Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#93226 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Καταχωρήθηκε 03 Οκτώβριος 2022 - 17:21

Κοίτα από όλες τις ασκήσεις αυτές που όντως κάνουν κάτι είναι τα push ups. Κάνε τρία 15αριά την ημέρα κάθε μέρα και μετά από ένα εξάμηνο θα χεις ανοίξει. Ταυτόχρονα γυμνάζεις την μέση.

Παρόλα αυτά μπορώ να πω, ότι τα βάρη δυστυχώς όντως σε αλλάζουν προς το καλύτερο, ταράζουν αρκετά το σώμα και ειδικά τους μυς. Το βλέπω τώρα που παρά που έχω σταματήσει από το 2018 και έχω πάρει κιλά, πλέον κάθονται πάνω μου κάπως καλύτερα.

Το καλοκαίρι δοκίμασα κολυμβητήριο, θα ξαναξεκινήσω τώρα αν θες σκέψου το ειδικά αν θες να χάσεις κιλά. Αν δεν έχεις πάει πότε θα τα δεις κωλυόμενα. Μισή ώρα πάνω κάτω και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα και όταν γυρνάς μιλάμε για πείνα.

Με ένα μήνα καλοκαίρι και συντηρητική διατροφή έχασα δύο κιλά σε ένα μήνα. Συντηρητική εννοώ σπιτικό φαγητό και όχι απέξω, α και μετρημένες μερίδες.  :riiight:

2 κιλα τα χανω σε μια μερα



#93227 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Οκτώβριος 2022 - 18:23

giphy.gif?cid=6c09b952fcdbacec49b7192ad0

 

Κουμπώσαμε τα 39 σήμερα, ξεκινάμε τα 40, ωχχ παναγία μου φέρτε κάνα πιεσόμετρο!  :dazed:

 

Χρονια πολλά και στην άλλη την σταφιδιασμένη συναγρίδα aka dante80 που έχει κι αυτός γενέθλια σήμερα. :hehehe:


rsrGbGx.gif

#93228 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Οκτώβριος 2022 - 18:41

Χρόνια πολλά βρε σεις! Άντε να ξεκινήσουν και οι κρίσεις μέσης ηλικίας  :riiight:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93229 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Οκτώβριος 2022 - 21:16

Χρόνια πολλά βρε σεις! Άντε να ξεκινήσουν και οι κρίσεις μέσης ηλικίας :riiight:


Πιφ αυτά τα κάνουν οι φλώροι οι Αμερικανοί. Στη Ελλάδα γεννιέσαι και μεγαλώνεις σε μία διαρκή κρίση οπότε δεν προλαβαίνεις να πάθεις μιντλαιφ. :)
rsrGbGx.gif

#93230 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 03 Οκτώβριος 2022 - 23:47

Κιεγω να σου πω καθε χρονο νέα κρίση ηλικιας εχω. Στην Ελλάδα δεν βαριέσαι ποτέ
フカフカ

#93231 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2022 - 01:42

Επιγραματικά, για καποία που ξέρω στάνταρ από άθληση :
1)όχι ζωνη στη μέση όταν κάνεις βάρη, είναι δεκανίκι και μακροπροθεσμα σε βάζει σε κίνδυνο (μαθαίνεις να σηκώνεις περισσότερα από όσα αντέχει η μέση σου)
2) Μια χαρά μπορείς να γυμνάσιο κορμό αλλά να γίνετα στο τέλος του προγράμματος γιατι αν σηκώνεις βάρη με κουρασμένη πχ. τη μέση μπορεί να γίνει μαλακια.
3) όχι squats σε ράγα, σε φέρνει σε αφύσικη θέση και γαμαει τη μεση
4) κανεις δεν χάνει βάρος μόνο με γυμναστική, ότι και να χάσεις με 3 φορές τη βδομάδα γυμναστήριο δεν αντισταθμιζει 21 γεύματα τη βδομάδα :Ρ

Αυτάααα

stasou%2520mygdala.jpg


#93232 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2022 - 16:34

Καλησπέρα. Μία εντελώς άσχετη ερώτηση με τα παραπάνω. Πώς τα βλέπετε τα πράγματα με την Τουρκία; Λέτε να γίνει το απευκταίο και να πάμε σε πόλεμο;
Δημοσιευμένη  εικόνα

#93233 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2022 - 21:16

Παμε αγια σοφια; Αναβιωση του βυζαντιου; Μακεδονία; Μηπως να παμε μια κιαπτον Τσαρο μετα τον Σουλτάνο; Πιο πιθανο να κανουμε εμεις καμια μλκια με τους γκαου που χουμε παρα να κανουν ουσιαστική κινηση αυτοι για πολεμο tbh, η ιδια ιστορια εδω και πολλα χρονια εξάλλου να αλληλοτσιγλιωμαστε. Αν και γιατι οχι, ευκαιρία για αφανισμό θα ταν, να τελειωνει το ανέκδοτο "ελληνας". Κουράσαμε.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 05 Οκτώβριος 2022 - 21:16

フカフカ

#93234 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2022 - 21:30

Δεν ασχολούμαι με το θέμα γιατί έτσι όπως είναι τα πράγματα όλα φαίνονται πιθανά. Απο ότι φαίνεται κάθε δεκαετία πρέπει να περνάμε κι από μία ταραχή για να μην χαλαρώνει κάνεις. Δες κρίση σισμικ του 87, Ίμια το 96 και το πραξικόπημα της Τουρκίας το 16 ή 17.
rsrGbGx.gif

#93235 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2022 - 22:49

Παιδιά εγώ δεν ξέρω, αλλά ειλικρινά είναι πάρα πολύ κουραστική όλη αυτή η ασταμάτητη ταραχή. Δεν μπορώ άλλο αυτήν την διχόνοια, την διαρκή ανησυχία, τους φόβους, το μίσος. Και γενικά με κάνει ώρες ώρες να σκέφτομαι ότι έχω κουραστεί να ζω. Έχουν κουράσει ΠΑΡΑ πολύ τα συμφέροντα. Θέλω απλά να μπορώ να κάθομαι χωρίς να έχει γίνει το κεφάλι καζάνι από τις ασταμάτητες μαλακίες τους.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93236 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2022 - 23:08

Τραβελ οσο πιο μακρια γινεται θα λεγα. Εγω ειχα ηρεμισει το καλοκαίρι που ελειπα εκτος χωρας γιατι δεν ακουγα τιποτα απ' ολα αυτα παραδόξως. Με το που γυρισα τωρα σεπτέμβρη, ολο γκρινια παλι σε οποιο κυκλο κιαν βρισκεσαι, ξαναρχισα να γκρινιαζω κιεγω, μεταδοτικό ειναι ... Για μισθους για ρευμα για μπολια για πολεμους, λες και ζουνε δεν ξερω κ γω σε ποιο λάκο όλοι χωρις μέλλον φιλοδοξίες χωρις τιποτα. Κατι θετικό σπάνια ακους και απο μισος αλλο τιποτα. Προσωπικα το χω αποδεχθει, ειναι κομμάτι των Ελλήνων κιαυτο τελικά, και στην απομόνωση σε οδηγει η ολη κατασταση..κ πολυ πιο εντονα απο πριν το κοβιντ δεν ξερω πως την εχουμε δει.. Δυσκολευεσαι να μιλησεις με τν κοσμο χωρις να σου χαλάσουν τη διάθεση. Μεχρι και πριν κανα 2-3 χρόνια δεν μπορω να πω οτι ενιωθα το ιδιο, αλλα πλεον νοπ, δεν αντεχω. Με τη πρώτη ευκαιρια θες να αλλαξεις πλαίσιο/περιβάλλον εστω.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 05 Οκτώβριος 2022 - 23:12

フカフカ

#93237 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 Δημοσιεύσεις:
  • Location札幌

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2022 - 15:57

Καλησπέρα. Μία εντελώς άσχετη ερώτηση με τα παραπάνω. Πώς τα βλέπετε τα πράγματα με την Τουρκία; Λέτε να γίνει το απευκταίο και να πάμε σε πόλεμο;

Με τους Τούρκους είμαστε σε πόλεμο τα τελευταία 1000 χρόνια. :smart:

 

Το ότι υπάρχουν κάποια διαστήματα χωρίς μάχες δε σημαίνει ότι ο πόλεμος έχει τελειώσει ή ότι μπορούμε να ζήσουμε ειρηνικά. Οι Τούρκοι διεκδικούν και θα διεκδικούν. Τα τελευταία χρόνια έχουν αυξήσει την επιρροή τους στην περιοχή και έχουν αναπτύξει την δική τους στρατιωτική βιομηχανία με αγοραστές από πολλά κράτη. Προσωπικά δε βλέπω να γίνεται κάποια μάχη σύντομα, γιατί η Ελλάδα καταρρέει από μόνη της.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#93238 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2022 - 17:05

Μια ενδιαφέρουσα πολιτική εκδήλωση προς τιμή του Ιαπωνικού πλοίου Tokei Maru (πλοίο που έσωσε Έλληνες στην Μικρασιατική Καταστροφή) έγινε στην Καβάλα.

 

 

https://www.kavalapost.gr/top-news/286060/dimos-kavalas-timi-sto-iaponiko-ploio-poy-esose-ekatontades-prosfyges-sti-smyrni-to-1922-fotografies/?fbclid=IwAR3bFD-F-m3vQi3eVTn92nOVG3-k57jblnr5x4o5EIvgytHL82BHmIDspOU

NANI?!

Α Btw μαντέψτε ποιος "είδα" (remote μέσω slack) στην δουλειά, τον kenobi-sensei.



#93239 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2022 - 18:43

Που το ξέρεις ότι ήταν αυτός; Επίσης πάλι άλλαξες δουλειά;
rsrGbGx.gif

#93240 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2022 - 21:25

Που το ξέρεις ότι ήταν αυτός;

Μου το είπε ο ίδιος και όχι δεν άλλαξα απλά το e-table εξαγοράστηκε από το delivery hero (όμιλος που ανήκει το e-food). Ο kenobi εργάζετε στο e-food και τον όρισαν σαν product manager του e-table.

 

 

 Επίσης πάλι άλλαξες δουλειά;

Πλέον δεν αλλάζω αν κάνω κάτι θα κάνω κάτι μόνος.

 

 

giphy.gif?cid=6c09b952fcdbacec49b7192ad0

ωχχ παναγία μου φέρτε κάνα πιεσόμετρο! 

Έχω ένα αν θες.
 


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pc_magas: 07 Οκτώβριος 2022 - 21:32