Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

ANIME+MANGA


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 13 January 2008 - 13:26

Λοιπόν όχι δεν είναι διαγωνισμός ανάμεσα σε manga και anime.. Έτυχε να ψάχνω κάτι στο google και από ότι κατάλαβα τα anime που προέρχονται από manga είτε δεν ακολουθούν εντελώς την πλοκή τους, είτε τελειώνουν πριν ολοκληρωθεί το manga (μν με παρεξηγήσετε anime newbie είμαι που να το ξέρω..) και αφού έψαξα λιγάκι είδα ότι δεν υπάρχει thread σχετικά με αυτήν την σχέση.. οπότε ποιο manga που έχει βγει σε anime θα θέλατε να συνεχίσει μέχρι το τέλος των volume ή ακόμα ποιο manga που δεν έχει βγει σε anime θα θέλατε να βγει;;
Εγώ προσωπικά θα πω για το πρώτο anime που είδα (και ήξερα ότι ήταν anime) το fruits basket.., η συνέχεια είναι τόσο τέλεια!!:wooi2::wooi2::wooi2::wooi2:..
BE AGAINST YOUR FATE!!!

#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 13 January 2008 - 13:31

Όχι να το παινευτώ, αλλά σας έχω προλάβει. :wis:

Επίσης, check this.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 13 January 2008 - 13:36

:nanteee::nanteee: Life is so unfair.. I give up..:emptyonexg1::emptyonexg1::emptyonexg1:
BE AGAINST YOUR FATE!!!