Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#92836 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιανουάριος 2022 - 21:06

Γεια σας παίδες και καλή χρονιά!

Η κατάσταση με τον κορωνοϊό είναι τόσο σουρεαλ :kakaka:

Έχω συνάδελφο που παίζει να γεμίζει κουβά από τις μυξες μέσα σε μία ώρα, αλλά επειδή τα 2 rapid και το 1 PCR που έκανε από την Δευτέρα βγήκαν αρνητικά, δεν του δίνει κανένας γιατρός αναρρωτική ("είναι απλές μυξες").
Αν ήταν ασυμπτωματικός με κορωνοϊό, παίζει να τον έστελναν στην Σπιναλόγκα.

#92837 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Καταχωρήθηκε 05 Ιανουάριος 2022 - 23:11

εγω εχω απο την πεμπτη και μπηκα σε καραντινα απο την Τριτη , γενικα ηταν ενα θεμα γτ ο γιατρος ελεγε κανε τεστ και μου βγαιναν αρνητικα στην αρχη



#92838 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιανουάριος 2022 - 23:16

Και τώρα μπήκαμε και εμείς καραντίνα γιατί ο πατέρας μου είναι θετικός. Ενώ έχω κάποια συμπτώματα και νομίζω ότι είμαι θετικός, τα τεστ μου είναι αρνητικά. Ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες να βγουν θετικά ώστε να κάνω και ένα μοριακό με σιγουριά, να πάρω το πιστοποιητικό.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#92839 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 00:06

Με τον όμικρον παιδιά τα σελφ τεστ δεν δλευουν. Θέλει μοριακό τέταρτη με πέμπτη μέρα αφού έχεις συμπτώματα. Δύο γνωστοί ενώ είχαν πυρετό 38 τα σελφ τους βγάζανε αρνητικούς. Μοριακό καρφί θετικό.
rsrGbGx.gif

#92840 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 01:26

Ελλαδα η μονη χωρα με θνησιμότητα στην ομικρον εντομεταξυ, θέλει ταλέντο κιαυτο. Εκτος κιαν ειναι απο Δελτα ακόμα ολοι αυτοι οι θάνατοι...
Αλλα εδω εχουμε γιατρους που φοβούνται να κανουν τεστ για να μη βγουν θετικοί. (Γιατι ξερουν οτι θα βγουν)
Α ναι και σχολεια ανοιχτα γιατι YOLO και δεν τους εκατσε καλα το γουεμπεξ μαλλον.
Ειδήσεις > standupcomedy

Μου ειχανε λειψει παρα πολύ τα αγγλικά του Τσιπρα παντως, μου εφτιαξε τη μέρα παλυ ο θεουλης.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 06 Ιανουάριος 2022 - 01:27

フカフカ

#92841 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 01:41

Ντοντ λουκ δε ίνγκλις, λουκ δε κέισης, μάνταμ.


O6rrvsU.jpg


#92842 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 05:12

Υπάρχει μετά-COVID ζωή, άραγε;



#92843 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 09:45

Όχι. Αυτο που ίσως υπαρξει σε καποια χρόνια θα ηταν να σταματήσει να μας νοιαζει , να σταματήσουμε τα χαζα μέτρα και να φαγονομαστε καποια στιγμη.
Γενικά πιστευω ήρθε για να μεινει ο κοβιντ (σε καποια πιο εξασθενημένη μορφή ή μετάλλαξη παντα θα υπαρχει)

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 06 Ιανουάριος 2022 - 09:48

フカフカ

#92844 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 11:20

Νομίζω ότι ήδη φτάσαμε στο σημείο να μην μας νοιάζει. Τα κρούσματα είναι στο θεό και ο κόσμος απλώς συνεχίζει τη ζωή του και προσέχει, όπως θα πρόσεχε με μία έξαρση γρίπης.

Όλοι θα κολλήσουμε, κι ας ελπίσουμε να την βγάλουμε μόνο με συνάχι.

#92845 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 17:41

εν τελη την μουσικη γιατι την κοβουν? για προστιμα?


wdasa.png


#92846 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 17:45

Για να λενε κιαυτοι οτι κάτι κόβουν αφου δεν εγινε κανονικό λοκ. Τι ψαχνεις κιεσυ.
Τρολλ χώρα. Κορονα ντεσιμπελ.
フカフカ

#92847 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 19:54

Ο μπαμπάς μου μόλις εξέδωσε το πιστοποιητικό νόσησής του και θα είναι ενεργό από... τις 4/2  :kakaka: Και μάλιστα η ισχύς του είναι μέχρι τις 4/4, δηλαδή δύο μήνες από τους τρεις που λέει κανονικά. Βέβαια, θα λήξει στις 4/5, λόγω του έξτρα μήνα που δίνουν για να προλάβεις να εμβολιαστείς. Άρα ουσιαστικά τρεις μήνες, το οποίο είναι πάλι λάθος γιατί την πρώτη φορά, όταν το πιστοποιητικό ήταν ακόμα έξι μήνες, σταμάτησε να λειτουργεί στους 7 μήνες, μαζί με τον έξτρα δηλαδή. Ταυτόχρονα, η καραντίνα πλέον είναι πέντε μέρες. Άρα γιατί να κόψουν έναν ολόκληρο μήνα από το πιστοποιητικό του??? Έχουμε κάποιον εμβολιασμένο εδώ που να νόσησε και να έβγαλε πιστοποιητικό να μας πει πώς βγήκε σε εκείνον? Γιατί κάνω άσχημες σκέψεις, αλλά δεν έχω στοιχεία για να ξέρω αν στέκουν.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#92848 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 20:38

Εδώ όλες οι απαντήσεις 

 

https://www.cnn.gr/ellada/story/296318/koronoios-ti-isxyei-gia-ta-pistopoiitika-nosisis-kai-emvoliasmoy

 

Η καραντίνα είναι 5 μέρες για τους ασυπτωματικούς. Επίσης σύμφωνα με το παρακάτω ισχύει μετά από ένα μήνα από τον θετικό έλεγχο

 

https://www.tanea.gr/2021/12/12/greece/pistopoiitiko-nosisis-allazei-to-topio-apo-ti-deytera-ola-osa-isxyoun/

 

Το αναφέρει και το 1ο άρθρο αλλά δεν το λέει κατά λέξη.


rsrGbGx.gif

#92849 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 21:36

Εγώ είχα μείνει σε αυτές τις ανακοινώσεις:
https://www.google.com/amp/s/www.protothema.gr/greece/article/1189840/i-tropologia-gia-to-pistopoiitiko-nosisis-stous-3-mines-ti-provlepetai-gia-to-epidoma-stous-ugeionomikous/AMP/

Πέρα από το γεγονός ότι πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να περάσει ένας μήνας για να είναι σε ισχύ το πιστοποιητικό αλλά κλαιν, νομίζω ότι αυτό που δεν αλλάζει είναι το γεγονός ότι ουσιαστικά το πιστοποιητικό του θα ισχύσει για δύο μήνες (+ πιθανότατα ο έξτρα μήνας για να προλάβει να εμβολιαστεί). Δεν θα έπρεπε να είναι 3 μήνες η κανονική διάρκειά του και μετά ο επιπρόσθετος μήνας?

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#92850 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2022 - 22:42

Ερωτηση κρισεως, πρεπει να εμβολιαστω πριν λήξει το 6μηνο για να μην εχω πρόβλημα ή μπορω να το παρατείνω για ανοιξη κ μετα; Γιατι να νωσησω πολυ δύσκολο μιας και ασυπτοματικος θα μαι μαλλον και πάλυ και δεν θα το καταλαβω μαλλον. Γενικα τριτη δοση τη θεωρω αχρηστη για να βιαστώ ειδικά με τα δεδομένα της ομικρον.. ασε που βγαινω και σπάνια ουτως ή αλλως πλεον.

Για τα υπολοιπα απλα γελαω κιεγω αλλα ειναι πραγματικά μπουρδελο το συστημα που χουν στήσει.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 06 Ιανουάριος 2022 - 22:42

フカフカ