Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προγραμμα προβολων Ιανουαριου!


  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

#31 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 07 January 2008 - 01:00

Έχω μία υποψία ότι η σημερινή επιλογή έγινε για να αποθαρυνθώ. Αλλά όχι, εγώ θα είμαι εκεί & την επόμενη φορά, έτσι έτσι. ;)

Χάρηκα που σας γνώρισα παιδιά. Να δω άμα έχω να προσφέρω κι εγώ τίποτα στις προβολές από άποψη υλικού. :)

Yo! μην ανησυχείς, σήμερα πηγαίναν όλα στραβά, πάλι καλά που είδαμε και κάτι :D
Προσωπικά χαίρομαι που ήρθε έστω και ένας καινούργιος σήμερα, άσχετα άν τον απογοητεύσαμε, και με τα λύπης μου παρατήρησα οτι δεν έχει αναμενόμενη προσέλευση ... ίσως έλειπε και η "μορφή" :D

Όμως αυτό που με βασανίζει είναι οτι μπορούσα και καταλάβαινα αρκετά σημεία και το νόημα απο την 2η ταινία... και σκέφτομαι είναι καλό ή κακό ???
:fromabove:
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#32 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 07 January 2008 - 01:45

Γμτ,εγω δεν σε γνωρισα ρε Yo! Master:emptyonexg1:
Την επομενη φορα!

Τελκα καταφεραμε μετα 1000 βασανων να δουμε Kakurenbo και Iblard Jikan.
Παντως το δευτερο δεν το υποδεχτηκαν και πολυ καλα,απλα δεν σταματησαν να ακουγονται γελια.Οποιος καταφερει να μου πει τι το αστειο ειχε το Iblard Jikan θα κερδισει το σεβασμο μου:nod:

Και επειδη βλεπω οτι τα διαφορετικα απο τα συνηθισμενα anime δεν ικανοποιουν τα πληθη,τασσομαι και γω υπερ αφιερωματος σε dementia-και αν ειναι ευκολο,και σε αφιερωμα σε 4C:wooi2:

#33 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 January 2008 - 01:55

Και επειδη βλεπω οτι τα διαφορετικα απο ta συνηθισμενα anime δεν ικανοποιουν τα πληθη,τασσομαι και γω υπερ αφιερωματος σε dementia-και αν ειναι ευκολο,και σε αφιερωμα σε 4C:wooi2:

Να λοιπόν που έρχεσαι στα λόγια μας... :congrats: Ladies & gentlemen, we have a new convert! :hahaha:

Άκου εκεί γελάγανε στο Iblard Jikan... :erk: Έπρεπε να ήμουν κι εγώ έκει ρε... kick, ban και ξύλο θα τρώγατε. :madtodeath:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#34 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 07 January 2008 - 02:11

Με το Angel's Egg να δεις γελιο που ριξανε:terror2:
Ε,μα τους χρειαζεται ενα combo απο Glassy Ocean+Cat Soup+Κατι ακομα για να καθαρισει το μυαλο....
Spoiler:

Το τελευταιο επειδη δεν σας αρεσουν πουλακια μου τα anime που δεν περιεχουν και πολυ ομιλια:hiding_something:

#35 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 07 January 2008 - 04:33

Ωραία προβολή,αν και κάπως υποτονική.

Πολύ ωραία και τα 2 άνιμε,και ειδικά το δεύτερο είχε ολίγον τι τρομερό σχέδιο....αν και το έχουμε ξαναπεί,τέτοια έργα είναι ολίγον τι κάπως πιο εύκολο να δεχτούνε χαβαλέ,όχι επειδή δεν είναι αξιόλογα απλά επειδή είναι πολύ διαφορετικά.

Βάλτε άλλον ένα μέσα για να δούμε dementia και θέλω απίστευτα να δούμε και το Dead Leaves...βάλτε και κανά splatter επίσης....όπως και εκείνο το anime που είχε μαζί του κάποιος Alexiel,μουαχαχαχα!
Posted Image

#36 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 07 January 2008 - 05:09

Εγώ δυστυχώς είχα άλλες υποχρεώσεις..


Gomen..


-_-'

EDIT: Βλέπω οτι το brainwashing για dementia αρχίζει και πιάνει... mieh mieh mieh :hehehe:

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#37 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 07 January 2008 - 07:36

Και να μην έπιανε, είπαμε....next month is mine...:kill4u:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#38 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 07 January 2008 - 16:55

Γμτ,εγω δεν σε γνωρισα ρε Yo! Master:emptyonexg1:
Την επομενη φορα!

Τελκα καταφεραμε μετα 1000 βασανων να δουμε Kakurenbo και Iblard Jikan.
Παντως το δευτερο δεν το υποδεχτηκαν και πολυ καλα,απλα δεν σταματησαν να ακουγονται γελια.Οποιος καταφερει να μου πει τι το αστειο ειχε το Iblard Jikan θα κερδισει το σεβασμο μου:nod:

Και επειδη βλεπω οτι τα διαφορετικα απο τα συνηθισμενα anime δεν ικανοποιουν τα πληθη,τασσομαι και γω υπερ αφιερωματος σε dementia-και αν ειναι ευκολο,και σε αφιερωμα σε 4C:wooi2:


Ήμουν το παλουκάρι στα μαύρα με τη μπλούζα με τη μωβ & κάπως πορτοκαλί στάμπα (Vampire: the Masquerade - Ventrue Clan)? Θυμίζει τίποτα? Αν όχι, next time. :hi:

Και παρεπιπτώντος δεν απογοητεύτηκα, σίγουρα όχι με την όλη κατάσταση & ούτε με την επιλογή (αν και το Iblard Jikan κάτι μου έφερε από τα σουρεαλιστικά σοβιετικά cartoon του παρελθόντος).

To dementia τι είναι? Ζορίζομαι να βρω πληροφορίες για κάποιο λόγο... Και αν το 4οC είναι για το studio, μεταξύ άλλον τυχαίνει να έχω εύκαιρο το Teeny Witches (don't ask me why... :blurah5:).


Υ.Γ. Και τελικά η 1η σεζόν του Genshiken δεν ήταν μεταξύ αυτόν που έχασα όταν κράσαρε πριν από λίγο καιρό ένας από τους σκληρούς μου. Έχω καιρό να γίνω up-to-date μέχρι την Κυριακή. :wooi2:
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#39 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 10 January 2008 - 13:57

Η βλακεια ειναι πως πολλοι εχουν το αγχος να προλαβουν τρενα,μετρο,τραμ και τα ρεστα....:(

Posted Image


#40 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 10 January 2008 - 17:01

To πρόγραμμα, by the way, παραμένει ως έχει? Δηλαδή, Season 2 από Genshiken? Ή θα παραμείνουμε στα OVA?

Για να ξέρω κι εγώ μέχρι που να δώ.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#41 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 10 January 2008 - 20:49

Να ρωτήσω Dementia τι είναι?
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#42 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 10 January 2008 - 21:02

Σας το αφήνουμε για άσχημη έκπληξη... :hehehe:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#43 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 10 January 2008 - 22:42

Σας το αφήνουμε για άσχημη έκπληξη... :hehehe:



:OMG3:
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#44 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 10 January 2008 - 23:57

Σας το αφήνουμε για άσχημη έκπληξη... :hehehe:


Φτου και έλεγα να έρθω.
Κρίμας άλλη φορά.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#45 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 11 January 2008 - 00:31

Σας το αφήνουμε για άσχημη έκπληξη... :hehehe:


Υπάρχουν και κάποιοι που το περιμένουν αυτό πως και πως:nosey:

Dementia for the win!

Και μετά λίγο splatter,yaoi,yuri,romance και τελευταία προβολή κάτι που να τα συνδιάζει όλα μαζί, δλδ ένα τρελό τρελό ρομαντικό dementia με πολύ splatter και στοιχεία yaoi και yuri.
Posted Image