Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

princess mononoke or something


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Ioanna-chan

Ioanna-chan

    ελληνίδα σουτζότισσα

  • Members
  • 161 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2008 - 14:48

λοιπον θελω μια πλιροφορια το princess mononoke μπορο να το βρω σε ενα dvd club???????αν ναι ποσ ειναι ι ελλινικι του ονομασια?????:hmmm:

#2 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2008 - 14:58

γενικως ναι, τα περισσοτερα video club το εχουν..
και στην τηλεοραση οταν ειχε προβληθει "πριγκιπισσα mononoke" λεγοταν.. ετσι θα το βρεις και εκει..

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#3 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2008 - 15:06

Αν δεν κάνω λάθος, οι παρακάτω 5 ταινίες του Studio Ghibli είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα από την Audiovisual.

> Nausicaä Of The Valley Of The Wind
> Princess Mononoke
> Porco Rosso
> Whisper Of The Heart
> My Neighbor Totoro

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#4 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2008 - 15:18

kenny ξεχασες τα sprited away και το howl's moving castle

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: yarrr,yarrr


#5 Christos0b

Christos0b

    lalalalala...

  • Members
  • 22 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2008 - 17:48

Ναι το ποιο πιθανο ειναι να το βρεις ευκολα σε καποιο Video-Club(ακομα και μη πληρως ενημερωμενο) με το ονομα Princess Μononoke.
I love the sound of you walking away ...

#6 giota_p

giota_p

    Starting...

  • Members
  • 2 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Μάιος 2008 - 08:39

Προσωπικά έχω φάει τον τόπο, έχω ψάξει σε όλα τα video clubs αλλά δεν το βρήκα πουθενά.
Μόνο την original έκδοση έχω κι αυτή κατεβασμένη από το net αλλά σε τρομερή ποιότητα! :congrats:

#7 ilisios

ilisios

    Starting...

  • Members
  • 27 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Μάιος 2008 - 10:23

To Princess Mononoke τελικά είναι το μόνο που δεν έχει η AV. Aν βρεθεί κάπου (π.χ. video7) θα είναι VHS και μόνο.

Tελευταία έχουν προσθέσει Kiki, Laputa, Pom Poko, Only Yesterday & The Yamadas (την τελευταία ομολογώ δεν την ήξερα).

Δημοσιευμένη  εικόνα


#8 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2008 - 03:17

Στα καταστηματα Metropolis παντως εχω δει τα DVD του studio Ghibli.

#9 archeria

archeria

    pudding is delicious

  • Members
  • 87 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Μάιος 2008 - 01:20

πάντως αν είσαστε από Θεσ/νίκη ξέρω ένα βιντεοκλάμπ που το έχει και σε DVD.....(ναι...οκ, ξέρω ότι δεν βοηθάω και πολύ :emptyonexg1:)
Spoiler:



για την κοπελιά από την Καβάλα τί να πω??? και γω που ζω τώρα στην Ξάνθη ούτε το διανοήθηκα να ψάξω .... και στη Θεσσαλονίκη που το βρήκα είχα ψάξει αρκετά...


μιλάμε βέβαια πάντα για δανεισμό....αν είναι να το αγοράσεις αλλο θέμα ....όπως επίσης και να το κατεβάσεις...στην τελική αν καίγεσαι παίζει και να στο στείλει κάποιος

είναι αλήθεια ότι θα πρεπε να γίνει κάποια στιγμή και μια αλυσίδα με ταινίες Ghibli :orly:

#10 daisuke

daisuke

    Anime Newbie

  • Members
  • 42 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιούνιος 2008 - 20:09

πάντως αν είσαστε από Θεσ/νίκη ξέρω ένα βιντεοκλάμπ που το έχει και σε DVD.....(ναι...οκ, ξέρω ότι δεν βοηθάω και πολύ :emptyonexg1:)

Spoiler:



για την κοπελιά από την Καβάλα τί να πω??? και γω που ζω τώρα στην Ξάνθη ούτε το διανοήθηκα να ψάξω .... και στη Θεσσαλονίκη που το βρήκα είχα ψάξει αρκετά...


μιλάμε βέβαια πάντα για δανεισμό....αν είναι να το αγοράσεις αλλο θέμα ....όπως επίσης και να το κατεβάσεις...στην τελική αν καίγεσαι παίζει και να στο στείλει κάποιος

είναι αλήθεια ότι θα πρεπε να γίνει κάποια στιγμή και μια αλυσίδα με ταινίες Ghibli :orly:

Ειναι κοντα στο πλαισιο ? λιγο πιο κατω? και κατι αλο, το εχει με Ελληνικο Sub ? Thanx
UFOロボ・グレンダイザー

#11 ikki

ikki

    Starting...

  • Members
  • 9 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Ιούνιος 2008 - 10:02

στα ποιο πολλά βίντεο κλαμπ υπάρχουν όλες οι ταινίες του studio ghibli. είναι απλά τέλειες. και ναι. ο τίτλος είναι μπριγκίπισσα mononoke.

#12 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Νοέμβριος 2008 - 15:53

τα περισσοτερα βιντεο κλαμπ το εχουν,ειναι καταπληκτικη ταινια,οπωσ και ολεσ οι αλλεσ του ιδιου δημιουργου...λολμονο που ολο αυτο τον καιρο νομιζα οτι ηταν "princess monoke kai oxi Princess Mononoke lolPosted Image
Δημοσιευμένη  εικόνα

#13 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 23 Μάιος 2014 - 19:44

Youtube Video