Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#85036 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2017 - 16:41

Το ξέρω!

 

εντάξει εντάξει το παραδέχομαι! Είπα ψέματα! Κάποιος άλλος μου το σφύριζε στ αυτί μου χτές ενώ κοιμόμουν! Δεν το σκέφτηκα εγώ!!

 

Spoiler:



#85037 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1.807 Δημοσιεύσεις:
  • LocationOn the boundary of life and death

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2017 - 17:23

ε ωραια ουτε εγώ αλλάζω την κενή μου απιστευτή signature που συμβολίζει άριστα το κενό που βιώνει σήμερα ο μέσος anime fan που επισκέπτεται το φόρουμ και την απόγνωση του απέναντι στις επιλογές της  σύγχρονες anime βιομηχανίας.


Good, good.

Now try to decode my signature!
phmava.php

#85038 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2017 - 19:22

@kai

#85039 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2017 - 21:20

εγώ φταίω που έγινε triggered ξαφνικα με κάτι τόσο απλό; T_T

 

 

Το ξέρω!

 

Θέλετε να πεθάνετε....εκτιμώ το χιούμορ σας και το θάρρος σας να μου αντιμιλήσετε 

Μπορεί να είμαι μεγαλύτερη αλλά εξακολουθώ να είμαι η Βασίλισσα εδώ μέσα...

θα γευτείτε το μένος, την οργή μου και το μίσος μου.....και μετά θα γίνεται σκλάβοι μου όπως όλοι τόσοι 

πριν από εσας ... μουχαχαχαχααα 



#85040 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2017 - 21:28

Κάπου έχασες κάτι ενδιάμεσες σελίδες ή έκανες quote λάθος post γιατί το "το ξέρω" δεν πήγαινε καν σαν απάντηση σε αυτό.

ySss0UF.jpg


#85041 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2017 - 21:44

Θέλετε να πεθάνετε....εκτιμώ το χιούμορ σας και το θάρρος σας να μου αντιμιλήσετε 

Μπορεί να είμαι μεγαλύτερη αλλά εξακολουθώ να είμαι η Βασίλισσα εδώ μέσα...

θα γευτείτε το μένος, την οργή μου και το μίσος μου.....και μετά θα γίνεται σκλάβοι μου όπως όλοι τόσοι 

πριν από εσας ... μουχαχαχαχααα 

 

ca792c10.jpg

 

Είμαι έτοιμος! Άσε με να νιώσω την οργή σου!!! ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩΩΩΩ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ!!!



#85042 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2017 - 23:27

Κι εγώ που νόμιζα ότι ο κόσμος αγοράζει κάρτες γραφικών για να παίζει παιχνίδια.

 

Ξανά προβλήματα διαθεσιμότητας των AMD καρτών γραφικών λόγω cryptomining



#85043 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 25 Ιούνιος 2017 - 23:34

Διαβάζω για προβλήματα διαθεσιμότητας AMD καρτών και νιώθω ότι το σύμπαν συμπάσχει.


O6rrvsU.jpg


#85044 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2017 - 00:32

Κι εγώ που νόμιζα ότι ο κόσμος αγοράζει κάρτες γραφικών για να παίζει παιχνίδια.

 

Ξανά προβλήματα διαθεσιμότητας των AMD καρτών γραφικών λόγω cryptomining

 

Κι ομως υπαρχει κι αυτο, παντα υπηρχε σε πολυ λιγοτερο βαθμο, ωστοσο δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυξηθηκε τοσο πολυ τον τελευταιο καιρο, μου ηρθε κι εμενα e-mail να αρχισω να κανω mining και μαλιστα απο την amd, δεν ειμαι αρκετα καμμενος να εχω το pc μου 24 ωρες ανοιχτο για μερικα ευρα XD



#85045 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2017 - 09:45

Να γιατί (από το ίδιο link)

 

 

 

Το Etherium εχτές έφτασε σε νέο υψηλό ξεπερνώντας τα $250, σημειώνοντας αύξηση της τάξης του 2839% σε σχέση με τις αρχές του έτους, όταν και είχε μόλις 8,52 δολάρια.

 

Κάνεις mine σε etherium ή κάποιο άλλο crypto νόμισμα που δεν υπάρχουν ακόμα asics (ειδικές πλακέτες που κάνουν mining) κι περιμένεις να ανέβει σε αξία ή ανταλλάζεις με bitcoins που πλέον έχει χαθεί η μπάλα.

Σαν μια καλή φούσκα δηλαδή.  :dazed:


rsrGbGx.gif

#85046 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2017 - 12:14

Θυμάμαι συμφοιτητή είχε ανοίξει μονόλογο πως είχε πετάξει τρελά λεφτά για να μπορεί να μαζεύει bitcoins, και λίγες μέρες μετά έπεσαν οι τιμές στα τάρταρα

#85047 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2017 - 13:32

Θυμάμαι συμφοιτητή είχε ανοίξει μονόλογο πως είχε πετάξει τρελά λεφτά για να μπορεί να μαζεύει bitcoins, και λίγες μέρες μετά έπεσαν οι τιμές στα τάρταρα

 

καλα αυτα ανεβοκατεβαίνουν, αλλα πραγματικα ειναι χασιμο χρονου, δεν προκειτε να βγαλεις τρελα λεφτα απο αυτο και ακομα χειροτερα δεν προκειτε να βγαλεις ουτε τα μισα απο την καρτα γραφικων που αγορασες για mining... ωστοσο μπορεις να παιζεις ωραια παιχνιδακια :P



#85048 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2017 - 17:03

Κάπου έχασες κάτι ενδιάμεσες σελίδες ή έκανες quote λάθος post γιατί το "το ξέρω" δεν πήγαινε καν σαν απάντηση σε αυτό.

 

έκανα ότι να ναι quote απλά για να σας έρθει ειδοποίηση όταν θα μπείτε....

εσύ θα πεθάνεις πρώτη....πρώτος...ότι είσαι



#85049 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2017 - 18:46

καλα αυτα ανεβοκατεβαίνουν, αλλα πραγματικα ειναι χασιμο χρονου, δεν προκειτε να βγαλεις τρελα λεφτα απο αυτο και ακομα χειροτερα δεν προκειτε να βγαλεις ουτε τα μισα απο την καρτα γραφικων που αγορασες για mining... ωστοσο μπορεις να παιζεις ωραια παιχνιδακια :P


Δεν έχεις ιδέα από cryptocurrency και οικονομικά ε;
Οι καμία πενταριά κάρτες που θα πάρεις για 1000 ευρώ μπορούν πιθανών να σου βγάλουν coins αξίας εκατομμυρίων, να κάνουν απόσβεση της επένδυσης η στην χειρότερη να σε βάλει μέσα ένα χιλιάρικο. Τα cryptocurrency αυτή την περίοδο είναι σαν το χρηματιστήριο, except it's on crack. Οι αξίες των νομισμάτων πολλαπλασιάζονται και η επένδυση που χρειάζεται για αν αρχίσεις mining σε ένα άσχετο νόμισμα είναι ελάχιστη και το πιθανό κέρδος τεράστιο.
Low risk, high reward.

Θέλει τύχη, καλo timing και foresight.

#85050 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούνιος 2017 - 19:16

έκανα ότι να ναι quote απλά για να σας έρθει ειδοποίηση όταν θα μπείτε....

εσύ θα πεθάνεις πρώτη....πρώτος...ότι είσαι

 

Το φύλο έχει τεθεί υπό αμφισβήτηση στο forum το τελευταίο διάστημα, ούτε κι εγώ ξέρω πια, απαντάω και στα δύο. 


ySss0UF.jpg