Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime με πολυυυυυ αίμα


  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1 Megemele

Megemele

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 16 December 2007 - 10:01

Οκ αφού έβαλα ό,τι λέξη σκέφτηκα στο σερτς και δεν μου έβγαλε κάποιο παρόμοιο θρεντ εδω μπορούμε να ανταλάξουμε γνώμες, να κάνουμε μινι ρεβιους ή απλά να θυμίσουμε/θυμηθούμε τα ανιμε που όπως λέει και ο τίτλος του θρέντ έχουν πολύ, σε βαθμό αχρείαστο, αίμα

Ξεκινώ λοιπόν με το προσωπικό αγαπημένο μου Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan αν λοιπόν αγαπάς την αλόγιστη χρήση βίας και τα λουτρά αίματος αυτή η μαύρη κωμοδία θα σε συναρπάσει το αίμα πέφτει απλά σαν βροχή αν απο την άλλη θές κάτι σοβαρό Elfen-Lied και Berserk είναι απλά κορυφή νομίζω όμως αυτά τα 2 δεν χρειάζονται συστάσεις :P

#2 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 16 December 2007 - 11:42

Η κλισέ απάντηση είναι Elfen Lied και Berseker.Εμένα πάντως αυτά δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα βίαια(νι,ούτε το Elfen Lied)ειδικά αν το συγκρίνεις με ταινίες μη-animation που έχουν πραγματικά πολύ βία.Γενικά,νομίζω τα ανιμε ελκύουν λιγότερο ακραία σενάρια απο ότι τα μερικάνικα κόμιξ ή ταιίες,και όποιος διαφωνεί καλύτερα να καταλάβει ότι δεν μιλάω για Batman ξέρω εγώ αλλά για κόμιξ όπως το Walking Dead και ταινίες τύπου Hellraiser,Texas Chainsaw Massacre,κτλ... για να μη πούμε για τίποτα I spit on your grave.
Posted Image

#3 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 16 December 2007 - 21:38

αν δεν δεις αιμα να χυνεται στην οθονη σου δεν λεει :oo:

#4 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 16 December 2007 - 21:46

Shigurui. Κανένα άλλο δεν το φτάνει. :fromabove:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#5 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 18 December 2007 - 16:09

Πολύ αίμα...???...:wis:

Για να μην ξεφύγουμε απο ανεκτά πλαίσια gore/splatter/nudity..:terror2:
κυρίως Blood+,Shigurui.....
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#6 Megemele

Megemele

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 18 December 2007 - 16:13

Πολύ αίμα...???...:wis:

Για να μην ξεφύγουμε απο ανεκτά πλαίσια gore/splatter/nudity..:terror2:
κυρίως Blood+,Shigurui.....



Δηλαδή υπάρχουν κάποια που ξέρεις και ξεφεύγουν από αυά τα ορία?
πλιζ do name some :D

#7 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 18 December 2007 - 16:42

Υποθέτω ότι ο exxe αποφεύγει να σου προτείνει guro hentai, το ίδιο θα κάνω κι εγώ. :puke:

Βασικά, όλα τα anime αποτυγχάνουν οικτρα στο να απεικονίσουν με στοιχειώδη αληθοφάνεια bodily fluids, όπως δάκρυα, αίμα και... κάποια άλλα που θα τα προσθέσετε στη λίστα με τη δική σας φαντασία. :P

Το μόνο anime που έχω δει στο οποίο το αίμα ήταν κάπως πιο αληθοφανές, ήταν το Shigurui. Γι' αυτό θα σου το προτείνω δεύτερη φορά. Άλλωστε, σ' αυτό πέφτει σφαξίδι by the gallons, δεν παίζει να μην χορτάσεις. :terror2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#8 Megemele

Megemele

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 18 December 2007 - 16:50

Nαι έχω δεί λίγο guro hentai και δεν μπορώ να πώ πως κάτι τέτοιο με ενθουσίασε :/
Όσο για την πρόταση σου έβαλα ήδη και κατεβάζω το Shigurui ελπίζω να προλάβω να το δώ πριν φύγω για χριστουγεννα για να σου πώ και πώς μου φάνηκε

#9 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 18 December 2007 - 16:59

Όχι kenny......δε μιλούσα για guro hentai and such.....:puke:

@Μegemele,Kenny....

Ένα παράδειγμα anime του ύφους που ανέφερα..../}...

Kakugo no Susume ΟΑV.....

Tσεκάρετε το....:wis:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#10 pauleas

pauleas

    cookieeeeeee

  • Members
  • 36 posts

Posted 19 December 2007 - 03:25

ενδιαφερον topic θα κατεβασω κι εγω με τη σειρα μου το shigurui το οποιο δεν εχει πεσει στην υποληψη μου και θα ποσταρω γνωμη και αντιδρασεις

#11 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 19 December 2007 - 04:25

Πέρα των όσων anime με αίμα έχουν ειπωθεί παραπάνω, Gantz, Basilisk, Hellsing Ultimate, Hokuto no Ken και Jojo's Bizarre Adventure είναι τα πρώτα που μου 'ρχονται στο μυαλό.

#12 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 19 December 2007 - 13:06

Τα περισσοτερα που ξερω εχουν αναφερθει ηδη κ δεν μου ερχετε τπτ αλλο..
Τωρα το shigurui δεν το ηξερα κ μου γυαλισε να το δω...
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#13 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 19 December 2007 - 16:06

nija resurection (τουλαχιστον ετσι εινια ο αγγλικός τίτλος κολοsplateria του κερατα
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image

#14 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 20 December 2007 - 14:40

δεν φανώ πρωτότυπη τα μοναδικά anime που έχω δει είναι Elfen lied (τόσο αίμα καλύτερα να το δίνανε σε νοσοκομείο που το χρειάζονται κιόλας) και Berserk (αν και το Elfen lied σαν να μου φαίνεται ότι θα μπορούσε να δώσει περισσότερες φιάλες-παρ'όλο το αίμα όμως είναι εκπληκτικό anime)

#15 ghostdog

ghostdog

    Καμένος στη μετάφραση...

  • Members
  • 157 posts

Posted 28 December 2007 - 21:10

Υπάρχει και το Koroshiya-1 The Animation. (Όσοι έχουν δει το Ichi the killer καταλαβαίνουν περί τινος πρόκειται Χ_χ)