Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Εξωτερικός σκληρός


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#31 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 28 December 2007 - 16:59

Yep, αυτό κάνω τώρα....formatting at 66% and counting...σε κάνα 40λεπτο θα είμαι κομπλε...:emptyonexg1:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#32 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 28 December 2007 - 19:12

Spoiler:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#33 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 28 December 2007 - 19:26

Spoiler:


να μη βγαλουν και απο εκει κατι...?

δε λες καλα που εχουν και το usb καλωδιο μεσα...:wooi2:
Posted Image

#34 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 29 December 2007 - 13:04

Πές το ψέμματα... Κάποια εποχή σε κάποιους εκτυπωτές δεν βάζανε καν USB καλώδιο μέσα. Και αναγκάστηκα να πάω να πάρω 2-3 καλώδια USB για εκτυπωτές να έχω στο γραφείο.

#35 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 29 December 2007 - 14:03

Ακομα δεν βαζουν... :burningbe3:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#36 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 29 December 2007 - 14:53

Ακομα δεν βαζουν... :burningbe3:


καλα τι μαρκα πηρες και δε βαζουνε?
Posted Image

#37 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 29 December 2007 - 15:46

Hewlett Packard και Epson δεν βαζουν...:redcard2:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#38 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 29 December 2007 - 15:49

μου κανει εντυπωση (για τα hp τουλαχιστον) γιατι εγω ΟΣΟΥΣ εκτυπωτες/πολυμηχανηματα εχω παρει ειτε για μενα ειτε για φιλους, ΟΛΑ εχουν μεσα δικο τους καλωδιο usb...
Posted Image

#39 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 29 December 2007 - 16:00

Αν ηταν ΜΕΣΑ στην συσκευασια εισαι πολυ τυχερος ανθρωπος και θα στελνω εσενα να μου αγοραζεις πολυμηχανηματα...Αλλα το πιο πιθανο ειναι οτι οι πωλητες σου εδιναν μαζι (και με ξεχωριστη χρεωση) ενα καλωδιο USB γιατι οι εταιριες μπορει να μην ακουνε τα μπινελικια που πρεπει, οταν διαπιστωνεις οτι πρεπει να ΞΑΝΑΠΑΣ στο μαγαζι για να παρεις το καλωδιο που λειπει, αλλα οι πωλητες τα ακουνε παροτι δεν φταινε οι ιδιοι. Οποτε καλυπτονται...

:nosey:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#40 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 29 December 2007 - 19:14

Ναι, κι εγώ την έχω πατήσει με την Hewlett Packard. Δεν βάζει καλώδια USB μέσα στις συσκευασίες.
Δεν θυμάμαι αν η Oki βάζει επειδή πάντα έχω 2-3 καλώδια USB πρόχειρα μέσα στο κουτί με τα διάφορα καλώδια... (Πρέπει να έχω αρκετά καλή συλλογή με καλώδια...)

#41 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 29 December 2007 - 19:39

Πρόσφατα πήραμε εκτυπωτή-scanner της HP και είχε καλώδιο USB. Μάλλον σας τα αφαιρούν οι πωλητές. :nosey:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#42 elaiza

elaiza

    anime lover :D

  • Members
  • 15 posts

Posted 29 December 2007 - 20:45

...το πραγματικα μεγαλο πλεονεκτημα οτι οταν γεμισει ο σκληρος (τα ανιμε και οι ευρυζωνικες συνδεσεις να ειναι καλα!) τοτε θα βαλεις μονο εναν καινουργιο αντι να αγοραζεις ολοκληρο MyBook...


Συμφωνώ απόλυτα με αυτό..
Το καλοκαίρι, αγόρασα το 300αρι MyBook και μετά από κανά 2 μήνες το μετάνιωσα..
Συμφέρει πολύ καλύτερα να πάρεις εξωτερικό+θήκη..
Γενικά πάντως δν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα, αν και λένε ότι η WD έχει αρχίσει και ρίχνει την ποιότητα..

Posted Image

There is no justice without sin...


#43 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 29 December 2007 - 21:13

Τα τελευταια 2 πολυμηχανηματα που αγορασα ηταν αυτο E-SHOP.GR: EPSON STYLUS DX4450
και αυτο E-SHOP.GR: HP OFFICEJET 5610 (Q7311A)
Αν δειτε τις λεπτομερειες θα δειτε οτι ΔΕΝ περιλαμβανουν καλωδιο USB. Αλλα μοντελα τους μπορει να εχουν...

elaiza πιστευω οτι η πτωση της ποιοτητας που ακους εχει περισσοτερο να κανει με το οτι οι σκληροι μεσα στα My Book πιθανον να εχουν κανει ενα ταξιδι προς ραφια καταστηματων,επεστρεψαν ως απουλητοι και τους ξαναεστειλαν σαν εξωτερικους. Με τους κραδασμους και τις δονησεις να ειναι το μεγαλυτερο προβλημα για τους σκληρους, ειναι λογικο καποιοι απο αυτους να μην την "βγαζουν καθαρη" στην δευτερη μεταφορα...
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#44 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 30 December 2007 - 23:36

Πρόσφατα πήραμε εκτυπωτή-scanner της HP και είχε καλώδιο USB. Μάλλον σας τα αφαιρούν οι πωλητές. :nosey:

οχι δεν ισχυει.
διαβασε το βιβλιαρακι και την συσκευασια.αναφερουν οτι ΔΕΝ περιλαμβανουν καλωδιο.
Το πλαισιο κλπ καταστηματα βεβαια πλεον σου δινουν ενα χρεωνοντας το 0.01 ευρω.δειτε τις αποδειξεις σας.

Posted Image


#45 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 31 December 2007 - 12:53

Από όσο ξέρω σε κανένα εκτυπωτή ή πολυμηχάνημα δεν έχει μέσα από την μαμά εταιρία usb καλώδιο. "Οπως και σε πάρα πολλά laptop προ vista εποχή είχανε σταματήσει να δίνουν cd σου λέγανε φτιάξε μόνο σου image disk με το tool που έχει προεγκατεστημένο το μηχάνημα που εκεί έπαιζε η πολύ χοντρή μ@&@κ1@ μιας και ΄κάποια μοντέλα δεν έιχανε καν το restore from disk ............. :emptyonexg1:
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image