Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime-manga+Γιάννενα=?


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#31 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 19 October 2008 - 20:26

Eχεις απολυτο δικιο Radagast...Ακομα ετσι ειναι. Η μονη εξελιξη εγκειται στο οτι μερικα βιβλιοπωλεια εφεραν τα μεταφρασμενα της Anubis. Περασα τις προαλλες εξω απο ενα μεγαλο βιβλιοπωλειο,ειδα στη βιτρινα τσαντα deathnote και φιγουρα final fantasy , προς στιγμην εμεινα με το στομα ανοιχτο, πλησιασα την υπαλληλο, ρωτησα ''εχετε κι αλλα προιοντα manga/anime εκτος απο αυτα της βιτρινας?'' και μετα ηρθε η απαντηση που με προσγειωσε στην πραγματικοτητα ''Τι εχουμε???''
Posted Image

#32 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 posts

Posted 20 October 2008 - 07:38

χεχε,αυτό το είχα πάθει κι εγώ! :P Ας ελπίσουμε ότι αυτό ήταν μόνο η αρχή και ότι θα γίνει μια προσπάθεια και για manga μη μεταφρασμένα...BTW είχα ακούσει ότι σε κάποιο μέρος στα Γιάννενα (δ θυμάμαι όνομα τώρα,θα το ξαναξαψω) γίνονται προβολές anime...ξέρει κανείς κατά πόσο ισχύει αυτό?

#33 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 20 October 2008 - 14:11

Το χω ακόυσει και εγώ αυτό , μου το χε πει ο Kienzan όταν τον βρήκα ,αλλά δεν μπόρεσα να το επειβεβαιώσω !Οποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει και εμάς .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#34 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 20 October 2008 - 14:48

Ισως να εννοουν στα πλαισια του πανεπιστημιου. Το λογικο τουλαχιστον αυτο ειναι! Ρε Γιαννιωτες μην κρυβεστε! Πειτε και σε μας!
Posted Image

#35 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 posts

Posted 20 October 2008 - 18:13

κάτι για ένα μαγαζί στο μόλο είχα ακούσει νομίζω αλλά δεν έχω καταφέρει να το βρω...

Edited by Ame Warashi, 21 October 2008 - 00:33.


#36 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 20 October 2008 - 23:24

Βασικά για το ίδιο μαγαζί μου είχε μιλήσει και ο Κienzan απλά δεν ήθελα να αναφέρω όνομα για να μην κάνω διαφήμιση . Εγώ ξέρω που είναι , εάν θέλεις κάποια στιγμή κανονίζουμε να πάμε.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#37 Zangetsu13

Zangetsu13

    Anime Newbie

  • Members
  • 45 posts

Posted 25 October 2008 - 01:56

τι διαφήμιση και μαμακίες :P δε μας πουλάς προϊόντα ανοιχτή συζήτηση κάνουμε για όλα και για τίποτα .
λοιπόν απαλευτοι :D άντε να κανονίσουμε κάνα meeting . ποτε μπορείτε ? εγώ λογικά γυρνάω απο αθηνα τη κυριακη- δευτερα άρα σάββατο(01-11 νομιζω ΧD) που είναι και πιο free μέρα πως σας φαίνεται ? άντε να οργανωνόμαστε λίγο XD

Edited by Zangetsu13, 25 October 2008 - 02:05.

Break free of your bonds and become a true knight of the goddess!

#38 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 26 October 2008 - 12:07

Το χω ακόυσει και εγώ αυτό , μου το χε πει ο Kienzan όταν τον βρήκα ,αλλά δεν μπόρεσα να το επειβεβαιώσω !Οποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει και εμάς .

H Matsu μου είχαι στίλει ένα μνμ για κάτι παιδια που ήθελαν να οργανώσουν προβολες περισι το δεκέμβριο και ψαχναν κάποιον να τους πρώτινει και να τους δώσει υλικο για προβολή.
(πήρα 2 τηλέφωνα αλλα ελιπαν για γαλλια η κάτι τέτιο) μετα ήρθαν τα χριστουγενα και δε ξανασχολήθηκα. Κατα το φλεβάρι κάποιος μου είπαι (νομίζω η penslinger girl) για κάτι προβολές στο λαβύρυνθο. Thats all i know για τις προβολές.

Η matsu η η penslinger ισως μπορούν να πουν περισσότερα.


Εγώ παντως είμαι μέσα για το ερχόμενο σαββατο το μεσημέρι συνάντηση
Posted Image


#39 kh gamer

kh gamer

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 26 October 2008 - 13:32

λοιπον...τι λετε για Σαββατο πρωι 2 Οκτωβριου;απαντησεις συντομα please!

#40 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 26 October 2008 - 16:54

Ωωω ο Kienzan ! Χρόνια κια ζαμάνια ! Λοιπόν για meeting εγώ είμαι μέσα για το Σάββατο .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#41 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 26 October 2008 - 17:44

Franklin and Zade....οπως σας ειχα πει θα ερχομουν Γιαννενα αλλα σας ειπα τον λογ που δεν μπορεσα.....τωρα ευλπιστω να ρθω ενα απο αυτα τα Σ/Κ.......αντεεεεεεεεεεεεεεε

FTW!!!!!!!!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#42 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 26 October 2008 - 23:55

Kι εγω θα προσπαθησω. Αλλα δεν υποσχομαι τιποτα προς το παρον.... AngelOfTheDarkHeaven κανονισε την πορεια σου :chigau: :deadga6:
Posted Image

#43 Zangetsu13

Zangetsu13

    Anime Newbie

  • Members
  • 45 posts

Posted 27 October 2008 - 23:08

όση ενδιαφέρονται και μπορούν να έρθουν κάντε μου pm . μην μου στείλετε τίποτα κούλες ώρες σάββατο ξημερώματα gt η μισοι θα κοιμούνται :P
Break free of your bonds and become a true knight of the goddess!

#44 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 posts

Posted 28 October 2008 - 12:15

κι εγώ είμαι μέσα αλλά όχι πολύ νωρίς το πρωί...

#45 Tidus87

Tidus87

    Kanzen Kankaku Dreamer

  • Members
  • 65 posts

Posted 28 October 2008 - 14:02

Και εγώ είμαι μέσα μακάρι να κανονιστεί τελικά...