Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

live to draw ad draw to live ^-^ απλώς άνοιξε με~~


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#16 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 25 March 2008 - 21:42

Gexion Σε υπερΕυχαριστω για την Pic της mamimi...
Ο Richy δεν ηθελε να μου την δωσει αλλα του την πειρα με το ζορι:hahaha:
Ενα εχω να σου πω...Ειναι το πρωτο πραγμα που βλεπεις οταν μπεις στο δωματιο μου...Την κορνιζαρα...
Ετσι λοιπον,αποφασισα σαν απλιστο και αχαριστο παιδι που ειμαι(λεμε τωρα)να σου ζητησω και αλη pic...Αυτην τη φορα απο την Lain Iwakura(ειναι απο το Serial Experiments Lain)...Ξερουμε ποιος θα μου την παραδωσει και αυτην....
Spoiler:

Eδω μερικες ιδεες για βοηθεια σε περιπτωση που μπεις στον κοπο και την ζωγραφισεις και αυτην...
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#17 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 25 March 2008 - 22:02

;147322']Gexion Σε υπερΕυχαριστω για την Pic της mamimi...
Ο Richy δεν ηθελε να μου την δωσει αλλα του την πειρα με το ζορι:hahaha:
Ενα εχω να σου πω...Ειναι το πρωτο πραγμα που βλεπεις οταν μπεις στο δωματιο μου...Την κορνιζαρα...
Ετσι λοιπον,αποφασισα σαν απλιστο και αχαριστο παιδι που ειμαι(λεμε τωρα)να σου ζητησω και αλη pic...Αυτην τη φορα απο την Lain Iwakura(ειναι απο το Serial Experiments Lain)...Ξερουμε ποιος θα μου την παραδωσει και αυτην....

Spoiler:

Eδω μερικες ιδεες για βοηθεια σε περιπτωση που μπεις στον κοπο και την ζωγραφισεις και αυτην...
Spoiler:


WOW!!Με συγκινείς βαθύτατα ρε φιλάρα που την κορνιζάρισες κιόλας... ^//^
εγώ να σου κάνω και δεύτερη ζωγραφιά ...ο sir Richi πώς θα αντέξει τη μεταφορά...2-1 score
H πρώτη φαίνεται πολύ δελεαστική.....i will give it a try
Thanx again for yur words,they mean a lot to me~
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#18 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 25 March 2008 - 22:25

To drawing του Gaara κ του Kakashi είναι πολύ ωραία αλλά ο χρωματισμός του zexion δεν βγήκε πολυ καλος :/

Keep it up ;DDD!

#19 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 29 March 2008 - 23:41

To drawing του Gaara κ του Kakashi είναι πολύ ωραία αλλά ο χρωματισμός του zexion δεν βγήκε πολυ καλος :/

Keep it up ;DDD!



I will keep it up.I was experimenting my skills in photoshop(in Zexion's pic).I know i can do much better though :\


Και τώρα ώρα για μια ακόμα ζωγραφίτσα(ναι θα σας βασανίσω λίγο ακόμα με το fanart μου):wis:

Cloud's light-Mewmie by ~mangangelo on deviantART
μια φίλη μου υπεραγαπά τον Cloud from FF...so here she is in anime style drawn
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#20 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 05 April 2008 - 21:43

Ladies and gentlemen,η ώρα που ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ(λέμε τώρα)...update with new pics babiez
αλλά επειδή ειμ αναποφάσιστη,δοκίμασα πολλά backgrounds στην ίδια pic:canthelp:
Spoiler:

πείτε μου ποια από τις τρεις σας αρέσει καλύτερα παίδες
μη διστάσετε να ρίξετε έστω ένα "ουαααααοοο,cool" ή "σιγά το κολοκύθι"(στη δεύτερη περίπτωση καλύτερα να μη μιλήσετε καθόλου please)
1)::Lain1 by ~mangangelo on deviantART

2).::Lain2 by ~mangangelo on deviantART

3).::Lain3 by ~mangangelo on deviantART


εδώ σας αφήνω ,να εκφραστείτε και more privately and freely*hiding in the corner,κρυφοκοιτώντας*
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#21 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 191 posts

Posted 05 April 2008 - 22:29

Ντάξει, έχω μείνει άφωνος. Μπορεί να μην είναι τέλεια αλλά είναι καταπληκτικά!!!!

Ζωγραφίζεις με προσχέδιο (σκελετός με γραμμές, έπειτα γεωμετρικά σχήματα και τέλος λεπτομέρειες) ή κατευθείαν; Αν ζωγραφίζεις κατευθείαν και σου βγαίνουν τόσο καλά, τότε μόλις μάθεις το προσχέδιο θα κάνεις θαύματα!!! Αν ζωγραφίζεις ήδη με προσχέδιο, απλά Keep it up!!!

Όπως και νά'χει, :riiight::riiight::riiight: THREE THUMBS UP!!!!

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#22 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 posts
  • LocationAthens

Posted 05 April 2008 - 23:02

Πάρα, πάρα, πάρα πολύ καλές δουλειές. Μπράβο! Είναι εμφανές πως δεν αποφεύγεις τις προκλήσεις και πως σ'αρέσει πραγματικά το σχέδιο και το χρώμα. Και πάλι μπράβο. Τα απόλαυσα όλα πολύ! :)

#23 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 06 April 2008 - 13:07

Πραγματικα πολυ ωραια επιλογη χρωματων!!!!....
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#24 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 06 April 2008 - 18:18

Tι Αλο να πω πλεον?
Gexion εισαι Καταπληκτητη....
Σε Ευχαριστω αλη μια φορα για την καινουργια pic της lain...Eιναι πραγματικα υπεροχη....

ΥΓ:soz που δεν μπορεσα να ερθω στην comicdom να γνωριστουμε επιτελους....:deadga6:
Αλλα οι τεχνικες μου γνωσεις με καλουσαν σε μια εκδηλωση να σοσουμε κατι ηχεια απο την βροχη...απο τα οποια δεν τα καταφερε....
Well RIP καημενο Ηχειο...:rip:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#25 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 06 April 2008 - 19:42

ΩΩΩ!Σας ευχαριστώ όλους σας παίδες για την υποστήριξη και το free expression σας..:blingeye2:
~Αγαπητέ SirKain το προσχέδιο ,με σκελετό και όλα αυτά το γνωρίζω αλλά δεν το προτιμώ..είμαι ...πιο πολύ χύμα στο κύμα θα λεγα(=τεμπέλα?) και αφήνω τον καλλιτέχνη μέσα μου να εκφραστεί όπως τη βρίσκει αυτός..άρα free sketch(αν και στην προκειμένη περίπτωση το έβλεπα έτοιμο το κορίτσι και το έφτιαχνα)

~Sir Dain,:nod:glad you liked all of them..challenges are the αλατοπίπερο στη ζωή ;)

~Lady Dragoness_crysta,εκτιμώ την ειλικρίνεια σας:gotit:

~Ζauk[Lain] arigatooooo για τα καλά σου λόγια,και comicdoms θα έρθουν κι άλλα,εμείς να μαστε καλά φίλε:knock-knock:

Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#26 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 06 April 2008 - 20:14

Σε έκανα watch στο deviantArt ;]
my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#27 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 06 April 2008 - 21:16

Σε έκανα watch στο deviantArt ;]



yo,θα το τσεκάρω ;D
:orly:(itachi maniac heh?cool)
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#28 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 11 April 2008 - 19:57

Η αληθεια ειναι, οτι η διαδικασια του σκελετου στο σχεδιο ειναι μερικες φορες βαρετη, οταν ομως συνηθισεις και δεις τι μπορεις να βγαλεις με σωστα μετρημενο προσχεδιο, τοτε θα δεις οτι αυτη η διαδικασια ειναι αρκετα διασκεδαστικη...Θα σου προτεινα να εξασκηθεις σε αυτο, γιατι ενω εχεις ορεξη και φαντασια στα σχεδια και στα χρωματα, μερικα λαθη που προκυπτουν απο ελλειψη σκελετου ειναι εμφανη...αυτο δε σημαινει οτι δεν ειναι ωραια τα σχεδια σου, αυτο σημαινει οτι θα μπορουσαν να γινουν ΑΡΙΣΤΑ...συνεχισε να πειραματιζεσαι τοσο με τα χρωματα, οσο και με τις στασεις των σωματων..οσο βολικο κι αν ειναι να εχουμε ενα στημενο φατσα καρτα σχεδιο, το να προσπαθησεις να δωσεις κινηση και αυθορμητισμο σε ενα σχεδιο ειναι πραγματικα πολυ καλη εμπειρια που θα σε βοηθησει οχι μονο να κανεις σχεδιο, αλλα ακομα και κομικ κτλ κτλ...θα ηθελα πολυ να δω απο τα χερια σου σχεδιο που να εχει χρωματιστει με λαδομπογια και οχι με ξυλομπογιες...keep up the great work!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#29 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 18 April 2008 - 09:34

Η αληθεια ειναι, οτι η διαδικασια του σκελετου στο σχεδιο ειναι μερικες φορες βαρετη, οταν ομως συνηθισεις και δεις τι μπορεις να βγαλεις με σωστα μετρημενο προσχεδιο, τοτε θα δεις οτι αυτη η διαδικασια ειναι αρκετα διασκεδαστικη...Θα σου προτεινα να εξασκηθεις σε αυτο, γιατι ενω εχεις ορεξη και φαντασια στα σχεδια και στα χρωματα, μερικα λαθη που προκυπτουν απο ελλειψη σκελετου ειναι εμφανη...αυτο δε σημαινει οτι δεν ειναι ωραια τα σχεδια σου, αυτο σημαινει οτι θα μπορουσαν να γινουν ΑΡΙΣΤΑ...συνεχισε να πειραματιζεσαι τοσο με τα χρωματα, οσο και με τις στασεις των σωματων..οσο βολικο κι αν ειναι να εχουμε ενα στημενο φατσα καρτα σχεδιο, το να προσπαθησεις να δωσεις κινηση και αυθορμητισμο σε ενα σχεδιο ειναι πραγματικα πολυ καλη εμπειρια που θα σε βοηθησει οχι μονο να κανεις σχεδιο, αλλα ακομα και κομικ κτλ κτλ...θα ηθελα πολυ να δω απο τα χερια σου σχεδιο που να εχει χρωματιστει με λαδομπογια και οχι με ξυλομπογιες...keep up the great work!


Hey there!Σε ευχαριστώ για την προσοχή στην τέχνη μου,και για τις παρατηρήσεις.Το σκελετό που λες,πραγματικά τον έχω υπ΄όψη μου και καταλαβαίνω πως χρειάζεται για περισσότερη κίνηση και πιο εντυπωσιακό αποτέλεσμα..απλώς εμένα μέχρι τώρα μου αρέσει να εστιάζω στις λεπτομέριες του προσώπου και τις εκφράσεις-συναισθήματα των χαρακτήρων.Σαφώς,και κάτι παραπάνω όπως λες στην ανατομία θα το απογείωνε περισσότερο('άριστο'?δε μπορώ να το κρίνω αυτο αντικειμενικά για μένα:borednn9: )
και το άλλο με τις λαδομπογιές μου κάνει εντύπωση!Λες να το δοκιμάσω?Δε το είχα σκεφτεί ποτέ ^^
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#30 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 27 April 2008 - 21:51

We want more!:wooi2:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler: