Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#93301 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 29 November 2022 - 23:38

Εγω, και τις δυο μερες!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93302 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 November 2022 - 23:54

Άντε πες είχε τίποτα τσε προκοπής;
rsrGbGx.gif

#93303 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 30 November 2022 - 01:10

Λοιπον, εγω πλεον δεν παω καν για τους καλεσμενους κομιξαδες κλπ. Πιο πολυ παω για τη φαση με φιλους και τους σχεδιαστες και τα κοσπλει και τα αστεια events και τον κοσμο και την μπιχλαρια. Μπα, δεν ειχε τιποτα της προκοπης για αγορες, μονο αφισες αξιζαν απο τα παιδια του artists alley, αλλα εγω δεν πηρα καν τιποτα τετοιο. Το μονο που αγορασα ηταν ενα commission που εκανα στον Λαγουβαρδο μια τυπισσα απο το chainsaw man (σε σποιλερ, δεν εχει εμφανιστει στο ανιμε και το σχεδιο εχει ενα σποιλερ σε σχεση με την τυπισσα, σε περιπτωση που νοιαζει καποιους).

 

Spoiler:

 

Εικοσι ευρω, well fucking spent. Εγινε φοβερη δουλιτσα.

 

Κατα τ'αλλα, τυπικα καλο φεστιβαλ, παντα περναω καλα, γυρισα με διαλυμενα ποδαρακια μετα απο συνολικα 15 ωρες σκετου περπατηματος  :riiight:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93304 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 30 November 2022 - 06:25

Από τότε που την έκανε ο φίλος τα τραγούδια τους είναι ακόμα πιο μελαγχολικά! 

Σαν αυτό πάντως δεν έχει.

Youtube Video


O6rrvsU.jpg


#93305 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 November 2022 - 08:09

Λοιπον, εγω πλεον δεν παω καν για τους καλεσμενους κομιξαδες κλπ. Πιο πολυ παω για τη φαση με φιλους και τους σχεδιαστες και τα κοσπλει και τα αστεια events και τον κοσμο και την μπιχλαρια. Μπα, δεν ειχε τιποτα της προκοπης για αγορες, μονο αφισες αξιζαν απο τα παιδια του artists alley, αλλα εγω δεν πηρα καν τιποτα τετοιο. Το μονο που αγορασα ηταν ενα commission που εκανα στον Λαγουβαρδο μια τυπισσα απο το chainsaw man (σε σποιλερ, δεν εχει εμφανιστει στο ανιμε και το σχεδιο εχει ενα σποιλερ σε σχεση με την τυπισσα, σε περιπτωση που νοιαζει καποιους).

Spoiler:


Εικοσι ευρω, well fucking spent. Εγινε φοβερη δουλιτσα.

Κατα τ'αλλα, τυπικα καλο φεστιβαλ, παντα περναω καλα, γυρισα με διαλυμενα ποδαρακια μετα απο συνολικα 15 ωρες σκετου περπατηματος :riiight:

Nice και μένα μου αρέσει η δουλειά του Λαγουβάρδου. Είδα ότι είχε κάτι prints ghost in the shell, αυτά πόσο τα έδινε;
Επίσης τι φάση με τους σεισμούς, χτες κούνησε το βράδυ αρκετά.
rsrGbGx.gif

#93306 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 30 November 2022 - 13:16

Κάποιοι ψαγμένοι καταλάβαμε και τον μικρό σεισμό τα ξημερώματα. Ήμουν ξύπνιος καθώς ξάπλωνα. Δεν ήμουν βέβαιος αν ήταν όντως σεισμός ή αν απλά έτρεμε το σπίτι, αν έτρεμε το σύμπαν ή μονάχα το φυλλοκάρδι μου.


Edited by Kamui, 30 November 2022 - 13:16.

O6rrvsU.jpg


#93307 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 30 November 2022 - 14:37

Nice και μένα μου αρέσει η δουλειά του Λαγουβάρδου. Είδα ότι είχε κάτι prints ghost in the shell, αυτά πόσο τα έδινε;
Επίσης τι φάση με τους σεισμούς, χτες κούνησε το βράδυ αρκετά.

Παντα τα δινει 5 ευρω το ενα, σε ~Α3 μεγεθος. Αν παρεις τρια, στα δινει 12 ευρω. Γενικα ειναι αρκετα VFM, εχω παρει αρκετες αφισες του.

 

Απο commissions ειχε και full body στα 50 ευρω, αλλα δεν μπορουσα να δωσω τετοια λεφτα στην κατασταση μου.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93308 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 November 2022 - 22:11

Τι είναι το full body; :)
rsrGbGx.gif

#93309 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 30 November 2022 - 22:53

με λιγα λογια, δεν θα ηταν μονο bust, οπως το σχεδιο που πηρα εγω, αλλα θα ηταν ολοκληρη η φιγουρα της σχεδιασμενη. Δεν ειναι spicy, αν ακουγεται ετσι  :riiight:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93310 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 01 December 2022 - 10:37

Άσχετο athenscon πήγε κανένας;

yeap me.

Πηγα και μαλιστα με συνοδεια την κορη μου που ψωφαει για τετοια (15 χρονων πια)και τον brother.
Οπως παντα το artist alley ειναι αυτο που μου τρωει τον περισσοτερο χρονο και το nerdom που ειναι φιλος απο την γειτονια και αραζουμε στο περιπτερο εκει καθε φορα για διαλειμα.
Γενικα αν και δεν ειχα χρονο φετος και πηγα κυριακη απογευμα ειχε παρα πολυ κοσμο(λογικα μετα απο 2 χρονια off)καλη εκθεση αν και φετος μικρο loot.Πηρα 2 funko τον wally και την eve που τα βρηκα και σε exclusive.
Εδω θελω να πω και την ενοχη μου απολαυση......γενικα θεωρω τον εαυτο που σε σχεση με τα βιβλια εναν decent αναγνωστη οχι πολυ κουλτουρε..lλιγο απο ολα.Του μυθηστοριματος, του φανταστικου ,του,sci-fi, γενικα διαβαζω οποτε μπορω αρκει να μου αρεσει το Lore...εεεε περασα απο της εκδοσεις χρονικο και πηρα το 2ο βιβλιο του στελιου ανατολιτη ''κολεαμος'' (το 1ο ειναι διασκεδαστικοτατο) και το ''χαρτι και καλαμαρι'' του Ηλια Φουντουλη(ειχα και παλιοτερα το κατι χαμογελαει στις σκιες) και υπογεγραμενα απο τους ιδιους...γενικα ειναι σαν να διαβαζεις κομικ χωρις εικονες και αυτο που φτανει για να περναω καλα...
Εντυπωση μου εκανε οτι υπηρχαν 2 παγκοι απο ασιατες που ηταν πηχτρα στην Ανιμε φιγουρα...Ολες τυπου WISH knock-offs απο 10 ευρω μεχρι 100 που ειδα εναν Luffy gear 3 που κανονικα επρεπε να εχει 500. και ξεπουλαγαν...αλλα ειχε παρα πολy κοσμο και λιγο ακομα με την πολυκοσμια δεν τα παω καλα και την εκανα....

OVERALL μια χαρουλα ηταν μετα απο καιρο και λιγο στο speedrun που τα εκανα...

ΥΓ.πολυ καλα και παρα πολλα cosplay ειδα και χαρηκα ..πλεον ριχνουν δουλειτσα τα παιδια και ειναι ευχαριστο!



 


Edited by vectrapearl, 01 December 2022 - 10:56.

                                                                       


#93311 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 December 2022 - 23:53

Άσχετο αλλά τον Ιούλιο που μας πέρασε βγήκε νέα έκδοση winamp

 

http://forums.winamp.com/showthread.php?t=458120

 

:scared:

 

Θυμάμαι που είχα βάλει κάτι anime skins από πάνω του και μου φαινόταν ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΙΧΜΗΣ!  :wet2:


rsrGbGx.gif

#93312 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2022 - 09:37

100 χρόνια anime έφτασε η στιγμή για ΑΙ generated σειρές, ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ. :)

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#93313 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 December 2022 - 22:58

100 χρόνια anime έφτασε η στιγμή για ΑΙ generated σειρές, ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ. :)

Youtube Video

Στο thumb του βίντεο ο Σταλμανάκος είναι;

 

Yeap I am alive εδώ να κάνω περμανάντ σε σπαγκέτι.

 

 

Επιτέλους πήρα Ryzen 5 (για να το δώσω) και συγγεκριμένα με τον 5600G αλλά δεν κούμπωνε με τν Asus PRIME A320M-K. Έπρεπε να τον αλλάξω με τον 4600G, shit.

 

 

Ήθελα Mini ITX αλλά χρυσάφι ρε παιδάκι μου.



#93314 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 16 December 2022 - 04:35

Σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται ή γνωρίζει κόσμο που να ενδιαφέρεται, το Σάββατο 17/12 στις 6μμ θα μιλήσω για το ζήτημα της θανατοπολιτικής στο εξής διήμερο. (ναι, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ασχολούνται με την πανδημία).

 

318522386_690648702591142_74909267442679


O6rrvsU.jpg


#93315 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 16 December 2022 - 13:33

Σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται ή γνωρίζει κόσμο που να ενδιαφέρεται, το Σάββατο 17/12 στις 6μμ θα μιλήσω για το ζήτημα της θανατοπολιτικής στο εξής διήμερο. (ναι, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ασχολούνται με την πανδημία).

 

318522386_690648702591142_74909267442679

Ενδιαφέρομαι, αλλά δεν μπορώ να παραστώ, οπότε θα εκτιμούσα αν η ομιλία (βίντεο ή κείμενο) μπορέσει να ανεβεί σε κάποια ιστοσελίδα. Ευχαριστώ.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.