Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Hajime no Ippo


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#16 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 04 August 2011 - 00:05

εχω φτασει στο 803 και τρεχω και δεν φτανω...πραγματικα γιατι κανεις δεν μιλαει για αυτο το manga? αν και μακρυγορει σε καποιους αγωνες ειναι απο τα πιο καθηλωτικα που εχω δει!
Posted Image

#17 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 04 August 2011 - 00:45

πολύ γαμάτο μάνγκα απλώς τώρα τελευταία σε κάθε chapter δεν συμβαίνουν και πολλά πράγματα. Ίσως για αυτό. Πάντως όταν τα διάβαζα μαζεμένα είχα φάει τρελή πόρωση
Mister Raindrop falling away from me now

Posted Image

#18 aXxXeL

aXxXeL

    CHEERIOOO!!

  • Members
  • 316 posts
  • LocationLarisa,Greece

Posted 18 October 2011 - 07:44

πολύ γαμάτο μάνγκα απλώς τώρα τελευταία σε κάθε chapter δεν συμβαίνουν και πολλά πράγματα. Ίσως για αυτό. Πάντως όταν τα διάβαζα μαζεμένα είχα φάει τρελή πόρωση


That

+ ότι για κάποιο λόγο πιστεύω πως ο itagaki ια γίνει majon vilain ΧD(ναι ναι τον μισώ)

Posted Image

That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons

Even Death may die

Spoiler: MyAnimeList


#19 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 08 April 2012 - 10:18

επιτελους τελείωσε το τουρνουα με τον itagakiiin. Καιρος να προχωρήσει λιγο η ιστορία γιατί πολύ με κούρασε αυτό το πισωγύρισμα στο Α tournament. το μονο καλο που βγηκε ειναι το ενδιαφερον του miyata, αλλα και παλι, πολυ far fetched να μας βγει ο μπουρδας ανταξιος του opbf champ...
Posted Image

#20 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 08 April 2012 - 10:33

Why so much hate against Itagaki? Δεν έχω πρόβλημα μαζί του, αλλά βλέπω πολλούς να τον βρίζουν.

#21 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 09 April 2012 - 21:15

δεν ξέρω αν βγαίνει hate αλλά η αλήθεια είναι ότι σαν χαρακτήρας σε shounenια δεν είναι και καλοστημένος. Δεν έχει καμία special κινηση της προκοπής, οι μάχες του πηγαίνουν αρκετά βολικά γι'αυτόν (βάζουμε μέσα και το talent που του έχει χαρίσει ο θεόοοοος) , και γενικά δεν σου βγάζει κάτι για να ταυτιστείς μαζί του. Αντίθετα με τον πατέρα του.... :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Posted Image

#22 Vidocq

Vidocq

    Doctor Who?

  • Members
  • 39 posts
  • Locationathens

Posted 04 May 2012 - 18:51

Μετά από τα άπειρα chapter είναι λογικό να το χάσει λίγο,αλλα "μερχι" στιγμής το πάει ok,αν και θα προτιμούσα περισσότερο να επικεντρωθεί στον ippo.

Posted Image http://myanimelist.net/profile/ceribro
''never regret for the choices you made''


#23 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 17 May 2013 - 18:45

Μετα απο πολλυυυυυυυυ καιρο φαινεται οτι ο γιωργης αποφασισε να το προχωρησει λιγακι το θεμα... Ελπιζω να τελειωσαμε με τις δευτερατζες... Χωρις να εννοω οτι δεν υπηρχαν ωραιοι αγωνες, αλλα θελουμε να δουμε και λιγο ippo...

Posted Image

#24 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 07 December 2014 - 15:17

Πρέπει να ξυπνήσει λίγο αυτό το forum.Hajime no ippo από τα καλύτερα με πολλά γεγονότα τελευταία.Πολύ μου άρεσε το τελευταίο chapter με τον Takamura να δείχνει στον Ippo οτι πλέον τα όρια για το world stage είναι μόνο για αυτούς που θέλουν το παραπάνω και ανήκουν στην κατηγορία των τεράτων.Επίσης αγώνες Mashiba και Sendo μετά από πολύ καιρό!!!!Ειδικά Sendo θέλω πολύ να δω!!!!


2008ipman01.jpg


#25 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 07 December 2014 - 22:42

όντως , μετα το σαπακιασμα στον ιππο οταν κανανε σπαρινκ, περιμενω και εγω να δω το leveling up του. και το νεο μενταλιτε του ιππο θα ειναι ενδιαφερον να δουμε στον επομενο αγωνα


Posted Image

#26 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 02 March 2015 - 08:04

Ο αντίπαλος του Sendo θα μπορούσε να παρουσιαστεί καλύτερα εφόσον κάνει προπονήσεις με world champ.

Να χε background story,hype for the fight και να βλέπαμε και μια σοβαρή μάχη.

Στο επόμενο chapter άντε 2 θα τον ρίξει knock out.



#27 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 11 May 2016 - 16:34

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ IPPO!!!Μεγάλες στιγμές στο manga.Πάμε για εξέλιξη του Dempsey Roll!!!!


2008ipman01.jpg


#28 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 11 May 2016 - 23:45

Έπρεπε να γίνει κάποια στιγμή.



#29 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 12 May 2016 - 12:06

Μεγαλη στιγμη θα ειναι να παρει και τις υπολοιπες ζωνες ο Takamura,τωρα για τον Ippo προσωπικα δε δινω δεκαρα,με ενδιαφερει περισσοτερο πως θα τα παει ο Rocky,Volg και Miyata.Μετα απο την μαχη του με τον βλακα βετερανο που τον τραμπουκιζε και του εβρισε τον προπονητη,εχει πεσει στα ματια μου ο Ippo(μη μιλησω για την ηλιθια μαχη του με τον Wooly).


header.jpg?t=1485907896


#30 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 12 May 2016 - 14:52

Με το Wooly θα συμφωνησω οτι και μενα μου φανηκε καπως...παντως evolve dempsey roll ειναι μεγαλο θεμα για το manga.To οποιο manga βλεπω να κανω πρωτα παιδια και μετα να τελιωνει... :bleh:


2008ipman01.jpg