Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ελληνικό MTV


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

Poll: Το ελληνικό MTV θα.... (28 member(s) have cast votes)

Το ελληνικό MTV θα....

  1. πετύχει ποιοτικά και εμπορικά,και θα φέρει το κόσμο ποιο κοντά στη μουσική (2 votes [7.14%])

    Percentage of vote: 7.14%

  2. πετύχει εμπορικά θυσιάζοντας όμως τη ποιότητα(η βλακεία άλωστε πουλάει) (10 votes [35.71%])

    Percentage of vote: 35.71%

  3. θα αποτύχει εμπορικά και ποιοτικά (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. θα αποτύχει εμπορικά αλλά έχοντας μέσα ποιοτικές εκπομπές (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. θα γίνει σαν τα άλλα μουσικά κανάλια (6 votes [21.43%])

    Percentage of vote: 21.43%

  6. κάτι ανάμεσα σε όλα τα παραπάνω (6 votes [21.43%])

    Percentage of vote: 21.43%

  7. ποιο MTV?υπάρχει ακόμη αυτό? (2 votes [7.14%])

    Percentage of vote: 7.14%

  8. δεν ξέρω/δεν είμαι μάντης/δεν απαντώ/ (2 votes [7.14%])

    Percentage of vote: 7.14%

Vote Guests cannot vote

#1 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 15 December 2007 - 03:44

Αν δεν το έχετε μάθει ακόμη να σας πληροφορίσουμε ότι σύντομα το διεθνές και γνωστό στο περρισσότερο κόσμο τηλεοπτικό δίκτυο MTV θα ανοίξει σε συνεργασία με το Star το ελληνικό του παράρτημα.Εδώ θα θέλαμε να μάθουμε ως βλέπετε εσείς αυτή τη κίνηση,τι περιμένετε απο αυτό και κατά πόσο πιστεύωετε ότι θα το βλέπετε.
Posted Image

#2 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 December 2007 - 03:48

φέρτε μου εμένα την Dawina και ας είναι και Mtv απο την Κϊνα
πάλι θα μαζευτουν ένα σωρό βλήματα όπως στο Mad tV

#3 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 15 December 2007 - 10:34

Απλά θα παίζει την ίδια μουσική με το Mad. Από ηλίθια ποπ κομματάκια μέχρι ηλίθια ελληνικά κομμάτια αυτών από reality και που νομίζουν ότι τραγουδάνε, μέχρι γαυγίσματα.

Αν έχει καμμιά καλή εκπομπή θα είναι μετά τις 12 που οι περισσότεροι κοιμόμαστε διότι έχουμε να σηκωθούμε τα πρωϊνά. Όπως άλλωστε το Mad. Κάποιες εκπομπές με alternative/metal/goth Κλπ μουσική τις έχει καθημερινές μετά τις 12!!!! Τις έχω πετύχει σε φάσεις αϋπνίας.

Θα μαζευτούν και τα κοριτσάκια με το ηλίθιο χαμόγελο και το σέξυ παρουσιαστικό με το IQ ραδικιού...

#4 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 15 December 2007 - 11:02

Θα μαζευτούν και τα κοριτσάκια με το ηλίθιο χαμόγελο και το σέξυ παρουσιαστικό με το IQ ραδικιού...

You say it like it's a bad thing... :hahaha:

Απο το τιποτα καλυτερο ειναι. Τουλαχιστον θα παιζει κανα ξενο προσφατο PV. Στα καναλια που εχουμνε τωρα ολο τα ιδια και τα ιδια PVs βαζουν και τα εχουν στο repeat.

Και ασχετα με το ποσο παραγκωνισμενες θα ειναι, ελπιζω οτι θα υπαρξουν και κανα 2 εκποπμες με alternative η goth η classic rock η κατι παρομοιο.

Ισως να ειναι ευκαιρια οσο θα ψαχνονται για το πως θα γεμισουν το προγραμμα να τους ψησουμε για καμια j-music εκπομπουλα...
Spoiler:

Posted Image

#5 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 15 December 2007 - 11:06

αν και θα προτιμουσα να ανοιξει VH1,καιρος ηταν να ανοιξει και 2ο μουσικο καναλι στην Ελλαδα,ετσι για να υπαρχει λιγος ανταγωνισμος.

Προς αγιου:Γιατι τα ιαπωνικα βιντεοκλιπς λεγονται PV και τα μη ιαπωνικα video/music clip ?

Posted Image


#6 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 15 December 2007 - 14:25

Ρε μην χαιρεστε οτι το Mtv θα ειναι ελληνικο...
Το κλασικο mtv που ειχαμε μεχρι τωρα θα ειναι (δηλ. το αγγλικο) με καποιες ελληνικες εκπομπες...
Συγκεκριμενα ο μπαμιας που ειναι υπευθυνος τον ειδα να λεει σε μια εκπομπη οτι ενα 20% θα ειναι ελληνικο προγραμμα και το υπολοιπο το προγραμμα το εξωτερικου
Με λιγα λογια δεν θα αλλαξουν κια πολλα απο το κλασσικο MTV που θυμαστε...
(βασικa εγω θελω MTV2:P)
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#7 Renji

Renji

    Talk to the hand

  • Members
  • 28 posts

Posted 15 December 2007 - 15:11

Άι να δούμε...το μπουζούκι και τα ίδια clips over & over πάντως δεν τα γλιτώνουμε

#8 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 15 December 2007 - 16:20

Δωσε MTV... Το καλοκαιρι το ειχα λιωσει μιλαμε...Και το θυμαμε παλια που το παρακολουθουσα αλλα ξαφνικα χαθηκε...Ε λοιπον αμα γιρισει θα κανω παρτυ!!!!:hahaha:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#9 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 15 December 2007 - 17:18

τι λετε καλε....... αν ημασταν στα 90s θα χαιρομουν (μαλλον)... τωρα ομως απορω.. αν σκεφτεις κι οτι το ΜΤV ειναι πια κατα ενα μεγαλο μερος πιο lifestyle και οχι τοσο πολυ music-oriented πραγματικα ειμαι πολυ περιεργη να δω ποσα απιδια θα βαλει αυτος ο σακος... only time will tell...

Posted Image

Spoiler: &#33909


#10 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 17 December 2007 - 01:07

Ψηφησα το 2ο που μαλλον το κοβω να γινεται κιολας...

Παρεπιπτοντως γιατι τα μουσικα καναλια (Mad κυριως) "σνομπαρουν" τα μεταλ κομματια? Δηλαδη πρεπει να καθομαι 12 η ωρα το βραδυ για να δω κανα βιντεοκλιπ? Ελεος, μονο Μαρτακη θ' ακουμε? [/παραληρημα] (ααχ το βγαλα απο μεσα μου κ ξαλαφρωσα :Blissfull::bath:)

Posted Image


#11 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 17 December 2007 - 01:15

Ψηφησα το 2ο που μαλλον το κοβω να γινεται κιολας...

Παρεπιπτοντως γιατι τα μουσικα καναλια (Mad κυριως) "σνομπαρουν" τα μεταλ κομματια? Δηλαδη πρεπει να καθομαι 12 η ωρα το βραδυ για να δω κανα βιντεοκλιπ? Ελεος, μονο Μαρτακη θ' ακουμε? [/παραληρημα] (ααχ το βγαλα απο μεσα μου κ ξαλαφρωσα :Blissfull::bath:)


τουλαχιστον γι αυτο υπαρχει η "επιλογη" του μετα τις 12.... υπαρχουν παμπολλα ειδη που δεν εκπροσωπουνται καν.... κι εκτος απ αυτο σκεψου να δειχνανε π.χ. το "Mother North" σε prime time ζωνη.... το ΕΣΡ ειναι τοσο ευερεθιστο που προσβαλλεται με Μπομπ Σφουγγαρακη, φαντασου τοτε τι θα γινοταν....

p.s. οχι μονο Μαρτακη!! και Οικονομοπουλο σε παρακαλω....... ποιοτητα!!:oo::hahaha::oo::hahaha:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#12 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 17 December 2007 - 08:18

αν είναι 80% το πρόγραμμα του εξωτερικού, τότε να περιμένουμε τα reality που έχει αυτή τη στιγμή; Δλδ. κάτι sweet sixteen, κάτι Bam's Unholy Union [αν θυμάμαι καλά] και κάτι άλλες κουλαμάρες; Καήκαμε... ζούμε για να δούμε Beavis & Butthead καθώς και Celebrity Deathmatch [άντε και κανά Superock , Headbanger's Ball]

#13 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 17 December 2007 - 10:08

Μαλλον θα ειναι καλο ..ε θα βλεπουμε υποθετω και κανα καινουργιο video clip
βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια

#14 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 18 December 2007 - 00:01

αν είναι 80% το πρόγραμμα του εξωτερικού, τότε να περιμένουμε τα reality που έχει αυτή τη στιγμή; Δλδ. κάτι sweet sixteen, κάτι Bam's Unholy Union [αν θυμάμαι καλά] και κάτι άλλες κουλαμάρες; Καήκαμε... ζούμε για να δούμε Beavis & Butthead καθώς και Celebrity Deathmatch [άντε και κανά Superock , Headbanger's Ball]


Daria μη ξεχνάς την Daria
θέλω και Real World Mtv
και Mtv Most Wantes
και για ονομα του θεού θέλω την Νταβίνα....
(κάνε όνειρα πάνε οι καλές εποχες του Europe Mtv)

#15 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 18 March 2009 - 06:53

Μετα απο αρκετο καιρο που το ελληνικο mtv αρχισε να εκπεμπει μπορω να πω πως δεν ειμαι ευχαριστημενος...Πολυ βλακεια εκπομπες και μετριοτατα κοματια...Δεν μπορω να πω παει αναλογα με την μοδα και την βλακεια που δερνει τα τοπ 20 αλλα τι να κανουμε...Θα προτημουσα περισοτερο celebrity Deathmatch και λιγο ποιο καινουργια επισοδεια south park...Τα υπολοιπα προγραματα που εχω δει προς το παρων μεσα απο το καναλι δεν μου αρεσαν..
Posted Image
Spoiler:
Spoiler: