Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#87496 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 August 2018 - 07:14

Αυτό για την Αργυράκη είναι πολύ γνωστό πάντως. Είχε κάνει επιτυχία με το Toshihiko και είχε βγει πρώτη και δεύτερη δύο χρονιές στο Φεστιβάλ του Τόκιο. Είχα δει και μια συνέντευξη της που μιλούσε για τη διαφορά συμπεριφοράς που έχουν οι Ιάπωνες σε συναυλίες. Την ήθελε δισκογραφική από εκεί αλλά κλασικά την έφαγαν οι δικοί μας από εδώ στις διαπραγματεύσεις.

ySss0UF.jpg


#87497 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 20 August 2018 - 02:04

Ορίστε το toshihiko: https://www.youtube.com/watch?v=RQBcCzY8AQ8

Η Μπέσσυ όντως μπόρεσε να βγάλει Album στην Ιαπωνία (ένα από τα τραγούδια του οποίου παράθεσα προηγουμένως), αλλά έχει δηλώσει ότι δεν έλαβε ούτε μία δραχμή για τις πωλήσεις που έκανε. Και είναι κρίμα, γιατί δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να μπορεί να σκαρφαλώνει στα top 10 των charts της Ιαπωνίας κάποιος που προέρχεται από μία εντελώς διαφορετική ήπειρο...

 

(Ποιος από τη γενιά της μπόρεσε να κάνει διεθνή καριέρα; Η Βίσση που απέτυχε παταγωδώς στα γεράματα; :kakaka: )


Edited by Akihito, 20 August 2018 - 02:05.


#87498 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 20 August 2018 - 09:19

 
(Ποιος από τη γενιά της μπόρεσε να κάνει διεθνή καριέρα; Η Βίσση που απέτυχε παταγωδώς στα γεράματα; :kakaka: )


Ο Τζορτζ Μαικλ

#87499 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 August 2018 - 12:39

Gulp.. Αποφάσισα να περάσω ότι έχω δει στο My Anime List.. Και συνειδητοποιώ οτι δε μπορώ να θυμηθώ ούτε τα μισά, και τα μισά από όσα θυμάμαι οτι έχω δει δεν μπορώ να θυμηθώ τίποτα άλλο παρα οτι τα έχω δει... Ου γαρ έρχεται μόνον..


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87500 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 August 2018 - 13:21

Σε εμένα μειώθηκε αυτό το ποσοστό γιατί πλέον προσεχω τι βλέπω και διαβάζω. Αλλά τα χρόνια 2005-2008 ήταν ότι να'ναι

#87501 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 August 2018 - 13:40

Σε εμένα μειώθηκε αυτό το ποσοστό γιατί πλέον προσεχω τι βλέπω και διαβάζω. Αλλά τα χρόνια 2005-2008 ήταν ότι να'ναι

 

Τα χρόνια που αναφέρεις περιέργως τα θυμάμαι πολύ καλά, ήταν η εποχή που καιγόμουνα σιχαμένα με anime, τα πρίν είναι το πρόβλημα κυρίως.. και τα μετά.. Ενα κενό μιλάμε..


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87502 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 21 August 2018 - 13:43

Πάρε την αλφαβητική λίστα και απλά θα αναγνωρίζεις τους τίτλους. Ίσως να δουλέψει.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87503 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 August 2018 - 15:07

Ερμ ναι, δεν θα δουλέψει αυτό, θα δουλέψω εγώ :P Κ ακόμα κ να είχα τόσο χρόνο και κουράγιο, κυριολεκτικά σε πολλά απλα δε θυμάμαι αν το έχω δει, διαβάζω περίληψη, ξαναδιαβάζω, και τελικά πρέπει να δω κανα 2 επεισόδια για να σιγουρευτώ αν το έχω δει η όχι..

Καταραμένη αμνησία...


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87504 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 August 2018 - 16:00

Τα χρόνια που αναφέρεις περιέργως τα θυμάμαι πολύ καλά, ήταν η εποχή που καιγόμουνα σιχαμένα με anime, τα πρίν είναι το πρόβλημα κυρίως.. και τα μετά.. Ενα κενό μιλάμε..

 

απλά ήταν η εποχή που έβλεπες σειρές οπως Rumbling Hearts στο #1 και νόμιζες και εσύ πως πρόκειται για αριστούργημα....



#87505 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 21 August 2018 - 16:27

Ερμ ναι, δεν θα δουλέψει αυτό, θα δουλέψω εγώ :P Κ ακόμα κ να είχα τόσο χρόνο και κουράγιο, κυριολεκτικά σε πολλά απλα δε θυμάμαι αν το έχω δει, διαβάζω περίληψη, ξαναδιαβάζω, και τελικά πρέπει να δω κανα 2 επεισόδια για να σιγουρευτώ αν το έχω δει η όχι..

Καταραμένη αμνησία...

:canthelp:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87506 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 August 2018 - 18:58

απλά ήταν η εποχή που έβλεπες σειρές οπως Rumbling Hearts στο #1 και νόμιζες και εσύ πως πρόκειται για αριστούργημα....

 

 

Αχαχαχχ, το θυμάμαι αυτό, επίσης μια εποχή χρησιμοποιούσα για screen name το "kimi ga baka eien"

Φυσικά δεν έκατσα ποτέ να το δω. Βγήκαν πολλές καλές σειρές εκείνη την περίοδο πάντως!


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87507 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 21 August 2018 - 22:37

Εύρηκα! Να δω εγώ πως θα πειστεί να μιλήσει, όμως... Η τρύπα είναι βαθιά και οι κύκλοι επεκτείνονται τόσο μακρυά, που γίνονται τρίγωνα σε σκοτεινές γωνιές. Ο ουρανός έχει μάτια και οι τοίχοι, αυτιά. Στρογγύλεψε και μίκρυνε ο κόσμος, τελικά.


Edited by Aki, 21 August 2018 - 22:39.


#87508 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 August 2018 - 23:43

Αχαχαχχ, το θυμάμαι αυτό, επίσης μια εποχή χρησιμοποιούσα για screen name το "kimi ga baka eien"

Φυσικά δεν έκατσα ποτέ να το δω. Βγήκαν πολλές καλές σειρές εκείνη την περίοδο πάντως!

 

Aπλά είχαν τα χάλια τους τα μαύρα σε ότι αφορά μεταφράσεις παλιών σειρών. Η καθε ομάδα fansub κοίταγε την πάρτη της για το πόσα κλικ θα κάνουν στις σελίδες τους και πιάναν τις πιο γνωστές και συχνά μέτριες σειρές. Ευτυχώς κάποια παιδιά μετά μάθαν Ιαπωνικά και μεταφράσαν και τις παλιές σειρές



#87509 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 22 August 2018 - 00:53

Aπλά είχαν τα χάλια τους τα μαύρα σε ότι αφορά μεταφράσεις παλιών σειρών. Η καθε ομάδα fansub κοίταγε την πάρτη της για το πόσα κλικ θα κάνουν στις σελίδες τους και πιάναν τις πιο γνωστές και συχνά μέτριες σειρές. Ευτυχώς κάποια παιδιά μετά μάθαν Ιαπωνικά και μεταφράσαν και τις παλιές σειρές

 

Shinsen subs :P Πιο οτι ναναι δε γινεται,χαχ,
 
Υπήρχαν ευτυχώς και καλά γκρούπ, e.g. Ureshii, Live Evil, Yoroshiku, Froth-Bite, Anime-Kraze, AnimeOne, Saizen, Eclipse πωπω τα ονόματα των fansub group μου έρχονται πιο εύκολα από τα ονόματα των σειρών που έχω δει O_o


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87510 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 23 August 2018 - 11:24

Πέθανε χτες ο Stefan.

https://www.google.gr/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2018/08/22/europe/robbie-rotten-death-intl/index.html

8J90AKf.jpg

that's a dude!