Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#88336 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 13 Μάρτιος 2019 - 17:44

Το να συγκρίνεις με τα υπόλοιπα γνωστά κόμματα πάντα σε βγάζει καλύτερο αλλά δεν είναι αυτό σωστό μέτρο σύγκρισης ακόμα και αν μου πεις αυτά έχουμε με αυτά συγκρινόμαστε πρέπει να υπάρχουν κάποια standard ανεξάρτητου εκάστοτε πολιτικής κατάστασης.Ειδικά όταν μιλάμε για ένα καθαρά προσωποκεντρικό κόμμα που ο αρχηγός του συμμετείχε σε μια αποτυχημένη κυβέρνηση που ακόμα και να πάρουμε την θετική εκδοχή ότι εξαπατήθηκε και δεν εξαπάτησε δεν θέλω να με αντιπροσωπεύει κάποιος που τον εξαπάτησε ο Τσίπρας.Για εφαρμογή οποιαδήποτε διαφορετικών οικονομικών μέτρων σε αυτή την Ευρώπη πιστεύω η συζήτηση είναι ανούσια.

Είναι ένα ρίσκο αλλά καμιά φορά καλύτερα ρίσκο σε κάτι το διαφορετικό παρά να έχεις same shit.

 

Από την άλλη υπάχουν και άλλα εξωκοινοβουλευτικά κόμματα που ίσως να χρήζουν πρόσοχής. Πχ. το Κόμμα Πειρατών Ελλάδος

 

Γενικά πιστεύω εάν και εγώ εάν πήγαινα Προθυπουργός μάλλον κράξιμο θα έτρωγα, ίσως τελικά να ΜΗΝ θέλουμε κανέναν πολιτικό αλλά σε μικρότερες κοινωνίες με ανθρωπιά στην τελική.



#88337 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 13 Μάρτιος 2019 - 21:39

Εντάξει, αν αυτός ο λαός δεν θέλει ούτε τον pc_magas για προθυπουργό, τότε πραγματικά είναι άξιος της μοίρας του.


O6rrvsU.jpg


#88338 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάρτιος 2019 - 23:25

Φοβάμαι την στιγμή που θα προδώσω τις πολιτικές μου πεποιθήσεις γιατί ο pc_magas θα υποσχεθεί να κάνει τα catgirls real.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#88339 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάρτιος 2019 - 22:19

pasxalea βάστα γερά!


xbJ3b2w.jpeg


#88340 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 14 Μάρτιος 2019 - 23:38

Φοβάμαι την στιγμή που θα προδώσω τις πολιτικές μου πεποιθήσεις γιατί ο pc_magas θα υποσχεθεί να κάνει τα catgirls real.

χαχαχαχαχαχα κατ αρχάς δεν θα κάνω μόνο αυτό για αρχή θα επανασχεδιάζω τις στολές των ένολών δυνάμεων βάση σώματος πχ. τα ΛΟΚ θα έχουν σχολές σχεδιαστικά βασισμένες:

 

6729_gurren_lagann_hd_wallpapers.jpg

 

Ενώ θα επαναφέρω την ποδιά αλλά με ένα ποιο modern look βασιζόμενες πάντα στα Ιαπωνικά anime Και manga.

 

Όσο για το Ναυτικό νομίζω στολές βασισμένες στο Strike Witches είναι ιδανικές ειδικά σε συνθήκες εκτατης ανάγκης:

 

?u=https%3A%2F%2Fyurination.files.wordpr

 

 

Τέλος θα κάνω ένα νέο σώμα του στρατού ta Moe corps που αξιοποιώντας την σοφία anime και manga και θα προκαλούν nosebleed στον εχθρο με απότερο σκοπό να αποσπούν χρήσιμες πληροφορίες.

 

Ακόμη δε κάνω προγράμματα που θα επιτρέπουν στουε φυλακισμένους να κάνουν τα δικά τους anime και manga όμως όσο εκτύουν την ποινή τους τα έσοδα απο αυτά θα πηγαίνουν στο κράτος. Έτσι πλέον θα εθιστούν σε αυτά που πλέον δεν θα βλάπτουν κανέναν.  Ακόμη δε θα κάνω και προγράμματα "απεξάρτησης" για ναρκωμανείς με υποχρεωτική παρακολούθηση anime ετσι πλέον δεν θα θέλουν να κάνουν τίποτε άλλο πέρα από να βλέπουν αυτά ως εκ τούτου δεν θα έχουν ανάγκη για ουσίες και οινοπνεύματα.

 

Τέλος στην εξωτερική πολιτικη θα ασκήσω πίεση ώστε το Akihabara να γίνει ανεξάρτητο κράτος.

 

Εντάξει, αν αυτός ο λαός δεν θέλει ούτε τον pc_magas για προθυπουργό, τότε πραγματικά είναι άξιος της μοίρας του.

Έχω απορία γιατί το λες αυτό πέρα από την πλάκα οποιοσδήποτε και εαν ανέβαινε στην εξουσία δεν θα άρεσε στον λαό.



#88341 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2019 - 00:09

*Πέρα από την πλάκα*


O6rrvsU.jpg


#88342 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2019 - 16:58

Youtube Video



#88343 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 16 Μάρτιος 2019 - 12:29

Μονο τις ποδιες; Ολο το εκπαιδευτικο συστημα θα αλλαζε ακολουθοντας τα προτυπα των ανιμε. Αν και εδω που τα λεμε, στο Λυκειο υπαρχει μπολικο ecchi και στην πραγματικοτητα

#88344 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 16 Μάρτιος 2019 - 23:33

Μονο τις ποδιες; Ολο το εκπαιδευτικο συστημα θα αλλαζε ακολουθοντας τα προτυπα των ανιμε. Αν και εδω που τα λεμε, στο Λυκειο υπαρχει μπολικο ecchi και στην πραγματικοτητα

Παραδόξως ένα εκπαιδευτικό σύστημα πάνω στα Ιαπωνικά πρότυπα θα ήταν καλύτερο αντί το υπάρχων, πέρα από την πλάκα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pc_magas: 16 Μάρτιος 2019 - 23:37


#88345 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάρτιος 2019 - 08:41

Κοντή φούστα το χειμώνα επειδή "βοηθάει τα κορίτσια να συγκεντρωθούν".

Πέρα από την πλάκα, το εκπαιδευτικό σύστημα της Ιαπωνίας πρέπει να είναι τα ίδια χάλια με της Ελλάδας απ'ολες τις απόψεις, αν εξαιρέσουμε αυτά τα γαμάτα κλαμπ που έχουν μετά το σχολείο. Άνιμε =/= real life δυστυχώς.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88346 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1.807 Δημοσιεύσεις:
  • LocationOn the boundary of life and death

Καταχωρήθηκε 17 Μάρτιος 2019 - 11:02

Δεν ξέρω για ποιους τομείς λέτε, πάντως νομίζω πως το χαβαλέ και την καφρίλα που μπορείς να ζήσεις σε ελληνικό σχολείο δεν νομίζω να μπορείς να το ζήσεις σε ιαπωνικό.

Και εντάξει μπορεί να μην συμμετειχα προσωπικά σε κάποιο club, αλλά η ενισχυτή διδασκαλία ήταν πραγματικά η ώρα του παιδιού.
phmava.php

#88347 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάρτιος 2019 - 15:40

Αντί για εξισώσεις έπρεπε να σε διδάσκουν πώς λύνεις όπλα όπως στο Upotte αν και κάτι τέτοιο μάλλον δεν θα γίνει... ποτέ!



#88348 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 17 Μάρτιος 2019 - 18:57

Αντί για εξισώσεις έπρεπε να σε διδάσκουν πώς λύνεις όπλα όπως στο Upotte αν και κάτι τέτοιο μάλλον δεν θα γίνει... ποτέ!


Πολλοι μαθητες μετα πανε στα προποτζιδηκα (απαγορευεται υποτιθεται) οποτε μαθαινουν για τις πιθανοτητες και τη στατιστικη στα μαθηματικα

#88349 thanos300693

thanos300693

    Starting...

  • Members
  • 15 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Μάρτιος 2019 - 19:53

βασικά φταίνε οι εξετάσεις 



#88350 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 19 Μάρτιος 2019 - 22:32

Πολλοι μαθητες μετα πανε στα προποτζιδηκα (απαγορευεται υποτιθεται) οποτε μαθαινουν για τις πιθανοτητες και τη στατιστικη στα μαθηματικα

Lol πάντος θα ήταν καλή φάση να μαθαίνεις στατιστική σε προπατζίδικο.