Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Baccano


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 17 October 2007 - 21:03

Καλησπέρα άμα δεν κάνω λάθως γι αυτό το anime Thread δεν έχει ανοικτεί επομένος κάνω την αρχή και ελπ'ιζω κόσμος να ακολουθήσει ........


Πρι μερικές μέρες είδα το πρώτο επισόδιο ένα πολύ καλά σκηνοθετημένο Intro με τράβηξε αμέσως το οποίο (τοθλάχισοτν για τα δικά μου μέτρα και το δικό γούστο) ταίριαζε μια χαρά σε ένα πολύ ενδιαφέρον anime η όλλη φάση διαδραματίζεται γύρο στο 1930 οι χαρακτήρες είναι πολύ και καθένας ξεχωριστός προσωπικά έχωντας δεί μέχρι στιγμης και το 5 επισόδιο με έει εντυπωσιάσει και μπορώ να πώ ότι σε κρατάει σε κάποια αγωνία για το τι θα γίνει μετά .......

περιμένω και άλλες γνώμες

see ya around folks

#2 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 17 October 2007 - 21:37

Μ'αρεσει πολυ ο τροπος με τον οποιο ξετυλιγεται η ιστορια,οπως και η σκηνοθεσια...
και το διδυμο Isaac-Miria ειναι απο τα καλυτερα πραγματα στη σειρα παντως :hahaha:

#3 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 17 October 2007 - 22:54

Isaac-Miria τα άτομα είναι ο ορισμός του fun

Spoiler:


spamaro το ξέρω αλλά μερικά πράγματα μώλις τα βλέπεις θες να τα μοιραστείς.....

#4 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 18 October 2007 - 01:28

Το πρώτο επεισόδιο το βρήκα λίγο βαρετό και κουραστικό επειδή πηδάει από το ένα σημείο στο άλλο για να γνωρίσουμε τους χαρακτήρες και κάπου χάνεσαι. Από το δεύτερο επεισόδιο και μετά αρχίζει να ξετυλίγεται η πλοκή αλλά πάλι μπερδεύεσαι μιας και μία σου δείχνει τι έγινε το 1930, μία τι έγινε το 1931, μετά πηγαίνει πάλι στο Flying Pussyfoot αλλά σιγά σιγά αρχίζει και βγάζει νόημα.
Εμένα πάντως μου τη σπάνε στα νεύρα ο Isaac και η Miria, αλλά όχι τόσο όσο ο Jacuzzi.

#5 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 27 October 2007 - 14:28

Κορυφή! Το πρώτο επισόδειο IS kinda weird. Αλλά όσο βλέπεις η πλοκή ξετυλίγεται πολύ ωραία και ευχάριστα. Isaac & Miria ftw:congrats:

Posted Image


#6 e3orc1st

e3orc1st

    Bleaching...

  • Members
  • 96 posts

Posted 30 October 2007 - 02:59

εχω σκοπο κι εγω να το αρχισω....προς το παρων ειναι στην αναμονη....μικρο δεν ειναι? μολις 13 επεισοδια ετσι?

Posted Image

:tensai: uni2.ogame.gr :tensai:


#7 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 24 November 2007 - 23:29

Το τελείωσα και μου άρεσε! Εντάξει δεν είναι ούτε τίποτα το εκπληκτικό ούτε από τα anime που λες 'Δείτε Το!!' αλλά είναι αρκετά ευχάριστο όταν έχεις μισή ώρα κενή ή απλά θες να ξεσκάσεις. Παρόλη την σοβαρότητα που προσπαθεί να δείξει στο τέλος παραμένει κλασική αξία comedy με άλλα στοιχεία. Νομίζω κάπου στο 11 πήγε να αλλάξει τελείως but with Miria & Isaac there...

Anyway το συστείνω σε όσους ΔΕΝ έχουν χρόνο και είναι σε φάση να βλέπουν ένα ή 2 επισόδεια στη σειρά. Μόνο το πρώτο επισόδειο είναι confusing as hell:nosey:

Posted Image


#8 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 26 November 2007 - 22:10

Μώλις είδα το τελευτέο επισόδιο πραγμάτικα είναι fun το anime το λάτρεψα όσο για Miria & Isaac εγώ προτείνω αν τους φτιάουμε μια εκκλησία έναν ναό θρυσκεία ολόκληρη και να προσυλητήσουμε τους πάντες :wooi2: το αξίζουν


#9 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 26 November 2007 - 22:37

Τα σπασε το τελευταιο επεισοδιο X33333
ειδικα ο τελευταιος διαλογος Isaac-Miria XDDD god...i loved it..
Spoiler: episode 13 spoilers


#10 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 26 February 2008 - 22:10

Πράγματι, αυτό το δίδυμο έδωσε ρέστα....:wooi2:

Μόλις το τελείωσα...αρκετά ενδιαφέρον τίτλος που βλέπεται ευχάριστα. Καταφέρνει να ενσωματώσει ένα σκασμό χαρακτήρες χωρίς να κουράσει, και σίγουρα αυτό που μου έμεινε από την σειρά είναι και το καταπληκτικό OP της.

Σκηνοθετικά θα μπορούσαν να πάνε λίγο καλύτερα πάντως. Σε κάποια σημεία, η μετάβαση ανάμεσα στις 3 κύριες χρονικές περιόδους που εξελισσόταν η πλοκή έμπαζε ολίγον. Το τέλος όμως της σειράς καταφέρνει να συνδέσει πολύ καλά τα πάντα, και να εξηγήσει ότι είχε μείνει αναπάντητο χωρίς σεναριακές ταρζανιές.

Ωραία γραφικά και ήχος, καλό voice casting και αρκετό fanservice (βία). Good fast watch...:riiight:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#11 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 26 February 2008 - 22:33

μιας και ξεθαφτηκε το θεμα =w=
have to say I can't wait for epi 14 :333
Youtube Video

Tomokazu Sugita pwns once again <3

#12 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 27 February 2008 - 11:01

μιας και ξεθαφτηκε το θεμα =w=
have to say I can't wait for epi 14 :333

Youtube Video

Tomokazu Sugita pwns once again <3


You nasty %^$^%$%& you tell us about episode and nothing more?:fromabove:
give us informations dates months something i beg ya:cry5:
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image

#13 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 27 February 2008 - 11:25

You nasty %^$^%$%& you tell us about episode and nothing more?:fromabove:
give us informations dates months something i beg ya:cry5:

:oo:

το μονο που ξερω ειναι οτι το επ 14 ειναι extra του 5 dvd της σειρας...
this dvd comes out today :oo: so in a few more hours..a raw is gonna pop somewhere and eventually some subs...

#14 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 27 February 2008 - 11:40

Έχω ακούσει τα χίλια μύρια για το Baccano. Τί είναι ακριβώς; Κωμωδία; Δράμα; Τι; Γιατί έχω βρει direct link και με την ταχύτητα του Πανεπιστημίου, μπορώ να κατεβάσω τη μισή σειρά σε μία μέρα. Αλλά λέει; Από ποιό studio είναι; Σκηνοθεσία;

Mάνα μου, συγγνώμη για το πρήξιμο...:emptyonexg1:

#15 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 27 February 2008 - 11:49

:oo:

το μονο που ξερω ειναι οτι το επ 14 ειναι extra του 5 dvd της σειρας...
this dvd comes out today :oo: so in a few more hours..a raw is gonna pop somewhere and eventually some subs...


at last i need myria and issak

NOW:stubborn:
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image