Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#88351 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Μάρτιος 2019 - 17:00

Ο Kaiji έτσι έμαθε, πού χρόνος για σχολείο.



#88352 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Μάρτιος 2019 - 20:09

Btw είδα πριν κάτι μήνες τη σειρά Tonegawa περιμένοντας να δω το Kaiji 3. Τελικά με απογοήτευσε, όχι μόνο επειδή ήταν πιο ανάλαφρη, αλλά και επειδή δεν είδαμε δείγμα από τζόγο, mind games κλπ όπως είχαμε συνηθίσει. Με το που το τελείωσα, είδα ξανά τη μάχη του με τον Kaiji στην παλιά σειρά και απογοητεύτηκα εις διπλούν, επειδή είχα συνηθίσει τη νέα του φωνή αλλά και τη νέα του προσωπικότητα και τελικά συνειδητοποίησα πως η νέα του σειρά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις εν τέλει. Περίεργες καταστάσεις.

 

Προτείνεται, αλλά μόνο σε όσους θέλουν απεγνωσμένα νέα δόση από Kaiji σαν και του λόγου μου.


E5VV38U.jpg


#88353 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 20 Μάρτιος 2019 - 20:25

Δαβάζω κάντζι και έπηξα....



#88354 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2019 - 09:31

ερωτηση κρισεως...
εχει παραγγειλει κανεις απο http://www.play-asia.com να μου πει πληροφοριες???  ποσο χρονο εκανε αν εχουν καλο customer service τιμες μεταφορικων και αλλα σχετικα?


                                                                       


#88355 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2019 - 10:09

Γύρω στις 20 μέρες υπολόγιζε, μεταφορικά είναι τσιμπημένα επειδή δεν είναι το τελευταίο κινεζομάγαζο και τα πράγματα έρχονται καλά συσκευασμένα.

Απλά πλέον υπάρχει έλεγχος στο τελωνείο, υπάρχει περίπτωση να το πληρώσεις διπλό ότι πάρεις από εκεί.

Με απλό ταχυδρομείο μπορεί να την γλυτώσεις, αν επιλέξεις courier πας κατευθείαν για εκτελωνισμό.

Τι θες να πάρεις;


rsrGbGx.gif

#88356 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2019 - 11:11

μετα απο τοσο ψαξιμο με την συλεκτικη του sekiro ετυχε να πεσω εκει και ειδα οτι εχει αρκετα πραγματακια που με ενδιαφερουν και ειπα να το εχω υποψην...
ασε που για καποιο λογο εχει ανακοινωσε οτι θα ανοιξει pre order για το sekiro(σορρυ νοτ σορρυ φορ δατ :sweat: ) και θελω να ειμαι ετοιμος...

αν σε πιασει τελωνειο πως το μαθαινεις? και ποσο χρονο εχεις να πληρωσεις? 


                                                                       


#88357 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2019 - 11:27

Αν πάρεις courier, θα συνεργαστεί με αντίστοιχη εταιρία courier εδώ, επομένως το τελωνείο είναι πρακτικά 100% (πιθανόν επειδή βγάζουν κι αυτοί το κατιτίς του; Δεν είμαι σίγουρος για ποιον λόγο ακριβώς). Έχω καιρό να πάρω από εκεί, όμως λογικά θα έχει επιλογή για απλό ταχυδρομείο. Αλλά και με απλό ταχυδρομείο, δεν είναι σίγουρο πως δεν θα περάσει τελωνείο. Απ' ό,τι ακούγεται, έχουν προσλάβει ένα σωρό προσωπικό στο τελωνείο από το προηγούμενο καλοκαίρι, για να ελέγχει τα πάντα όλα. Μία φορά με είχαν τσακώσει για ηλεκτρονικά από Αμερική αξίας 100$+, μου έστειλαν e-mail για να τους στείλω το παραστατικό από paypal / amazon κλπ, μου έδωσαν μερικές ημέρες, και αν δεν τους απαντούσα, θα βαρούσαν αυτοί όσο πίστευαν ότι άξιζε. Δεν ξέρω τι θα γινόταν εάν έβαζαν λάθος τιμή, αν μπορούσα να διαπραγματευτώ κλπ. Επίσης έχω ακούσει πως υπάρχει και η επιλογή για να εκτελωνίσεις μόνος τα πράγματά σου ώστε να γλιτώσεις κι από εκεί κάνα φράγκο, όμως και πάλι δεν έχω εντρυφήσει στο θέμα. Συνήθως, δέματα μικρά έως 40-50$ δεν τα χτυπάνε. Αν θες όμως να πάρεις καμιά special edition PS4, ε τότε είναι δύσκολα τα πράγματα.


E5VV38U.jpg


#88358 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2019 - 12:25

Είχα αγοράσει πριν κάτι αιώνες κάτι από εκεί και έκανε να έρθει όπως όλα τα δέματα από Ασία γενικά. Αλλά πρόσεχε την έκδοση που θα πάρεις γιατί έχει εκτός από τις ιαπωνικές και τις ασιατικές και μπορεί να γίνει μπέρδεμα. Τα του τελωνείου δεν χρειάζεται να αναφέρω κάτι αλλά αν είναι να αποφύγεις FedEx να το κάνεις γιατί έχω ιστορίες για αγρίους από αυτούς και δεν την έχω πατήσει μια αλλά δύο φορές από τους συγκεκριμένους.

To cut a long story short, ενώ από το σημείο αποστολής είχανε επιβεβαιώσει πως θα φροντίσουν τα τελωνειακά και πως δεν θα υπάρξει επιπλέον χρέωση, φτάνει Αθήνα και μου πετάνε ένα ωραίο πλήρωσε 150 για να το στείλουμε. Έγινε μεγάλο μπέρδεμα αλλά ναι...μακριά.



#88359 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2019 - 12:44

Τα πάνε τελωνείο γιατί κανονικά πρέπει κι επίσης γιατί έχουν κι αυτοί υπηρεσία εκτελωνισμού για να στα φέρουν στην πόρτα σου.

Στα Ελτα απλά δεν προλαβαίνουν να τα τσεκάρουν όλα και γι αυτό περνάνε κάποια.

Όποιο δέμα είναι πάνω από 25$ με τα μεταφορικά πρέπει να περάσει τελωνείο. Το ποσό πάει στα 45 αν είναι δέμα ιδιωτών δηλαδή δεν υπάρχει (θεωρητικά) συναλλαγή. 


rsrGbGx.gif

#88360 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Μάρτιος 2019 - 12:14

παιδια ευχαριστω πραγματικα πολυ εισασταν κατατοπιστικοτατοι ολοι..

αλλα φαγαμε ακυρο...στην εχτες το βραδυ εβγαλε στην collectors waiting stock to arrive και σημερα το πρωι εγραφε out of stock...πραγματικα τι φαση με αυτο το πραγμα...

θα το εχω στα υποψην γενικα παντος σαν site...


                                                                       


#88361 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Μάρτιος 2019 - 12:41

Κοίτα γενικά είναι από τα πολύ παλιά import gaming stores οπότε δεν υπάρχει θέμα φόβου.

Τώρα αν θες κάτι σε videogames από Ιαπωνία αλλά να είναι Ευρώπη, θα σου πρότεινα το genkivideogames.

Περιορισμένη γκάμα αλλά το service είναι μια χαρά.

 

https://www.genkivideogames.com/ps4/


rsrGbGx.gif

#88362 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 22 Μάρτιος 2019 - 13:53

Otaku question nonsense!

Θα έβγαινες ποτέ με fujioshi?


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pc_magas: 22 Μάρτιος 2019 - 13:53


#88363 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Μάρτιος 2019 - 14:55

Συμπληρωματικές ερωτήσεις έτσι για πιο ολοκληρωμένο ερωτηματολόγιο

 

Θα έβγαινες με κάποιον/α που βλέπει shounen?

Θα έβγαινες με κάποιον/α που δεν βλέπει shounen?

Θα έβγαινες με κάποιον/α που δεν έχει δει nge?

Θα έβγαινες με κάποιον/α που θεωρεί το Azudai παιδικό?

Θα έβγαινες με κάποιον/α που σιχαίνεται το bakemonogatari και όλα του τα παιδάκια?

Θα έβγαινες με κάποιον/α που βλέπει μόνο ongoing?

Θα έβγαινες με κάποιον/α που βλέπει σειρές μόνο αν έχει περάσει μια δεκαετία από τότε που βγήκαν?

Θα έβγαινες με κάποιον/α που βλέπει hentai?

 

Πραγματικά μπορώ να συνεχίσω για πάντα... ΚΑΙ ΟΙ FUJOSHI ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΚΥΡΙΕ!

 

 

The lady doth protest too much, methinks


xbJ3b2w.jpeg


#88364 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Μάρτιος 2019 - 16:13

Την ρωτάς αν είναι με τον Ichigo ή με τον Aizen κι αν απαντήσει Ichigo φεύγεις. Είναι συντηρητική.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από 1451: 22 Μάρτιος 2019 - 16:14


#88365 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 22 Μάρτιος 2019 - 16:58

Θα έβγαινες με κάποιον/α που δεν έχει δει nge?

[size=1]


OXI. Και μπλοκ χωρις δευτερη σκεψη.
フカフカ