Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vinland Saga


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#31 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 26 October 2010 - 17:21

Το επιασαν οι mangastream και εβγαλαν το νεο chapter.
Το καλυτερο απο τα τελευταια, αν και μου φαινετε το εκανε λιγο προβλεψιμο για το τι θα γινει στο επομενο.


Τι εννοείς προβλέψιμο;

Δεν πιστευω να είναι καθόλου προβλέψιμο. Το μόνο που μπορούσες άνετα να προβλέψεις είναι η καταστροφή της σοδειάς απο τους μ@**κες, και αυτό ήταν φανερό πως θα γινόταν.
Αντε να δούμε λίγο dark Τhorfin σε δράση αν και δεν νομίζω να συμβει αυτό μιας και προσπαθεί να "γεμίσει", να αλλάξει.

#32 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 26 October 2010 - 17:27

^Αυτο εννοω προβλεψιμο, την καταστροφη της σοδιας και το rage που θα ριξει ο thorfinn

qzMHWHd.png


#33 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 26 October 2010 - 17:52

^Αυτο εννοω προβλεψιμο, την καταστροφη της σοδιας και το rage που θα ριξει ο thorfinn


Εγώ αυτό θέλω να γίνει αλλά δεν πιστευω να δούμε τον thorfinn σε berserk mode!
Αυτό το νόημα πήρα απο το τελευταίο chapter. Ο Thorfinn θέλει να αλλάξει, δεν θέλει να είναι άδειος και φαίνεται ήδη σιγά σιγά άλλαξε και συνεχίζει να αλλάζει.
Σταμάτησε να βλέπει τους τρομερούς εφιάλτες με τον πατέρα του και τον Askeladd.
Και οι εκφράσεις του προσώπου του είναι πιο "soft".

Υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να δούμε κάτι εντελώς το αντίθετο, δηλαδή ο Thorfinn να βρει αυτό που λέει ότι ξέχασε. Να θυμηθεί τα λόγια του πατέρα του και τα τελευταία λόγια του Askeladd και να γίνει άλλος άνθρωπος.
Να γίνει ένας "true warrior" όπως ήταν ο πατέρας του και όχι να γίνει ο παλιός καλός thorfinn

#34 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 26 October 2010 - 18:43

Υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να δούμε κάτι εντελώς το αντίθετο, δηλαδή ο Thorfinn να βρει αυτό που λέει ότι ξέχασε. Να θυμηθεί τα λόγια του πατέρα του και τα τελευταία λόγια του Askeladd και να γίνει άλλος άνθρωπος.
Να γίνει ένας "true warrior" όπως ήταν ο πατέρας του και όχι να γίνει ο παλιός καλός thorfinn

δεν νομιζω να ειναι αυτο που εχασε, αλλα η ελειψη στοχου, προσπαθει να θυμιθει το ονειρο του σαν παιδι που ηταν να κανει το ταξιδι του παππου του (μην ξεχναμε οτι το μανγκα λεγετε vinland saga ουτος η αλλος)

#35 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 01 December 2010 - 20:24

http://mangastream.com/read/vinland_saga/92780160/1

Chapter 69 is outtttttttttttt!!!

:bike: τρέξτε να όλοι να διαβάσετε...!! :D

#36 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 28 December 2010 - 01:56

καινουργιο κεφαλαιο http://mangastream.com/read/vinland_saga/83966122/1
:if: so epic, η προτελευταια σελιδα ηταν απλα κορυφαια απο ολες τις μεριες :nod:

#37 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 28 December 2010 - 03:40

Μικρο αλλα κορυφαιο.Κοντευαμε να παθουμε στερηση απο αυτο το επικο manga.

Ηθελα να δω τετοιο κεφαλαιο, για τον χαρακτηρα του thorfinn.
3-4 κεφαλαια, οσσο παει,ενα απο τα ελαχιστα πραγματα που ελλειπαν απο τη σειρα ηταν περισσοτερο βαθος στον πρωταγωνιστη.

qzMHWHd.png


#38 Blacker_than dark

Blacker_than dark

    chaotic evil

  • Members
  • 295 posts

Posted 28 December 2010 - 13:32

πολυ καλο το καινουργιο αλλα δεν μπορω να περιμενω αλλο τοσο καιρο μεχρι να ξαναβγει τσαπτερ,ας γινει εβδομαδιαιο:himitsu:...

#39 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 24 January 2011 - 15:45

καποια βιβλια που μπορειτε να διαβασετε οσο περιμενετε να βγει το επομενο τσαπτερ

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Saxon_Stories

#40 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 27 January 2011 - 00:26

Βγηκε και το 71

http://mangastream.com/read/vinland_saga/23803426/1

Παιζει να τελιωνει το manga?

qzMHWHd.png


#41 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 27 January 2011 - 00:31

αμφιβαλώ, ο τιτλος προϊδεαζει το ταξιδι στην αμερικη του θορφιν

πολυ καλο το σημερινο, για το σχεδιο και την ιστορια τα λογια ειναι περιτα :if:
με ξενερωσε λιγο που ηταν ο ασκελαντ αυτος που εδινε συμβουλες στον θορφιν, λες και αυτος ηταν σωστος στη ζωη του..
αντε 2 μηνες τωρα :uhh: παλι θα ξεχασουμε τους ηρωες..

#42 Being Of Darkness

Being Of Darkness

    the last numenorian

  • Members
  • 137 posts

Posted 31 January 2011 - 21:11

μιας κια μου αρεσει γενικα η μυθολογια των νορβηγων και τριγυρω χωρων, αξιζει να το ξεκινησω ? τι πλοκη εχει περιπου και που μπορω να το διαβασω ?


Posted Image

#43 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 16 March 2011 - 02:32

Είμαι στο σημείο όπου μονομαχούν Thorfin + Thorkell για 2η φορά...αν και δεν είχα εντυπωσιαστεί από το manga στην αρχή , οι συνομωσίες που εμφανίστηκαν από ένα σημείο και μετά οι απίστευτα badass μάχες μου προκάλεσαν manly tears..
Spoiler:

Posted Image

#44 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 02 April 2011 - 17:25

Νέο chapter, και αλλαγή σκηνικού μετά από καιρο

qzMHWHd.png


#45 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 02 April 2011 - 17:37

Ήθελα να το αρχίσω αυτό το μάνγκα αλλά όταν πήγα να το διαβάσω στο mangafox δεν τα είχε και σε καλή ποιότητα και ήταν αρκετά κουραστικό. Μήπως ξέρεται κανα link για να τα κατεβάσω γιατί έχω και ένα φίλο που μου τα πρήζει να το διαβάσω