Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#89341 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 22 Ιανουάριος 2020 - 22:44

Ομως πολύ βάση και το θέλω για την Υποτροφία Mext έτσι είμαι σε δήλημα να συνεχίσω ιδιαίτερα σε Ν5 επανάληψη ή να προχωρήσω σε Ν4? Κυριολεκτικά στη μέση είμαι σε ένα τεστ που εξετάσει τα βασικά των βασικών.

 

Όσο για το κέρασμα άσε με αύριο να ανοίξω ένα νέο cryptocurrency εν ονόματι Otakurion και θα σε πληρώσω σε Otakurions ;)


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pc_magas: 22 Ιανουάριος 2020 - 22:48


#89342 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2020 - 00:08

Προχωρας ν4 δν εχει νοημα, τα καλυπτεις σιγα σογα τα κενα σου αν εχεις...
Ωραιος παντος, συγχαρητήρια!!

Εγω κοπηκα κειμενα τελικα στο n1 αν κ ημουν οριακα κ λεξιλόγιο υποθετω οποτε το λιγο παραπανω δεν θα με σωζε με τον μεσο ορο. Μονο ακουστικο επιασα 40ρι αλλα τι να το κανεις....
Τελικα κανει διαφορά αν είσαι σε αιθουσα κιοχι στο αμφιθέατρο οπως αλλες χρόνιες...
Και του χρονου υποθετω αφου ιουλιο δν εχει, αν κιεχω βρει τοιχο οσο αφορα την κατανόηση με τα κειμενα π βαζουν κ τν τραγικό ελάχιστο χρόνο μαλλον...ακα εχω αρχισει να μη ξερω κ πως να διαβασω πλέον...rip
Speak δν θα χει κ τμημα τωρα αρα δν ξερω τι θα κανω κιαν πως συνεχισω κ μαθηματα, ειδιαιτερα μονο αμα βρω , σκατα γενικως. Με ριξε και ψυχολογικά τωρα π δα το αποτελεσμα.. χειρότερα αποτι πίστευα..
フカフカ

#89343 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2020 - 00:12

Κατέβα Αθήνα και πήγαινε στην shihou στο Ίλιον να σε στρώσει! ~product placement!


rsrGbGx.gif

#89344 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2020 - 00:16

Κατέβα Αθήνα και πήγαινε στην shihou στο Ίλιον να σε στρώσει! ~product placement!

Κατσε να παρουμε πτυχιο σχολη τωρα τν ιουνιο και κατεβαινω, με βλεπω να αρχιζω για MeXT εν τελει τ χρονου κιεγω σιγα σιγα , ασχετους τι θα γινει με το n1 XD αλλα ναι δν θελω κ να το αφήσω :(
Noted shihou* XD

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 23 Ιανουάριος 2020 - 00:17

フカフカ

#89345 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2020 - 00:52

Έλα είναι η κοπελιά που λέγαμε στο meeting. Πάρε facebook page αν σε ενδιαφέρει.

 

https://www.facebook.com/japaneselang.school/


rsrGbGx.gif

#89346 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2020 - 08:11

Και εγω οπως το περιμενα, ο χειροτερος βαθμος που εχω παρει.

Κραϊς ιν Τζαπανιζ

 

Γκοστ, η Αγγελικη-σενσεϊ ειναι οντως πολυ καλη και θα σε βολεψει μαλλον απο πλευρας αποστασης.

Ο Βουνοστομης απο την αλλη, εχει πολυ ψαγμενα πραγματα στη διδασκαλια του.


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#89347 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2020 - 20:10

Και εγω οπως το περιμενα, ο χειροτερος βαθμος που εχω παρει.

Κραϊς ιν Τζαπανιζ

 

Γκοστ, η Αγγελικη-σενσεϊ ειναι οντως πολυ καλη και θα σε βολεψει μαλλον απο πλευρας αποστασης.

Ο Βουνοστομης απο την αλλη, εχει πολυ ψαγμενα πραγματα στη διδασκαλια του.

 

 

Κατσε να παρουμε πτυχιο σχολη τωρα τν ιουνιο και κατεβαινω, με βλεπω να αρχιζω για MeXT εν τελει τ χρονου κιεγω σιγα σιγα , ασχετους τι θα γινει με το n1 XD αλλα ναι δν θελω κ να το αφήσω :(
Noted shihou* XD

Ας το γιορτάσουμε με Low Bap

 

https://www.youtube.com/watch?v=tsiRRNJ_XUk&list=RDQMoV8p2kbjl4Q&start_radio=1

 

Και σαφώς με το:

 

Youtube Video

 

Και σαφώς βέβαια άσπρο πάτο, γιατί με τα Ιαπωνικά Ξεπατωθήκαμε. Μας βγήκε ο πάτος φορώντας τα πατομπούκαλα, seriously.

 

Γι αυτό ας κρατήσουμε χαμηλό προφίλ και ας βγούμε βόλτα με το lowrider μας:

 

?u=https%3A%2F%2Fwallpapertag.com%2Fwall



#89348 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Ιανουάριος 2020 - 10:11

Oh well, σε περίπτωση που για κάποιο λόγο θέλετε να δείτε live action του One Piece, netflix has you covered.

 

https://deadline.com/2020/01/one-piece-live-action-series-based-on-manga-classic-ordered-netflix-tomorrow-studios-1202845657/

 

Ρε, ειλικρινά, κάνανε το Deathnote, φάγανε το άπειρο hate και πάνε για double getto με One Piece και Cowboy bebop.

Και άντε το bebop είναι πιο adult σειρά, είναι και scifi κάτι μπορεί να γίνει. Το One Piece; Τι φάση, ότι έχουν το budget να κάνουν με gfx τις κινήσεις του Luffy.

To φειλ είναι ισχυρό!


rsrGbGx.gif

#89349 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 01 Φεβρουάριος 2020 - 22:10

Εγώ πάλι έχω μια απορία που είναι ζήτημα ζωής και θανάτου: Το RWBY είναι cartoon η anime;



#89350 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Φεβρουάριος 2020 - 22:22

Νομίζω ότι είναι κάτι δικό του, οπότε θα χρησιμοποιούσα την αναφορά στο wikipedia

 

American anime-style

 

δεν είναι inspired π.χ. όπως το Avatar, τεχνικά είναι ένα American made, anime styled, animated series


rsrGbGx.gif

#89351 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 01 Φεβρουάριος 2020 - 22:54

Τότε γιατί το έχει το kissanime; Αααα πήρε μπροστα ο IDE anime made in USA το έποιασα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pc_magas: 01 Φεβρουάριος 2020 - 22:55


#89352 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Φεβρουάριος 2020 - 12:26

Στο aniDB βέβαια, το βγάζει στην ειδική κατηγορία που δεν είναι anime. Το ίδιο αποτέλεσμα βγάζει εάν ψάξεις για Thundercats, Avatar, κλπ

https://anidb.net/anime/4552

 

:P 


E5VV38U.jpg


#89353 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 03 Φεβρουάριος 2020 - 20:20

ασε, περιμενα το ruby rose να τελειωνε στον 6ο κυκλο και βλεπω πως βαλαν και αλλο τοσο και μαλλον σε 5-6 χρονια να τελειωσει οριστικα. Στην 5η σαιζον που το σταματησα δεν μου πολυαρεσε και τοσο σε σχεση με τους πρωτους κυκλους. Οσο βελτιωνεται στον τεχνικο τομεα, τοσο χειροτερο γινεται. Για αυτο θα το δω οταν τελειωσει για τα καλα

 

τελος παντων, ευτυχως που στο σχολειο διπλα εχει γουρουνια, οποτε οτι περισσευει απο χαλασμενα φρουτα και λαχανικα, τροφες, φλουδες κλπ τα τρωνε με τη μια με μεγαλη ευχαριστηση. Με μαθανε!

 

Youtube Video



#89354 Titan64

Titan64

    Anime Newbie

  • Members
  • 37 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKamome Gakuen

Καταχωρήθηκε 04 Φεβρουάριος 2020 - 15:13

Εσείς από που αγοράζετε manga; (Στα αγγλικά)

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το bookdepository


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Titan64: 04 Φεβρουάριος 2020 - 15:14


#89355 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Φεβρουάριος 2020 - 15:57

Δεν νομίζω ότι υπάρχει εναλλακτική, μόνο από bookdepository, οτιδήποτε άλλο είναι ακριβότερο οπότε απλά πας solaris και το παραγγέλνεις από εκεί.


rsrGbGx.gif