Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

AnimeXclusive appreciate thread.(Memories)


  • Please log in to reply
294 replies to this topic

#256 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 06 July 2010 - 17:56

im still watching you...

XAXAXAXAXA!!!!!Και ποιος είσαι ρε? ο Big brother?

Που έχεις χαθεί ρε ρεμάλι?Τελείωσες την σχολή ή ακόμα?
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#257 coffee-san

coffee-san

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 07 July 2010 - 14:57

Τι λέτε ρε γατάκια?? Ο Coffee ζεί, αυτός σας οδηγεί, έστω και remotely.

P.S. Αέρινε το νού σου. Τέτοια λέγε τώρα, αλλά σύντομα θα σε βλέπω να γίνεσαι μπουζουξού (μη σου πω και λουλουδού)!

#258 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 07 July 2010 - 15:07

Ναι ναι...Σιγά σιγά ξυπνάνε από τον λήθαργο τους.....άντε τώρα και ο PicolloEX και ο Picollomaster ο TokyoPig Αλήθεια που χάθηκε ο γουρούνης?
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#259 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 posts

Posted 07 July 2010 - 18:46

Τι λέτε ρε γατάκια?? Ο Coffee ζεί, αυτός σας οδηγεί, έστω και remotely.

P.S. Αέρινε το νού σου. Τέτοια λέγε τώρα, αλλά σύντομα θα σε βλέπω να γίνεσαι μπουζουξού (μη σου πω και λουλουδού)!

Όλο λόγια είσαι!
Όταν σου λέγα να πάμε για μπύρα ή καφέ κολυόσουν.
Κάτσε να σου πω ότι ανοίγω κάνα μπουκάλι στο balux, τρέχοντας θα έρθεις!

#260 picollomaster

picollomaster

    Starting...

  • Members
  • 24 posts

Posted 29 July 2010 - 01:04

που ειστε ρε????

εγω ειμαι ακομα αγγλια (εχω πιασει δουλεια κτλ)

ας ανταλλαξουμε κανα email για να κανονισουμε κανα meet την επομενη φορα που θα ειμαι ελλαδα!!

#261 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 29 July 2010 - 19:06

το δικό μου είναι σταθερό.....όποιος έχει msn μπορεί να με βρει.Μπες και κανένα msn ρε Κώστα.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#262 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 posts

Posted 29 July 2010 - 20:59

@piccolomaster: you got pm

#263 picollomaster

picollomaster

    Starting...

  • Members
  • 24 posts

Posted 29 July 2010 - 21:52

αγγελε δε μπαινω msn πλεον για διαφορους λογους αλλα ετσι και αλλιως εχω διαγραψει το παλιο μου email.

Οργανωθειτε ρε να παμε να αγορασουμε ενα μπουκετο τριανταφυλλα να τα δωσουμε στον καμμενο στο θησειο!! lol

#264 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 07 August 2010 - 16:41

Ναι ναι...Σιγά σιγά ξυπνάνε από τον λήθαργο τους.....άντε τώρα και ο PicolloEX και ο Picollomaster ο TokyoPig Αλήθεια που χάθηκε ο γουρούνης?

Αγορευει στα δικαστηρια...:hihi2:
Κωστα ακομα αγγλια? Βρε τι μαθαινει κανεις...
Για τον καφε κατι μαθαινω...
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#265 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 09 August 2010 - 05:30

Το θέμα είναι εσύ που έχεις χαθεί ρε?
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#266 DuKe

DuKe

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 30 August 2010 - 18:08

Γεια σας και από εμένα... έπεσα πάνω στο thread σήμερα που έφαγα μια φλασιά και έγραψα στο google την μαγική λέξη : Jimfit..

Διαβάζοντας τις σελίδες του thread και τα διάφορα nicks που αναφέρθηκαν εδώ πολλές αναμνήσεις ξεπήδησαν... με μερικούς δεν είχαμε μιλήσει ιδιαίτερα αλλά τα ονόματα τους μου έχουν μείνει.. καλά ήμουν και εγώ ότι νάνε τότε.. θυμάμαι τα ατέλειωτα flames και γενικά πως γινόταν της τρελής... και στο φορουμ και στο irc.. ειδικά εκεί με τον mosky οργιάζαμε. Και αυτό το gereis apo one piece? τι άτομο και αυτός.. Palikaros όνομα και πράγμα.
Θυμάμαι κάτι take-over που κάναμε στο #yugi-gr...

Με τον sepultribe βρισκόμασταν σε κόντρα.. θυμάσαι? Τώρα ως προς το γιατί ξεκίνησε ιδέα δεν έχω...

Mε τον LuX θυμάμαι παίζαμε dragonball στο snes από το internet.. πάντα με ξέσκιζε :P

Τον θρυλικό Λάζαρο, τον άνθρωπο με τα 1000 πρόσωπα, lazostat νομίζω ήταν το πιο nick του όταν έμπαινε στο irc τον αναφέρατε ? Μερικά άλλα ονόματα όπως ο Fitsu.. ο hbk νομίζω ήταν το nick του, το μικρό του ήταν Κώστας..

Από επαφές που έχω κρατήσει μόνο με τον Getta Robo μιλάμε που και που.

Έχω ακόμη κρατημένα τα flash evil & apocalypse με τον Jimfit.. και κάτι σαν manga που ξεκινήσαμε με τον mosky με πρωταγωνιστές τον jimfit (πόσο κόσμο είχε εμπνεύσει αυτό το παιδί?) john_vla και masterchief.. νομίζω κάπου έχω και ένα theme song που είχε βγάλει ο animexe αν δεν κάνω λάθος για τον jimfit.. θα τα ανεβάσω όταν βρω χρόνο.

Αχ τι απίστευτο φορουμ που ήταν... γυρνούσαν anime από ανταλλαγές από άτομο σε άτομο.. κάπου έχω το dvd με το samurai deeper kyo και έγραφε picolomaster πάνω.. δεν θυμάμαι ποιος μου το είχε δώσει.

Τους χαιρετισμούς μου σε όλους!! Να είστε όλοι σας καλά!! Σας εύχομαι το καλύτερο!!

Edited by DuKe, 30 August 2010 - 18:19.


#267 Takumi

Takumi

    Grune Holle

  • Members
  • 107 posts

Posted 04 February 2011 - 22:23

Πωωω ρε φίλε...

Παρακολουθώ το forum καιρό (lurking) λόγο Naruto αλλά αυτό το θέμα δεν το είχα δεί!!

Αναμνήσεις πλημύρα! Απο dragonball.gr το παρακολουθούσα και έγινα ενεργός χρήστης animexclusive. Ωραίες εποχές... ανεμελες όπως είπε και κάποιος παραπάνω!

Συναντήσεις στο Μοναστηράκι σε εκείνη την καφετέρια με τον ψυχοπαθή σερβιτόρο. Εγώ κατέβαινα τότε με τον Chaos απο εδω πάνω, μέναμε κοντά. Είχα γνωρίσει καλά άτομα μέσα παρότι ήμουνα trollάρα του κερατά! Tox, Aerinos, Terastios, Lux και άλλους που δεν θυμάμαι τα nik τους!

Στο Forum τσακωμοί, flames, φασαρίες όλη την ώρα. Θυμάμαι τον Sepultribe που δεν παίζει να υπήρχε άτομο που να μην είχε τσακωθεί μαζί του! Θυμάμαι τον POM με τις τρελές sig Που έφτιαχνε για τα contests που τρέχανε αλλά και τη μάυρη την καμπαρντίνα του! Τον Getta Robo που πήρε πάνω του το Forum όταν το παράτησε ο Ονειροβάτης! Ο Ονειροβάτης που πούλαγε τα CD στο Forum. Αστρονομικά ποσά για να πάρεις όλο το DB Z σε CD ζητούσε!!
Όλο και περισσότερα θυμάμαι όσο σκέφτομαι! Ανεμελία...
Μετά έπεσε το Forum για αρκετό καιρό και ήταν η χαριστική βολή για μένα. Δεν είχα διάθεση να ασχολιθώ όταν ανέβηκε το anime.gr.
Τώρα μεγαλώσαμε, αλλάξαμε και αλλάξαν και τα ενδιαφέροντα μας.

Tox αν ποτέ ξαναμπείς στέιλε κάνα Pm!

Να είστε καλά όπου και αν είστε όλοι παιδιά!!

Edited by Takumi, 04 February 2011 - 22:30.

Posted Image Posted Image Posted Image

#268 sepultribe

sepultribe

    ~nekroburburum~

  • Members
  • 177 posts

Posted 05 February 2011 - 03:45

χαχα, Duke ναι φυσικα και σε θυμαμαι. Εσυ δεν είσουν το αρχι-τσιράκι που ειχε εξαποστήλει ο θρυλικός GettaTrobo στην προσπαθεια του να καταστειλει τον επαναστιτικο μου αγωνα εναντια στις elite-κλικες και στην εξουσια και την καταχρηση της απο τους μοδερέητορς???!!!1!! Με ειχες και στην akick λιστα στο irc script σου απο ενα σημειο και μετα ;p Ποσα 3-day suspensions, ποσα ban, ποσα γελια (και νευρα). Αυτες οι εποχες ηρθαν, φυγαν και δεν θα ξαναρθουν ποτε. Παλι καλα που τις ζησαμε. Και τωρα τα αντιστοιχα παιδια τι εχουν? to facebook. τραγικο.

ενας απ'τους πολλους λογους που εχει πιασει πατο η νεολαια

χαιρετισματα σε ολους
Posted Image

#269 Takumi

Takumi

    Grune Holle

  • Members
  • 107 posts

Posted 05 February 2011 - 13:43

Ετσι επαναστάτης όπως και τότε ο Sepultribe!! Ωραίος!!
Posted Image Posted Image Posted Image

#270 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 posts

Posted 15 February 2011 - 13:50

Και τωρα τα αντιστοιχα παιδια τι εχουν? to facebook. τραγικο.

ενας απ'τους πολλους λογους που εχει πιασει πατο η νεολαια


ε, και που έχουμε facebook, τί σημασία έχει δηλαδή?
ξεπέσαμε στα μάτια σου?
γυρίσαμε στον πάτο της εξελικτικής αλυσίδας?
φάγαμε χαλασμένα κεφτεδάκια?

Αν νομίζεις ότι το facebook είναι απλά ένα χαλασμένο νυφοπάζαρο, σε καλώ να αναθεωρήσεις.
Το κάθε τι, έχει την αξία που του δίνει ο καθένας με την χρήση του.


durr hurr και deal with it.