Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Οδηγός για manga στην Αθήνα


  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#91 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 20 December 2008 - 22:38

Μόλις απέκτησα τον 28ο τόμο(και τελευταίο) του Rurouni Kenshin από την Fnac στο Mall και ήρθε η ώρα να πω την γνώμη μου.

Τα θετικά :

α) η τιμή του ήταν μόνο 6.80 ευρω
β) δεν πλήρωσα τπτ παραπάνω
γ) η κατάσταση του μανγκα ήταν άψογη

Τα αρνητικά :

α) έκαναν γύρω στους 2 (!) μήνες να μου το φέρουν ( μπορεί και παραπάνω)
β) τίποτα άλλο :P

#92 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 25 January 2009 - 23:32

Παιδια ξερει κανεις που μπορω να αγορασω anime magazines???
Posted Image

#93 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 26 January 2009 - 00:18

Δες το 1ο ποστ.

Posted Image

Posted Image


#94 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 January 2009 - 00:53

ο.κ Ξεκατήνιασμα....

πήγα στα fnac με την ελπίδα ότι θα βρώ ποικιλία Manga και καλές τιμές...
ναι οκ βρήκα καλές τιμές το naruto 1, 6 ευρώ όταν το ελληνικό έκανε 10
αλλά τι να το κάνω το είχα ήδη αγοράσει απο anubis.

δεν είχε κανέναν manga απο αυτά που ήθελα (αλλά ευτυχώς τα είχε το Otaku no Sekai)
και από όσα είχε εκεί δεν είχε αγγλικές εκδόσεις, ευτυχώς ξέρω γαλλικά και έτσι είπα να πάω να αγοράσω το nana και φυσικά δεν το είχε απο την αρχή...

Ειλικρινά απογοητεύτηκα πολύ απο τα fnac γιατί περήμενα περισσότερη ποικιλία
και στην τελική τα fnac είναι καταστήματα με μεγάλο κοιρός (ή έτσι νόμιζα)

ευτυχώς όμως όποτε χρειάζομαι κάτι τα παραγγέλνω απο το Otaku no sekai.
στο Public δεν πήγα γιατί αν κρίνω απο αυτό της θεσσαλονίκης είναι phail.

#95 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 26 January 2009 - 11:14

Το fnac είναι βιβλιοπωλείο/κατάστημα τεχνολόγιας, όχι κομιξάδικο. Και μόνο το γεγονός του οτι αφιερώνει μία βιβλιοθήκη στα manga συν το οτι τα έχει σε εξευτελιστηκές τιμές, είναι απο μόνο του καλό(αλλά ναι, προφανώς, δεν μπορείς να πας να κάνεις τα mangοψώνια σου εκεί).
Χωρίς παρεξήγηση, την μεγαλύτερη ποικιλία manga αυτή τη στιγμή την έχει το Solaris αν και οι τιμές είναι σαφώς, κάτι παραπάνω απο τσιμπημένες (και έχουν κι αυτό το ηλίθιο σύστημα κατα το οποίο δεν μπορείς να παραγγείλεις αν δεν έχεις μια μόνιμη συνδρομή σε δυτικό comic).
Το Public,πράγματι, μάλλον θα σε απογοητεύσει καθώς δεν έχει κάποια οιδοποιό διαφορά απο το fnac.

Ετούτα τα ολίγα απο έμε . Μιαου

#96 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 January 2009 - 13:28

ναι εσύ καλά τα λες αλλά στα fnac της γαλλίας η ποικιλία των Manga είναι σαφώς περισσότερη
γι αυτό περίμενα και περισσότερες επιλογές, αλλά στην τελική
θα μπορούσαν να ανανεώνουν της σειρές που πουλιούνται
ή ακόμη καλύτερα να σταματήσουν να τα πουλάνε.
σε κανέναν δεν αρέσουν οι μισές δουλειές.
και εντάξει αν ήθελα τρέλες ποσότητες manga θα πήγαινα σε κομιξάδικο.

#97 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 26 January 2009 - 14:34

Παιδια δεν ξερψ γιατι αλλα εγω ειμαι ευχαριστημενος απο το public εχει αρκετουτσικα πραγματα και ειναι ευκολο να πας ενα μετρο μονο οποτε καντε τν καλη just to look out


απο fnac σιγουρα πιο πολλα

Edited by papadevil, 26 January 2009 - 15:34.

Posted Image

#98 Mangalover

Mangalover

    Anime Amateur

  • Members
  • 105 posts

Posted 22 March 2009 - 22:03

Παιδία ξέρεις κάποιος που μπορώ να βρω εξεδεικευμένο εξοπλισμό για σχεδιασμό manga???γιατι στα βιβλιοπωλεια οσο να ναι δεν εχω βρει τετοια καλουδια!!
Posted Image

#99 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 24 March 2009 - 19:48

Εγω επειδη ειμαι και κοντα να σας πω τις δικες μου αποψεις...λοιπον σαφως το φνακ εχει καποια μανγκα και τα εχει και σε πολυ καλη τιμη 6,7,8 ευρω...δεν εχει και πολυ ποικιλια...θα συμφωνησω και αν ειναι κατι μπορεις να το παραγγιλεις(κανει τοσο γτ αυτοι τα πολλοι καινουργια τα φερνουν απο αμερικη...ρωτησα:cry5:

Τεσπα αλλα κατα την γνωμη μου πολυ καλο (και που τωρα εμπιστευομαι)ειναι το dojo ..!!!!
επεισης ειμαι πολυ κοντα γτ μαρουσι μενω....και εχει πολλα εχει τα περιοδικα σονεν τζαμπ οποιος θελει μπορει να παει να αγορασει (και να παραγκιλει πιστευω) και επεισης εχει και κομικς της μαρβελ αλλα και μανγκα ....εχει πολυ περισσοτερη ποικιλια και εχει αποοτι ειδα και μπλουζες ναρουτο ,dragonball και μπλιτς και κατι αλλες αλλα δεν τις θυμαμαι...επεισης εχει και αυθεντικες μινιατουρες φιγουρες τεσπα απο μπλιτς ,kingdom hearts(παιχνιδι) και επεισης αλλα πολλα...και επεισης ειχε ναρουτο και μλπιτς(one piece δεν ειχε πολυ)και αυτο που με ενδιεφερε εμενα ειχε τον ναρουτο μεχρι τον τομο 41:kawaii:ο τομος 28 ειναιτο σιπ και το εξωφυλλο ειναι μαυρο αντι για ασπρο αλλα ειναι μαματο ....εγω εχω μεχρι τον 22 και τα υπολοιπα θα τα περνω απο εκει(σιγα σιγα βεβαια)τα φερνει πολυ πιο γρηγορα και επεισης πιστευω οτι μπορεις να παραγγιλεις οτι αλλο θες αλλα δν θυμαμαι....και οι τιμες κυμαινονται απο 10(ολατα ναρουτο 10 ευρω κανου) και ή λιγοτερο και αναλογα(εχει και διαφορες version πολλων μανγκα)(πχ dragonball το εχει σε κατι "τεραστιους τομους" και εχει μεσα πολλα κεφαλαια και αλλα πολλα....) παντως ειναι 1000 φορες καλυτερο απο το φνακ στα περισσοτερα.....

Αξιζει κατα την γνωμη μου!!!!

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#100 SasukeUchiha

SasukeUchiha

    Sasuke 4 ever!

  • Members
  • 73 posts

Posted 11 April 2009 - 12:08

Παιδια εγω θελω να βρω figures απο διαφορα anime...figures ομως...ποιο καταστημα απο ολα αφτα που αναφερατε μου σηστηνετε?:erk:

#101 jimele

jimele

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts

Posted 11 July 2009 - 20:38

Που μπορω να βρω τα ακολουθα μανγκα στην αθηνα

Hajimme no Ippo
Slam Dunk
Vagabond
One Outs
GTO

εστω και ενα να ξερετε plz πειτε μ το μερος επειγει:colddd:

#102 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 July 2009 - 20:59

Τhreads merged. Για να βρεις αυτά που ζητάς στο πρώτο ποστ αναφέρονται μαγαζιά όπως τροποι να επικοινωνήσεις μαζί τους (από κοντά ή μέσω τηλεφώνου). Πάρε ένα τηλέφωνο για να δεις αν έχουν αυτά που ζητάς. Σύγκρινε τιμές και είσαι good to go. Καλές αγορές και btw i am jealous i wanna buy moar manga too.:nanana:

#103 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 11 July 2009 - 22:04

Poor iri-chan...Don't cry...God will help you:hahaha:
Μετά από αρκετό καιρό ανανέωσα την λίστα μου με μάνγκα.Τι να κάνω που έχω φάει κόλλημα με το ναρούτο...
Προς το παρόν έχω 35 ολόκρηρους τόμους ναρούτο(:if:I am so happy )
Και μπορώ να πώ ότι το φνάκ ανεβάζει κάπως την ποικιλία του.
Τo Dojo παραμένει το ίδιο γοητευτικό:hahaha:
Επόμενως στόχος μου είναι το D.Gray man(:if: i am so happy again...)

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#104 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 12 July 2009 - 22:11

FNAC γενικά, έχει πάμφτηνα comics (όχι μόνο manga, είχα πάρει πχ έναν τόμο με όλα τα Bone μαζεμένα για 40€) και κατά καιρούς βρίσκεις κουλά πράγματα (ακόμα κοπανάω το κεφάλι μου που δεν είχα αγοράσει τους τόμους του Palomar από το Love and Rockets των αδερφών Jernandes) αλλά από ποικιλία άστα να πάνε, ενώ άντε να βρεις ολόκληρη σειρά.
Μια από τα ίδια και για το Public, αν και νομίζω ότι έχει περισσότερα δυτικά κόμιξ και λιγότερα manga.

Τεσπα αλλα κατα την γνωμη μου πολυ καλο (και που τωρα εμπιστευομαι)ειναι το dojo ..!!!!
επεισης ειμαι πολυ κοντα γτ μαρουσι μενω....και εχει πολλα εχει τα περιοδικα σονεν τζαμπ οποιος θελει μπορει να παει να αγορασει (και να παραγκιλει πιστευω) και επεισης εχει και κομικς της μαρβελ αλλα και μανγκα ....εχει πολυ περισσοτερη ποικιλια και εχει αποοτι ειδα και μπλουζες ναρουτο ,dragonball και μπλιτς και κατι αλλες αλλα δεν τις θυμαμαι...επεισης εχει και αυθεντικες μινιατουρες φιγουρες τεσπα απο μπλιτς ,kingdom hearts(παιχνιδι) και επεισης αλλα πολλα...και επεισης ειχε ναρουτο και μλπιτς(one piece δεν ειχε πολυ)και αυτο που με ενδιεφερε εμενα ειχε τον ναρουτο μεχρι τον τομο 41:kawaii:ο τομος 28 ειναιτο σιπ και το εξωφυλλο ειναι μαυρο αντι για ασπρο αλλα ειναι μαματο ....εγω εχω μεχρι τον 22 και τα υπολοιπα θα τα περνω απο εκει(σιγα σιγα βεβαια)τα φερνει πολυ πιο γρηγορα και επεισης πιστευω οτι μπορεις να παραγγιλεις οτι αλλο θες αλλα δν θυμαμαι....και οι τιμες κυμαινονται απο 10(ολατα ναρουτο 10 ευρω κανου) και ή λιγοτερο και αναλογα(εχει και διαφορες version πολλων μανγκα)(πχ dragonball το εχει σε κατι "τεραστιους τομους" και εχει μεσα πολλα κεφαλαια και αλλα πολλα....) παντως ειναι 1000 φορες καλυτερο απο το φνακ στα περισσοτερα.....

Αξιζει κατα την γνωμη μου!!!!

Dojo έχω συνδρομή κι εγώ, γιατί με βολεύει πολύ η τοποθεσία και επειδή βρίσκω τους ιδιοκτήτες πολύ ΟΚ. Γενικά, σχεδόν όλα τα κομιξάδικα* της Αθήνας έχουν ικανοποιητικές υπηρεσίες και μεγαλύτερη ποικιλία από τα FNAC, αλλά την πληρώνεις.

* Το σχεδόν πάει πχ στο ότι, μην περιμένετε να βρείτε Naruto στο βιβλιοπωλείο της Βαβέλ ή τα manga της Anubis στο Relax your soul...

#105 the goblin

the goblin

    the 4th Espada

  • Members
  • 155 posts

Posted 10 August 2009 - 19:40

Που μπορω να βρω τα ακολουθα μανγκα στην αθηνα

Hajimme no Ippo
Slam Dunk
Vagabond
One Outs
GTO

εστω και ενα να ξερετε plz πειτε μ το μερος επειγει:colddd:

ΣΤΟ solaris θα τα εχει μαλλον


και επισης ξερει κανεις αν μεταφερθηκε το otaku no sekai:OMG3:
[SIGPIC][/SIGPICPosted Imagei can see you