Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ποιός θα νικήσει;


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: Son Goku ή Superman; (126 member(s) have cast votes)

Son Goku ή Superman;

  1. Son Goku! (109 votes [86.51%])

    Percentage of vote: 86.51%

  2. Superman! (17 votes [13.49%])

    Percentage of vote: 13.49%

Vote Guests cannot vote

#1 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 11 March 2008 - 23:19

Η ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΞΕΚΙΝΑ!!!

GOKU vs SUPERMAN

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ...;

Εικόνα πρώτη:


Posted Image


Εικόνα δεύτερη:


Posted Image


Λοιπόν, εδώ πέρα θα ήθελα να κάνω ένα διπλό Topic. Κύρια θεματολογία του είναι διάφορα σχέδιά μου με θέμα μια υποθετική μάχη SonGoku/Kakarotto vs Superman/Kal El/Clark Kent. Το δεύτερο σκέλος του Topic θα είναι ένα Poll με τη γνώμη σας για το ποιός θα νικούσε σε αυτή την υποθετική μάχη, καθώς πάντα το είχα απορία... Πολλοί λένε ο Superman, αλλά συγκρίνοντας την ταχύτητα και τα αντανακλαστικά του Son Goku, εγώ έχω τις αμφιβολίες μου.

Κάθε νέο μου σχέδιο θα προστίθεται στο πρώτο Post μου μαζί με τα υπόλοιπα, ώστε το υπόλοιπο Topic να χρησιμοποιηθεί για το Poll.

Το πρώτο σχέδιο, λοιπόν, το βλέπετε παραπάνω. Ακόμα δεν έχω εξοικοιωθεί με τις νέες τεχνικές σχεδίου που έμαθα, οπότε το ψιλοσκότωσα, ειδικά τον Superman. Ο Goku κάπως την παλεύει, αλλά και πάλι... Ελπίζω πως με την εξάσκηση θα βελτιώνομαι σιγά σιγά, ενώ αν βελτιωθώ αρκετά μπορεί να φτιάξω και ιστοριούλα σε κόμικ με αυτή τη μάχη.

EDIT: Και δεύτερη εικόνα. Τον Superman αυτή τη φορά τον έκανα καλύτερο, παρόλο που η φάτσα δεν του μοιάζει πολύ (Θέλω να τον κάνω να μοιάζει στο στυλ των Millar, Amancio και Austin ιστοριών), αλλά τώρα μας τα χαλάει ο Son Goku. Μάλλον θα φταίει που αυτή τη φορά τον έκανα από μνήμης και όχι κοιτάζοντας κάποια εικόνα όπως στο πρώτο σχέδιο. Το επόμενο θα είναι πολύ καλύτερο...


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#2 retsudo

retsudo

    Anime Freak

  • Members
  • 369 posts

Posted 11 March 2008 - 23:29

And the winner is:
Spoiler:

Posted Image

#3 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 11 March 2008 - 23:31

Ο Goku θα νικούσε πριν ο Superman προλάβει να πει κιχ.Τον έχει άνετα ακόμα και σε απλή μορφή.Άντε στη χειρότερη σε super sayan 1.Ο Goku είναι απλά ένας από τους δυνατότερους χαρακτήρες που έχουν υπάρξει ποτέ(δυνατότερος είναι ο Gogeta SSJ4)Στο κόσμο του Dragonball ο Superman θα ήταν απλά ένας μέτριας δύναμης χαρακτήρας.Δε θα ξεπερνούσε καν τις 9000:hahaha:

Posted Image


#4 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 11 March 2008 - 23:33

Posted Image

#5 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 11 March 2008 - 23:50

---> :burningbe3:

HnH5aB0.jpg


#6 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 12 March 2008 - 00:41

φυσικα ο Goku,αλλα δυστυχως ο Superman τοτε θα φωναζε τον κολλητο του τον Chuck Norris και με μια γυριστη κλωτσια θα εβαζε KO τον Goku...

Aρα οχι πολλες μαγκιες Goku!!!:kakaka::hihi2::hehehe:

#7 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 March 2008 - 00:42

Where exactly is the fan art here? o.O

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#8 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 12 March 2008 - 01:19

Έλα ντε, ξαφνικά η εικόνα εξηφανίσθη μυστηριωδώς. ΟΚ όμως, το διόρθωσα...

Περίεργο. Είχα την εντύπωση πως ο πολύς κόσμος πίστευε πως θα νικούσε ο Superman...

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#9 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 12 March 2008 - 01:30

Καλη μαγκια ρε Kain...μπας και θα γινεις ο πρωτος φημισμενος Ελληνας mangaka?!?

#10 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 12 March 2008 - 03:09

Δλδ ως πολίτης της γής έχω το δικαίομα να διαλέξω ανάμεσα σε

-ένα τύπο με κούρεμα αλά 80'ς στο πιο εκεντρικό, νοημοσύνη 3χρονού, που τρώει οτι βρεί μπροστά του, ψοφάει και ανασταίνεται τόσες φορές που ξεπερνούν σε αριθμό και τα καλάθια του Τζόρνταν.

και

-στον πρώτο υπερήρωα που φόρεσε το (κόκκινο -oh yeah, so kinky) βρακάκι του έξω απο τα ρούχα του (πρόγευση της σεξουαλικής επανάστασης maybe?), που όταν δεν είναι υπερήρωας είναι η μετασάρκωνση της λέξης geek.

Θα έλεγα ότι προτιμώ να σκοτώσουν ο ένας τον άλλο, αλλά αφού δεν βλέπω τέτοια επιλογή θα διαλέξω τον Son Goku. Γιατί Dragonball έβλεπα μικρός, όχι Superman. Και επειδή ο Superman δεν μπορεί να καταστρέφει πλανήτες. Και επειδή δεν μου αρέσουν τα κόκκινα βρακάκια (προτιμώ τα μαύρα, είναι πιο γκόθικ).
Posted Image

#11 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 12 March 2008 - 11:45

τον songoku μετα απο καποια φασι τον καναν αντιστοιχο του Galactus ..... δεν γινεται να τους συγκρινεις πιστευω αν και ψηφισα songoku.
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#12 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 March 2008 - 16:10

Posted Image

Son Goku εννοείται, αλλά και ο Superman είναι Respect ήρωας

E5VV38U.jpg


#13 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 12 March 2008 - 17:14

Έβαλα και δεύτερη εικονίτσα!

Βασικά ο Son Goku δείχνει όντως δυνατότερος, αλλά έχω ακούσει πως σε ιστορίες ο Superman έσπασε τα όρια των διαστάσεων από τη δύναμη μιας μπούφλας του, ή γύριζε γύρω από τη Γη τόσο γρήγορα που γύρισε τον χρόνο πίσω...

Πάντως, αν και Poll, νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα στην κατηγορία Fanart. Αν όμως οι Mods πιστεύουν διαφορετικά, πάω πάσο...

Phantom Duck, ελπίζω κάποτε να γίνω τόσο καλός ώστε να φτιάχνω εικόνες όπως αυτή... (Αν και δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ γνώσεις χρωματισμού, αλλά τέσπα...)

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#14 Gaia

Gaia

    マザーアース

  • Members
  • 182 posts

Posted 12 March 2008 - 17:22

Οταν αναρωτιομουν ποιος θα νικησει απο τους δυο, μου ηρθε στο μυαλο το υπερτατο ον:
Spoiler:



#15 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 12 March 2008 - 17:39

Οταν αναρωτιομουν ποιος θα νικησει απο τους δυο, μου ηρθε στο μυαλο το υπερτατο ον:

Spoiler:


χαχα off topic,πριν ανοιξω το spoiler με το "υπερτατο ον" νομιζα θα εβλεπα τον chuck norris...σοβαρα ημουν σχεδον σιγουρος...αλλα μετα βλεπω hulk...τεσπα κι αυτος καλος:D(εχει τουλαχιστον την μιση δυναμη του chuck αρα ειναι παντοδυναμος κι αυτος:)

Posted Image

Son Goku εννοείται, αλλά και ο Superman είναι Respect ήρωας


Phantom την εικονα την εφτιαξες εσυ(αν ναι πως) ή την βρηκες?