Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tattoo - Piercing [Art Or Crap?]


  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#91 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 10 August 2008 - 15:26

βασικα εγω exw 2-3 σκουλαρικια...θελω να κανω ενα στο χειλος μπροστα αλλα δεν ειμαι σιγουρος..προς το παρον συμβιβαζομαι και με αυτα στα αυτια....
τωρα για τατου δεν κανει να κανεις το καλοκαιρι και γιαυτο θα χτυπησω ενα πισω στην πλατη τον Σεπτεμβρη!!
:)

Tiger-stock-blog-header.jpg


#92 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 12 August 2008 - 01:43

Και τα 2 είναι τέχνη. Προσωπικά έχω μια τρύπα στο αριστερό αυτί και σε 20 μέρες περίπου θα πάω και για δεύτερη απο πάνω. Το θέμα με το piercing είναι οτι συχνά ξεφεύγει απο τα όρια της τέχνης και πάει στο διάολο. Εκεί γίνεται άσχημο αισθητικά.

Τα τατού on the other hand είναι σίγουρα τέχνη ακομά και σημαδεύουν το σώμα σου για πάντα. Είναι το αρνητικό τους αλλά υπάρχουν τατού που είναι απίστευτα όμορφα. Μακάρι να βρώ κανα σχέδιο και για μένα...:nosey:
Posted Image

#93 cheery girl!

cheery girl!

    amuto lover!

  • Members
  • 91 posts

Posted 12 August 2008 - 18:38

Εμενα να σας πω την αληθεια παντα με ελκυαν τα tattou και τα σκουλαρικια,οταν φυσικα δεν φτανουν στην υπερβολη και στολιζουν ωραια σημεια του σωματος......

Tattou δε νομιζω ποτε να κανω διοτι.....(να το πω τωρα η να μην το πω?)εμ...να....εχω ενα προβληματακι με τις βελονες!!!!!(Θελω να γινω και κτηνιατρος τρομαρα μου!!!!)

Διαφορετικα δεν θα ειχα κανενα αλλο ενδοιασμο......πιστευω οτι τα τατου που δεν εχουν γινει με μοναδικο σκοπο το τραβηγμα της προσοσχης του πληθους ειναι....πολυ ενδιαφεροντα.....ειδηκα οταν δεν ειναι και κοινοτυπα!Λενε πολλα για την προσωπηκοτητα του ατομου που επελεξε να τα ενοποιησει με την σαρκα του.......ισως να εκφραζουν και ιδεολογια καμια φορα....

Οσο αναφορα το piercιng εχω ειδη απο μια τρυπα σε καθε μου αυτι,καθως και ενα πολυ γλυκο και διακριτικο αστερακι στη μυτη μου......Δεν νομιζω πως θα εκανα ποτε κατι διαφορετικο......καμια φοαρα μου φαινεται ιδιαιτερα ελκυστικο και το σκουλαρικι στον αφαλο......ομως εχω ακουσει πως δημιουργει συχνα μολυνσεις και ειναι λιγο ενοχλητικο καθως μπορει να μπλεχτει με την μπλουζα και να υπαρξουν προβληματα.......

Αυτα.........
-''How old are you?''

-''Seventeen'' he answered promptly. -

-''And how long have you been seventeen?''
His lips twitched as he stared at the road.

-“A while,”........

#94 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 28 September 2008 - 17:26

Εχω 3 στ'αυτια κ ένα πάνω απο το πιγούνι.. δεν ξέρω ορολογίες..

This is called Labret.. Well i know about nico tattoo...its rly good..Το δικο μου Tattoo λεω να το βαρεσω ή στο Eight ball ή House tattoo..Θα συμβουλευτω ομως σιγουρα ενα φιλο μου πριν αποφασισω σε ποιο θα παω...
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#95 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 28 September 2008 - 17:38

εκανα tatoo πριν 2 χρόνια ενα κινέζικο σύμβολο...πίσω στη μέση δεξια ...έχω piercing στον αφαλό και στη μυτη........:kawaii:

Edited by hyuga, 28 September 2008 - 17:39.
χρονος ρηματος

Posted Image

#96 Dark_Venus

Dark_Venus

    Error 404

  • Members
  • 161 posts

Posted 28 September 2008 - 18:00

βασικα περα απο τα κλασσικα τρυπημενα αυτακια δεν εχω κατι αλλο....παροτι μου αρεσουν πολυ τα tatoo.............

#97 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 posts

Posted 29 September 2008 - 10:49

Είχα ξοδέψει ώρες κι ώρες άσκοπης σθζήτησης με γονείς για piercing (χείλος) και η απάντηση ήταν "ή δεν κάνεις,ή δεν κάνεις" :uhh: Έτσι ασχολήθηκα με τα αυτιά μου μιας και μαλλί υπάρχει για κουρτίνα! :P Τώρα για tattoo θέλω να μαζέψω λεφτά και να κάνω κάτι σχετικά διακριτικό στην πλάτη μιας και τη μάνα την είδα πιο ΔΞ/ΔΑ αυτή τη φορά...Όσο για πατέρα απλά δ θα το μάθει! :P

#98 Seiryuu

Seiryuu

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 12 October 2008 - 22:21

Me ta skoularikia asxolithika elaxista giati "skalwnan padou" ... alla to tattoo einai allh fash ... Katarhhn thelei xrono xrima kai adoxh ston pono . An den ta exeis auta kalutera xexnato . Exw kanei 3 arketa megala tattoo , to teleutaio malista mou phre 8:30 wres seri :uhh:... Xekinhsa apo ta 17 , twra eimai 22 kai borw na pw oti den exw metaniwsei-varethei oute ena apo auta ...

#99 hananaki

hananaki

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 13 October 2008 - 20:15

Εκτος απο τα κλασικα στα αυτια που εχω δυο,σκεφτομουν πολυ προσφατα να κανω στη μυτη αλλα τελικα δεν το τολμησα γιατι πιστευω πιο πολυ θα με ενοχλουσε.
Οσο για τα tattoos δεν θα ειχα προβλημα αλλα δεν πιστευω πως θα ειναι πολυ ευκολο να βρω κατι να με εκφραζει τοσο πολυ και να ξερω πως δε θα το μετανιωσω καποτε.
Γι'αυτο μαλλον μια henna θα κανω και μετα βλεπομεν

Posted Image


#100 *sivila*

*sivila*

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 13 October 2008 - 20:36

εγω λατρευω και τα piercing και τα tattoo!!piercing περα απο τα αυτια που τα εχω κανει σουρωτηρι εχω στη μυτη..τωρα σκεφτομαι να κανω septum και μαλλον καποια στιγμη αυτη τη βδομαδα θα stretchαρω τς λοβουσ μου 3mm!!!tattoo εχω ηδη ενα στο δαχτυλο(στο 4ο..δν γνωριζω το επιστημονικο του ονομα!!:hmmm:)στο δεξι μου χερι και μολις βρω λεφτα θα χτυπισω ενα ακομα στα πλευρα!!αυτα!

#101 Batman D

Batman D

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 13 October 2008 - 21:04

δε μου αρεσε το art or crap πιστευω πως μπορει να γινει τοσο πολυ τεχνη οσο και βλακεια, καλη αισθητικη χρειαζεται, εγω ηθελα να κανω στα 20 μοθ το τατοο της αγαπημενεης μου μπαντας, και ειπα θα το κανω 4 χρονια μετα που θα μαι πιο ωριμος αν το θελω ακομα εχει καλος, τελικα το μετανιωσα.
HARD WORK SURPASS TALENT :chigau:

#102 Kankuro

Kankuro

    "made in japan"

  • Members
  • 0 posts

Posted 21 October 2008 - 11:47

πιστευω πως το art or crap καθοριζεται αναλογα με την λογικη και τον λογο που ο καθενας το φοραει στο σωμα του η το κανει..αν μου πεις οτι το εκανες γιατι το σ αρεσει γιατι το θεσ μεσα σου γιατι αισθανεσαι ομορφα θα πω ναι,αν ομως μου πεις οτι δεν ξερω γιατι το εκανα,ι γιατι ειναι της μοδας η για να ριξω μια κοπελια θα πω οκ γεια σου..προσωπικα ειχα μακρια μαλλια και σκουλαρικια στα αυτια αν και τα εβγαλα γιατι επιασα δουλεια..για μενα ειναι σαν μην εχω αλλαξει..tattoo θα κανω στα 20 ενα μεγαλο γιαπωνεζικο ιδεογραμμα στην πλατη με λεξη που θα με εκφραζει φυσικα...
"Love only urself and Fight only for urself"by Gaara...

#103 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 17 June 2018 - 11:04

a5HjlP4.jpg

 

~Αρχαία πνεύματα του κακού αναγεννήστε αυτό το πεθαμένο thread~

 

 

Έχω μια ερώτηση για όσους/όσες έχουν κάνει τατουαζ. Ποιά θεραπεία ακολουθήσατε? Εγώ έκανα το πρώτο και μου είπε να το ενυδατώνω ελάχιστα με bepanthol όποτε ξεραίνεται τελείως για περίπου 9 μέρες. Είναι από τη μέσα πλευρά του χεριού οπότε δεν το βλέπει ο ήλιος. Έχω ακούσει άλλοι λένε να το κρατάς τελείως στεγνό τις πρώτες μέρες και ενυδάτωση μετά, γενικά έχω ακούσει ~καταραμένο youtube~ πολλές αντικρουόμενες απόψεις και έχω μπερδευτεί. Είμαι από τους ανθρώπους που πρώτα κάνουν τις μαλακίες και φρικάρουν μετά οπότε όποιος/όποια έχει καμιά χρήσιμη συμβουλή είναι καλοδεχούμενη :P


xbJ3b2w.jpeg


#104 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 18 June 2018 - 00:24

Απλα βαζε bepanthol για καμμια βδομαδα - 10 ημερες, περιπου 2-3 φορες την ημερα και θα εισαι κομπλε. Στο πενθημερο μεσα θα σταματησει να ξεραινεται κιολας. Φυσικα απεφυγε τον πολυ ηλιο και το πολυ νερο οταν κανεις μπανιο. Δεν ειναι κατι τρομακτικο μην αγχωνεσαι. Εγω με μεγαλο τατουαζ στα πλευρα και στο πρωτο 5ημερο ξεχνουσα να βαζω κρεμα τοσο συχνα μεσα στην ημερα και οταν εκανα μπανιο δεν το προσεχα και παρα πολυ , δεδομενου και του δυσκολου σημειου για αποφυγου νερου.

 

Υ.Γ. 10 χρονια μετα νεκρανασταση πρωτη φορα νομιζω γινεται :P


Edited by didimakia, 18 June 2018 - 00:25.


2bbd14fc.jpg


#105 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 18 June 2018 - 00:42

Τα ίδια μου είπε και ένας φίλος που έχει μερικά και ο ίδιος οπότε θα σταματήσω να φρικάρω και εγώ και η bepanthol μου θα γίνουμε κολλητές για μερικές μέρες :P

 

Άμα είναι να κάνεις νεκρανάσταση κάντην να αξίζει!


xbJ3b2w.jpeg