Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Deagostini+DragonBall?????


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#31 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιανουάριος 2008 - 03:11

Άλλο ένα κορόιδο εδώ που έπαιρνε τα VHS. Είχα σταματήσει στα 10+ ευτυχώς.
Τώρα δεν έχω καν video για να τα παίξω. Τέσπα. Αν θυμάμαι καλά, εκτός του πρότου τεύχους, τα επόμενα κάνανε 7,5 ε.

Πάντως δεν πιστεύω πως υπάρχει περίπτωση να τελειώσει αυτή η σειρά. Πρότον γιατί τα περισσότερα παιδάκια που μπορεί να 'τσιμπίσουν', δεν ξέρουν τι είναι καν μιας και έχουν χρόνια να παιχτούν επαναλήψεις. (πλάκα πλάκα πόσα; θυμάται κανείς) και οι μεγαλύτεροι έχουν άλλους τρόπους να τα αποκτήσουν
Δημοσιευμένη  εικόνα

#32 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιανουάριος 2008 - 15:54

φραγκο δεν δινω.....ελεος ελπιζω να ειμαστε ποιοτικη δεν αξιζει μια αυτο το πακετο:fromabove::fromabove::fromabove::fromabove::fromabove::fromabove:εχω παθει σοκ με αυτα που εχω ακουσει απο greek sub...

#33 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιανουάριος 2008 - 18:25

Μεταγλωτισμενα ειναι διστυχως...τα αγοραζει ενας φιλος μου.Εγω 8α περιμενω υπομονετικα να τα παραλαβω απο καποιο παιδι που τα εχει ολα με jap audio και αγγλικους υποτιτλους οταν τελειωσω με τις εξετασεις.Οι φωνες ειναι ΑΘΛΙΕΣ και κατι παραπανω.Ηλπιζα να ηταν στην κανονικη γλωσσα με κανενα υποτιτλο αλλα που...


Τ.Τ

παντως το μενου ηταν αρκετα καλο.

#34 Epitaph

Epitaph

    Starting...

  • Members
  • 7 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιανουάριος 2008 - 19:14

Η φωνή του Σονγκόχαν είναι Α-Ν-Υ-Π-Ο-Φ-Ο-Ρ-Η πραγματικά! Αλλά όλες οι υπόλοιπες είναι μια χαρά...Πως θα μπορούσαν να ήταν χάλια άλλωστε αφού παίζει ο Βενιέρης??Εγώ πάντως όλες τις υπόλοιπες τις γουστάρω κάργα και ας γίνονται και κάποια λάθη απο επεισόδια σε επεισόδια.

#35 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιανουάριος 2008 - 22:18

μια παρατηρηση.το db ειναι ποσο χρονων?20?
(=χαμηλοτερο ποσο για δικαιωματα κλπ που τα ειχαν ξαναπαρει ετσι και αλλιως-βλεπε βιντεοκασετες)
η μεταφραση οπως λετε ολοι ειναι τραγικη
(2-3 ηθοποιοι εκαναν ολη τη δουλεια)
το κοστος ενος δικου dvd ειναι 20 λεπτα,
το περιοδικο με την εκτυπωση (δεν ξερω τι ποιοτητα χαρτιου κλπ εχουν)
αντε με το ζορι να κανει 1-1.5 ευρω,
δηλαδη το 10 ευρω που ζητανε ειναι ξεκαθαρη "κλεψια" εκ μερους τους
μιας και υπολογιζοντας τα παραπανω κοστη,
δεν επρεπε να στοιχιζει 2-3 ευρω το τευχος.
πιστευω οτι δεν πρεπει να στηριξουμε αυτη την προσπαθεια
εκτος και αν οργανωθει αυτο με το ντονεσιον που αναφερθηκε πιο πανω και για αρχειακους και νοσταλγικους λογους καποιος κινηθει προς αποκτηση του.


#36 Lothariel

Lothariel

    Starting...

  • Members
  • 1 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιανουάριος 2008 - 10:48

Egw pisteyw pws aksizoun :P

#37 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιανουάριος 2008 - 13:53

1 τα έχω και σε κασέτες :P 2 10euro πανε καλά;

Δημοσιευμένη  εικόνα


#38 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιανουάριος 2008 - 14:03

Egw pisteyw pws aksizoun :P

εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να γραφεις με greeklish.

#39 skyrios

skyrios

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2008 - 20:15

όντος...δεν νομίζω πως αξίζει....

#40 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2008 - 00:41

RE ΘΑ ΣΑς ΒΓΕΙ 700 ΕΥΡΩ ΠΑΡΤΑ ΑΠΟ ΙΑΠΩΝΙΑ ΠΙΟ ΦΝΗΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ 291 ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΑ ΤΑ Ζ ΔΙΑ 4 ΒΓΑΙΝΕΙ 72 DVD.ΕΠΙ 10 720ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ

#41 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2008 - 15:46

για όποιον ενδιαφέρεται:
http://www.blue-whitegt.com/details.php?id=54438
Go figure...
Δημοσιευμένη  εικόνα

#42 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2008 - 18:55

υπαρχουν και στο gamato.info που κανεις με την μια register γιατι στο bluewhite ειναι δυσκολοτερο....

#43 Epitaph

Epitaph

    Starting...

  • Members
  • 7 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Ιανουάριος 2008 - 12:22

RE ΘΑ ΣΑς ΒΓΕΙ 700 ΕΥΡΩ ΠΑΡΤΑ ΑΠΟ ΙΑΠΩΝΙΑ ΠΙΟ ΦΝΗΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ 291 ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΑ ΤΑ Ζ ΔΙΑ 4 ΒΓΑΙΝΕΙ 72 DVD.ΕΠΙ 10 720ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ


1oν είναι 73 τα DVD συνολικά και 2ον είναι 716,7 συνολικά. :) !

#44 NyoGR

NyoGR

    I am NOT the ONE

  • Members
  • 31 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Ιανουάριος 2008 - 14:26

Για να πς την μαυρη αληθεια ειχα αρχισει και εγω την σειρα με τις Βιντεοκασετες αλλα την σταματισα στην 7 κασετα γιατι δεν εβγενα...με τετοιους κλεφτες που μπλεξαμε καλα να παθουμε. Τα κατεβασα ολα σε χαλια ποιοτητες εδω και 6 περιπου χρονια και λεω οτι τα εχω...:sigh2:.Ευτιχως ενα φιλαρακι εχει αρχισει και τα κατεβαζει σε καπως ποιο hi-def.:bahhh:.Αλλα και παλι θα θέλουν τρελό χώρο σε σκληρους κλπ.
Αν μπορουσα:if: θα τα έπερνα αυθεντικα με κουτακια και ολα τα σχετικα και φυσικα δεν θα αγγγιζα τα dvd της deagostini γιατι ποτε δεν ξερεις...Οπως λεει και το αγαπημενο μου περιοδικο:"Σε περιπτωση συντελειας του κοσμου ή ελευσης εξωγηινων το περιοδικο δεν ευθυνεται για τυχον προβληματα στην εκδοση του"
Με λιγα λογια ποτε δεν ξερεις ποτε θα σταματησουν να σε κλεβουν.
Οσον αφορα την μεταγλωτηση, εγω παιδια με αυτη μεγαλωσα και αυτην εχω συνηθησει οσο και χαλια να ειναι οι φωνες τους νομιζω οτι ακομα θα μπορουσα να τα βλεπω τα επισοδεια αν τα ειχα...
sorry,για τα ορθογραφικα...

Ja
Δημοσιευμένη  εικόνα
There is no spoon...(Gomenasai):nod:

#45 DRAGONBALL1985

DRAGONBALL1985

    Self Imposed Ban

  • Banned
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Φεβρουάριος 2008 - 19:42

Σκοπεύω να πάρω όλα της De Agostini, εάν και εφόσον βγούν. Ήδη έχω 4. Για κάποιον που μπορεί να σκάει 10 ευρώ για ένα τεύχος και παράλληλα δεν σκάει για τη μέτρια ποιότητα γραφικών (στυλ τηλεόρασης), τότε είναι καλή επένδυση, με απαραίτητη προϋπόθεση φυσικά να πίνεις νερό στο όνομα Dragonball. Τώρα αν κάποια στιγμή ολοκληρωθεί η σειρά, θα χαρώ να βοηθήσω στο μοίρασμα. Until then...