Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Studio Ghibli Collection σε ελληνικα DVD


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 alucard

alucard

    anime=κινέζικα Μίκι Μάους

  • Members
  • 88 posts

Posted 29 December 2007 - 15:54

Λοιπον μολις σημερα ανακαλυψα οτι η εταιρια διανομης ταινιων Audio Visual τον Νοεμβριο εξεδωσε σε ελληνικα dvd τιλτους απο την Studio Ghibli Collection.

Oι τιτλοι ειναι οι εξης:

- Η Ναυσικά Της Κοιλάδας Των Ανεμών (Nausicaa Of The Valley Of The Wind)

- Οι Αερομαχίες Του Πόρκο Ρόσσο (Porco Rosso)

- Η Γειτονία Του Δάσους: Οι Περιπέτειες Του Τοτόρο (My Neighbor Totoro)

- Ο Ψίθυρος Της Καρδιάς (Whisper Of The Heart)

- Ο Γάτος Επιστρέφει (The Cat Returns)

Σε ολα τα DVD o ηχος ειναι στα Ιαπωνικα(5.1 ή 2.0) με ελληνικους υποτιτλους και η ποιοτητα ηχου και εικονας ειναι αρκετα καλη, ακομη σαν bonus εχουν trailers απο αλλα παλια anime. Oι τιμες τους στο καταστημα που τις βρηκα ηταν πολυ χαμηλες 10ευρω η μια(για την ακριβεια 9,99 :hehehe:).

Πληροφοριες θα βρειτε παρακατω:
:bike: Αυτο ειναι link :bike:
:fromabove: Και αυτο ειναι link :fromabove:

#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 29 December 2007 - 16:04

Θα αγοράσω ένα-δυο, γιατί είναι μια κίνηση που πρέπει να υποστηριχθεί (για τους ίδιους λόγους που πρέπει να υποστηριχθεί η συνεργασία Anubis - VIZ), αλλά δεν μπορώ να μην σχολιάσω ότι η μετάφραση των τίτλων και μόνο με κάνει κάπως έτσι --> :terror2:.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 alucard

alucard

    anime=κινέζικα Μίκι Μάους

  • Members
  • 88 posts

Posted 29 December 2007 - 16:55

Οντως θα πρεπει να υποστηριχθουν, ειδικα απο εμας, αυτες οι ενεργειες (ειδικοτερα της anubis) ωστε να ευεπλιστουμε σε καλυτερη συνέχειά τους στο μελλον.

#4 MetahumanPrototype

MetahumanPrototype

    >.>

  • Members
  • 8 posts

Posted 02 January 2008 - 18:21

Ο κόσμος να χαλάσει, εγώ τη Ναυσικά τουλάχιστον θα την πάρω. Εκτός από τη στήριξη, είμαι σίγουρος ότι ήταν το πρώτο anime που είδα.

#5 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 02 January 2008 - 18:24

εγώ τα πήρα όλα! αμέσως! τόσο καιρό τα περίμενα!

#6 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 January 2008 - 18:30

Για πες μας πως τα πάει στον τομέα packaging - extras κτλ... :hmmm:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#7 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 January 2008 - 11:59

well χαλια με λίγα λόγια απλό κουτάκι με dvd μέσα δεν νομίζω να έχει μέσα any liflet η όπως τα λένε.
ακόμη και το εξώφυλλο του κουτιού είναι χαλια σαν ξεθωριασμένο.
και δεν υπάρχει boxset κάθε dvd έχει διαφορετική τιμή νομίζω το πιο ακριβό είναι η ναυσικά.όταν γυρίσεις η αν πας ηράκλειο περνα από τα metropolis να τα δεις.

#8 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 03 January 2008 - 13:22

δεν νομίζω να έχει μέσα any liflet η όπως τα λένε.

:hahaha::hahaha::hahaha:

εγω πηρα τρια. Ειναι λιτα τα κουτια αλλα η ποιοτητα εικονας και οι υποτιτλοι ειναι decent. Χωρια που στα extras εχει τα original γιαπωνεζικα τρειλερς απο την δεκαετια του 80.

Παντως στο Μετροπολις ειναι ολα sold out.
Posted Image

#9 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 09 January 2008 - 14:39

Καλα τη Ναυσικα εστω δεν μπορουσαν να τη βαλουν με Ελληνικο/Ιαπωνικο audio? τετοια προχειροτητα;

Καλη κινηση αλλά καλυτερα να στραφω στις γαλλικές Edition Collecteur που εχουν και συνεντεύξεις.

#10 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 09 January 2008 - 15:30

Μη μου πεις ότι έχει μόνο αγγλικό audio γιατί θα φλιπάρω... :fromabove:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#11 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 09 January 2008 - 15:33

ιαπωνικο εχει, παλι καλα δηλ

απλα να το συνδυαζαν μιας και μεταδοθηκε η Ναυσικα και στα Ελληνικα με αρκετα καλη μεταγλωττιση

#12 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 09 January 2008 - 21:00

Πέτρο νομίζω πως σε μας προβλήθηκε (και μεταγλωττίστηκε) η σπασμένη έκδοση της Ναυσικάς που είχε λοβοτομηθεί στην Αμερική για να προβληθεί στο HBO (Warriors of the Wind). Σε αυτή την περίπτωση νομίζω πως δεν μπορούν να βάλουν το Ελλ. dub λόγω διαφορετικού υλικού....:emptyonexg1:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#13 Dazdingo

Dazdingo

    a poor corrupt official

  • Members
  • 68 posts

Posted 10 January 2008 - 13:02

Πέτρο νομίζω πως σε μας προβλήθηκε (και μεταγλωττίστηκε) η σπασμένη έκδοση της Ναυσικάς που είχε λοβοτομηθεί στην Αμερική για να προβληθεί στο HBO (Warriors of the Wind). Σε αυτή την περίπτωση νομίζω πως δεν μπορούν να βάλουν το Ελλ. dub λόγω διαφορετικού υλικού....:emptyonexg1:

Το Πόρκο Ρόσσο έχει πολλή πλακα!!

Ο DANTE80 ΠΑΡΑΓΕΙ ΜΟΝΟ ION FRIGATES!!!!

#14 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 11 January 2008 - 01:44

Ο DANTE80 ΠΑΡΑΓΕΙ ΜΟΝΟ ION FRIGATES!!!!


Όπα, το τελευταίο κάτι μου θυμίζει...αν και τα παράτησα τώρα...:wooi2:

(destroyers for great justice ρε!)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#15 alucard

alucard

    anime=κινέζικα Μίκι Μάους

  • Members
  • 88 posts

Posted 12 January 2008 - 03:01

Πέτρο νομίζω πως σε μας προβλήθηκε (και μεταγλωττίστηκε) η σπασμένη έκδοση της Ναυσικάς που είχε λοβοτομηθεί στην Αμερική για να προβληθεί στο HBO (Warriors of the Wind). Σε αυτή την περίπτωση νομίζω πως δεν μπορούν να βάλουν το Ελλ. dub λόγω διαφορετικού υλικού....:emptyonexg1:

Αυτη η εκδοση (μεταγλωτισμενη) ειχε κυκλοφορισει σε VHS?????????