Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* - - - - 1 Ψήφοι

Manga στα ελληνικά από την Anubis


  • Please log in to reply
873 replies to this topic

#451 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2008 - 19:08

Δεν θα εκπλαγώ αν droppάρουν ορισμένα manga λόγω χαμηλών πωλήσεων. Ελπίζω μόνο το Blade Of The Immortal να μην είναι ένα απ' αυτά.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#452 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2008 - 19:36

Δεν θα εκπλαγώ αν droppάρουν ορισμένα manga λόγω χαμηλών πωλήσεων. Ελπίζω μόνο το Blade Of The Immortal να μην είναι ένα απ' αυτά.


QFT . Παρόλο που "δεν διαβάζω manga , διαβάζω κόμικ" , το boti το αγόρασα από την αρχή και το συνεχίζω ως τώρα . It would a shame if the cancel it .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#453 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1.409 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2008 - 19:37


To ότι δεν εχει κυκλοφορήσει ο 5 τόμος του Love Hina θα πρέπει να αρχίσει να με ανησυχεί?


Όχι,δεν νομιζω, γιατι ειδα διαφημιστικο με τον 5ο τομο απο Love Hina...Ειναι αληθεια οτι δεν πουλαει,αλλα δεν νομιζω να το ντροπαρουν....Τουλαχιστον αυτο μου εδωσαν να καταλαβω. Απλα θα γινεται μαλλον οπως κ στα Tokyopop που αργουν να κυκλοφορησουν...

Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#454 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2008 - 19:41

Δεν νομίζω να τους συμφέρει να σταματήσουν την έκδοση εκείνων των σειρών που δεν πουλάνε, μιας και έχουν πληρώσει τα δικαιώματα στην tokyopop.
BTW δεν νομίζω το blade να μην πουλάει..
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#455 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2008 - 23:40

Αν οι νέοι τόμοι κυκλοφορούν ανάλογα με το πόσο πουλάνε, τότε το Naruto πρέπει να κάνει τις περισσότερες πωλήσεις, και να ακολουθούν κατά σειρά τα Blade και ύστερα Kenshin. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.


E5VV38U.jpg


#456 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2008 - 00:54

Εγώ πάλι δεν θέλω να σταματήσουν το Love Hina. Η δουλειά που έχουν κάνει σε αυτό είναι απλά εκπληκτική. Πάρα πολύ καλή μετάφραση.

Πραγματικά σε σχέση με της TokyoPop (που τα έχω όλα) είναι απλά καλύτερη.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#457 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Δεκέμβριος 2008 - 22:42

Δημοσιευμένη  εικόνα

#458 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Δεκέμβριος 2008 - 23:56

Πηγα πηρα πραμα σημερα(Blade 5,Naruto 5-6,Shaman King 5)....

Παρατηρησα κατι που δεν μαρεσε και χτυπαει ασχημα.Στο volume 5 του naruto εχουν φαει ενα chapter.....απλα δεν υπαρχει.Το 4 τελειωνει με το 36 και το 5 αρχιζει με το 38.....
Επισης λειπουν ολα τα εισαγωγικα (περιεχομενα,περιληψη κλπ)
Το 37 απλα το φαγε η μαρμαγκα....

Ελπιζω ειτε σε επανακυκλοφορηση του τομου ειτε σε προσθηκη του chapter 37 σε καποιο επομενο τευχος.....και να μην επαναληφθει κατι τετοιο ειναι αδικαιολογητο.....περιμενω μια εξηγηση απο τους ανθρωπους της anubis.

Αν αλλοι που χουν παρει το volume δεν παρατηρησαν τετοιο λαθος που θα σημαινει πως ειναι ελλατωματικο το συγκεκριμενο να το πουνε(αν και χλωμο...) για να ξερω τι παιζει οχι τπτ.....
Δημοσιευμένη  εικόνα


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#459 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1.344 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Δεκέμβριος 2008 - 14:42

Λοιπον ειδα σημερα στον κατάλογο της Anubis πως ετοιμαζουν για εκδοση Berserk, Fruits Basket, Death Note και Bleach μεσα στο 2009

#460 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1.667 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Δεκέμβριος 2008 - 19:02

Άρα υποθέτω ότι μια χαρά πήγαν οι πωλήσεις, ε? :orly:

Λοιπόν, Bleach και Berserk θα τα πάρω σίγουρα, για τα άλλα δύο το σκέφτομαι μιας και ήδη τα έχω στα αγγλικά. Έχω και μια αντιπάθεια στην Tokyopop οπότε για Fruits Basket...

15fkk04.jpg


#461 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Δεκέμβριος 2008 - 19:49

Από το φυλλάδιο που είδαμε με τον tragic prince τις νέες εκδόσεις manga, είδαμε κάτι το οποίο θα είναι αρκετά άσχημο αν ισχύει.
Στην περιγραφή των σειρών, τα ονόματα τα είχαν στα ελληνικά! Δηλαδή τον Yagami Light τον είχαν σαν Γιαγκάμι Λαιτ και τον shinigami σαν σινιγκάμι! Το ίδιο ακριβώς έχουν κάνει και στις άλλες σειρές!
Θα έιναι epic fail αν έχουν τα ονόματα με αυτόν τον τρόπο και στα manga!!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#462 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1.604 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Δεκέμβριος 2008 - 19:59

Εγώ όπως πάντα θα τα αγοράζω όλα όπω πάντα. Αλλά με ενοχλεί που δεν θα κυκλοφορήσουν στα επόμενα τους και το One Piece επιτέλους!Επίσης από μένα θα ήταν ασυγχώρητοι αν σταματούσαν το Love Hina το οποίο απολαμβάνω περισσότερο λόγο τις πλακας που έχει σε σχέση με τα άλλα 4!Και ας είναι η 3η εκδοχή της σειράς που διαβάζω/βλέπω ξανά.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#463 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1.409 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Δεκέμβριος 2008 - 20:13

Από το φυλλάδιο που είδαμε με τον tragic prince τις νέες εκδόσεις manga, είδαμε κάτι το οποίο θα είναι αρκετά άσχημο αν ισχύει.
Στην περιγραφή των σειρών, τα ονόματα τα είχαν στα ελληνικά! Δηλαδή τον Yagami Light τον είχαν σαν Γιαγκάμι Λαιτ και τον shinigami σαν σινιγκάμι! Το ίδιο ακριβώς έχουν κάνει και στις άλλες σειρές!
Θα έιναι epic fail αν έχουν τα ονόματα με αυτόν τον τρόπο και στα manga!!


Γιατι θα ειναι επικ φεϊλ? Στα ελληνικα δεν ειναι γραμμενα τα μανγκα αυτα? Την τελευταια φορα που διαβασα βιβλιο δεν υπαρχει κανενα ονομα στα αγγλικα και ολο το αλλο κειμενο να ειναι στα ελληνικα. Εκτος αν συγκρινεις τα fansubs/scanlations που υπαρχουν στα ελληνικα,που για μενα και παλυ κακως τα γραφουν στα αγγλικα τα ονοματα ... Παρ'ολα αυτα ειδα σημερα στους τομους που αγορασα οτι τις επεξηγησεις τις γραφουν και στα romanji και στα ελληνικα :Ρ Καποια απο αυτα θα τα τιμησω σιγουρα :Ρ

Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#464 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Δεκέμβριος 2008 - 20:49

μπραβο στην anubis !!!εγω παντος τα αγοραζω και ειμαι ευχαριστιμενος ....yeahhhhh!!!!!θα ξεκινισουν το bleach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και καταβαθος ειξερα οτι θα το εκαναν.....λετε να επιρεασε το οτι υπαρχουν χαρτακια μεσα στα μανγκα που μπορεις να ψηφησεις τι μανγκα θα ειθελες να ξεκινισουν ??????

#465 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1.010 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Δεκέμβριος 2008 - 23:15

Το DN είναι μικρό (σε 2 χρόνια θα το τελειώσουν) και βολικό. Είναι σαν να το έχω ήδη πάρει και πιστεύω το περιμέναμε οι περισσότεροι να βγει.

Τώρα το Berserk μου ήρθε κάπως...
Αν καταφέρουν και κάνουν καλή δουλειά τότε χαλάλι τους...

Με το καλό από του χρόνου να πιάσουν και λίγο Urasawa (όχι από φέτος γιατί με 4 manga δεν θα μου μείνει φράγκο )

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από RiDeLub: 21 Δεκέμβριος 2008 - 13:30

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Δημοσιευμένη  εικόνα