Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

AnimeXclusive appreciate thread.(Memories)


  • Please log in to reply
294 replies to this topic

#241 LuX

LuX

    Starting...

  • Members
  • 2 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2009 - 13:01

Καλησπέρες!

Ειλικρινά χαίρομαι που βλέπω δημοσιεύσεις πολλών μελών του AnimeXclusive. Όσοι ήσασταν στο AnimeXclusive και δεν έχετε γράψει κάτι μην διστάζετε να γράψετε. Εγώ έχω τελειώσει με στρατό και δουλεύω από τις αρχές του 2008 σε μια εταιρεία στη Νίκαια.

Aerinos: Σχετικά με τον στρατό... υπομονή και θα περάσει! Θα διαπιστώσεις πως δεν θα υπάρξει πιο άσκοπα χαμένος χρόνος στη ζωή σου από τον στρατό.

Sepultribe: Χρόνια και ζαμάνια! Πως τα περνάς; Τι έκανες αφού έκλεισε η σελίδα;

Giannis89 "aka" Takuto: Έχεις τον υπέρτατο σεβασμό μου διότι παρόλο που ήσουν ηλικιακά μικρότερος από την πλειοψηφία των μελών του AnimeXclusive ήσουν πολύ πιο ώριμος από τους περισσότερους (Και ειδικά εμένα). Επίσης δεν θα ξεχάσω να επισημάνω την επιρροή που είχε σε εσένα το μάθημα του μεγιστάνα hacker "Ramzi" σχετικά με το πως να κατεβάζεις War..ez μέσω Kazaa!

Piccolomaster: Η εταιρεία που δουλεύω ψάχνει για άτομα!

#242 sepultribe

sepultribe

    ~nekroburburum~

  • Members
  • 177 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Αύγουστος 2009 - 14:46

Καλησπέρες!

Ειλικρινά χαίρομαι που βλέπω δημοσιεύσεις πολλών μελών του AnimeXclusive. Όσοι ήσασταν στο AnimeXclusive και δεν έχετε γράψει κάτι μην διστάζετε να γράψετε. Εγώ έχω τελειώσει με στρατό και δουλεύω από τις αρχές του 2008 σε μια εταιρεία στη Νίκαια.

Aerinos: Σχετικά με τον στρατό... υπομονή και θα περάσει! Θα διαπιστώσεις πως δεν θα υπάρξει πιο άσκοπα χαμένος χρόνος στη ζωή σου από τον στρατό.

Sepultribe: Χρόνια και ζαμάνια! Πως τα περνάς; Τι έκανες αφού έκλεισε η σελίδα;

Giannis89 "aka" Takuto: Έχεις τον υπέρτατο σεβασμό μου διότι παρόλο που ήσουν ηλικιακά μικρότερος από την πλειοψηφία των μελών του AnimeXclusive ήσουν πολύ πιο ώριμος από τους περισσότερους (Και ειδικά εμένα). Επίσης δεν θα ξεχάσω να επισημάνω την επιρροή που είχε σε εσένα το μάθημα του μεγιστάνα hacker "Ramzi" σχετικά με το πως να κατεβάζεις War..ez μέσω Kazaa!

Piccolomaster: Η εταιρεία που δουλεύω ψάχνει για άτομα!

που σε ρε Lux-Orochimaru-Songohan?! καλα ειμαι, εδω προσπαθω να τελειωσω σιγα σιγα με τη σχολη γιατι αρκετα κωλοβαρεσα και εχουν μαζευτει μπολικα τα μαθηματα. αφοτου εκλεισε η σελιδα, εμπενα περιστασιακα στα καινουργια forum για να τσεκαρω τι γινεται, αλλα οι καινουργιες κοινοτητες δεν ειχαν να μου πουν κατι, οποτε λεω γ*μα το και το εριξα στη κιθαρα και στο lineage. εσυ τι λεει? βλεπω εχεις βαλει μπρος για τα καλα, ωραιος συνεχισε ετσι. τι αντικειμενο εχει η δουλεια σου? κατι σχετικα με υπολογιστες φανταζομαι :orly:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#243 Assa-san

Assa-san

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Μάρτιος 2010 - 04:09

Yo!

Enas panilithios sindiasmos google/'random clicks' me efere se auto to thread, kai eipa na postarw :3
Genika kala eimai. Spoudazw pliroforiki. Den tha elega pws vlepw pleon anime (an kai exw dei 5-6 Ghibli films to teleutaio 3mino). Petixa ton Aerino prin apo kapoia xronia kapou sto IRC. Foitw me ton Qwerty kai ton Stknightmare sto idio panepistimio. Kai tetoia...

Genika kai xwris paraliptes, elpizw na eiste kala.

teh byez~

#244 ChopperFan93

ChopperFan93

    Anime Amateur

  • Members
  • 122 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Μάρτιος 2010 - 12:29

Spoudazw pliroforiki.

Assa-san σορυ π σ αρπαζω απο τα μουτρα αλλα επειδη ενδιαφερομαι για σχολες πληροφορικης μπορεις να μ δωσεις καποιες πληροφοριες?Οπως πχ σε ποια σχολη εισαι,αν φοιτουν πολλα ατομα κ αν βλεπεις να υπαρχει μελλον με τους πληροφορικαριους γτ απ οτι εχω ακουσει εκει πανε παρα πολλοι...
(Btw σε ενημερωνω οτι τα greeklish απαγορευονται οποτε γραφε με ελληνικους χαρακτηρες γ να μν στα χωνουν οι mods:thatsit:)
ΕDIT:Sory γ το οφτπικ guys αλλα ειμαι σε ψιλοαδιεξοδο οσον αφορα το ποια σχολη να ακολουθησω...
Δημοσιευμένη  εικόνα

#245 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Μάρτιος 2010 - 12:37

Assa-san σορυ π σ αρπαζω απο τα μουτρα αλλα επειδη ενδιαφερομαι για σχολες πληροφορικης μπορεις να μ δωσεις καποιες πληροφοριες?Οπως πχ σε ποια σχολη εισαι,αν φοιτουν πολλα ατομα κ αν βλεπεις να υπαρχει μελλον με τους πληροφορικαριους γτ απ οτι εχω ακουσει εκει πανε παρα πολλοι...
(Btw σε ενημερωνω οτι τα greeklish απαγορευονται οποτε γραφε με ελληνικους χαρακτηρες γ να μν στα χωνουν οι mods:thatsit:)
ΕDIT:Sory γ το οφτπικ guys αλλα ειμαι σε ψιλοαδιεξοδο οσον αφορα το ποια σχολη να ακολουθησω...


Posted Image

Δημοσιευμένη  εικόνα

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#246 theo_

theo_

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Μάρτιος 2010 - 03:14

η αυτοβιογραφία μου στα anime sites

Πρόλαβα το δragonball.gr και ήταν το πρώτο μου forum αν και δεν έγινα μέλος. Εκεί έμαθα για το gt. Θυμάμαι ότι στο εξώφυλλο έλεγε κάτι για "Μονή Λαζαριστών" και έλεγα ότι ίσως και να είναι καμία αίρεση!

Συνέχισα ως μέλος του animexclusive όπου εκεί έκανα το 1ο μου download και έμαθα για το mugen! Αργότερα έγινα chief operator στη hub αλλά μετά ένας onetorullemall με έριξε σε vip διότι δεν είμουν online 24 ώρες το 24ωρο να κάνω kicks... ολοκλήρωσα τον κύκλο μου ως subber του animeclipse και αποχώρησα "για άλλες πολιτίες".

Οι μόνες επαφές που είχα με τον ονειροβάτη ήταν 2: α)του ζήτησα το pokemon movie 4 και ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ! β) έκανε μια ραδιοφωνική εκπομπή όπου του ζήτησα αφιέρωση από εμένα σε κάποιον tomcat από τη hub και έβαλε ημισκούμπρια!

Γενικά δεν είχα πολλές επαφές αλλά ίσως να με θυμoύνται κάποιοι όπως pauleas (πολύ παλιός), sodeli (μου έδωσε τα gt), vumbaa, alexandros_ssj3 (κάπως έτσι πρέπει να ήταν), onetorullemall, alucard, giannis89 (μάλλον ήταν ο darkmessanger και μιλάγαμε και στο τηλέφωνο χωρίς λόγο!...) κάποιοι ακόμα που δεν καλοθυμάμαι και σίγουρα η troll blinky!

Αν ποτέ δει η blinky το ποστ μου αυτό, θέλω να της πω ότι δεν ήμουν κάνας ανώμαλος που ψαρεύει θύματα, γιατί μου φαίνεται πως αυτό θα νόμισε, απλά είμουν μικρός και ενθουσιώδης με τους νέους φίλους μου από το internet! Συγγνώμη αν την τρόμαξα με κάτι κλήσεις στο κινητό την ημέρα της ονομαστικής της (είχε και 2 ονόματα η άτιμη) κάτι εμαιλ αφού χάθηκε από το προσκήνιο και γενικά οτιδήποτε φάνηκε σαν "παρενόχληση" (αυτό το συμπέρανα από το mplok στο msn, τη φραγή στο κινητό και ίσως το ότι εξαφανήστηκε από τον χώρο...)

όσο για τον left64vegeta, respect. Μια φορά με πήρε τηλ, το σηκώνω, ρωτάω ποιος είναι, ακούω "ο vegeta είμαι!" και έμεινα κάγκελο! κάποια στιγμή του έστειλα ένα επικό sms για να ξεκόψω από κάποια πράγματα. Πέρσυ, με βοήθησε να πάρω το πτυχίο μου (εκείνος ξέρει τι λέω) και τον ευχαριστώ.

(παίζει να έχω στο παλιό pc ηχητικό αρχείο από κάποιον από το animexclusive που πήρε τηλέφωνο τον Άγιο Πέτρο για φάρσα αλλά δε νομίζω να το ψάξω και πολύ...)
χρησημοποιούσα το nick "theo"

#247 Super_Vejiita

Super_Vejiita

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2010 - 22:05

γεια σας παιδιά,

βρήκα το θέμα και θυμήθηκα τα παλιά... έτσι είπα να κάνω και εδώ μία εγγραφή,
και ας έχω εδώ και χρόνια σταματήσει να βλέπω anime, καθώς σταμάτησα να ψάχνω.

έχει κανείς να μου στείλει τα αρχεία του forum του dragonball.gr;

Χαιρετίσματα σε Archangel, Aerino, eternyt1st, Picollomaster και λοιπούς γνωστούς;-)

Ευχαριστώ ;-)

#248 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Απρίλιος 2010 - 17:08

Μιας και ο Download server μας άφησε χρόνους, μέχρι να βρούμε κάποιον καινούργιο, ανέβασα προσωρινά τον emulator του AnimeXclusive στο MegaUpload. Όσοι ενδιαφέρεστε ξέρετε τι πρέπει να κάνετε.

E5VV38U.jpg


#249 General

General

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2010 - 00:26

Οι καινούριοι δεν με γνωρίζετε ιδιαίτερα αλλά οι παλιοί θα με θυμάστε φαντάζομαι. Με αρκετούς δημιουργήσαμε πολλές εικόνες (καλές ή κακές doesn't matter anymore) κι ένα είδος bond που θα μείνει αξέχαστο βαθιά στις καρδιές μας.

Τυχαία βρήκα το thread και ξεκίνησα μανιωδώς να διαβάζω τις σελίδες.
Ως πρώην a/x.com ultra-active member/spammer/flamer που έζησε εποχές άπειρης τρέλας και περιπέτειας, το μόνο που έχω να δηλώσω (μάλλον λίγο καθυστερημένα) κατενθουσιασμένος για το παρόν thread είναι:

ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ!
ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ!
ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ!

Είναι πολλά τα άτομα που μιλούσαμε τότε και οι περισσότεροι τους έχετε ήδη αναφέρει.
Παιδιά από Αθήνα, Κρήτη, Ρόδο, Βόρεια Ελλάδα και λοιπά κατσικοχώρια που έφαγαν τα νιάτα τους σπαμμάροντας επί 48ώρου ημερήσιας βάσεως στο legendary forum γνωρίστηκαν, αγαπήθηκαν, τσακώθηκαν μεταξύ τους και τώρα παρατηρώντας νέους που δημοσιεύουν στο anime.gr, πιθανόν να αναλογιστούν κάποιοι από τους παλιούς (όπως γίνεται στη δική μου περίπτωση) ότι τώρα πια:


WTF GUYS... ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΡΑΣΑΜΕ...





ΥΓ. Ίσως οι Mods+ να δείτε διπλό registration. Δεν χρειάζεται να δώσετε σημασία αφού δεν έχω σκοπό να γίνω active member εδώ, ούτε θα ανακτήσω τα εκείνα στοιχεία. Ευχαριστώ!



#250 sepultribe

sepultribe

    ~nekroburburum~

  • Members
  • 177 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2010 - 00:43

Γεια σου General X) Δεν ξερω αν με θυμασαι, ειχαμε φτιαξει και ενα site/forum μαζι αν θυμαμαι καλα με κυριο θεμα τον jimfit. χαχα τι τρελες εποχες. flames,spam,τσακωμοι,βρισηματα,καταχρηση εξουσιας και πολλα αλλα. Getta_Robo και σια θα μου μεινουν αξεχαστα τα post-σεντονια που ανταλλαζαμε.

DRAGONBALL.GR ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΡΕ

Δημοσιευμένη  εικόνα

#251 HeLLBoiS

HeLLBoiS

    Sasuke Hater

  • Members
  • 323 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2010 - 01:05

Εγω παλι θυμαμαι το αξεχαστο dragonball.gr και την μεταβαση του αργοτερα σε animeXclusive..
Αν και ποτε δεν επαιρνα μερος στις συζητησεις απο εκει εμαθα την εννοια του manga & anime και φυσικα εξτρα πληροφοριες για το αγαπημενο μου dragonball..Παλιες καλες εποχες..

ΒΤW αξεχαστος ο ηχος του μοντεμ της 56ρας οταν εμπαινε στο ιντερνετ...:hot::hot::hot:

#252 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 191 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούλιος 2010 - 02:07

Τέλειος ο Emulator του AnimeXclusive! Ξυπνάει πολλές μνήμες, και είναι λίγο νοσταλγικό να βλέπω posts και topics που έκανα τόοοτε. Ένα πρόβλημα μόνο: Σε κάποια topics δεν μου τα εμφανίζει, και μου βγάζει μήνυμα "Runtime error 53: File not found". Τι είναι αυτό; Μπορώ να δω κάπως αυτά τα topics ή δεν σώθηκαν;

@HeLLBoiS: Enjoy! :blingeye2:
http://www.youtube.com/watch?v=gsNaR6FRuO0


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#253 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούλιος 2010 - 22:02

so after all people still remember, thats nice ^^

#254 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιούλιος 2010 - 14:31

so after all people still remember, thats nice ^^


But of course my young padwan...Life is too short to forget. ;)

Αν και δεν νομίζω να ξανα μπει Vejiita χαιρετίσματα.

And the show must go on.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#255 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2010 - 15:35

im still watching you...
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια