Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

MPD-PSYCHO


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#31 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 29 November 2009 - 04:03

Μόλις τελείωσα τον πρώτο τόμο. Όι, μάνα μ', τί'ν'τούτο... :dazed: Έχω σοβαρές αμφιβολίες για την ψυχική υγεία του δημιουργού.

Το τεφτεράκι βγήκε από το πρώτο κιόλας κεφάλαιο. Κάτι μου λέει ότι πρέπει να το ενημερώνω συχνά, ειδάλλως άκρη δε θα βγάλω.

Συνεχίζω για τους υπόλοιπους. Και τα πιο άρρωστα είναι ακόμη μπροστά...

Posted Image


#32 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 November 2009 - 04:32

O Otsuka Eiji (ο συγγραφέας) είναι κοινωνικός ανθρωπολόγος και αποφοίτησε από το πανεπιστήμιο με πτυχίο στην ανθρωπολογία, γυναικεία λαογραφία, ανθρώπινη θυσία και μεταπολεμικό manga. Πέρα από την ενασχόληση του με τον χώρο των manga είναι κριτικός, δοκιμιογράφος και συγγραφέας πολλών επιτυχημένων βιβλίων με θέμα την Iαπωνική "pop" και "otaku" κουλτούρα. (more info here)

Με λίγα λόγια ο άνθρωπος έχει τρελή μόρφωση και ταλέντο. Απέχει παρασάγγας από τον μέσο mangaka που έχω συναντήσει μέχρι στιγμής. Δεν είναι μόνο το gore στοιχείο που έχουν οι δημιουργίες του ή το μακάβριο humor, αλλά και όλο το στήσιμο της πλοκής και το σκεπτικό πίσω από αυτήν.

Τea μου καλά έκανες που πήρες το σημειωματάριο γιατί ακόμη δεν έχεις δει τίποτε. Πίστεψέ με έφτασα στο chapter 47 και μπλέχτηκα τόσο πολύ που τώρα το ξαναδιαβάζω από την αρχή να βγάλω νόημα (which actually works γιατί καταλαβαίνω πολύ περισσότερα για τις πρώτες σελίδες τώρα που το ξαναδιαβάζω). Δεν ξέρω ποιανού το νεφρό θα πουλήσω αλλά σίγουρα αυτήν την σειρά θα την αγοράσω ολόκληρη. (ναι το ξέρω έχω αρχίσει και επηρεάζομαι επικίνδυνα)

#33 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 29 November 2009 - 12:52

πολλα πραγματα εξηγουνται σιγα σιγα στους τελευταιους τομους, ενω το υφος εχει αλλαξει τρομερα σε σχεση με την αρχη... και τωρα και στην αρχη μου αρεσε, και μου αρεσει, παρα πολυ... ενα καλο κολπο για να μην χανεις τον μπουσουλα ειναι να διαβαζεις πολλα κεφαλαια μαζι και να το αφηνεις σε ενα ηρεμο σημειο (?)... οπως εκανα εγω... και ειμαι καλα... :drink: και ειμαι καλα...

Δεν ξέρω ποιανού το νεφρό θα πουλήσω αλλά σίγουρα αυτήν την σειρά θα την αγοράσω ολόκληρη. (ναι το ξέρω έχω αρχίσει και επηρεάζομαι επικίνδυνα)


αυτο κανονιζεται.

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#34 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 November 2009 - 20:21

εγώ διαβαζω και το δικό του Kurosagi corpse delivery service Και ψήνομα και για το mail...

#35 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 01 December 2009 - 04:28

Περιμένω να βγει το 10vol και επειδή κλασσικά δε θα καταλάβω τι στο κάλο συμβαίνει ξαναπιάνω τη σειρά απ την αρχή για 3η φορά αυτές τις μέρες XD

#36 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 01 December 2009 - 12:01

Ναι να παρει ποσος καιρος ειναι τωρα..; Περιμενω πως και πως να βγει, δεν θελω να το διαβασω ονλινε αυτο γιατι το ξεκινησα κανονικα αλλα ειναι βασανο το να περιμενεις τοσο καιρο...

#37 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 01 December 2009 - 18:06

Ναι να παρει ποσος καιρος ειναι τωρα..; Περιμενω πως και πως να βγει, δεν θελω να το διαβασω ονλινε αυτο γιατι το ξεκινησα κανονικα αλλα ειναι βασανο το να περιμενεις τοσο καιρο...


Το ίδιο κι εγώ. Είναι από τα ελάχιστα manga που δεν διαβάζω online. Τέλη Μάιου νομίζω είχε βγει το 9

Edited by The Tragic Prince, 02 December 2009 - 13:35.


#38 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 December 2009 - 22:56

Μια απ' τα ίδια κι εδώ, όσο καλή δουλειά κι αν έχουν κάνει οι scanlators, δεν φτάνουν την έκδοση της Dark Horse η οποία πραγματικά έχει κάνει υποδειγματική δουλειά. Περιμένω κι εγώ πως και πως τον 10ο τόμο, όμως δυστυχώς δεν τον κόβω να κυκλοφορεί σύντομα.

Στο site τους ενώ ανακοινώνουν τους νέους τόμους μήνες πριν, στο MPD δεν έχουμε καμία ανανέωση από την κυκλοφορία του 9ου τόμου. Έχουν περάσει 6 μήνες από την κυκλοφορία του τελευταίου τόμου, δηλαδή θα έπρεπε να έχουν κυκλοφορήσει άλλοι δύο αλλά ακόμα τίποτα. Και στο forum τους, όλοι αναρωτιούνται για τον 10ο τόμο, όμως δεν παίρνουμε καμία απάντηση από την εταιρία.


http://www.darkhorse.com/Help/Boards/viewtopic.php?p=231894
http://www.darkhorse.com/Help/Boards/viewtopic.php?t=11404&start=150

E5VV38U.jpg


#39 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 02 December 2009 - 13:22

Ηταν στο Previews προηγουμενου μηνος, οποτε θα βγει, απλως δεν θυμαμαι ποιανου μηνα κ ποτε ελεγε οτι θα βγει... :(

#40 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 December 2009 - 13:34

Ηταν στο Previews προηγουμενου μηνος, οποτε θα βγει, απλως δεν θυμαμαι ποιανου μηνα κ ποτε ελεγε οτι θα βγει... :(


Ελπίζω σύντομα σχετικά γιατι το έχουν αργήσει πολύ

#41 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 December 2009 - 15:11

Είσαι σίγουρη ? Παρακολουθώ τα newsletters εδώ και πολύ καιρό, όμως δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο. Άσε που μέχρι τον Απρίλιο δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα. Πιθανώς να το είχαν ανακοινώσει και για κάποιον λόγο το άφησαν. Ίσως να μην έχει κυκλοφορήσει και στην Ιαπωνία με μορφή τόμων, δεν ξέρω τι να υποθέσω...

E5VV38U.jpg


#42 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 02 December 2009 - 15:13

wiki says πως εχουν βγει 13... αλλα και παλι... ειναι η wiki...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#43 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 December 2009 - 15:55

Έχω δει τα εξώφυλλα των τόμων μέχρι και το 13, οπότε υπάρχουν.

#44 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 02 December 2009 - 18:28

μιας και εχουμε ξεφυγει λιγο να πω και γω οτι παραγγειλα χτες τα v6+7 για να συνεχισω ^^ moar gore plx

#45 inkynebula

inkynebula

    is in the Dark Side

  • Members
  • 41 posts

Posted 22 December 2009 - 12:04

4, 5, 6, και 7 ηρθαν προχτες! Σαββατο! (μαλλον δεν τα φερνει ο ταχυδρομος... λολ)

με την Ελλαδα τελειωσα. ειναι απαραδεκτο να βρισκω τα παντα 100% πανω, ενω στο bookdepοsitory μου τα φερνουν σπιτι στη μιση τιμη και χωρις καν να πληρωσω μεταφορικα.