Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gothika Live στην Αθήνα!


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#16 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 12 December 2007 - 00:56

Ααα, ωραία ωραία..

Spoiler:

:oo::terror2::emptyonexg1::uhh::cry5::sigh2:






DO ΚΟΠΑΝΑ! :P:P:P:P

Posted Image


#17 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 12 December 2007 - 01:11

:oo::terror2::emptyonexg1::uhh::cry5::sigh2:






DO ΚΟΠΑΝΑ! :P:P:P:P


+1

*intense deathglares again
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#18 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 12 December 2007 - 11:44

Δε νομίζω πως είναι στ' αλήθεια ερμαφρόδιτος XD, μάλλον η λέξη περιγράφει την εμφάνισή του μόνο:wis:

Mr Ayu-Mania, δεν είναι αδύνατη η περίπτωση να έρθουν και οι Onmyouza, θα έλεγα όμως πως οι συνθήκες δεν επιτρέπουν ακόμα ένα τόσο γνωστό συγκρότημα να έρθει στην Ελλάδα για συναυλία. Υπομονή, ne?:Blissfull:

(MoRmEnGiL, you know you'll be there XD)

#19 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 12 December 2007 - 11:45

Δε νομίζω πως είναι στ' αλήθεια ερμαφρόδιτος XD, μάλλον η λέξη περιγράφει την εμφάνισή του μόνο:wis:



"ανδρογυνη" τοτε ισως ηταν καλυτερη επιλογη και πιο ευστοχη.

Posted Image


#20 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 12 December 2007 - 14:49

θα έλεγα όμως πως οι συνθήκες δεν επιτρέπουν ακόμα ένα τόσο γνωστό συγκρότημα να έρθει στην Ελλάδα για συναυλία. Υπομονή, ne?:Blissfull:




:hihi2::hihi2::hihi2:

Σταθερα η Ελλαδα ειναι παντα η Ελλάδα




xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Posted Image


#21 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 13 December 2007 - 14:47

"ανδρογυνη" τοτε ισως ηταν καλυτερη επιλογη και πιο ευστοχη.


Yup, όντως (Το λάθος της μετάφρασης χρεώνεται σε μένα:emptyonexg1:)

#22 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 14 December 2007 - 01:17

Αμα δεν ερθει η Utada,δεν παω σε κανενα αλλο japan συγκροτημα ή κατι τετοιο ...Αν βεβαια ερχοντουσαν η Κουρονέκο κ η παρέα της,θα πηγαινα :D Αλλα κανενα απο τα γνωστα σε εμας συγκροτηματα/σολο τραγουδηστες δεν νομιζω να διαλεγαν την Ελλαδα για συναυλια ή εστω μια εμφανιση...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#23 MoonCHilde

MoonCHilde

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 14 December 2007 - 14:32

θα έλεγα όμως πως οι συνθήκες δεν επιτρέπουν ακόμα ένα τόσο γνωστό συγκρότημα να έρθει στην Ελλάδα για συναυλία.


Έλα μωρέ, δεν πειράζει. Θα έρθει και πάλι ο Nick Cave και οι Evanessence. Και οι Scorpions (μπορεί).

Υ.Γ. Sexed Up Electronica τς τς τς τι σου κάνει αυτή η τεχνολογία, πάνε οι εποχές που με μια ντραμς, ένα μπάσο και μια κιθάρα και μια καλή φωνή άλλαζες τον κόσμο...

Υ.Γ. (2) Γιατί δεν υπάρχει ένα μαγαζί που να παίζει ένα πρόγραμμα της προκοπής; Π.χ. Aya Hirano και στα καπάκια Burzum και μετά Duran Duran και μετά Motorhead? Και με αυτή τη σειρά φυσικά.

#24 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 14 December 2007 - 15:06

Υ.Γ. Sexed Up Electronica τς τς τς τι σου κάνει αυτή η τεχνολογία, πάνε οι εποχές που με μια ντραμς, ένα μπάσο και μια κιθάρα και μια καλή φωνή άλλαζες τον κόσμο...




LOL ασε αυτο ανοιγει ΜΕΓΑΛΗ συζητηση και πολλους πονους......:sigh2:

Posted Image


#25 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 16 December 2007 - 20:35

Ωραιότατη η Utada, αλλά ας είμαστε και ρεαλιστές. Η Utada δεν έχει βγει για συναυλία στο εξωτερικό, αλλά μόνο για ένα event για την προώθηση του Exodus, του αγγλικού album της (οι πωλήσεις του οποίου ήταν απογοητευτικές εκτός Ιαπωνίας). Οπότε το concept "συναυλία Utada Hikaru στο εξωτερικό" είναι μάλλον άπιαστο (εκτός κι αν το δεύτερο album της στ' αγγλικά πουλήσει εκατομμύρια αντίτυπα και κινήσει για παγκόσμια τουρνέ:congrats:)

Εντυπώσεις θα πει κανείς και για μας που δε παραβρεθήκαμε;:if:

#26 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 16 December 2007 - 23:32

Που σαι ρε Alexieeeeel άθλιε μικρέ fanboy;:hahaha: Πλάκα κάνω φυσικά, αλλά του τα έπρηζα όλο βράδυ που πήγε και πήρε CDάκι των Gothika (έπειτα πήρα κι εγώ :emptyonexg1:). Τεσπάν, πολλοί γνωστοί, αρκετός κόσμος σαν προχώρησε η ώρα και ΝΑΙ, εχω πάθει αγκύλωση από την πολλή φωτογράφηση. Φωτογραφίες και video έχουν ήδη ανέβει στο blog και αναμένεται συνέχεια μέσα στην εβδομάδα. ΠΟΛΛΕΣ φωτογραφίες. Μπορώ για μια φορά να κάνω brag για κάτι εντελώς αστείο, pleeeease;

Η Μυρτώ, η οποία είναι το δημόσιο οργανωτικό πρόσωπο του event, μου είχε δημοσιογραφικό name tag όπου πάνω έγραφε Speedgrapher. How cool is that?

OK, σταματάω το bragging. now go and see the stuff in the blog!

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#27 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 17 December 2007 - 01:50

Και έλεγα δεν θα ποστάρεις φωτογραφίες;

Arigato!!!!
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#28 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 17 December 2007 - 13:59

Λοιπόν ας γράψω τις εντυπώσεις από το πρώτο μου ιαπωνικό συγκρότημα που είδα ζωντανά.

Στην αρχή πρέπει να πω ότι με τα 2 - 3 πρώτα τραγούδια που άνοιξαν την συναυλία, δεν με εντυπωσίασαν όπου μου πέρασε και η σκέψη άμα άξιζε τελικά τα λεφτά του. Μέτα βέβαια τα ακούσματα αλλάξανε και η μουσική έγινε πολύ πιο ενδιαφέρουσα, ίσως γιατί έπαιξαν περισσότερο δυνατά τραγούδια. Γενικότερα μου αφήσανε μία θετική εικόνα, άφου αγόρασα και CD που για να αγοράσω CD πρέπει το συγκρότημα να μου αρέσει πολύ.

Πάντως σαν εμπειρία ήταν πάρα πολύ καλά, βέβαια μην με ρωτήσετε άμα καταλάβαινα και πολλά γιατί ακόμα οι γνώσεις των ιαπωνικών μου δεν είναι σε καλό επίπεδο. Επίσης όσοι έιχαν κάλη γνώση αγγλικών μάλλον πρέπει μετά έσκισαν τα πτυχία τους επειδή δεν καταλάβαιναν τι έλεγαν.

Τώρα το μόνο που φοβάμαι είναι ο αγαπητός Ανδρέας (Speedgrapher) να μην με έχει σε καμιά περίεργη φωτογραφία.
Posted Image

#29 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 17 December 2007 - 14:04

Εε; Τι; Ποιος; Εγώ; Περίεργες Φωτογραφίες...; Τσκ τσκ τσκ:hehehe::hehehe::hehehe:

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#30 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 17 December 2007 - 18:26

LOL Speedgrapher!!!!!!!Βαλε τις περιεργες φωτο απο Alexiel!!!!!Να τις χαρουμε ολοι !!!!!!!



xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Posted Image