Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#90301 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2020 - 14:13

Μην ξεχνάμε πως στον αγώνα της ανεξαρτησίας επίτηδες οι λόγιοι προσπάθησαν να συνδέσουν τους Ελληνες με τους Αρχαίους για να κινησουν το διεθνές και φιλελληνικο ενδιαφέρον. Γιατί αν τους λέγαν πως είναι Ρωμιοί απο ανατολικά κάνεις δεν θα ενδιαφερόταν. Η Ελλάδα και τα Βαλκάνια λεγόταν υποτιμητικά Ρούμελη, δηλ σα μικρή Ρωμη.Το Βυζάντιο (υποτιμητικός όρος του Μοντεσκιε) και εμείς χεσμενο το είχαμε, όπως και τις ιδέες του Ρήγα Φεραίου που ακόμα και τώρα η Εκκλησία βγάζει σπυριά ακούγοντας τες.
Κάτι ανάλογο πραξαν και οι Ρουμανοι, που λόγω Γλώσσας θελαν να δείξουν πως έχουν σχέση με Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία, ενώ κανονικά λέγονταν Βλάχοι.

Εκτις θέματος τώρα.
Ήρθε ο αδερφός μου ξαφνικά από Αγγλία να χαρεί την άδεια του, γιατί μετά μάλλον για Πάσχα το έβλεπα. Και αυτός δεν ήταν σίγουρος.
Λοιπόν ο έλεγχος είναι ανύπαρκτος. Ούτε καραντινσ, τίποτα. Μόνο μάσκα στο αεροπλάνο, που αναγκαστικσ την έβγαζες για κολατσιό. Απλά συμπλήρωνε μια αίτηση ώστε αν τύχουν προκυψει κάνας ασθενής στο αεροπλάνο να τους καλέσουν πίσω, αφού βέβαια κολλήσουν δεκάδες ακόμα άτομα. Ενώ οι οδικοι ταξιδιώτες πληρώνουν και επιπλέον για τεστ.αντε να πείσεις μετα ότι δεν είναι συνωμοσία φακέλωματος και ελεγχου

#90302 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2020 - 17:14

Εκτις θέματος τώρα.
Ήρθε ο αδερφός μου ξαφνικά από Αγγλία να χαρεί την άδεια του, γιατί μετά μάλλον για Πάσχα το έβλεπα. Και αυτός δεν ήταν σίγουρος.
Λοιπόν ο έλεγχος είναι ανύπαρκτος. Ούτε καραντινσ, τίποτα. Μόνο μάσκα στο αεροπλάνο, που αναγκαστικσ την έβγαζες για κολατσιό. Απλά συμπλήρωνε μια αίτηση ώστε αν τύχουν προκυψει κάνας ασθενής στο αεροπλάνο να τους καλέσουν πίσω, αφού βέβαια κολλήσουν δεκάδες ακόμα άτομα. Ενώ οι οδικοι ταξιδιώτες πληρώνουν και επιπλέον για τεστ.αντε να πείσεις μετα ότι δεν είναι συνωμοσία φακέλωματος και ελεγχου


Εμάς παντως τεστ μας κανανε εντος αν πηγαινες με ανταποκριση θεσαλλονικη οποτε περναγες και σου κανανε εκει - το οποιο ψιλομαλακια μου ακουγεται αλλα τελοσπαντων.

Επισης μου κακοφανηκε που αν εισαι αρνητικος δε σου στελνουν ουτε ενα μνμ να σου το πουνε. ΓΤΠ. At least it beats being positive.

stasou%2520mygdala.jpg


#90303 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2020 - 17:37

Εγώ θα προσποιούμαι ότι δεν υπάρχει ο ιός. Μόνο έτσι θα νιώσω καλύτερα. Φυσικά, θα προσέχω αλλά μέχρι εκεί, δεν θα κάτσω να αγχώνομαι συνέχεια. Και το εμβόλιιο θα αργήσει ακόμη από ότι φαίνεται.

 

https://www.ereportaz.gr/sto-trapezi-epanafora-ton-sms-ke-topika-lockdown/?fbclid=IwAR0abU5f8FL8qhxZ0KymR4iV9Wum5bjP16Y3ppvzCiCLses0rDsgNfaiNY4

 

 

Δηλάδη, οι ευπαθείς ομάδες θα έχουν περιορισμό κυκλοφορίας. Με ποιο δικαίωμα? Αν θέλει κάποιος που είναι σε ευπαθή ομάδα να ρισκάρει ειναι δικαίωμα του. Κάθονται και μας λένε πάλι, για smς και περιορισμούς.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Erudinam: 01 Αύγουστος 2020 - 17:50

wdasa.png


#90304 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2020 - 17:49

Σιγουρα παντως αυτα τα "being positive/think positive" βιβλια δε βοηθανε με το τεστ για τον κoρονογιο  :P


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#90305 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2020 - 18:22

110!


wdasa.png


#90306 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2020 - 20:20

Σιγουρα παντως αυτα τα "being positive/think positive" βιβλια δε βοηθανε με το τεστ για τον κoρονογιο :P


:D :D

#90307 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2020 - 23:08

Εμάς παντως τεστ μας κανανε εντος αν πηγαινες με ανταποκριση θεσαλλονικη οποτε περναγες και σου κανανε εκει - το οποιο ψιλομαλακια μου ακουγεται αλλα τελοσπαντων.

Επισης μου κακοφανηκε που αν εισαι αρνητικος δε σου στελνουν ουτε ενα μνμ να σου το πουνε. ΓΤΠ. At least it beats being positive.


Μπα ούτε και εκεί έγινε, με Ryanair ήρθε. Τώρα δεν ξέρω αν στην επιστροφή μετά το 15αυγουστο αλλάξει κάτι.

#90308 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2020 - 12:42

Δεν έχουμε κάνει θρεντ ακόμη για την ερωτική απογοήτευση?

Αν ήμουν άτομο που πίστευε στην αστρολογία και τους αστρολογικούς μου χάρτες, τότε σίγουρα θα μου φαινόταν αδιανόητο το πώς δεν στέριωσε το τελευταίο ''υπέροχο'' ραντεβού μου..

 Ο τύπος ξένος, από μικρό χωριουδάκι της Γερμανίας, με κάλεσε να βγούμε ραντεβού επίμονα τρεις φορές και όταν τελικά την τρίτη φορά έδωσα θετική απάντηση,άλλαξε το χρώμα των μαλλιών του στο κομμωτήριο, αγόρασε καινούργιο πουκάμισο για το ραντεβού,είχε άγχος, ήθελε να κάνει καλή εντύπωση και συμβουλεύτηκε ένα φίλο του.  

Να με ξεναγεί σ' όλη την πόλη μετά τα μεσάνυχτα κάτω από τα άστρα, να μου λέει ότι είσαι το πρώτο του αυθεντικό ραντεβού μετά την εφηβεία, να γελάει με την ψυχή του με τα αστεία μου, να με πηγαίνει με ηλεκτρονικό πατίνι μέσα από τα πλακόστρωτα σοκάκια με κίνδυνο να φάμε τη σαβούρα της ζωής μας, να μου απαγγέλει ποίηση, να μου φιλάει τα μαλλιά (πάντα μου άρεσε αυτό), να μου εξιστορεί τα προβλήματα της εφηβικής του ηλικίας (παχυσαρκία, μπούλινγκ κλπ), να μου δείχνει φωτό με τα πάχη και τα λίπη που είχε όταν ήταν μικρός (αλίμονο), και να μου εκθέτει τις ευαισθησίες του και ένα σωρό άλλα ....... Και όταν ήρθε η ώρα να φύγω και να γυρίσω πίσω στην πόλη μου, μου λέει ότι πέρασε τέλεια, ότι του αρέσει που είμαι αλτέρνατιβ και ότι ταιριάζουμε γιατί έτσι είναι και αυτός, και ότι την επόμενη φορά που θα πάω θα με περιμένει για να ξαναβγούμε, να ξαναπάμε για φαγητό κλπ κλπ.

Too good to be true? 

Μάλλον. Αυτό ήταν το συμπέρασμα που έβγαλα προσεγγίζοντας το ζήτημα τώρα ως παρατηρήτρια. 

 Κάνει μεταστροφή λοιπον εκατονογδόντα μοιρών, δε μου ξαναγράφει ποτέ, παρά μόνο μετά από μήνυμά μου και αυτό λακωνικότατα, και μου λέει όταν τελικά τον κάλεσα στην πόλη μου, ότι δεν είμαστε ''συμβατοί'' και ότι μάλλον θα το διαπίστωσα και εγώ αυτό κατά το πρώτο ραντεβού και ότι όταν/αν θα έρθει ποτε στην πόλη που μένω, θα έρθει για μονοήμερη με φίλους, δε θα κοιμηθεί δηλαδή σε μένα .....

Τουλάχιστον μάζεψα μόνο σε μια νύχτα τα κομμάτια μου, χάριν εμπειρίας... :D

Ποιά Αγιά Σοφιά και αυτοκράτορες?.. εδώ τσακίστηκε η μικρή τρυφερή καρδιά μιας Ελληνίδας κορασίδας στην ακμή της μεταεφηβείας....

..ένα θρεντ παρακαλώ..


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#90309 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2020 - 13:32

Απλά κάνει τον δύσκολο.



#90310 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2020 - 14:15

Εμείς στον Σουηδό είχαμε μείνει. Πότε πήγες στο Γερμανό;


O6rrvsU.jpg


#90311 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2020 - 14:54

Εμείς στον Σουηδό είχαμε μείνει. Πότε πήγες στο Γερμανό;

 Δεν μεταπήδησα ακριβώς. Απλά γνωρίστηκα με ένα γερμανάρι- χωριατάρι σε μία από τις εκδρομές που έκανα.

Ο Σουηδός με έβγαλε πριν από κανα μήνα ραντεβού στα Mc Donald's και έφαγε τρία μπέργκερ μόνος του, δεν πιστεύω να θες να σου πω κι άλλα.


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#90312 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2020 - 15:03

Φυσικά και θέλουμε, εδώ υπάρχει αίτημα για ολόκληρο θρεντ.


O6rrvsU.jpg


#90313 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2020 - 15:39

πες μας και αλλα Speedfreak!


wdasa.png


#90314 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2020 - 15:53

Φυσικά και θέλουμε, εδώ υπάρχει αίτημα για ολόκληρο θρεντ.

αν υπάρξουν κι άλλες θετικές φωνούλες, τότε ας μοιραστούμε ένα μάτσο ιστοριούλες ...

Kamui μόνο και μόνο επειδή είσαι η πρώτη θετική φωνή, μπορείς να επιλέξεις ένα από τα παρακάτω θέματα και η ανάλογη ιστορία θα σταλθεί ως pm στο λογαριασμό σου. Εύχομαι σοφή επιλογή.

Έχουμε και λέμε

0) Ο κολυμβητής με το μπορντό μαγιό

1) Ο φιλόδοξος Μποντιμπιλντεράς 

2) Ο καλύτερος φίλος του αγοριού μου (common)

3) Μπουκάροντας σε ξένο σπίτι χωρίς permission

4) Το πικρό ρομάντζο του σκουπιδότοπου 

5) Ο εγωιστής μουστακλής τσομπάνος......

6) Η απόρριψη του τσομπάνου τροβαδούρου

 

αχ..ζω ποιμενική ζωή


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#90315 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 02 Αύγουστος 2020 - 16:06

Με κολάζει άσχημα ο εγωιστής μουστακλής τσομπάνος, αλλά ως σκοτεινή ρομαντική ψυχή οφείλω να ξεκινήσω με το πικρό ρομάντζο του σκουπιδότοπου.


O6rrvsU.jpg