Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

C-ute*


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 04 December 2007 - 12:59

C-UTE

Posted Image

Airi Suzuki (1994-04-12)
Maimi Yajima (1992-02-07)
Erika Umeda (1991-05-24)
Saki Nakajima (1994-02-05)
Chisato Okai (1994-06-21)
Mai Hagiwara (1996-02-07)
Kanna Arihara (1993-06-15)

Posted Image

Οι C-ute ειναι ενα απο τα πιο προσφατα δημιουργηματα του Tsunku, την ιδιοφυια πισω απο το Hello! Project. Μια που το απογειο των Morning Musume ηταν φανερο οτι ειχε πια περασει, φροντισε τα JPOP Kawaii συγκροτηματα που θα κατακτανε τις καρδιες των ero-sensei ανα τον κοσμο να ειναι και αυτα δικιες του δημιουργιες. Ετσι γεννηθηκαν τα συγκροτηματα Berryz και C-ute τα οποια γεμισαν με τα πιο promising μελη του Hello! Project.

Οι C-ute συγκεκριμενα ειναι αυτες που μου τραβηξαν αμεσως την προσοχη. Τα κοριτσια ειναι προσεχτικα επιλεγμενα. Δεν ειναι γλαστρες, και τουλαχιστον τρεις απο αυτες εχουν τα all-round προσοντα που χρειαζονται για να πετυχουν στην ιαπωνικη show bizz. Ειδικα η ατυπη αρχηγος του συγκροτηματος, η Airi Suzuki, πιστευω οτι εχει λαμπρη καριερα μπροστα της. Τα τραγουδια ειναι οτι κλασσικο θα περιμενε κανεις απο συγκροτημα του Hello! Project, και θυμιζουν τις Morning Musume στις καλες τους εποχες.

Posted Image

Τα singles που εχουν βγαλει μεχρι τωρα.

Meguru koi no kisetsu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zddYh2e0nbw[/youtube]
Sakura Chirari
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T-tyDgRhb84[/youtube]
Tokaikko Junjou
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OAHFWo7SarU[/youtube]
Ookina Ai de Motenashite
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4Y2KkMbM0O0[/youtube]
Posted Image

#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 04 December 2007 - 20:56

4 στα 4 "We're sorry, this video is no longer available." σε σημερινό post. :terror2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 05 December 2007 - 09:22

4 στα 4 "We're sorry, this video is no longer available." σε σημερινό post. :terror2:

Τι εννοεις? Και τα 4 βιντεο των Cute παιζουν κανονικοτατα τωρα.

Μαλλον σε ειδαν τα κοριτσια να ερχεσαι με αγριες διαθεσεις και κρυφτηκαν!!

:hahaha::hahaha:

Παντως επειδη το Youtube σβηνει πολυ πραγμα λογω κλοπηραιτ, βαλτε και ενα tag στο φορουμ για να βαζουμε βιντεακια και απο το VEOH. Το εχω δει σε αλλα φορουμς και φανταζομαι πρεπει να ειναι απλη υποθεση.

Το VEOH και καλυτερη εικονα εχει, και αφηνει τα ιαπωνικα βιντεακια αθικτα.
Posted Image

#4 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 05 December 2007 - 22:23

Ωραια τα τραγουδακια τους, ειδικα το Ookina Ai de Motenashite!!!

#5 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 08 December 2007 - 14:20

δε μπορω να πω οτι μου αρεσε κανενα ιδιαιτερα, το Ookina Ai de Motenashite καλουτσικο ηταν αλλα το refren ηταν πλυσιμο εγκεφαλου 165 φορες το ειπαν...

το πρωτο vid μου εβγαλε και μενα
We're sorry, this video is no longer available.

#6 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 08 December 2007 - 15:54

Παραδεχομαι οτι ειναι καλυτερες απο τα Ζουζουνια, αλλα δεν αντεχω να βλεπω παιδια να μπαινουν στη showbiz,και να το παιζουν σταρ...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#7 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 15 December 2007 - 10:47

Το Tokaikko Junjou μπορώ να πω οτι είναι αρκετα "πιασαρικο" κ γενικά φαινεται να έχουν μελλον αλλά ειναι κάπως να βλέπεις κοριτσια 13-14 χρονών να γινονται "σταρ"...

#8 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 19 December 2007 - 09:36

Είναι απλά κλασσικό Pop στυλάκι... Δεν είναι το είδος που μου αρέσει προσωπικά. Λίγο άκουσα και με αφήνει παντελώς αδιάφορη.

#9 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 30 December 2007 - 16:25

Χάλια,ούτε ελληνική ραπ δεν ακούγεται τόσο άσχημα στα αυτιά μου...
Posted Image

#10 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 31 December 2007 - 08:47

Χάλια,ούτε ελληνική ραπ δεν ακούγεται τόσο άσχημα στα αυτιά μου...

Εχεις ακουστα την παροιμια που λεει.. If you have nothing good to say, then don't say anything..

:wis:
Posted Image

#11 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 31 December 2007 - 16:49

Εχεις ακουστα την παροιμια που λεει.. If you have nothing good to say, then don't say anything..

:wis:


Ναι,την έχω,και την γνώμη μου την διάβασες.

Δεν έχω πρόβλημα με το στυλάκι αυτό,κάποια γκρούπ του είδους τα συμπαθώ (π.χ.Morning Musume) αλλά αυτό δεν σημένει ότι πρέπει να μου αρέσουν και οι τύπισσες,δλδ τα κοριτσάκια τούτα.

Όταν ανοίγεις ένα τόπικ περιμένεις και αρνητική κρητική,οκ?

;)
Posted Image

#12 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 31 December 2007 - 17:20

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!! Δεν σας έχουν πιάσει ακόμα βρε pedos? :P Πάντως (δυστυχώς...) αν και προσωπικά ακούω ιαπωνική μουσική περίπου 10-18 ώρες τη μέρα, και μάλιστα δεν έχω κανένα πρόβλημα με τέτοιου είδους πράγματα (απόδειξη: best song right now: "suku suki nii nii" από Higurashi. όποιος το έχει ακούσει ξέρει...), τα συγκεκριμένα δεν με εντυπωσίασαν :( Maybe they will grow on me, δεν ξέρω. Αλλά μου φάνηκαν λίγο αδιάφορες :(

Όχι εμφανισιακά, btw. :)

edit: (επειδή πρέπει) http://www.youtube.com/watch?v=TT7bKXTtt48
Satoko love :)
Posted Image

#13 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 27 February 2008 - 09:54

Προς τι η όλη αντιπάθεια στα κοριτσάκια; OK, πολύ πιθανόν να το έχουν καβαλήσει το καλάμι, αλλά μόνο αυτές έχουν να κάνουν σχέση μ' αυτό; Δηλαδή η μαμά, ο μπαμπάς και ο θείος Tsunku δεν έβαλαν καθόλου το χεράκι τους;

Anyway, Ι'm all for that kind of j-pop, όποτε ακούω κομμάτι των C-ute μένει κολλημένο στο μυαλό μου για τις επόμενες δύο μέρες, και δε λέει να ξεκολλήσει το σιχαμένο XDDD
Favorites τα Meguri Koi no Kisetsu και Ookina Ai de Motenashite :333

6dqFccT.gif