Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#88066 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 11 January 2019 - 00:33

May x Brendan!!
Make it happen!

Παίζω Omega Ruby και το λατρεύω μέχρι τώρα.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88067 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 12 January 2019 - 18:45

E E Ερχεται !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Youtube Video

 

Ανακοινωθηκε ημερομηνια για ποτε να το περιμενουμε ?



#88068 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 12 January 2019 - 18:51

Το πρώτο βγήκε χθες! Πάρα πολύ καλό για αρχή, ελπίζω να μην κάνει κοιλιά μετά...

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#88069 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 January 2019 - 10:50

Με τοσα Blueray που πηρα με κλασσικες σειρες και ταινιες, εχω αρκετο rewatch. Που να ασχολιεμαι και με τα καινουργια

#88070 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 13 January 2019 - 17:54

Σας έχει τύχει ποτέ να πιστέψετε ότι δεν σας "φτάνει" το μυαλό, για να κάνετε κάτι στη ζωή σας; Εγώ είμαι σε αυτή την φάση τώρα και έχω φρικάρει, καθώς μέχρι τώρα ποτέ δεν έχω παρατήσει κάτι και πάντοτε ήμουν πολύ περίεργος με οτιδήποτε, οπότε προσπαθούσα να το φέρω εις πέρας.



#88071 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 13 January 2019 - 19:34

Συνεχώς. Σήμερα πχ αποφάσισα αυτή τη φορά δε θα τα παρατήσω μέχρι να καταλάβω τις βάσεις για την θεωρία των υπερχορδών. Παπάργια κατάλαβα ;p


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#88072 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 13 January 2019 - 19:40

Ειμαι και γω σε μια περιεργη φαση σαν τη δικη σου αλλα δν ειναι οτι δεν σου "φτανει " το μυαλο που λες και συ. Ειναι πιστευω κυριως ο φοβος της αποτυχιας και αυτων που θα την ακολουθησουν..

Οσες φορες εχω καταπιαστει με κατι το εχω καταφερει (δουλεια , προβληματα , μεχρι και παζλ :P) απλα μεχρι να πεισω τον εαυτο μου οτι μπορω να το κανω περναει λιγος καιρος.. Στην αρχη λεω δεν θα τα καταφερω ή σιγουρα θα υπαρχει καποιος καλυτερος απο μενα για να το κανει ή πιο εξυπνος ή ακομα βρισκω 1 εκκατομυριο περιπτωσεις που κατι θα παει λαθος και διαφορα τετοια μεχρι που στο τελος λεω παμε και βλεπουμε..

 

Η καλυτερη λυση για να δεις αν μπορεις να κανεις κατι ειναι να το δοκιμασεις πρωτα.. Επισης πιστευω οτι ενω δεν ειναι ολα για ολους αυτο δε σημαινει οτι εισαι λιγοτερος απο καποιον αλλον που μπορει να κανει περισσοτερα απο σενα..  (ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω γιατι μεσα στο κεφαλι μου βγαζει νοημα κανονικα  :P)


Edited by aeron, 13 January 2019 - 22:28.

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#88073 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 13 January 2019 - 20:06

Τι να πω κιεγω που εχω φτασει να σπουδαζω μια ζωη και νομιζω οτι απλα χαραμιζω το χρονο μου που δεν εφυγα σαλλη χωρα απτα 18 εν τελη. Πλας σκατα επικοινωνία μπονους με ολο το κόσμο.. ευτιχως που υπαρχει το ιντερνετ αλιως καταθλιψη θα χα χρονια τωρα ...
Και δεν ειναι οτι απετυχα με οτι ασχολήθηκα, μια χαρα πανε τα περισσότερα....απλα αδικαιολογιτη μιζέρια...

Edited by GhostPrince, 13 January 2019 - 20:11.

フカフカ

#88074 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 14 January 2019 - 12:13

και γω καταφερα να φαω ενα μηλο μετα απο τοσο καιρο χοληστερινης και junk


ezgif.com-resize.gif


#88075 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 January 2019 - 15:54

Τωρα βλεπω το sig του aeron και απορω πως δεν ειχα στη συλλογη dvd αυτην τη σειρα και την Princess Tutu τοσο καιρο. Ουσιαστικα αυτες με καναν να αγαπησω τις νεες σειρες πριν 12 χρονια. Ουτε τα πιστολιδια, ουτε τα mecha. Καιρος να το διορθωσω, εστω και με την αμερικανικη εκδοση. Υπαρχει και στα Γαλλικα, αλλα δεν θα ταιριαζε στην Καλιφορνια η Γλωσσα. Ευτυχως εχω region free DVD με composite. Καιρος για rewatch.

Εκανα το λαθος και ειδα την ROD TVσ τα Ιαπωνικα αντι με το βρεττανικο dub, ιδιο με κεινο της σειρας Hellsing. Το διορθωνω και αυτο αλλα απο του χρονου

#88076 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 15 January 2019 - 00:28

Σας ευχαριστώ που συμμερίζεστε τα shower thoughts μου, παιδιά :P Τουλάχιστον δεν είμαι μόνος :P

Ειμαι και γω σε μια περιεργη φαση σαν τη δικη σου αλλα δν ειναι οτι δεν σου "φτανει " το μυαλο που λες και συ. Ειναι πιστευω κυριως ο φοβος της αποτυχιας και αυτων που θα την ακολουθησουν..

Οσες φορες εχω καταπιαστει με κατι το εχω καταφερει (δουλεια , προβληματα , μεχρι και παζλ :P) απλα μεχρι να πεισω τον εαυτο μου οτι μπορω να το κανω περναει λιγος καιρος.. Στην αρχη λεω δεν θα τα καταφερω ή σιγουρα θα υπαρχει καποιος καλυτερος απο μενα για να το κανει ή πιο εξυπνος ή ακομα βρισκω 1 εκκατομυριο περιπτωσεις που κατι θα παει λαθος και διαφορα τετοια μεχρι που στο τελος λεω παμε και βλεπουμε..

 

Η καλυτερη λυση για να δεις αν μπορεις να κανεις κατι ειναι να το δοκιμασεις πρωτα.. Επισης πιστευω οτι ενω δεν ειναι ολα για ολους αυτο δε σημαινει οτι εισαι λιγοτερος απο καποιον αλλον που μπορει να κανει περισσοτερα απο σενα..  (ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω γιατι μεσα στο κεφαλι μου βγαζει νοημα κανονικα  :P)

Η αλήθεια είναι ότι ανέκαθεν φοβόμουν την αποτυχία, αλλά αυτό μού έδινε το κίνητρο να ασχολούμαι και να μην το βάζω κάτω. Πλέον έχω λιγότερες αντοχές (ίσως), οπότε καταλήγω να σκέφτομαι ότι δεν μπορώ να ασχοληθώ με ένα συγκεκριμένο ζήτημα, επειδή είναι εκτός των δικών μου αντιλήψεων και του δικού μου γνωστικού πεδίου.

 

Αυτό ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι βλέπω ανθρώπους γύρω μου να πετυχαίνουν μόνο και μόνο επειδή διαθέτουν γνωριμίες, ενώ εγώ ακόμη και αν έχω αποκτήσει την απόλυτη γνώση των πραγμάτων, πάλι δεν θα είμαι αρκετός :(



#88077 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 January 2019 - 11:02

Akihito πόσο χρονών είσαι; Απλά επειδή λες για αντοχές μου ρθε αυτή η ερώτηση.


rsrGbGx.gif

#88078 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 15 January 2019 - 19:37

Γενικα αρκετα πραγματα κατα καιρους μου χουν φανει δυσκολα και κλπ , μεχρι να ξεκινησω να τα μαθαινω , μετα ημουν σε φαση για ποιο λογο αυτα μου φαινοταν δυσκολα

 

οι ψυχολογικες αντοχες σε αυτα τα πραγματα οι και γενικοτερα οσο μεγαλωνεις πεφτουν , στην τελικη οσο γερναμε ειμαστε μια σακουλα με ψυχολογικα που συνεχως μαζευει κιαλλα , ισως γιαυτο οι γεροι ειναι στριμενα αντερα

 

In other news ξερετε κανενα καλο γκρουπ που να εχει κανει το Record of Lodoss War (Lodoss-tou Senki) καποια στιγμη το ειχανε ξεκινησει οι live evil αλλα πηρε τα δικαιωματα η funimation και το σταματησανε
help εχω ξεμεινη απο καλο fantasy anime , επισης αμα ξερετε κανα αλλο καλο πειτε

 



#88079 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 15 January 2019 - 23:27

Fantasy mee too, κιεγω θέλω ...εχω ξεμεινει γενικότερα απο ανιμε τελευταία..
Μετα το μπαναναφις που δεν ηταν και τίποτα τρομερο εδω που τα λεμε τζιφος στο σερτς.
Θελω κατι σα το made in abyss ρε γαμωτο, αντεεε σεζον δυο πολυ αργείς, τουλαχιστον επανηλθε το mob 100 για να μη κλαιω.

Edited by GhostPrince, 15 January 2019 - 23:28.

フカフカ

#88080 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 16 January 2019 - 00:19

Akihito πόσο χρονών είσαι; Απλά επειδή λες για αντοχές μου ρθε αυτή η ερώτηση.

Γίνομαι 22 σε λίγες μέρες. Φέτος είναι το τελευταίο μου έτος στο πανεπιστήμιο.

 

Ξέρω ότι αρκετοί, που είστε μεγαλύτεροι, θα μου πείτε ότι δραματοποιώ τα πράγματα και ότι είμαι πολύ μικρός για να λέω ότι δεν έχω τις ψυχικές αντοχές για να προσπαθώ. Αυτό που μπορώ να απαντήσω είναι ότι η περίοδος αυτή στη ζωή μου είναι μεταβατική και αναπάντεχα σκέφτομαι το μέλλον, το οποίο προβλέπεται αρκετά δυσοίωνο δεδομένου ότι οι ανθρωπιστικές επιστήμες δεν θα μπορέσουν να με αποκαταστήσουν. Θεωρώ τον εαυτό μου μεγάλο βλάκα που δεν εκμεταλλεύτηκα την αγάπη μου για την τεχνολογία, όταν ήμουν μικρός, και δεν ακολούθησα την τεχνολογική/θετική κατεύθυνση. Αυτό που με στενοχωρεί τώρα είναι ότι η τεχνολογία με έχει προσπεράσει και δεν είμαι σε θέση να κατανοήσω την αρχή λειτουργίας ενός νέου λογισμικού, τηλεφώνου, υπολογιστή.

 

Επικρατεί μία σύγχυση στο κεφάλι μου, η οποία φαντάζομαι ότι οφείλεται σε αυτό το μεταβατικό στάδιο που μπαίνω. Δεν ξέρω τι θα κάνω από εδώ και στο εξής, ενώ παράλληλα μετανιώνω που δεν ασχολήθηκα με τον τεχνολογικό κλάδο :(