Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#92851 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιανουάριος 2022 - 01:38

Μπορείς και να μην την κάνεις καθόλου απλά μετά θα πρέπει να ακολουθήσεις ότι ισχύει για τους ανεμβολίαστους την συγκεκριμένη περίοδο. Αν θα τους κρεμάνε ανάποδα μέχρι να στραγγίξει ο κορόνα από μέσα τους τότε μάλλον θα πρέπει να το κάνεις!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#92852 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 07 Ιανουάριος 2022 - 02:08

Γενικα φτανω το 6μηνο αυτο τον μηνα και δεν βγαζεις ακρη με το τι παιζει... Δεν θα με απασχολούσε να τη βγαλω χωρις πιστοποιητικό για κανα 4μηνο-5μηνο μπας κ ηρεμισει το πράγμα προς το καλοκαίρι αλλα τους εχω ικανούς να σου πουν ξανα κιοι 2-3 δοσεις απτην αρχη αφου δεν τα κανες στην ωρα τους και να γελαω. Γενικά το χω χάσει κιεγω με τς μηνες και τις δοσεις πλέον...κ το ξυλο που πέφτει γενικως λόγο μεταλλάξεων και κρουσματων.
Τεσπα πιθανόν να την κανω τελος του μηνα δεν ξερω...κιο θεος βοηθος γιατι φαίνεται και να επηρεάζει κόσμο περισσότερο με after effects η τριτη.
フカフカ

#92853 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 Δημοσιεύσεις:
  • Location札幌

Καταχωρήθηκε 07 Ιανουάριος 2022 - 06:15

Λευτεριά στον Νόβακ Τζόκοβιτς!


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#92854 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιανουάριος 2022 - 16:00

εν τελη ποιοι πεθαινουν απο τον ιο?

 

ανθρωποι ευπαθεις που ειναι Yolo ή άτομα που δεν ειναι καθθολου yolo αλλα τυγχαινει λογω διασπορας να κολλησουν πχ στο σουπερ μαρκετ πχ?

 

 

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι θα πρεπει συνεχεια να σκεφτομαι τους γυρω μου και να φοραω μασκα εξω. αμα ο ευπαθης κινδυνευει (ασχεταμ με το αν εχει κανει εμβολιο η οχι), οφειλει να προσεχει. και ας βαλει και τριπλη μασκα. και ας το λεει οτι ειναι ευπαθης και ας κανει οτι θελει.

 

οχι ομως να φοραω μάσκα για τον μπαρμπα που δεν κάνει το εμβόλιο αλλα κάθεται στο καφενείο με άλλα 5 άτομα.


wdasa.png


#92855 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 07 Ιανουάριος 2022 - 17:23

Λιγο απ όλα, θέμα τυχης και οργανισμού. Αφου δεν προσεχει το μεγαλύτερο ποσοστό λογικο να κολλαμε οι περισσότεροι ειτε φταίμε ειτε όχι.
Αν ειχαμε ενσυναίσθηση δεν θα χρειαζομασταν ουτε εμβολια ουτε τιποτα πιθανον, αλλα δεν έχουμε. Οτι παθαμε το αξίζαμε απο μια αποψη. Ο καθε λαος αναλογα της συνπεριφορας του και της αναλογης διαχείρισης της καθε κυβερνησης πήρε και το αναλογο αποτέλεσμα. Οποτε ας μη γκρινιαζουμε άλλο.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 07 Ιανουάριος 2022 - 17:25

フカフカ

#92856 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιανουάριος 2022 - 20:21

Είναι, όμως, και κάτι γριές που γιολάρουν φουλ, επειδή δεν τις εξηγούν τα 50-60χρονα παιδιά τους ("παιδιά"...) ότι αν κολλήσουν πιθανότατα να πεθάνουν αν είναι ανεμβολίαστες! Εγώ απορώ που κάτι 80+χρονοι σουλατσάρουν σαν να μην υπάρχει αύριο σε καφενεία και εκκλησίες.

Στη δική μας οικογένεια, παρόλο που είμαστε όλοι φουλ εμβολιασμενοι, στους παππούδες και τις γιαγιάδες μας πηγαίνουμε με μάσκες. Οκ, σε κάποιους μπορεί να φανεί ακραίο, αλλά οι τύψεις "εγώ τους κόλλησα, επειδή δεν πρόσεχα" θα είναι για πάντα εκεί...
Και οι άνθρωποι όντως προσέχουν και έχουν σταματήσει να πηγαίνουν ακόμη και για ψώνια. Δεν γιολάρουν.

#92857 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 09 Ιανουάριος 2022 - 15:17

Ριπ κιο τσιπρας, για να λεει αθτα που λεει τον κολλησαν οι ψεκες, οι τεντυΜποηδες


Απο Φλεβάρη εντομεταξυ τλκα επίσημα ανεμβολιαστοι ολοι όσοι εχουν ξεπερασει το 6μηνο με 7μηνο.
Μπανανία. Δεν το γλιτώνουμε T.T
Και νοσηση θα βγαζουν μόνο με το PCR που κοστίζει 50ρι. Παει η μοδα των Ράπιντ, παλαίωσε.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 09 Ιανουάριος 2022 - 15:20

フカフカ

#92858 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Ιανουάριος 2022 - 21:51

Αν είσαι Αθήνα, μπορείς να πας στο ΙΚΑ στην Αλεξάνδρας και να κάνεις δωρεάν. Βέβαια η ουρά μάλλον φτάνει μέχρι την ΓΑΔΑ.  :wet2:


rsrGbGx.gif

#92859 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2022 - 00:23

γράψτε το αγαπημενο σας delivery food.,

 

για μενα εδω στη μπακνανα, ειναι το Ο ανδρέας. πολυ ωραιος γυρος. χοντροκομμενος, καλοψημενος.

 

μου θυμιζει καπως γυρο θεσσαλονικης.


wdasa.png


#92860 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2022 - 10:43

Δεν έχω κάποιον, στην γειτονία μου τα περισσότερα είναι άθλια, τρακόσιες χιλιάδες αλάτι και πιπέρι για να κρύψουν την σαπίλα. Παρόλα αυτά συνεχίζω και παίρνω γιατί είμαι τεμπέλης να μαγειρέψω.

Τελευταία έχω βρει ένα μαγειρείο που έχει προσφορά 1+1 και παίρνω συκώτι με ρύζι και κρεμμύδια με σως ξυδιού συν κάνα παστίτσιο για την επομένη ή μπιφτέκια κοτόπουλου για το έτερο ήμισυ.

Πετάω τα κρεμμύδια γιατί βάζουν στην μία μερίδα ένα μικρό κρεμμύδι κομμένο σε λωρίδες που για μένα ισοδυναμεί με αυπνία και πονοκέφαλο μέχρι το επόμενο απόγευμα.


rsrGbGx.gif

#92861 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2022 - 15:03

ειδατε το νεο σπιδερμαν? πως σας φανηκε?


wdasa.png


#92862 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2022 - 15:13

Νοσταλγικός ο σπαϊντερμαν.


Sososo το καλύτερο ή ισως και το μοναδικό ρααμεναδικο της πόλης..

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 11 Ιανουάριος 2022 - 18:15

フカフカ

#92863 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2022 - 18:23

το θεωρω πολυ τιμιο το fanservice toy.


wdasa.png


#92864 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 12 Ιανουάριος 2022 - 23:31

Question:

https://www.reddit.com/r/greece/comments/s212vk/%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AF_%CF%84%CE%BF_%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82_%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD

%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82_%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%AC%CE%BA%CF%89%CE%BD_%CE%B4%CE%B5%CE%BD_%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CE%B9/

 

ΑΑΑΑΑΑND 0 serious answers wtf?!
 

Απ' την 'αλλη εχουμε έναν junior developer και πρέπει κάθε 3 και λίγω να εξηγώ. Βέβαια, είμαι και εγώ που έχω 0 patience, δλδ είμαι τα λέω τα γράφω σε ένα doc γειά σας.



#92865 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 14 Ιανουάριος 2022 - 12:47

Έφαγα χθες σε βιετναμέζικο φαστφουντάδικο. Ό,τι χειρότερο έχω φάει στη ζωή μου. Πήρα νουντλς με γαρίδες. Μύριζε απαίσια (και το βιετναμέζικο εστιατόριο που είχα επισκεφθεί παλιότερα χάλια μύριζε δεν μπορούσες να αναπνεύσεις στην αρχή), συν ότι είδα τον μάγειρα να ρίχνει στο τηγάνι κάτι που έμοιαζε πάρα πολύ με ξύδι (?)... Τσάμπα τα λεφτά και αυτό το λίγο που έφαγα το σιχάθηκε ο οργανισμός μου... Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει, αλλά ακόμα και τα ούρα μυρίζουν μετά απαίσια... Ο γύρος δηλαδή μου φαίνεται λιχουδιά μπροστά σε αυτό που μου σέρβιραν χθες με σάλτσα μάνγκο-εμετού...Για να μην μιλήσω για τα λαχανικά, τα έκοψαν και σε σχήματα, τρομάρα τους...

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ