Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Comicdom Con Athens 2008


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#46 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2008 - 02:33

Πήγα κι εγώ τελικά, ήταν πολύ ωραία. Δυστυχώς έχασα τις παρουσιάσεις της Anubis και της Helm, αλλά πρόλαβα τον David Lloyd που είπε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Το όλο κλίμα ήταν πολύ ωραίο, και η κατάσταση πολύ οργανωμένη.

Τα συγχαρητήριά μου στους διοργανωτές, άντε και του χρόνου.

E5VV38U.jpg


#47 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2008 - 07:58

Τον τύπο Ethan-κάτι που σχεδίαζε live τον είδε κανείς; Είχε φοβερή σταθερότητα και ακρίβεια στη γραφή του.:dazed: Μήπως ξέρει κανείς ποιος ήταν ο χαρακτήρας που έφτιαχνε; Στο background έγραφε HA HA HA HA.


Ethan van Sciver, & ζωγράφιζε τον Joker (το Σάββατο πέρασε τη μέρα του κάνοντας έναν επίσης φοβερό Batman).

"It takes a brave man to wear that." μου είπε αναφερόμενος στο μπλουζάκι μου με το έμβλημα της Wonder Woman, χαλαρά η καλύτερη μου φάση από όλο to ευχάριστο con. :joyful:

Για να πούμε & 2 πράγματα γι'αυτόν, είναι ο artist που έκανε τα πρόσφατα μεγάλα events για το 'Green Lantern' της DC, από τα οποία το όνομα του έγινε & ευρέος γνωστό (αναλογικά δηλαδή ;)) : το "Green Lantern: Rebirth" πριν από 2 - 3 χρόνια, το "Sinestro Corps Wars" που μόλις τελείωσε, & το "The Blackest Night" που έπεται.

Προσωπικά είναι από τους αγαπημένους μου current artists, ακριβώς λόγο της φοβερής λεπτομέρειας που φέρνει. Και όπως και ο πιο πολύ κόσμος στην Ελλάδα (όντας πολύ περισσότερο Marvel-land, από DC), τον γνώρισα από τη δουλεία του στο "New X-Men" του Grant Morrison (σχετικά του οποίου μας μοιράστηκε την πονεμένη ιστορία του στο Q&A session, το οποίο ήταν & το event που εγώ περίμενα το πιο πολύ).
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#48 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2008 - 13:19

Ethan van Sciver, & ζωγράφιζε τον Joker (το Σάββατο πέρασε τη μέρα του κάνοντας έναν επίσης φοβερό Batman).

"It takes a brave man to wear that." μου είπε αναφερόμενος στο μπλουζάκι μου με το έμβλημα της Wonder Woman, χαλαρά η καλύτερη μου φάση από όλο to ευχάριστο con. :joyful:

Για να πούμε & 2 πράγματα γι'αυτόν, είναι ο artist που έκανε τα πρόσφατα μεγάλα events για το 'Green Lantern' της DC, από τα οποία το όνομα του έγινε & ευρέος γνωστό (αναλογικά δηλαδή ;)) : το "Green Lantern: Rebirth" πριν από 2 - 3 χρόνια, το "Sinestro Corps Wars" που μόλις τελείωσε, & το "The Blackest Night" που έπεται.

Προσωπικά είναι από τους αγαπημένους μου current artists, ακριβώς λόγο της φοβερής λεπτομέρειας που φέρνει. Και όπως και ο πιο πολύ κόσμος στην Ελλάδα (όντας πολύ περισσότερο Marvel-land, από DC), τον γνώρισα από τη δουλεία του στο "New X-Men" του Grant Morrison (σχετικά του οποίου μας μοιράστηκε την πονεμένη ιστορία του στο Q&A session, το οποίο ήταν & το event που εγώ περίμενα το πιο πολύ).


Ναι αυτόν λέω! Ώστε έτσι είναι ο joker στο comic :nosey:Εκεί που αγχώθηκα ήταν όταν άρχισε να περνάει το χρώμα και κυρίως τις σκιές στο τέλος, αλλά ήξερε ακριβώς από πού να ξεκινήσει και πού να σταματήσει (λογικό αφού είναι επαγγελματίας) Πάντως ήταν πολύ αγχωμένος με τον κόσμο που πείραζε τα sakura μαρκαδοράκια του lol! Και ο γιος (?) του δίπλα του είχε ζωγραφίσει ένα πολύ χαριτωμένο ρομπότ με λουλουδάκια αλλά κανείς δεν του έδινε σημασία...

#49 1oneiromono

1oneiromono

    suicide with pixels....

  • Members
  • 113 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2008 - 21:57

εγω απο την αλλη δεν πηγα το ξεχασα:sadist:
Μπορειται να πειτε λιγα λογια για τα event παρακολουθησατε???

#50 chatzikostis_g

chatzikostis_g

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Απρίλιος 2008 - 17:52

Ανακοινώθηκαν οι νικητές του διαγωνισμού των Comicdom Awards 2008! Είσαστε ένας από αυτούς; Μάθετε τώρα!