Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93858 replies to this topic

#90616 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 September 2020 - 23:07

Meanwhile in Vodafone...

 

giphy.gif?cid=ecf05e47biu10y53aax9hzoo3r

 

https://www.ethnos.gr/ellada/126365_vodafone-giati-epese-diktyo-tis-pote-tha-lythei-problima


rsrGbGx.gif

#90617 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 01 October 2020 - 09:31

Ας πούμε κάτι ευχάριστο. Πόσα χρόνια δίνετε στις ΗΠΑ πριν την μετατροπή σε φονταμεταλιστική δυστοπία? Έλεγα να δω το handmaid's tale για να προετοιμαστώ ψυχολογικά αλλά μου πέφτει βαρύ και κάνω μαραθώνιο Gilmore Girls ανταυτού.

Εγώ τελειώνω σε κάποια φάση τις προηγούμενες μέρες 'αδερφούς καραμάζοφ' και με έπιασε λίγο η ψυχή μου. Μετά, προς το βράδυ, λέω να δω κάτι χαλαρό, μια σειρά, γιατί γενικά δεν πολυβλέπω σειρές. Η επόμενη που είχα για να δω, στο αφηρημένο, ήταν το Dark. Έπρεπε να φανταστώ πως μια σειρά που λέγεται dark θα είναι φουλ βαριά. :Ρ



#90618 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 01 October 2020 - 09:57

Δες Cobra Kai!

 

Αθώο dramacom με ανατροπές. θυμίζει πολύ 90s χωρίς να γίνεται προβλέψιμο.


wdasa.png


#90619 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 01 October 2020 - 15:09

Ε συνήθως όταν αρχίζω μια σειρά θέλω να την τελειώνω μωρέ.. Και τα βλέπω με ρυθμούς χελώνας.. Σκέψου τις 2 τελευταίες σεζόν westworld έκανα ίσως πάνω από 2μηνο μέχρι να τις δω. :Ρ



#90620 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2020 - 15:28

Meanwhile in Office365 ...

 

giphy.gif?cid=ecf05e47biu10y53aax9hzoo3r

 

Exchange Online service alert

Incident information

Title: Users can't access Exchange Online
ID: EX223208

Status

Restoring Service

 

 

Ρε τι γίνεται συνέλθετε ένα γμο mail θέλω να στείλω και να σχολάσω!  :madtodeath:


rsrGbGx.gif

#90621 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 01 October 2020 - 18:29

πριν λιγο ηρθε πελατης για κουρεμα και εκει που τον κουρευα μου πεταει ¨Α δεν σου ειπα ημουν 15 μερες καραντινα σπιτι και βγηκα χτες γιατι ηταν θετικη σε κορονοιο η γυναικα μου,βεβαια με αγευσια και ανοσμια μονο και εγω και η κορες μου χωρις κανενα συμπτωμα." :OMG3: 


ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ :nanteee: 

ετοιμαζομαι να βαλω στο μαγαζι φωτια  τωρα.... :deadga6:


                                                                       


#90622 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 01 October 2020 - 18:31

vectrapearl ευκαιρια να κλειστεις μεσα και να νιωσεις φοιτητης παιζοντας videogames.


wdasa.png


#90623 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 01 October 2020 - 20:58

Από λάθος υπολογισμούς βρέθηκα με ενάμιση κιλό στήθος κοτόπουλο που έπρεπε να μαγειρευτεί άμεσα οπότε μαγειρεύω τις τελευταίες τρεις ώρες ασταμάτητα. Αποτέλεσμα : 40 κεφτεδάκια κοτόπουλο, ένας κουβάς κοτόπουλο κρασάτο με μακαρόνια και μισό κιλό τηγανιά σβησμένη σε μεταξύ μας μεταξά. Δεν ξέρω ποιός θα το φάει όλο αυτό το φαί για να μη σχολιάσω ότι ο σκύλος έχει πάθει αμόκ...

 

Το καμάρι μου, το φως των αμαθκιών μου... Δεν είναι ένα κουκλί?

 

Spoiler:

 

 

Vectra βάστα γερά, κάνε την προσευχή σου και σκέψου το playstation 5


xbJ3b2w.jpeg


#90624 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 01 October 2020 - 21:48

Ο Γιούρι πράγματι είναι κούκλος και μάλιστα θα έλεγα ότι έχει μεγαλώσει και πολύ! Να τον χαίρεστε και καλή όρεξη.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#90625 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 02 October 2020 - 08:50

Από λάθος υπολογισμούς βρέθηκα με ενάμιση κιλό στήθος κοτόπουλο που έπρεπε να μαγειρευτεί άμεσα οπότε μαγειρεύω τις τελευταίες τρεις ώρες ασταμάτητα. Αποτέλεσμα : 40 κεφτεδάκια κοτόπουλο, ένας κουβάς κοτόπουλο κρασάτο με μακαρόνια και μισό κιλό τηγανιά σβησμένη σε μεταξύ μας μεταξά. Δεν ξέρω ποιός θα το φάει όλο αυτό το φαί για να μη σχολιάσω ότι ο σκύλος έχει πάθει αμόκ...

 

 

 

 

Vectra βάστα γερά, κάνε την προσευχή σου και σκέψου το playstation 5

 
να ερθω να βοηθησω αμα ειναι ...λογικα θα ειναι απο τα τελευταια μου γευματα :wet2: 

Μιας και αναφεραμαι σκυλια να πω οτι εδω και 2 εβδομαδες εχω σπιτι αυτον εδω τον κουταβο :nbleed: 
ladies and gentlemen meet ...Gohan!

Spoiler:


Πριν λιγους μηνες ''εχασα''την σκυλιτσα μου που την ειχα παρεα 16 χρονια.Αρρωστη αρκετα πια επρεπε να παρουμε την αποφαση να την '''κοιμησουμε''.Ισως το ποιο δυσκολο πραγμα που εχω κανει στην υπαρξη μου μεχρι στιγμης σε αυτον εδω τον κοσμο..
Γενικα μετα την ολη διαδικασια και για αρκετο καιρο ειχαμε ενα κενο στο σπιτι και αρχισαν να γινονται συζητησεις στο σπιτι περι αποκτησης ενος νεου φιλαρακιου...κατι σε λαμπραντορ που εχουμε τρελη αδυναμια..ημουν ομως καθετος ως προς τον τροπο αποκτησης και δεν δεχομουν αγορα,οχι για οικονομοικους λογους αλλα καθαρα ιδεολογικους (οσο και αν προσπαθουσε η γυναικα μου να με πεισει για τα γνησια λαμπραντορ και και και),και το συζηταγα μονο για υιοθεσια απο καποιο καταφυγιο η απο οπου αλλου μπορουσαμε.

μετα απο παρα πολλα add σε φιλοζωικες στο fb και insta εντελως τυχαια επεσα στο empty the cages athens στο insta ,μια ομαδα εθελοντων που σε συνεργασια με τον δημο αθηναιων που τους εχει παραχωρησει εναν χωρο στον βοτανικο δραστηριοποιουνται στην γυρω περιοχη με αδεσποτα η κακοποιοιμενα ζωακια και μετα απο την καταλληλη φροντιδα επαναπροωθουνται για υιοθεσια .
Αυτοι λοιπον ειχαν ανεβασει ενα ποστακι στο ινστα που καλουσε κοσμο να ερθει με παιδια η και χωρις να χρωματισουν τον χωρο να παιξουν με τα σκυλακια να τα βγαλουν βολτα εκει και να ενημερωθουν κιολας.
Ετσι και εμεις πηραμε καφε και εκεινη την κυριακη πρωι οικογενειακος πηγαμε να κανουμε την βολτα μας τρια ατομα και φυγαμε μετα απο 3 ωρες 4 ατομα :joyful: 
Λαμπραντορ δεν τον λες αλλα υπηρξε μια συνδεση με τον εν λογω αλητακο απο την πρωτη στιγμη.ηταν σε εναν χωρο μαζι με τα 3 αδερφια του και 2 αλλα λιγο μεγαλυτερα και ενω οταν μπηκαμε μεσα ολα επεσαν πανω μας για αγκαλιες και φιλια ο τυπος με επιασε απο το πατζακι και αρχισε να με τραβαει προς την εξοδο,οταν του εδωσα σημασια περισσοτερο αρχισει να με γλυφει και να με παιζει και να με τραβαει παλι προς τα εξω....ε αυτο ηταν γυρναω βλεπω την γυναικα μου(την κορη μου δεν την εβλεπα γιατι ειχε πνιγει μεσα στα κουταβια)μου κανει νοημα σαν την γυναικα του λεωνιδα στους 300 μεσα απο τα γυαλια ηλιου της καθοτι ειχε στεναχωρηθει με ολα αυτα τα αδεσποτα που εβλεπε να  παρακαλανε για αγκαλιες .τον βουτηξα βγηκα εξω και τα υπολοιπα ειναι ιστορια που την γραφουμε καθε μερα με τον τυπακο...θα γινει λιγο τερατακι γυρω στα 20 κιλα+,λογικα δεν θα χωραμε ολοι μαζι αλλα δεν με νοιαζει καθολου! :joyful:  :joyful:  :joyful: 





 


Edited by vectrapearl, 02 October 2020 - 11:04.

                                                                       


#90626 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 02 October 2020 - 10:35

Αυτό το ποστ παίρνει χαλαρά βραβείο αγάπης. Το λατρεύω!  :awww:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#90627 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 02 October 2020 - 16:12

Αχ ρε vectra με συγκίνησες, να πάρει :nanana:

 

Ο Γιουράκος είναι μικρός ακόμα αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα τον χάσω μια μέρα... Μπράβο που πήρες αδεσποτάκι και εμείς από καταφύγιο τον πήραμε. Το καταλαβαίνω ότι τα σκυλιά ράτσας έχουν μια γοητεία αλλά πέρα από τις σκοτεινές και ύποπτες συνθήκες περιρρέουσες στην αγορά κατοικίδιων  (όχι πάντα βεβαίως), η υιοθεσία ενός αδέσποτου είναι μια πράξη αγάπης.

 

Να σας ζήσει ο πανέμορφος ζουζούνος!

 

Κράτα μας ενήμερους για το αν τελικά γλύτωσες την πανούκλα!


xbJ3b2w.jpeg


#90628 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 02 October 2020 - 16:35

μικρος θυμάμαι ήθελα να πάρω γερμανικό ποιμενικό.

 

τελικα, δεν μου τον πήραν ποτέ.


wdasa.png


#90629 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 02 October 2020 - 16:46

Δεμονισμενα , γατια σκυλια του σατανα ειναι.... λαγουδακια μόνο και ψαρακια αξιζει για πετ.
フカフカ

#90630 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 October 2020 - 17:59

Χα, τα ψάρια είναι ακόμα πιο δύσκολα σαν κατοικίδια. Πρέπει να φροντίζεις το νερό να έχει αρκετά βακτήρια, σωστό pH, λιγότερο χλώριο και εννοείτε ξεβρώμισμα της γυάλας από γλίτσα/περιτώμματα.

Καλά άσε το λαγό, απλά το έχεις αιχμάλωτο σε κλουβί, το ταΐζεις κι αυτό είναι. Άσε που πρέπει να του τριμάρεις τα δόντια γιατί δεν σταματάνε να μεγαλώνουν ποτέ συν το συχνό πλύσιμο.

Αυτά τραβάς αν έχεις αδέρφια που λένε ααααααααααααοοοοο ένα κουνελάκι/ψαράκι/παπάκι/κοτοπουλάκι!  :dazed:  


rsrGbGx.gif