Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime-manga+Γιάννενα=?


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#16 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 29 February 2008 - 00:57

παιδια και εγω γιαννενα ειμαι, εστω και σαν φοιτητης

#17 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 29 February 2008 - 17:44

Προοδευουμεεεεεε!!!!!!!!!:wooi2::wooi2::wooi2: :wooi2:

#18 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 03 March 2008 - 09:00

Τα Γιαννενα ειναι σε τοσο χαλια κατασταση χαρη στους μαλακες παπαδες εκει..
"Την ειδαμε ηρωικη πολη επι 120000 χρονια τωρα, τετεια πραγματα δεν ειναι για μας"
Διαψευστε με ¨Δ

#19 panathinaikara

panathinaikara

    Anime Amateur

  • Members
  • 101 posts

Posted 03 March 2008 - 20:17

count me in. Όντως τα Γιαννενα είναι πολύ πίσω όχι μονο σε manga αλλά και σε πολλά άλλα

#20 kabez

kabez

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 30 April 2008 - 10:13

Wow, άντε να μαζευόμαστε λίγο λίγο για το σχέδιο:Anime Domination of World


Αν και λίγο αργά βλέπω το θέμα, στα Γιάννενα δεν έχω εντοπίσει ούτε ένα κομιξάδικο..

Η κατάντια η ίδια, από την στιγμή που σε ένα τόσο μεγάλο μέρος υπάρχει πολύς κόσμος που θα ασχολείται με αυτά τα μικιμάου.Τι να πει κανείς..


Για αυτό έχουμε και τα ταχυδρομεία με τις αντικαταβολές και το amazon για mangas και λοιπές ιστορίες.Solaris ftw



(το σπίτι του Μάγου στην 28ης -?- δεν έχει τίποτα :P Είναι άκυρο μαγαζί, μέχρι και ..gamecube έχω βρει εκεί μέσα σαν την πιο καινούρια κονσόλα της χρονιάς χεχε)
''I am not a hero.All the heroes are already dead.I am just a survivor...''
General Patton(1945)

#21 oni12

oni12

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 posts

Posted 04 May 2008 - 21:43

Ανοι3ε βιβλιοπωλειο "παιδεια" και εχει καποια manga!!!! Μονο 4-5 βεβαια, και στα ελλεηνικα αλλα ειναι και αυτο μια αρχη. Ελπιζω να συνεχισει και να φερει και αλλα.
Αυτα που υπαρχουν στην "Παιδεια " ειναι : Rurouni kenshin, Love hina kai Naruto.

Aντε καλη μας αρχη............
:himitsu:

#22 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 09 May 2008 - 17:09

Ναιιιι! Εγινα μελος μονο γι αυτο! Καλη αρχη κι επιτελους να ανοιξει κι ενα κομικσαδικο! Μεχρι στιγμης εχω εντοπισει Manga (μεταφρασμενα μονο) στην ''Παιδεια'' και σε ενα αλλο βιβλιοπωλιο κοντα στα Web. Δε θυμαμαι ονομα ομως. Θα το βρω και θα ξαναποσταρω...

#23 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 15 May 2008 - 17:23

Ναιιιι! Εγινα μελος μονο γι αυτο! Καλη αρχη κι επιτελους να ανοιξει κι ενα κομικσαδικο! Μεχρι στιγμης εχω εντοπισει Manga (μεταφρασμενα μονο) στην ''Παιδεια'' και σε ενα αλλο βιβλιοπωλιο κοντα στα Web. Δε θυμαμαι ονομα ομως. Θα το βρω και θα ξαναποσταρω...


Bιβλιοπωλείο "Αναγνώστης" Ετσι λέγεται .
Δίπλα στο web ακριβώς .

Να κανονίσουμε και καμιά συνάντηση τώρα πρίν την εξεταστική ρε .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#24 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 15 July 2008 - 19:54

Λοιπον μετα απο ενα περιπου μηνα ψησιματος επεισα τον ιδιοκτητη του βιβλιοπωλειου της οδου Αβερωφ να φερει κι αυτος τα πρωτα manga (εστω κι απο την Anubis) .. Ενα βημα μπροστα... Θα παω αυριο να τον συζητησω παλι, μηπως καταφερω κατι παραπανω...

#25 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 15 July 2008 - 21:45

Ψήνεστε για meeting ;
Τώρα το καλοκαίρι είναι καλή ευκαιρία για ένα meeting !

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#26 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 16 July 2008 - 16:42

Λοιπον οσοι ψηνονται για meeting μεσα στην προσεχη εβδομαδα ας μου στειλουν πμ κι αν μαζευτει ενας αξιπρεπης αριθμος (ανω των τριων ατομων) κανονιζουμε ενα mini anime meeting επισημα πλεον...

#27 Rei Ayanami

Rei Ayanami

    Going MAD

  • Members
  • 28 posts

Posted 17 July 2008 - 20:06

είμαι λίγο ξεκάρφωτος, αλλά μήπως ξέρει κανείς από εσάς για το AnimArt που διοργανώνει το ευρωπαικό κέντρο κινουμένων σχεδίων;

Ξέρω οτι γίνεται κάθε χρόνο στο Μονοδένδρι Ιωαννίνων, αλλά δεν έχω καταφέρει να πάω ποτέ. Τρέχει μάλιστα τώρα μέχρι τις 20 Ιουλίου.

Αν ξέρει κανείς τι παίζει πλιζ ας ρίξει καμιά πληροφορία εδώ

Thanks
Animate my world..

#28 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 18 July 2008 - 17:16

Σε δύο μέρες από σήμερα λήγει . Πάρε Link για να δεις τι παίζει

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#29 kh gamer

kh gamer

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 19 October 2008 - 17:50

ισχυει ακομη?αν ναι,Ι'm in.

#30 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 19 October 2008 - 17:59

Και γω πέρασα 4-4μισι χρονάκια στα Γιάννενα (2000-2004) αλλά δε θυμάμαι να βρήκα ποτέ κάτι σε manga/anime. Το μόνο που θυμάμαι εκτός απ'το σπίτι του Μάγου (που είχε κάθε λογής επιτραπέζια/παιχνίδια και κάρτες), ήταν μια "ενδοχώρα" που είχε κυρίως κάρτες magic/yugioh κτλπ και μπόλικα dnd βιβλία.
Κατά τα άλλα ότι άλλο μαγαζί σχετικό έβρισκα, θυμάμαι έκλεινε μετά από κάποιο καιρό.. Μου είχε φανεί αρκετά περίεργο αν σκεφτεί κανείς πόσο φοιτητούπολη είναι εκεί.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler: