2012 - 21:12

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Posted Image



#24 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 06 April 2012 - 12:13

Εξαιρετικό animation και γενικά πολύ δυνατό οπτικά επεισόδιο το πρώτο επεισόδιο του Mine Fujiko to Iu Onna, ίσως από τα δυνατότερα που έχω δει ποτέ σε anime.
Πρωτότυπο opening. Διασκεδαστικοί χαρακτήρες. Πολύ γυμνό, αλλά δεν είναι fanservice...y. Εμένα τουλάχιστον δε με ενόχλησε, δένει θεματικά και με την προσωπικότητα της Mine.
Προβλήματα υπήρχαν στην πλοκή, με παγίδες σε διαδρόμους που ενεργοποιούνται με ένα κουμπί ακριβώς στο σημείο που βρίσκονται οι χαρακτήρες (γεια σου Digimon), τοίχους που περιστρέφονται ενώ δε θα είχαν κανένα λόγο και παρά πολλά τέτοια παράλογα. Δε φαίνεται να δίνει σημασία σε τέτοιες λεπτομέρειες ( ;) η σειρά. Για αρχή, δεν αφαιρεί και πολλά από την απόλαυση. Οι χαρακτήρες δεν ήταν άσχημοι τουλάχιστον. Ο καλύτερος είναι ο βοηθός του ντέντεγκντιβ.

#25 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 April 2012 - 12:14

Ψήθηκα... >.<

Aν κάποιος δεν έχει επαφή με τις προηγούμενες lupin σειρές μπορεί να το δει η μπα;

#26 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 06 April 2012 - 12:16

Ναι, δεν χρειάζεται να έχεις δει τίποτα. Ούτε εγώ είχα καμία επαφή με το franchise πριν από αυτό. Το πρώτο επεισόδιο δείχνει τη γνωριμία του Lupin με τη Mine. Δεν παίρνει τίποτα δεδομένο, ακόμα και ποιος ακριβώς είναι ο Lupin μας δείχνουν.

#27 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 06 April 2012 - 12:29

Ψήθηκα... >.<

Aν κάποιος δεν έχει επαφή με τις προηγούμενες lupin σειρές μπορεί να το δει η μπα;


nope, αλλά δες το castle of cagliostro.

qzMHWHd.png


#28 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 06 April 2012 - 13:09

Εεεε... εντάξει, χάρμα οφθαλμών, φάτε μάτια ψάρια και μπάτε σκύλοι αλέστε.

Spoiler:


Όσο για τις παγίδες δεν ενοχλήθηκα. Κάθε
Spoiler:
Ένας αυτός και ένας ο dungeon master.

#29 Trivia Spitting Monster

Trivia Spitting Monster

    Moe Baby Jorōgumo

  • Members
  • 369 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 06 April 2012 - 18:57

1:
Καλά, τι πανέμορφο πράγμα είδαν τα πονεμένα μου ματάκια;! Τι απίστευτο art; Τι φοβερό animation; Και κυρίως: γιατί κανένας δεν το βροντοφώναξε με ντουντούκες πως έβγαινε αυτό το καλούδι;!

Ας βγάλουμε ένα πράγμα απ' τη μέση: το fanservice δεν με νοιάζει τις περισσότερες φορές. Δεν επιλέγω να δω σειρές με αυτό γιατί δεν είμαι το κοινό στο οποίο απευθύνονται. Οι υπόλοιποι ας κάνουν πάρτι, εμένα με μοιάζουν κι άλλα πράγματα πέρα από τσιρίζουσες νεαρές και ημίγυμνους νεαρούς (όχι ότι οι τελευταίοι με χαλάνε, αλλά ας το αφήσουμε να πέσει για την ώρα). Αλλά αυτό όχι μόνο έχει μια κάποια σημασία στην πλοκή (η Mine είναι μαζόχα, με τη βούλα) αλλά είναι και μέρος της ταυτότητας της σειράς. Και τι πλάκα που έχει αυτή η ταυτότητα! Σέξι, διασκεδαστική περιπέτεια, με τρελές καταδιώξεις, πληθώρα όπλων και πολυμήχανους πρωταγωνιστές. Ουσιαστικά, η πλοκή δεν έχει και τόση σημασία (αν και ας τους δώσουμε μπράβο για την πρωτοτυπία:
Spoiler:
). Αυτό που έχει είναι το θέαμα, οι snappy διάλογοι, τα σκηνικά, οι ανατροπές, το δες-το-για-να-το-πιστέψεις art και aimation... Η μουσική από πίσω είναι να σε τρελαίνει, θυμίζοντας Bebop (αν και το Bebop επηρεάστηκε απ' το στυλ του Lupin πρώτα... Οξύμωρο!) Και πώς τελειώνει το πανηγύρι;
Spoiler:


Αν συνεχίσει έτσι, θα περάσουμε υπέροχα!

Posted Image

We must be nothing less than fabulous.

^MyAnimeList^


#30 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 April 2012 - 20:30

Τα είπατε τα περισσότερα από αυτά που ήθελα να πω. Τώρα για το λεγόμενο "fanservice" ούτε εμένα με πείραξε. Ίσως γιατί δεν μπορώ να το κατατάξω ως τέτοιο. Για μένα ο ερωτισμός ο οποίος έχει θέση στην υπόθεση και δεν περιορίζεται σε pantsu shots και boobies shots και defying laws of physics ρουχαλάκια δεν με ενοχλεί.

Γενικά και ρυθμό είχε και δράση και το χιούμορ του, και η Mine είναι πολύ διασκεδαστική χαρακτήρας
Spoiler: ep 1
Έχει πάντως ένα τσαγανό το οποίο δεν το συναντάς σε πολλούς γυναικείους χαρακτήρες τώρα τελευταία. Συμπαθέστατος και ο Lupin ευρηματικός και gentleman. Σε αρμονία με όσα λέει η TSM από πανω μου έβγαλε σε αρκετά σημεία ένα Spike feeling.

Αll in all με έπιασε τώρα να το αρχίσω το franchise από την αρχή. :D