Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 3 votes

If being otaku was trendy....


  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#16 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 16 January 2008 - 15:56

Τα anime, όπως και τα περισσότερα πράγματα που με εκφράζουν, φυσικά θα ήθελα να διαδοθούν...καταρχάς γιατί θα ήταν μια ικανοποίηση το να χρησιμοποιούμε μερικές λέξεις τύπου "mangaka" και να μη μας κοιτάνε λες και ήρθαμε από άλλο πλανήτη, έπειτα γιατί όπως είπαν οι συνφορουμίτες η εξάπλωση θα είχε πολλά πρακτικά πλεονεκτήματα(conventions, καταστήματα, αφιερώματα κλπ). Αν "trendy" σημαίνει να μην είναι πια ασχολία των λίγων, αλλά κάτι ευρέως γνωστό, δε θα με χάλαγε καθόλου:P, αν και όντως πρέπει να πω ότι απολαμβάνω την αίσθηση ότι έχω ένα "ιδιαίτερο-ξεχωριστό χόμπυ".

ωστόσο, αυτά που ανέφερε η Lucy είναι σωστά. Διαδόθηκε το Naruto, και εμφανίζονται τα κλασσικά ποζέρια που νομίζουν πως έχοντας δει ΜΟΝΟ αυτό μπορούν να εκφράσουν άποψη για τον κόσμο των anime γενικά. Ναι μεν τέτοιοι υπάρχουν και θα υπάρχουν σε κάθε χώρο, αλλά αυτό δε σημαίνει πως αντέχονται κιόλας:P. Όταν έχεις αφιερώσει χρόνια πάνω σε κάτι, έχεις συνολική και ολοκληρωμένη εικόνα πάνω σε αυτό και έρχεται ο κάθε κυριολεκτικά άσχετος τυπάς που έχει δει μονοψήφιο αριθμό επεισοδίων και θέλει να το παίξει "ειδήμων" και να κοντραριστεί μαζί σου, ε οκ, φορτώνεις!. Και τονίζω από προσωπική εμπειρία, ότι σπανιότατα ο "ψαγμένος" ανιμάς είναι εκείνος που ξεκινάει τέτοιου είδους "κόντρες", συνήθως είναι τα newbies που αυτοαποκαλούνται otaku και πουλάνε μούρη σε αυτούς που δεν ασχολούνται καν με το άθλημα.

Οπότε, ναι θέλω να διαδοθούν, αλλά να διαδοθούν σωστά, όχι μόνο mainstream, αν και οι παραπάνω ποζεράδες πάντα θα με ενοχλούν.
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#17 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 16 January 2008 - 15:59

Υποθετικό σενάριο σε μια εποχή όπου τα anime έχουν γίνει trendy

Dramatis Personae:
- : Random noob, ανεμοδείκτης του trendy
= : Anime lover

- Dude, τα anime είναι trendy!
= Σοβαρά; ο_____Ο
- Ναι, σου λέω, τα βλέπω με τρέλα! Είναι και **μώ!
= Πλάκα με κάνεις; >____>
- Όχι ρε συ, αλήθεια!
= Δεν σου φαίνονται παιδικά; ._____.
- Όχι ρε μ***κα, είναι πολύ ωραία, πέφτει ξύλο, βλέπουμε και κανά βυζάκι, τέλεια είναι!
= Δηλαδή θεωρείς τον εαυτό σου anime fan... =_____=;;;
- Φυσικά, έχω πάει μάλιστα και μαθαίνω ιαπωνικά! Κονιτσι-ουααα!
= Και δε μου λες ρε παλικάρι... από ποιο anime είναι η φράση: "History is much like an endless waltz. The three beats of war, peace, and revolution continue on forever.";
- ...
= Λοιπόν;
- Ε...
= Άστο, φίλε. Πάνε δες τι ρούχα θα φορέσεις στα μπουζούκια απόψε και άσε τα anime για τους καμένους...

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#18 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 16 January 2008 - 16:01

Υποθετικό σενάριο σε μια εποχή όπου τα anime έχουν γίνει trendy

Dramatis Personae:
- : Random noob, ανεμοδείκτης του trendy
= : Anime lover

- Dude, τα anime είναι trendy!
= Σοβαρά; ο_____Ο
- Ναι, σου λέω, τα βλέπω με τρέλα! Είναι και **μώ!
= Πλάκα με κάνεις; >____>
- Όχι ρε συ, σοβαρα!
= Δεν σου φαίνονται παιδικά; ._____.
- Όχι ρε μ***κα, είναι πολύ ωραία, πέφτει ξύλο, βλέπουμε και κανά βυζάκι, τέλεια είναι!
= Δηλαδή θεωρείς τον εαυτό σου anime fan... =_____=;;;
- Φυσικά, έχω πάει μάλιστα και μαθαίνω ιαπωνικά! Κονιτσι-ουααα!
= Και δε μου λες ρε παλικάρι... από ποιο anime είναι η φράση: "History is much like an endless waltz. The three beats of war, peace, and revolution continue on forever.";
- ...
= Λοιπόν;
- Ε...
= Άστο, φίλε. Πάνε δες τι ρούχα θα φορέσεις στα μπουζούκια απόψε και άσε τα anime για τους καμένους...

elitism.

Posted Image


#19 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 16 January 2008 - 16:06

"Lurk moar" attitude, θα το χαρακτήριζα. Πρώτα ενημερώνεσαι γι' αυτό με το οποίο καταπιάνεσαι (πώς αλλιώς; βλέποντας πολλά anime), και μετά βγάζεις συμπεράσματα.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#20 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 16 January 2008 - 16:09

"Lurk moar" attitude, θα το χαρακτήριζα. Πρώτα ενημερώνεσαι γι' αυτό με το οποίο καταπιάνεσαι, και μετά βγάζεις συμπεράσματα.

ναι κοιταξε.
το ιδιο μπορω να σου πω και γω για τη μουσικη,ταινιες η κατι αλλο που "αγαπω" και βλεπω/κανω.
το θεμα ειναι οτι οπως ολες οι μοδες θα εχει τα θετικα του ,θα εχει και τα αρνητικα του,αν ποτε συμβει βεβαια.
οι προηγουμενοι με καλυψαν .
τοτε θα εχουμε συμπεριφορες του τυπου οι πιο παλιοι να σνομπαρουν τους πιο νεους-ειτε το καναν απο τρεντ ειτε επειδη πραγματικα το γουσταρουν- ειτε οι παλιοι να παρατανε τα anime και να πανε για αλλες "πολιτιες"
Απλως σκεψου ποσο ΓΡΑΦΙΚΟΙ ειναι οι κλασικομεταλλοι/μεταλοπατερες.

Posted Image


#21 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 16 January 2008 - 16:14

= Και δε μου λες ρε παλικάρι... από ποιο anime είναι η φράση: "History is much like an endless waltz. The three beats of war, peace, and revolution continue on forever.";


Από το Gundam Wing Endless Waltz το οποίο αρχικά ήταν 3 OVA και στη συνέχεια έγινε ταινία με 8 επιπλέον λεπτά υλικού και λίγο διαφορετικό soundtrack.Και πρέπει να την είχε πει η Marimeia Khushrenada.Τι κερδίζω;:hihi2:

ΥΓ.Νόμιζα ότι δεν έχεις δει κανένα Gundam.

Posted Image


#22 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 16 January 2008 - 16:23

@ Dain: οπως το λες ολα καλα κι ολα ωραια και σιγουρα οταν κατι εξελισσεται τοσο ομαλα για ολους κανεις δε δινει σημασια στις προθεσεις ή το κινητρο του καθενος...

αλλα στην περιπτωση που πραγματοποιουταν το σεναριο επιστημονικης φαντασιας να γινουν τα anime και τα manga "trendy" πιστεψε με δε θα σου καθοταν ωραια να θεωρεισαι ισα κι ομοια με το καθε "ξεπεταρουδι" που βρηκε ευκαιρια να το παιξει ξεχωριστο και επανασταση...

γιατι μεχρι στιγμης εγω τουλαχιστον αυτο εχω δει να γινεται εδωπερα... κατι που υπαρχει εδω και πολυ καιρο ξαφνικα γινεται γνωστο κι απο κει που ειχες την ησυχια σου, τωρα εισαι αναγκασμενος να ανεχεσαι τον καθε εξυπνακια που ειτε κανει κριτικη για κατι με το οποιο δεν εχει ασχοληθει καν (παρα μονο πηρε τ αυτι του ενα βραδυ που βρεχε που λεει και το ασμα), ειτε θελει απεγνωσμενα να πεισει τον εαυτο του οτι κατι ειναι/κατι ξερει/καπου ανηκει...

και στην τελικη, για σκεφτειτε, πως θα σας φαινοταν αν, ατομα που μεχρι προτινος σας κοροϊδευαν για την ενασχοληση σας με το θεμα αυτο (δε νομιζω να μην εχει συμβει εστω μια φορα σε ολους εδω μεσα) με το που θα γινοταν το "μπουμ" να ερθουν και να σας πλησιασουν μ εναν αερα "καλα και πολυ γαμω η ταδε σειρα" και να εχουν μετα την απαιτηση να θεωρουνται "φτασμενοι" κι απο κει που ησασταν αντιπαλα στρατοπεδα τωρα να πρεπει να γινετε και φιλαρακια που θα συζητανε ωραια και καλα για σειρες, για τομους, για οοολα αυτα για τα οποια τρωγατε καζουρα στο παρελθον... sorry κιολας ρε παιδια αλλα εμενα μου κακοφαινεται...

σιγουρα, δεν θα ειναι ολοι ετσι.. θα υπαρξει και ενα ποσοστο το οποιο για τους χ, ψ, ζ λογους δεν μπορουσε να εχει επαφη με το θεμα και που πραγματικα θα κατσει να ασχοληθει.. αλλα μπροστα στον αριθμο των "τζαμπατζηδων" που θα επωφεληθουν το ποσοστο αυτο ειναι πραγματικα απειροελαχιστο..



@ Bosozoku: σου χει τυχει κι εσενα ε? ........... να ξερες ποσο απεριοριστα σε νιωθω....:sigh2:

edit: προτιμας Αρη ή Κρονο??? :hihi2:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#23 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 16 January 2008 - 16:23

Δεν ανυσηχω ιδιαιτερα με την πιθανοτητα να γινει το anime Trendy...Μονο διαδεδομενο μπορει να γινει. Οι ανθρωποι που βλεπουν anime δεν κυκλοφορουν συνεχεια με cosplay, δεν σημαδευονται, δεν βαφουν τα μαλλια τους οπως οι χαρακτηρες που γουσταρουν και δεν αποστασιοποιουνται απο τον γενικο πλυθησμο. Ειμαστε ατομα low social impact. Βλεπω πολυ πιο ευκολο να γινει Trendy η J-pop και J-rock παρα τα anime. Και οσο για τους ξερολες που εχοντας δει μονο ενα-δυο anime θα προσπαθουν να πουλησουν μουρη, ειναι αναποφευκτο κακο αλλα αν κατεχεις το θεμα απλως θα τους συμβουλευσεις να δουν κανενα anime ακομα και μετα να ερθουν για να στην πουν (καλο θα τους κανει)!

:bath:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#24 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 16 January 2008 - 16:23

ναι κοιταξε.
το ιδιο μπορω να σου πω και γω για τη μουσικη,ταινιες η κατι αλλο που "αγαπω" και βλεπω/κανω.

ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.- Εγώ χαίρομαι να μαθαίνω.

Απλως σκεψου ποσο ΓΡΑΦΙΚΟΙ ειναι οι κλασικομεταλλοι/μεταλοπατερες.

Ε, νταξ, αυτοί λένε ότι σήμερα δεν βγαίνει πια μέταλ, δηλαδή αυτοί το έχουν χάσει τελείως. :P

Από το Gundam Wing Endless Waltz το οποίο αρχικά ήταν 3 OVA και στη συνέχεια έγινε ταινία με 8 επιπλέον λεπτά υλικού και λίγο διαφορετικό soundtrack.Και πρέπει να την είχε πει η Marimeia Khushrenada.Τι κερδίζω;:hihi2:

Εύγε παιδί μου, κερδίζεις την ευχή μου. :hahaha:

ΥΓ.Νόμιζα ότι δεν έχεις δει κανένα Gundam.

Think again... 3 OVAs είναι. ;)

(Τα 50άρια ακόμα να τα μελετήσω... :emptyonexg1:)

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#25 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 16 January 2008 - 16:24

Υποθετικό σενάριο σε μια εποχή όπου τα anime έχουν γίνει trendy

Dramatis Personae:
- : Random noob, ανεμοδείκτης του trendy
= : Anime lover

- Dude, τα anime είναι trendy!
= Σοβαρά; ο_____Ο
- Ναι, σου λέω, τα βλέπω με τρέλα! Είναι και **μώ!
= Πλάκα με κάνεις; >____>
- Όχι ρε συ, αλήθεια!
= Δεν σου φαίνονται παιδικά; ._____.
- Όχι ρε μ***κα, είναι πολύ ωραία, πέφτει ξύλο, βλέπουμε και κανά βυζάκι, τέλεια είναι!
= Δηλαδή θεωρείς τον εαυτό σου anime fan... =_____=;;;
- Φυσικά, έχω πάει μάλιστα και μαθαίνω ιαπωνικά! Κονιτσι-ουααα!
= Και δε μου λες ρε παλικάρι... από ποιο anime είναι η φράση: "History is much like an endless waltz. The three beats of war, peace, and revolution continue on forever.";
- ...
= Λοιπόν;
- Ε...
= Άστο, φίλε. Πάνε δες τι ρούχα θα φορέσεις στα μπουζούκια απόψε και άσε τα anime για τους καμένους...



Μια συμπληρωση:

- : Random noob, ανεμοδείκτης του trendy

Περιγραφη του random n00b:

1) μαλλι ala Sasuke ή καλυτερα Naruto (μη μας λενε emo) ή ακομη καλυτερα Fourth Hokage, που ειναι και πιο κουλ

2) μπλουζα με γιαπωνεζικα γραμματα και samurai

3) ισως κανεναν επιδεσμο στο χερι

4) σλογκαν: "I don't go back on my words, that's my ninja way..."

5) αγαπημενο anime: μαντεψτε!


Plus, δεν νομιζω οτι εαν τα anime γινουν μοδα οι αυθεντικοι anime fans θα παραμεινουν αυθεντικοι, αυτοματα θα αποκτησουν την εικονα του χαζοτρεντουλου, γιατι ο κοσμος ποτε δεν μπαινει σε λεπτομερειες....
Και αντι να τους λενε "ψαγμενους", θα τους κατατασσουν και αυτους στους "trendy (ιδανικους) καταναλωτες".....

Δεν νομιζω οτι αυτο θα εχει και πολλη πλακα...


@ Bosozoku: σου χει τυχει κι εσενα ε? ........... να ξερες ποσο απεριοριστα σε νιωθω....:sigh2:

edit: προτιμας Αρη ή Κρονο??? :hihi2:


Ω ναι..........

P.S: Αρη για να δουμε αν υπαρχει κανενας fellow alien anime fan!;)

#26 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 January 2008 - 16:44

Think again... 3 OVAs είναι. ;)

(Τα 50άρια ακόμα να τα μελτήσω... :emptyonexg1:)


Το Endless Waltz είναι το τέλος του Gundam Wing, ωραία spoilers έφαγες :hahaha:


Τώρα αν τα anime γίνουν το νέο "trend" δεν νομίζω να με πειράξει ιδιαίτερα. Βλέπω anime επειδή μου αρέσουν τα κινούμενα σχέδια, όχι επειδή είμαι φανατικός οπαδός της Ιαπωνίας. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου otaku για να με εκνευρίσει που ο άλλος θα μου το παίξει "ψαγμένος".
Και φυσικά δεν πιστεύω πως είναι ανάγκη να ξέρεις από ποιο anime είναι μια τυχαία φράση
(με λίγα λόγια να είσαι "καμμένος"), ώστε να θεωρείσαι anime fan.

Η όλη κατάσταση μου θυμίζει Lord Of The Rings, που μόλις βγήκαν οι ταινίες έγινε ένα μεγάλο "μπαμ" και άρχισαν όλοι να ασχολούνται με τα βιβλία και να το παίζουν ψαγμένοι.

E5VV38U.jpg


#27 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 January 2008 - 17:06

τα anime/ μάγκα θα έρθουν στο προσκήνιο μονο αν βραβευτεί η γίνει διάσημο κάποιος έλληνας δημιουργός. Γιατί κάποιοι θα το δουν πατριωτικά.


ειχαμε εναν αλλά το φαγαμε το παιδι....εξαιτιας αυτου περασαν τα Χριστουγεννα και ακομα να κυκλοφορησει το DVD οπως ελεγε

#28 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 16 January 2008 - 17:08

Σχετικα με το θεμα.

Μπορει να λεμε οτι θα ηταν μια καλη εμπειρια να διαδοθει η νοοτροπια των anime σε τετοιο βαθμο...
Εδω ομως σκεφτομαι και λεω...θα γινει σωστη διαδοση? Εδω ειδαμε τι εγινε με το που εγινε μοδα η τεχνολογια. Ακομα βριζω τα ιερα και τα ωσια οταν μου λενε για 10000000+ φορα πως λειτουργει ενα pc αφου εχουν ξοδεψει τα κερατα τους πανω του.

Γενικα θα μαρεσε παρα πολυ να γινει κατι σαν αυτο που περιγραφει ο Dain. To μονο που με ανησυχει το οποιο ισχυει σε καθε μοδα στην Ελλαδα, ειναι η παραπληροφορηση. Περαν αυτου συμφωνω εν μερι με την αποψη ολων εδω μεσα. Οταν μια μοδα αρχιζει παντα υπαρχουν και καλα και κακα πραγματα μαζι μαυτη.
Τελος μπορω να πω πως η περιεργια μου να δω πως θα εξελχιθει η μοδα αυτη αν γινει υπερνικα τις ανησυχιες μου:kill4u:

#29 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 16 January 2008 - 17:11

Πες τα ρε γαμωτο..........:nod::nod:

Δεν θα πω τιποτα, γιατι με εξεφρασες πληρως....

"Ηρθαν τα αγρια να διωξουν τα ημερα...."

Οχι οτι εγω την εχω δει και καλα ψαγμενος, αλλα ρε π***** μου δεν εχω δει μονο Naruto για να λεω οτι ξερω απο anime!!!

- "Βρηκα προσφατα ενα anime που λεγεται Bleach, το ξερεις??...."
- "Εσυ τι λες βρε ΜΠΙΠ???..."

Ή μια αλλη φορα μου ειπαν "ακου" και μου εβαλαν να ακουσω το opening του Naruto... "Μουρη μου πουλας βρε ΜΠΙΠ?"

ΜΠΙΠ! ΜΠΙΠ! ΜΠΙΠ!
:madtodeath::madtodeath::madtodeath:

Η βλακια ειναι οτι σιγα-σιγα γινονται μοδα, και ξαφνου ολοι αρχιζουν να τα ξερουν....

Οταν καμια φορα εκανα το λαθος να πω οτι ακουω ιαπωνικη μουσικη, μου ελεγαν "τί, σαν τους tokyo hotel??? Ναι, κορυφαιοι ειναι!!!":madtodeath::madtodeath:




Οχι πριν παρεις και μενα μαζι σου για να μαλλωνουμε για τον Light και τον L.....

Σου έχουν συμβεί τέτοια πράγματα; :rofl:

elitism.

+1

Δηλαδή ντάξει κι εμένα μου αρέσει να το παίζω ξερόλας, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως όλοι πρέπει να ασχολούνται σαν τρελοί με κάποιο πράγμα.

Μια συμπληρωση:

- : Random noob, ανεμοδείκτης του trendy

Περιγραφη του random n00b:

1) μαλλι ala Sasuke ή καλυτερα Naruto (μη μας λενε emo) ή ακομη καλυτερα Fourth Hokage, που ειναι και πιο κουλ

2) μπλουζα με γιαπωνεζικα γραμματα και samurai

3) ισως κανεναν επιδεσμο στο χερι

4) σλογκαν: "I don't go back on my words, that's my ninja way..."

5) αγαπημενο anime: μαντεψτε!

Βασικά αυτό που περιγράφεις είναι κάτι πιο συγκεκριμένο, είναι περιγραφή του narutard στα τελευταία levels:hahaha:
Αυτό μου θύμισε αυτό:
Spoiler:


Η όλη κατάσταση μου θυμίζει Lord Of The Rings, που μόλις βγήκαν οι ταινίες έγινε ένα μεγάλο "μπαμ" και άρχισαν όλοι να ασχολούνται με τα βιβλία και να το παίζουν ψαγμένοι.


Πράγμα που βλέπω να ξαναγίνει όταν βγουν οι live-action ταινίες του NGE όπου εμείς οι πιστοί fans της σειράς θα χλευάζουμε τις ιερόσυλες ταινίες :hahaha:
phmava.php

#30 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 16 January 2008 - 17:15

ειχαμε εναν αλλά το φαγαμε το παιδι....εξαιτιας αυτου περασαν τα Χριστουγεννα και ακομα να κυκλοφορησει το DVD οπως ελεγε


I hope you dont mean that stupid liar