Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Splatter, Horror, Thriller


  • Please log in to reply
1010 replies to this topic

#61 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 Δημοσιεύσεις:
  • Locationplateia eleytherias

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2009 - 19:33

Είδα εχθές το βράδυ το Saw V. Διαπίστωα μετά λύπης πως έχασα χμμμ κάμποσες ώρες από τη ζωή μου... Ούτε καν που θυμάμαι πόσες. :\
Ανεκδιήγητη @@ριά. Splatteria ανευ ουσίας. Ούτε καν να γελάσεις δεν μπορούσες. Προσπ'αθησαν νομίζω να σώσουν την κατάσταση με το να καλύψουν σεναριακές τρύπες στα προηγούμενα καταφέρνοντας μόνο να σε μπερδέψουν και άλλο. Expoitation της πρώτης ταινίας στο έπακρο! Έπρεπε να μείνουν εκεί κατά τη γνώμη μου.
Τέλος παρ'ότι είμαι noobeli στα splatter νομίζω πως το Saw V ξευτηλίζει το είδος.

Over and Out.

ωντας saw-fanboy πιστευω πως με το 4 το saw πηγε 1 βημα πισω και με το 5 1 βημα μπροστα.
οποτε σε θεμα ποιοτητας βρισκομαστε εκει που τελειωσε το 3.
περιμενω εναγωνιως το 6 που θα βγει οκτωβριο-νοεμβριο .

#62 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2009 - 20:00

το let the right one in το είδα και μου άρεσε αρκετά, σε μερικές φάσης ήταν τραγικό αλλα το ευχαριστήθηκα σε διαφορα σημεία
ευτυχώς που είδα αυτό το thread γιατί το βραδυ τις παρασκευής οργανώνω splatter horror night και μου τράβηξαν την προσοχή το død snø και end of the line. το død snø φαίνεται γνήσιο του κερατα, είναι νορβηγικό και φαίνεται 100% ποροτικο. κατεβάζω και ένα ιαπωνικό που λέγεται shogun's sadism, φαίνεται και αυτό διασκεδαστικό :D

KAI TO FEAST . ΚΑΙ ΤΟ FEAST .

Θα μας ευγνωμονείς αργότερα γι αυτη την πρόταση .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#63 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2009 - 20:06

in feast we trust!!!!:burningbe3:

το end of the line παίζει και να μην το αντέξετε (είναι άθλιο σε κάτι φάσεις)

Δημοσιευμένη  εικόνα


#64 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2009 - 20:52

Σαν Padawan των Anelis+Zade (ω ναι.. ) είδα και εγώ το FEAST. Αν θεωρείστε οπαδοί του είδους ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να το δείτε!! Το απόλαυσα όσο δεν γίνεται!!! Γέλιο μέχρι θανάτου! Εδικά με τον main hero!!
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Δημοσιευμένη  εικόνα[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...

#65 Goregasm

Goregasm

    M_B_L_A_Q

  • Members
  • 29 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Απρίλιος 2009 - 22:58

το let the right one in το είδα και μου άρεσε αρκετά, σε μερικές φάσης ήταν τραγικό αλλα το ευχαριστήθηκα σε διαφορα σημεία
ευτυχώς που είδα αυτό το thread γιατί το βραδυ τις παρασκευής οργανώνω splatter horror night και μου τράβηξαν την προσοχή το død snø και end of the line. το død snø φαίνεται γνήσιο του κερατα, είναι νορβηγικό και φαίνεται 100% ποροτικο. κατεβάζω και ένα ιαπωνικό που λέγεται shogun's sadism, φαίνεται και αυτό διασκεδαστικό :D


Αυτο με τις καλογριες κ τα βασανιστηρια?εε καλα τωρα.καποιος με γουστο.

#66 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2009 - 00:17

εχει βγει και feast 2 και 3.... χαχαχαχα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#67 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Απρίλιος 2009 - 13:01

Προσφατα ειδα το remake του παρασκευη και 13 και μου φανηκε ψιλομετριο ετσι κι'αλλιως ποτε δεν ειμουν φαν του jason παντως σε αυτο μου αρεσε αρκετα οι φονοι ηταν ενταξει τιποτα που δεν εχουμε ξαναδει αλλα αυτο που με ενοχλησε ηταν το τελος το οποιο ηταν τελειως ακυρο.

#68 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Απρίλιος 2009 - 18:49

Θα το δω μόλις βγει DVD Rip . Πρότινος όχι . Από ότι άκουσα πάντως ένα remake που ξεπέρασε το αρχικό είναι το last house of the left του Ελληνα ( σκηνοθέτη του hardcore ) Ντένη Ηλιάδη . Αυτή η είδηση στ αλήθεια μου κίνησε την περιέργεια ....

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#69 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Μάιος 2009 - 23:41

Πάμε γρήγορα στην νέα εσοδεία .

Walled in (2009)

Οκ . This movie fails . Plain and simple... Είχα να δω τόσο ξεκάρφωτη ταινία πολύ καιρό. Πραγματικά πολύ ξεκάρφωτη ! Σου δείχνει ορισμένα ενδεχόμενα στην αρχή , άλλα δεν τα αναπτύσσει καθόλου .Ορισμένα τα αφήνει στην μέση , ορισμένα πολύ απλά τα παρατάει (!) ενώ γενικά τίποτα δεν συνδέεται με τίποτα. Και φυσικά ολο αυτό το χάος προκαλεί απίστευτο γέλιο. Οι ερμηνείες είναι για γέλια , το σενάριο είναι για γέλια και ορισμένες φάσεις είναι ΤΟ ΓΕΛΙΟ . Δεν ξέρω πάντως αν το έκαναν επίτηδες , το τέλος πάντως είναι τόσο αστείο που χτυπιόμουν ! Να τι γίνεται όταν κάποιος παίρνετι τον εαυτό του στα σοβαρά. Και λίγα για το σενάριο: Μια κοπέλα που μόλις πήρε πτυχίο ως κατεδαφίστρια κτηρίων ( έχουν και σχολή γι αυτό στην Αμερική;) πάει να κατεδαφίσει το κτήριο ενός διάσημου αρχιτέκτονα..Αλλά αυτό που θα βρει , δεν θα της αρέσει ...Οκ δείτε την με παρέα χωρίς να την πάρετε σοβαρά . Epic LOLS 4/10

Splinter (2009)

The new american horror is here ! Ενας τυπάς με λίγα λεφτά , αλλά ένα καλό σενάριο στα χέρια του , κάνει μια ταινία , όπου: Ενας οργανισμός δραπετεύει από ένα εργαστήριο και επιτίθεται σε ένα βενζινάδικο. Ένας διδακτορικός φοιτητής και η κοπέλα του κάνουν ταξιδάκι για να γιορτάσουν την επέτειό τους . Ένας φυλακόβιος δραpετεύει μαζί με την κοπελιά του και κατευθύνονται προς το Μεξικό.Τα δύο παραπάνω ζευγάρια συναντώνται στο βενζινάδικο που δέχτηκε επίθεση. Ο εφιάλτης αρχίζει...Σενάριο που γενικά έχουμε ξαναδεί δοσμένο όμως με πολύ πρωτότυπο και "απειλητικό" τρόπο . To όλο πλάσμα που είναι ουσιαστικά ένας ιός που αναζητά ξενιστή έχει φοβερή δυναμική που αξιοποιείται πολύ καλά. Επίσης , η λογική του δραπέτη από τις φυλακές , είναι άκρως αληθοφανής και δικαιολογεί σχεδόν κάθε απρόβλεπτη περίσταση στην ταινία. Πολύ θετική βρήκα την αληθοφάνεια της ταινίας καθώς σχεδόν ότι συμβαίνει συμβαδίζει με την λογική ! + Το ότι ο κλασικός "αρχικός φόνος" που υπάρχει σχεδόν σε κάθε ταινία απλά και μόνο για να υπάρχει ,εδώ έχω νόημα! Ενδείκνυται και για όσους δεν αντέχουν το πολύ gore , μιας και βασίζεται ελάχιστα σε αυτό!
Μακάρι αυτή η ταινία να δείξει ξανά στους Αμερικανούς πως να φτιάχνουν ταινίες που δεν είναι ούτε ριμέικ ούτε σίκουελ ! 7/10

Και πάμε τώρα σε κάνα παλιό .

Delirium (1972)
Απαράδεκτο , απαίσιο , άθλιο , πραγματικά ανούσιο. Ιταλικό Giallo της πλάκας του 1972 που και καλά θέλει να περνιέται για θρίλερ...Εχει σκηνές ακραίας σαδιστικής βίας , ξεκάθαρου hardcore sex ( μιλάμε για 1972 , αυτό ήταν τρέλα τότε) και ένα σενάριο που δεν βγάζει κανένα μα κανένα νόημα! Είδα την uncut έκδοση .οπου κάθε γυναίκα ηθοποιός που εμφανίζεται στην ταινία στην συνέχεια είναι ημίγυμνη ή ολόγυμνη!... Μην μπείτε στον κόπο. Η συγκεκριμένη ταινία , ακόμα και φαν των exploitation να είστε , δεν αξίζει τον κόπο... Με το ζόρι ένα 3/10 και απορώ πως στο imdb έχει 5,7 (καλά εδώ ο Χάνεκε που αξίζει για 11/10 δεν παίρνει ούτε 8 εκεί...)

My Bloody Valentine (1981)
Mε την ευκαιρία του ριμέικ της ταινίας , η εταιρία που είχε τα δικαιώματα του αρχικού κυκλοφόρησε για πρώτη φορά την uncut έκδοση της ταινίας τον Ιανουάριο του 2009 , οπότε μιας και δεν είχε τύχει να την δω ποτέ, τώρα ήταν η κατάλληλη στιγμή. Γενικά ακουγόταν ότι η συγκεκριμένη ταινία ήταν από τις ποιο βίαιες της χρυσής εποχής των σπλάτερ (δεκαετια 80') .Στην ταινία οι σκηνές που προστέθηκαν μόνο για την uncut έκδοση φαινόταν ξεκάθαρα και πραγματικά ήταν ΠΑΡΑ πολύ βίαιες. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως θεωρούνταν αυτή η ταινία υπερβίαιη χωρίς τις κομμένες σκηνές ! Ίσως είχαν άλλες αντοχές απένατι στν βία τότε. Anyway πάμε παρακάτω. Το στόρυ κλασικό. Ενας φονιάς σε πόλη που διοργανώνει πάρτυ για τo Halloween, άφθονοι αναλώσιμοι teenagers , setting που περιλαμβάνει ορυχεία και η κλασική 80'ς ατμόσφαιρα, στον Κανδά όμως , όχι στην Αμερική! Καλή ταινιούλα στο πρότυπα των 80΄ς σπλάτερ , πολύ ανώτερο από άλλα της εποχής. Κάτι ξέρανε οι Καναδοί...7/10

Την επόμενη φορά :Το Δωμάτιο του Φερμά,Gnaw , Session 9 , Ginger Snaps , Fright Night , Donkey Punch ,Last of The Living , Lesbian Vampire Killers,Night of the Creeps ,Plague Town , The wizard of Gore (2007) ,Laid to rest , Children, Waxwork και τα έπη Dead Snow και Feast . Πολύ δολυειά αδερφέ...


Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#70 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάιος 2009 - 01:47

Το Splinter είναι φοβερό. Αρκετές δόσεις αρρώστιας, φρίκης και αγωνίας. Απο τα καλύτερα θρίλερ της τελευταίας διετίας

#71 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1.136 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάιος 2009 - 19:46

τον τελευταίο καιρό πωρώθηκα με τέτοιες ταινίες. ευχάριστο λοιπόν όσους συμβούλεψαν διαφορες ταινίες σε αυτό το thread και αλλα άτομα που μου είπαν διαφορες άλλες πολύ ποροτικες. άρχισα να βλέπω διαφορες b-movies τις δεκαετίας του 70 και 80 mainly, από nunsploitation σε sexploitation, naziploitation, κανιβαλισμό... έχω κρατήσει τις 2 καλύτερες (Nekromantik και cannibal holocaust) για special viewing. μετά άρχισα να κατεβάζω τις παλιές και γνήσιες horror movies του μεσοπολεμικού κινηματογράφου, είδα το νοσφεράτου του 1922 και κατέβασα διαφορες άλλες ταινίες του μουρνάου που φαίνονται πολύ ευχάριστες και τέλος κατέβασα άπειρα από hammer horror, με τον Lee και τα κλασικά που οι περισσότεροι ξέρουν.

Also: good job and ty to zade for his reviews άμα είναι, όταν τελειώσω με εξέτασης και τέτοια θα κάνω και εγώ κάνα review από αυτές τις ταινίες ;D

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#72 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Μάιος 2009 - 21:19

Πάμε γρήγορα στην νέα εσοδεία .
Delirium (1972)
Απαράδεκτο , απαίσιο , άθλιο , πραγματικά ανούσιο. Ιταλικό Giallo της πλάκας του 1972 που και καλά θέλει να περνιέται για θρίλερ...Εχει σκηνές ακραίας σαδιστικής βίας , ξεκάθαρου hardcore sex ( μιλάμε για 1972 , αυτό ήταν τρέλα τότε) και ένα σενάριο που δεν βγάζει κανένα μα κανένα νόημα! Είδα την uncut έκδοση .οπου κάθε γυναίκα ηθοποιός που εμφανίζεται στην ταινία στην συνέχεια είναι ημίγυμνη ή ολόγυμνη!... Μην μπείτε στον κόπο. Η συγκεκριμένη ταινία , ακόμα και φαν των exploitation να είστε , δεν αξίζει τον κόπο... Με το ζόρι ένα 3/10 και απορώ πως στο imdb έχει 5,7 (καλά εδώ ο Χάνεκε που αξίζει για 11/10 δεν παίρνει ούτε 8 εκεί...)

Για μια στιγμή νόμισα ότι έλεγες για το Deliria/Stagefright του Soavi που είναι από τα καλύτερα gialli των 80's, και ανησύχησα...

έχω κρατήσει τις 2 καλύτερες (Nekromantik και cannibal holocaust) για special viewing.

Και οι δύο ταινίες είναι σάπιες μέχρι το κόκαλο. Εγκρίνω.

#73 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 29 Μάιος 2009 - 00:02

και μενα γενικα μου αρεσουν οι προχειρες ταινιες

μια τετοια ειναι και η Jolly Roger: Massacre on Cutter's Dove. Γελιο, βια και ανορθοδοξη, ακριβως αυτο που μου αρεσει στα θριλερ.




Προσφατα ειδα και μια γαλλικη ταινια του 2008, (ξεχασα τον τιτλο), οπου μια ομαδα νεαρων Γαλλων αραβικης καταγωγης ληστευει μια τραπεζα και καταληγει στην υπαιθρο σε μια οικογενεια πολυ παραξενη. Θυμιζει το Σπιτι με τα 1000 πτωματα, μονο που ειναι πολυ καλυτερη, με εξαιρεση τα τελευταια λεπτα. Τετοια βια και σασπενς ειχα καιρο να δω.

#74 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2009 - 11:51

Προσφατα ειδα και μια γαλλικη ταινια του 2008, (ξεχασα τον τιτλο), οπου μια ομαδα νεαρων Γαλλων αραβικης καταγωγης ληστευει μια τραπεζα και καταληγει στην υπαιθρο σε μια οικογενεια πολυ παραξενη. Θυμιζει το Σπιτι με τα 1000 πτωματα, μονο που ειναι πολυ καλυτερη, με εξαιρεση τα τελευταια λεπτα. Τετοια βια και σασπενς ειχα καιρο να δω.

To Frontiers ήταν . Κάποια στιγμή θα γράψω και γι αυτό. Πάντως γενικά δεν με πολυτράβηξε. Η συγκεκριμένη ήταν gore για το gore χωρίς τίποτα άλλο..

Πάμε τώρα στα Κυριακάτικα reviews.

Fermat's Room

Μια παρέα μαθηματικών προσκαλούνται σε ένα επιστημονικό συμπόσιο σε μια αγροικία . Ωστόσο διαπιστών ότι κάποιος τους κλειδώνει μέσα και τους δίνει ένα PDA .Ανά τακτά χρονικά διαστήματα στο PDA εμφανίζονται διάφορες ερωτήσεις όπου πρέπει να απαντήσουν σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα , αλλιώς οι τοίχοι κλείνουν σιγα σιγά και στο τέλος θα τους συνθλίψουν .
Ενδιαφέρουσα υπόθεση , κάπου τα χάλασε όμως στην εκτέλεση, τουλάχιστον για μένα.Οι ηθοποιοί καλοί είναι , η σκηνοθεσία το ίδιο , εκεί που με χάλασε ήταν το σενάριο . Το περίμενα πολύ πιο "βαθύ" απο επιστημονικής και ιδιαίτερα μαθηματικής σκοπιάς , αλλά αυτό δυστυχώς ήτνα πάρα πολύ casual για τα γούστα μου. Δεν περίμενα να λύσει και την εικασία του Rieamann , αλλά δεν περίμενα κιόλας να είναι τόσο επιδερμικό. Και επίσης το τέλος , με χάλασε αρκετά. Το βρήκα πάρα πολύ "βολικό". Δηλαδή ρε παδιά μισό λεπτό, πως καταλήγουμε σε αυτό το συμπέρασμα ; Με πια λογική ; Δεν εξηγούσε....
Γενικά πάντως για όλους όσους δεν σχετίζονται άμεσα τα μαθηματικά θα είναι μια πολύ καλή ταινία , όχι για όσκαρ , αλλά για να περάσουν ευχάριστα το χρόνο τους.
+Δεν έχει ούτε μια σταγόνα αίμα ! Πρωτότυπο αυτό. 7/10

Lesbian Vampire Killers

H απογοητευση της χρονιάς...Το περίμενα πως και πως , αυτοδιαφημιζόταν ως το νέο Shaun of The Dead και τελικά ήταν μια μεγάλη πατάτα. Με τέτοι τίτλο σκεφτόμουν ότι δεν μπορεί , θα πρέπει να είναι καλό. Διαψεύστηκα όμως κατηγορηματικά. ΔΕΝ ήταν καθόλου καλό. Ήταν στην καλύτερη μέτριο. Ούτε καν αστείο δεν ήταν . Πέραν από μια δύο καλές ατάκες , εγώ δεν γέλασα καθόλου. Ηλίθια σεξιστικά αστεία , ηλίθια εφέ (ΔΕΝ είχε καν αίμα , παρα μόνο ένα άσπρο υγρό...) ηλίθιοι πρωταγωνιστές , άθλια σκηνοθεσία. Είχε βέβαια μερικές όμορφες κοπέλες , αλλά αυτό δεν σώζει την κατάσταση. Μεγάλη απογοήτευση σας λέω.Ίσως φταίει και το γεγονός ότι είχα υψηλές προσδοκίες που τελικά έπεσαν στο κενό. Άμα τελειώσετε τα υπόλοιπα comedy/horror που έχετε να δείτε και σας μένει και χρόνος , δείτε αυτό, ειδάλλως , άστο... 5/10

Dead Snow

Aπό την Νορβηγία μας έρχεται τούτο δω το έπος ...Και μιλάμε όντως για έπος ... Μια παρέα Φινλανδών φοιτητών , (επιτέλους όχι teenagers) αποφασίζει στην αρχή της άνοιξης να πάει για σκι σε ένα βουνό... Όμως το βουνό κρύβει μια τρομερή κατάρα . Υπάρχουν ζόμπι Ναζί... Ε εντάξει αυτό αρκεί. Τι άλλο θέλετε δηλαδή ; Εγώ θα ήμουν ικανοποιημένος με αυτό μόνο. Αλλά να που ο σκηνοθέτης Tommy Wirkola ( να τον θυμάστε αυτόν , θα γίνει ο επόμενος Sam Raimi) δίνει απλόχερα κάτι παραπάνω. Άφθονο χιούμορ, που όχι απλά δεν προσβάλλει τον θεατή , αλλά ανατρέπει όλα τα κλισέ τέτοιων ταινιών , και έχει και έμμεσες αναφορές στον WWII . Τα gore effects είναι πάρα πολύ καλά , αλλά έιπα και πριν ο τομέας που είναι όλα τα λεφτά είναι το χιούμορ. Ειδικά μια σκηνή που κάνει αναφορά στον WWII είναι απλά θεϊκή .
Spoiler:
. Μην την χάσετε για κανένα μα κανένα λόγο. Είναι από τις καθοριστικές για το είδος ταινίες. 10/10

Feast (2005)

Εδώ κάνουμε ενός λεπτού σιγή και προσκυνάμε ομαδικώς για την καλύτερη ταινία κωμωδίας/τρόμου που γυρίστηκε μετά το 2000. Εάν το Dead Snow είναι έπος , αυτό είναι η 5η του Μπετόβεν . Τι να πει κανείς... Τα λόγια είναι περιττά.Ας προσπαθήσω όμως.. Μια παρέα Αμερικανών όλων την ηλικιών βρίσκεται σε ένα μπαρ στη μέση του πουθενά . Ξαφνικά τους επιτίθενται τέρατα. Πως θα γλιτώσουν ; Το χουμε ξαναδεί έ ; Ε λοιπόν ΔΕΝ το έχουμε ξαναδεί , τουλάχιστον όχι έτσι. Δεν υπάρχει ούτε μια σκηνή που να μην γέλασα .Ότι κλισέ υπάρχει ξεχάστε το , ότι έχετε στο νου σας ότι θα συμβεί απορρίψτε το.Μια ατάκα απ την ταινία θα σας πω ( την είπε ένας πό τους πρωταγωνιστές) και βγάλτε μόνοι σας συμπεράσματα. " ΩΩ, η ψωλή του τέρατος πιάστηκε στην πόρτα!" Απλα δείτε το Feast . Τελεία. άπειρο/10
(υπάρχουν και δύο συνέχειες που δεν έχω δει ακόμα , στο άμεσο μέλλον θα τις δω όμως )

Tην επόμενη φορά , όσες ταινίες δεν έγραψα από το προηγούμενο ποστ μου + waxwork , Evil Alines , The sceptic .

Kαι για όποιον τον ενδιαφέρει κυκλοφόρησε και το τρέηλερ για το Final Destination 4

http://iconsoffright.com/news/2009/06/the_final_destination_trailer.html

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από zade: 07 Ιούνιος 2009 - 11:57
Trailer Added

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#75 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1.136 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2009 - 13:59

είδα το νεκρομαντικ και ένα άλλο ιαπωνικό που δεν θυμάμαι τον τίτλο. το νεκρομαντιk είχε πολύ φάση, γέλασα παρα πολύ και είχε διαφορες ποροτικες σκηνές. το άλλο ήταν για έναν otaku που στην αρχή τρώει ξύλο και του σπάνε μια φιγούρα και μετά γίνονται διαφορα πράγματα που δεν θέλω να σποιλαρw :P

maybe today is Cannibal Holocaust day :o

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.