Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Splatter, Horror, Thriller


  • Please log in to reply
1010 replies to this topic

#46 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 10 April 2009 - 15:53

το 13ο χιλιόμετρο ή 31ο χιλιόμετρο..τέσπα ..ειναι ένα θρίλερ ισπανικής παραγωγής...creepy...επίσης δεν ξέρω αν ειναι θρίλερ but it surely scared the hell out of me...ο λαβύρινθος του Πανα..
Posted Image

#47 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 10 April 2009 - 17:00

Τα πρώτα 2 που είπες zade, αρκετά καλά, (αν και το 2ο μου πείραξε λίγο το στομάχι άστα να πάνε).
Το 13ο χιλιόμετρο το είχα δει cinema και είχα ξενερώσει, δεν μου άρεσε τόσο για το genre.
Λαβύρινθος του Πάνα respect, απ'τα καλύτερα ατμόσφαιρικά ισπανικά movies.

Anyway τσεκάρετε και τα :

Fermat's room (ισπανικό) για ψυχολογικό θρίλερ (με μαθηματικούς zade hehe)

και το Γαλλικό Martyrs (2008 ), (ποιο saw και κουραφέξαλα αυτό ήταν horror)

Edited by Radagast, 10 April 2009 - 17:05.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#48 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 10 April 2009 - 17:08

Τα πρώτα 2 που είπες zade, αρκετά καλά, το 13ο χιλιόμετρο το είχα δει cinema και είχα ξενερώσει, δεν μου άρεσε τόσο για το genre.
Λαβύρινθος του Πάνα respect, απ'τα καλύτερα ατμόσφαιρικά ισπανικά movies.

Anyway τσεκάρετε και τα :

Fermat's room (ισπανικό) για ψυχολογικό θρίλερ (με μαθηματικούς zade hehe)

και το Γαλλικό Martyrs (2008 ), (ποιο saw και κουραφέξαλα αυτό ήταν horror)


A re radagast ! με πρόλαβες . Βασικά το fermat's room ( το χα δει μόλις είχε πρωτοβγεί σε DVD ήμουν ο πρώτος leecher XD) νόμιζα ότι το χα κάνει mini review ! Τώρα παρατηρω ότι όχι. Το Martyrs δεν το χω δει ακόμα , θρονιάστηκε στο σκληρό μου από τότε που βγήκε.

Βασικά έχω κι άλλες ταινίες που έιδα αλλά ήδη ήταν μακρύ το ποστ μην το μκαρύνω κι άλλο. Μόνο τίλτους σας λέω . Μόλις γυρίσω έχει review !

Walled In, Children , Splinter , Dead Snow , Laid to Rest και έχει κι άλλα.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#49 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 11 April 2009 - 21:39

SEVEN παλιό θρίλερ με τον μπρατ πιτ που ποτε δεν αξιώθηκα να το δω ολόκληρο...εμετός μου ερχότανε με όλα αυτά που έδειχνε:puke:
Posted Image

#50 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 12 April 2009 - 15:07

Tα δικα μου αγαπημενα(τουλαχιστον οσα θυμαμε)SHT ειναι nightmare on elm street big Fredy:nod: fan The sixth sense,the others,saw μονο το πρωτο Hellraiser τα δυο πρωτα Seven,Silence of the lambs,Halloween το πρωτο The Thing το remake του Carpenter The fog,prince of darkness,Christine,in the mouth of madness αναφερα οτι ειμαι φαν του Carpenter,αν και αρκετη ισως διαφωνησουν θα βαλω σε αυτη την κατηγορια τα Alien 1,3 και το The cube,The Howling μια απο τις καλυτερες ταινιες με λυκανθρωπους την αρχικη Zombie τριλογια του Romero το πρωτο Candyman,Re-animator,Demons του Lamberto Bava(γιος του μεγαλου Mario Bava ο οποιος δυστηχως δεν καταφερε ποτε να φτασει τον πατερα του απο της ταινιες που εχει κανει μονο το παραπανω ειναι καλο ομως σε καμια περιπτωση δεν φτανει ταινιες οπως Black Saabath,Black Sunday,Blood and Black lace οι οποιες εχουν καθορισει το ειδος)Dog soldiers βρετανικο werewolf movie με με γερες δοσεις gore καλη ατμοσφαιρα και μπολικο βρετανικο μαυρο χιουμορ,Event Horizon,From Beyond του Stuart Gordon,the hills have eyes το αρχικο φιλμ του 1977 The Texas chainswa massacre το αρχικο του 1974(αν και το ριμεικ του Nispel δεν ειναι κακο απλως δεν φτανει το πρωτοτυπο)XTRO μια περιεργη ταινια επ.φαν. με εντονα στοιχεια μυτστηριου και αρκετη δοση gore σιγουρα αξιζει μια ματια,Return of the living dead περισορτερο χιουμορ και λιγοτερες σλπατεριες αλλα αρκετα διασκεδαστικο αυτο και η συνεχεια του τελος αν κα πρσα δεν μου αρεσει σαν χαρακτηρας και γενικα οι ταινιες του θα προτεινο ομως τουλαχιστον το πρωτο μερος απο το Friday the 13.

Edited by melkior, 13 April 2009 - 09:58.


#51 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 14 April 2009 - 00:37

Μόλις είδα το Død snø (2009) που μου πρότεινε η Anelis... Με ξεπληρώνει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για το Feast που της πρότεινα... Άψογο ! Θα γράψω αργότερα ποιο αναλυτικά γι αυτό...

Εν τω μεταξύ επειδή είναι Νορβηγικό και στην Ελλάδα πότε και αν θα το δούμε κανείς δεν ξέρει , πάρτε http://isohunt.com/torrent_details/72497629/dead+snow?tab=summary να το κατεβάσετε , να το δείτε κι εσείς διότι αξίζει στ αλήθεια !

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#52 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 14 April 2009 - 02:05

Εν τω μεταξύ επειδή είναι Νορβηγικό και στην Ελλάδα πότε και αν θα το δούμε κανείς δεν ξέρει , πάρτε http://isohunt.com/torrent_details/72497629/dead+snow?tab=summary να το κατεβάσετε , να το δείτε κι εσείς διότι αξίζει στ αλήθεια !


Και εδώ με ελληνικά subs από gamato.info και double size rip. (1.4gb)

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#53 Yagami_Lighto

Yagami_Lighto

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 14 April 2009 - 11:00

Έχει δει κανένας σας κανένα snuff film? Πχ Faces of Death, Green Elephant :OMG3:, August Underground Mordrum? Snuff φιλμ είναι εξ ορισμού η φιλμογράφηση ενός αληθινού θανάτου. Λένε ότι αυτά είναι μύθος και υπάρχει ένα "μυστήριο γύρω από αυτά. Ψάξτε τα στο youtube, είναι πραγματικά άρρωστα.

#54 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 14 April 2009 - 11:20

Εχω ακούσει τον όρο αλλά ποτέ δεν μπήκα στον κόπο να ψάξω να δω κάποιο . Είναι παντελώς αρρωστημένο κάτι τέτοιο , το ίδιο άρρωστο με την παιδική πορνογραφία. Δεν πρόκειται ποτέ να κάτσω να δω κάτι τέτοιο και ούτε σκοπεύω να ψάξω στο youtube να βρω. Είναι άξιο απορίας πάντως που ενώ απαγορεύουν άλλα κι άλλα στο youtube και επιτρέπουν τέτοια πράγματα.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#55 Yagami_Lighto

Yagami_Lighto

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 14 April 2009 - 19:50

Και εγώ έτσι νόμιζα αλλά τελικά όσο αρρωστημένα και αν φαίνονται δεν είναι snuff films, απλά προμοτάρονται έτσι όπως και το Hannibal Holocaust, Guinea Pig etc. Πάντως το Green Elephant που είναι ρώσικης παραγωγής που δεν ξεπερνάει τα 200 E είναι πραγματικά SICK

#56 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 14 April 2009 - 20:37

Δεν υπάρχει τίποτα το ωραίο ή συναρπαστικό στο θάνατο. Μονάχα θλίψη... Τέλος πάντων, να προτείνω κι εγώ μια ταινιούλα
Låt den rätte komma in



Ταινία τρόμου με βρυκόλακες, υπηρέτες και σχολιαρόπαιδα! Ο τρόπος που ξεκιναει, σε καμία περίπτωση δεν προϊδεάζει για το πώς θα τελειώσει... Το προτείνω σε όλους τους λάτρεις των ιστοριών με βρυκόλακες(καί βρυκολακίνες, χεχε) αν και απέχει πάρα πολύ απο τον ρομαντισμό του Vampire Knight:terror2:

#57 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 14 April 2009 - 21:08

Δεν υπάρχει τίποτα το ωραίο ή συναρπαστικό στο θάνατο. Μονάχα θλίψη... Τέλος πάντων, να προτείνω κι εγώ μια ταινιούλα
Låt den rätte komma in



Ταινία τρόμου με βρυκόλακες, υπηρέτες και σχολιαρόπαιδα! Ο τρόπος που ξεκιναει, σε καμία περίπτωση δεν προϊδεάζει για το πώς θα τελειώσει... Το προτείνω σε όλους τους λάτρεις των ιστοριών με βρυκόλακες(καί βρυκολακίνες, χεχε) αν και απέχει πάρα πολύ απο τον ρομαντισμό του Vampire Knight:terror2:

Καλούλι ήταν αν και προσωπικά περίμενα πολλά περισσότερα, μιας και έχει γίνει χαμός με το συγκεκριμένο, παντού τρομερές κριτικές. (άλλωστε και στο imdb 8.2 :oo: )
Νομίζω ελαφρώς overrated. Πάντως σίγουρα ξεχωρίζει κάπως, κυρίως γιατί κρατήσαν τα vampire powers/flaws όπως έχουν στις original νουβέλες κι όχι όπως τα έχουν καταντήσει στο hollywood που είναι σκέτη αηδία. Οπότε λογικό που το λάτρεψαν πολλοί τι να πω... έχω δει και πολλά καλύτερα απλά στο genre.

Edited by Radagast, 15 April 2009 - 17:42.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#58 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 15 April 2009 - 17:13

μόλις είδα το end of the line
τα εφέ μέτρια
η ηθοποιία επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ
αλλά το concept είναι απλά win
και εξηγούμαι:
φανατική χριστιανική ομάδα κυνηγάει και ΣΦΆΖΕΙ με σταυρούς όποιον βρει μπροστά της τραγουδώντας "jesus loves you".....

Spoiler:

Posted Image


#59 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 posts

Posted 15 April 2009 - 17:54

Είδα εχθές το βράδυ το Saw V. Διαπίστωα μετά λύπης πως έχασα χμμμ κάμποσες ώρες από τη ζωή μου... Ούτε καν που θυμάμαι πόσες. :\
Ανεκδιήγητη @@ριά. Splatteria ανευ ουσίας. Ούτε καν να γελάσεις δεν μπορούσες. Προσπ'αθησαν νομίζω να σώσουν την κατάσταση με το να καλύψουν σεναριακές τρύπες στα προηγούμενα καταφέρνοντας μόνο να σε μπερδέψουν και άλλο. Expoitation της πρώτης ταινίας στο έπακρο! Έπρεπε να μείνουν εκεί κατά τη γνώμη μου.
Τέλος παρ'ότι είμαι noobeli στα splatter νομίζω πως το Saw V ξευτηλίζει το είδος.

Over and Out.
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Posted Image[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...

#60 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 15 April 2009 - 18:26

το let the right one in το είδα και μου άρεσε αρκετά, σε μερικές φάσης ήταν τραγικό αλλα το ευχαριστήθηκα σε διαφορα σημεία
ευτυχώς που είδα αυτό το thread γιατί το βραδυ τις παρασκευής οργανώνω splatter horror night και μου τράβηξαν την προσοχή το død snø και end of the line. το død snø φαίνεται γνήσιο του κερατα, είναι νορβηγικό και φαίνεται 100% ποροτικο. κατεβάζω και ένα ιαπωνικό που λέγεται shogun's sadism, φαίνεται και αυτό διασκεδαστικό :D

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.