Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

2o Japanese Music Party!


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#1 george

george

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 10 November 2007 - 14:06

Posted Image


Γιαπωνέζικη Pop, Rock και Visual Kei, προβολές γιαπωνέζικων videoclips, κινουμένων σχεδίων και vintage διαφημίσεων, έκθεση έργων της japanophile Μένης Τζήμα και φυσικά ανάλογο dress code με cosplay, GothLoli, harajuku και Japanese street fashion. Για αυτούς που θα τολμήσουν το τελευταίο, εκτός από το να δείξουν τα κοστούμια τους και να θαυμάσουν αυτά των υπολοίπων, θα μπορούν να φωτογραφηθούν και να λάβουν μέρος σε διαγωνισμό best outfit. Ντυθείτε λοιπόν Πίκατσου, Σέηλορ Μουν, Καπαμαρού, Κάντυ Κάντυ ή Κάπτεν Χάρλοκ και ελάτε!


Ο/Η Νικητής του διαγωνισμού θα κερδίσει μια δωροεπιταγή αξίας 50 Ευρώ για αγορές απο το κατάστημα Soya!

Κ επειδή η Playlist του πάρτυ θα βασίζεται στις παραγγελίες κάντε κλικ εδώ: link

more info: www.jmusic.gr



#2 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 10 November 2007 - 14:25

Yay!!!I'll be there!!!! xDDDDDDDDDDDDD

Posted Image


#3 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 10 November 2007 - 19:07

Κατά 90% θα έρθω και εγώ:wooi2:

Posted Image


#4 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 13 November 2007 - 18:00

Utada να βαλετε κ ολα θα ειναι μια χαρα XD Ελπιζω μπορεσω να ερθω κ γω :)

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#5 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 13 November 2007 - 18:15

Πόσο κοντά είναι στο κέντρο? Διότι θέλω να έρθω αλλά δεν έχω όρεξη να μην μπορώ να βρώ ταξί κλπ κλπ λόγω Πολυτεχνείου και γνωστών άγνωστων που θα κάνουν πάλι φασαρίες.

#6 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 13 November 2007 - 18:26

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι περίπου 10 λεπτά το πολύ από το σταθμό του Μοναστηρακίου...(ή του Θησείου;:hmmm:)
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#7 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 13 November 2007 - 23:31

Ειναι υποχρεωτικο να ντυθουμε κατι? Θελω να ερθω αλλα δεν εχω το χρονο να βρω η να φτιαξω μια....:hahaha:
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#8 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 14 November 2007 - 00:03

Thread stickied.

Και ίσως να έρθω και εγώ :nod:

E5VV38U.jpg


#9 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 14 November 2007 - 00:54

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι περίπου 10 λεπτά το πολύ από το σταθμό του Μοναστηρακίου...(ή του Θησείου;:hmmm:)


Αν είναι εκεί που ήταν και τη πρώτη φορά πρέπει να είναι κανά 10-15λεπτο από το σταθμό του μετρό στο Αιγάλεω νομίζω.

Posted Image


#10 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 14 November 2007 - 02:44

Ισως βόλευε καμμιά συνάντηση πρίν σε κάποιο κοινώς γνωστό μέρος ώστε να σκασουμε μύτη μετά όλοι μαζί, ακόμα και όσοι δεν έχουνε ιδέα που και πως θα πάνε. Λέω εγώ τώρα..

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#11 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 14 November 2007 - 17:00

Στάση Κεραμεικός... κατεβαίνεις και πας προς Πειραιώς. Κάνεις αριστερά, διασχίζεις και την Ιερα Οδό και στο επόμενο τετράγωνο έφτασες...

όσοι έρχονται από Μοναστηράκι/Θησείιο. Κατεβαίνουν την Ερμού και βγαίνουν Πειραιώς. περνάνε απέναντι και πριν φτάσουν Ιερά Οδό θα το δούνε...

Είναι στο ρεύμα που πάει από Αθήνα προς Πειραιά για να έχετε το νου σας...

μπορούμε να κανόνισουμε και συνάντηση φυσικά...

#12 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 14 November 2007 - 17:23

:smokingg:

Δε θα είναι πιο μούρη να σκάσουμε μαζεμενοι?

ρε ποιός πετάει ντομάτες? :bike:

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#13 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 14 November 2007 - 18:40

Ισως βόλευε καμμιά συνάντηση πρίν σε κάποιο κοινώς γνωστό μέρος ώστε να σκασουμε μύτη μετά όλοι μαζί, ακόμα και όσοι δεν έχουνε ιδέα που και πως θα πάνε. Λέω εγώ τώρα..


:smokingg:

Δε θα είναι πιο μούρη να σκάσουμε μαζεμενοι?

Ντροπαλούλη μου εσύ!!!:blush2:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#14 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 November 2007 - 19:25

Ένας φίλος μου θα σκάσει μύτη ντυμένος, (άμα δηλαδή καταφέρουμε και φτιάξουμε και καλή μάσκα) εγώ ακόμα προσπαθώ να βρω κάτι που να φτιάχνετε γρήγορα εύκολα, και να μην σε παίρνουν με τις ντομάτες xD

#15 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 14 November 2007 - 20:12

απο θησειο βγαινει πιο γρηγορα αποτι ειδα...
και εγω ψηνομαι να παω αλλα ειναι αργα και ποσο θα καταφερουμε να κατσουμε..χμμ...