Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Hero Tales


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 19 October 2007 - 13:19

Posted Image



A period piece, Jūshin Enbu features Taitou, a young man who hates the empire that rules at the time, with his sister Laila as they learn of a mysterious power Taitou holds, unbeknown st to him. Taitou is the incarnation of a mysterious star that grants him a huge amount of power that he has yet to fully master. Joining them is Ryuukou, who has power similar to Taitou, just more honed.

After Taitou`s coming of age ceremony, which required him being beaten by Ryuukou, he is given the Kenkaranpu, described as a conqueror`s sword, which Taitou is not even capable of drawing. Soon after, he and Laila are greeted by a man named Shimei, who wanted to take the sword. After a quick exchange of blows, Shimei explains the source of Taitou`s power, the star Hagun, one of the most powerful Hokushin-Tenkun. When Shimei uses his own sword`s power to cause Laila to stop breathing, Taitou becomes so angry he releases Hagun`s power, draws Kenkaranpu and pins Shimei to the wall by throwing the sword through his stomach. He then turns to Ryuukou and attacks.

Despite his best efforts, Ryuukou could not overcome Hagun`s power. It was only a resuscitated Laila`s intervention (along with a nasty head butt) that brought Taitou to his senses. However, they all soon learn that Shimei had escaped with the sword.

At midnight, Taitou sneaks out to recover the sword. As he is leaving Ryuukou and Laila quickly join him on his journey.

το καλυτερο αυτης της season για μενα απλα τα σπαει χθες ειδα το πρωτο επεισοδιο

#2 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 19 October 2007 - 13:22

ωραια σειρα.....και σκεφτομουν να κανω topic για αυτην ...με προλαβες....απο kuro-hana το ειδες?

#3 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 19 October 2007 - 13:23

Εμ όταν κάνεις μία παρουσίαση τίτλου, βάλες λίγες παραπάνω πληροφορίες, για να τραβίξεις παραπάνω κόσμο στο άνιμε.

Για παραπάνω πληροφορίες δείτε http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5314

Ενδιαφέρον φάνηκε θα του ρίξω μία ματιά. Να δω τι άλλο θα δω αυτή την σαιζόν.
Posted Image

#4 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 19 October 2007 - 13:27

Η χειροτερη δουλεια της Arakawa by far για μενα...She can do a lot better...that this doesn't even go above average..>>
το ανιμε το βρισκω μετριο απο το ενα επ που ειδα...:nosey:

#5 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 19 October 2007 - 13:28

Εμ όταν κάνεις μία παρουσίαση τίτλου, βάλες λίγες παραπάνω πληροφορίες, για να τραβίξεις παραπάνω κόσμο στο άνιμε.

Για παραπάνω πληροφορίες δείτε http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5314

Ενδιαφέρον φάνηκε θα του ρίξω μία ματιά. Να δω τι άλλο θα δω αυτή την σαιζόν.


λαθος μου αλλα απο το τιτλο καταλαβενεις οτι τα σπαει :congrats:

p.s ναι απο kuro-hana το ειδα απο τα αγαπιμενα μου fan-subs
ειδα και το kenichi και το death note απο αυτους

P.S2 αμα σου αρεση το ghost hound πιο πολυ απο αυτο η επιστημη σηκώνει τα χερια ψηλα

#6 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 19 October 2007 - 13:56

P.S2 αμα σου αρεση το ghost hound πιο πολυ απο αυτο η επιστημη σηκώνει τα χερια ψηλα

Αυτο μαλλον πηγαινε σε μενα :nosey:
Ε,sorry..αλλα ειναι φυσικο να μου αρεσει περισσοτερο ενα πολυ καλο dementia αnime,απο ενα ακομα μετριο shounen anime του σωρου... :\

#7 Therigos

Therigos

    are we there yet....?

  • Members
  • 60 posts

Posted 19 October 2007 - 19:37

Δεν το είδα αλλά θα το κάνω για να καταλάβω γιατί τέτοια διχογνωμία.

ΥΓ: Τι είναι dementia και τι shounen anime; Έχω μαύρα μεσάνυκτα.... ;Ρ
ΥΓ2:Για να μην σας κουράζω δώστε μου κανένα link να ενημερωθώ εκτος από wikipedia

#8 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 20 October 2007 - 03:26

Δεν το είδα αλλά θα το κάνω για να καταλάβω γιατί τέτοια διχογνωμία.

ΥΓ: Τι είναι dementia και τι shounen anime; Έχω μαύρα μεσάνυκτα.... ;Ρ
ΥΓ2:Για να μην σας κουράζω δώστε μου κανένα link να ενημερωθώ εκτος από wikipedia


shounen στα ιαπωνικα σημενει αγορι και τα shounen εχουν σχεση με μαχες και δραση και καλο story μερικες φορες. πολλα ανιμε δεν με εντιποσιαζουν απο το 1 επεισοδιο και αυτο με εντιπωσιασε απο το πρωτο αυτο λεει πολλα :congrats:

να ενα link http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5314

#9 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 20 October 2007 - 09:26

1)Για ο τι εινια shounen μπορεις να ενημερωθεις απο εδω και εδω.
Dementia ειναι ιατρικος ορος που εχει να κανει με ψυχολογικα προβληματα.Απο αυτο καταλαβαινεις τη θεματολογια των σχετικων anime...
2)Oπως ειπωθηκε και παραπανω,οταν φτιαχνουμε καινουριο θεμα βαζουμε και λιγο info για το σχετικο anime.Τεσπα,fixed.
3)Πως κολλαει η κουβεντα για το ghost hound στο παρον θεμα ρε παιδια:oo:?

#10 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 20 October 2007 - 11:54

1)Για ο τι εινια shounen μπορεις να ενημερωθεις απο εδω και εδω.
Dementia ειναι ιατρικος ορος που εχει να κανει με ψυχολογικα προβληματα.Απο αυτο καταλαβαινεις τη θεματολογια των σχετικων anime...
2)Oπως ειπωθηκε και παραπανω,οταν φτιαχνουμε καινουριο θεμα βαζουμε και λιγο info για το σχετικο anime.Τεσπα,fixed.
3)Πως κολλαει η κουβεντα για το ghost hound στο παρον θεμα ρε παιδια:oo:?


thx για το fix αλλη φορα που θα κανω νεο topic θα βαλω πληροφοριες :emptyonexg1:

#11 Therigos

Therigos

    are we there yet....?

  • Members
  • 60 posts

Posted 22 October 2007 - 16:28

Ευχαριστώ για τα links!!! Μου φάνηκαν χρήσιμα! Είδα το πρώτο επισόδιο της σειράς αλλά δεν με απογείωσε κιόλας.
Νομίζω ότι το Basilisk (το οποίο και κοντεύω να τελειώσω) είναι πολύ ανώτερο αν ίσως να είναι διαφορετικό το κοινό στο οποίο απευθύνεται.Εννοώ ηλικιακ :Ρ

#12 virgikil

virgikil

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 28 October 2007 - 22:15

ξερεται ποτε βγαινει το νεο επισοδιο???

#13 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 24 March 2008 - 17:28

ξερει κανεις αν το χει παραλαβει κανενα αλλο group?μονο γαλικα sub βρισκω..
Signature Removed