Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Nightmare


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 16 September 2007 - 17:51

Nightmare..το συγκρότημα από Japan το οποιο η περισσότερο ίσως θα το ξέρετε από το opening του death note(the world) αλλα k από το ending(alumina)..πραγματικά το παιδάκια ξέρουν να παίζουν μουσική.."ψιλοδισκολι" μουσική.για τους rockades : να ξέρετε ότι αυτοί θα σας κάνουν να ξεφύγετε λίγο απτά κλασικά αλλα θα σας αρέσουν..(k μετά πάμε για headbanging με τα δικά μας...)
Posted Image
Posted Image

#2 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 16 September 2007 - 18:11

Ίσως το thread ανήκει στο "anime music - jmusic" section καλύτερα:thatsit:

Στο θέμα μας, μου αρέσουν πολύ οι Naitomea ^_^
Τους έμαθα κι εγώ από το Death Note, αλλά μετά άκουσα το anima και κόλλησα XD
Και το νέο τους album, the WORLD ruler είναι πολύ καλό:wooi2:

#3 Boss

Boss

    Bakemono

  • Members
  • 231 posts

Posted 16 September 2007 - 19:13

Αν και δεν ασχολούμαι με συγκροτήματα, επειδή είμαι καμένος με το claymore , νομίζω πως τους ακούμε στο op του

Youtube Video

Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#4 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 09 November 2007 - 23:29

Είναι όντως πολύ ωραίοι οι Nightmare... Μπορεί σαν σύνολο τα τραγούδια τους να μην τόσο καλά όσο άλλων συγκροτημάτων της visual k, αλλά άμα ένα τραγουδι τους είναι καλό, τοτε αυτο ειναι γαματο!

#5 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 10 November 2007 - 08:29

Δεν ακούω πολλά συγκροτήματα από Ιαπωνία και τα περισσότερα τα έχω μάθει επειδή έχουν τραγούδι τους σε anime. Απ' αυτά που ξέρω οι Nightmare είναι οι καλύτεροι για μένα. Συμφωνώ ότι δεν είναι όλα τα τραγούδια τους το ίδιο καλά, αλλα τα καλά είναι παρα πολύ καλά. Εκτος από τα singles των Death Note και Claymore έχω και το Libido. Μήπως ξέρει κανεις κάποιο site απ' όπου θα μπορούσαμε να κατεβάσουμε και τα υπόλοιπα;

#6 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 12 November 2007 - 01:05

*in love with Raison d'etre
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#7 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 12 November 2007 - 15:43

Δεν ακούω πολλά συγκροτήματα από Ιαπωνία και τα περισσότερα τα έχω μάθει επειδή έχουν τραγούδι τους σε anime. Απ' αυτά που ξέρω οι Nightmare είναι οι καλύτεροι για μένα. Συμφωνώ ότι δεν είναι όλα τα τραγούδια τους το ίδιο καλά, αλλα τα καλά είναι παρα πολύ καλά. Εκτος από τα singles των Death Note και Claymore έχω και το Libido. Μήπως ξέρει κανεις κάποιο site απ' όπου θα μπορούσαμε να κατεβάσουμε και τα υπόλοιπα;


Δεν θα δυσκολευτεις να βρεις... αμα ψαξεις λιγο, θα τα βρεις, γιατι οι nightmare ειναι πολυ γνωστο συγκροτημα.... εγω παντως σου συστηνω το album "the World ruler"... Εχει και το Alumina και το the world και πολλα ακομη ωραια... Και το single "Konoha" ειναι επισης γαματο... (το konoha δεν εχει καμια σχεση με το naruto, μην παρεξηγιομαστε...)

#8 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 12 November 2007 - 17:16

Εδώ εχει την δισκογραφια των Naitomea, καθώς κ πολλών αλλων συγκροτημάτων ^.^!

Λοιπόν οι Nightmare είναι το αγαπημένο μ συγκροτημα, και παρα το γεγονος οτι όντως δεν ειναι όλα τα τραγουδια τους τοσο ωραια, αλλα οσα ειναι τα σπανε!! Κ τα σολο του sakito είναι γαμάτα!! Πέρα απο τα anime openings που όλοι ξέρουμε (The world, raison d'etre...) συστήνω: Tokyo Shounen, Criminal Baby, Hate, Boys be suspicious, Gianism ayamachi... (better stop now)

Λατρεμένα videos (όχι music videos...) των Naitomea:

Spoiler:


#9 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 16 November 2007 - 02:34

Εδώ εχει την δισκογραφια των Naitomea, καθώς κ πολλών αλλων συγκροτημάτων ^.^!

Λοιπόν οι Nightmare είναι το αγαπημένο μ συγκροτημα, και παρα το γεγονος οτι όντως δεν ειναι όλα τα τραγουδια τους τοσο ωραια, αλλα οσα ειναι τα σπανε!! Κ τα σολο του sakito είναι γαμάτα!! Πέρα απο τα anime openings που όλοι ξέρουμε (The world, raison d'etre...) συστήνω: Tokyo Shounen, Criminal Baby, Hate, Boys be suspicious, Gianism ayamachi... (better stop now)

Λατρεμένα videos (όχι music videos...) των Naitomea:

Spoiler:



Οντως ειναι να μην αρχισεις.... Εγω παντως συμφωνω με τα κομματακια που ειπες και προσωπικα συστηνω το καινουργιο single τους, το Konoha.... Ακουστε το και θα σας ανταμειψει....:Blissfull:

#10 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 16 November 2007 - 16:13

Ευχαριστώ πολύ για το link Yuna και άκουσα την συμβουλή σου Gaijin Bosozoku. Αυτή τη στιγμή ακούω το single "Konoha" και όντως είναι ωραίο. Ειδικά το πρώτο τραγούδι. Thanks!

#11 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 16 November 2007 - 16:32

Ευχαριστώ πολύ για το link Yuna και άκουσα την συμβουλή σου Gaijin Bosozoku. Αυτή τη στιγμή ακούω το single "Konoha" και όντως είναι ωραίο. Ειδικά το πρώτο τραγούδι. Thanks!


Πιο πολυ σου αρεσε τπ 1ο ε? εμενα το cloudy dayz πιο πολυ μου αρεσε, πιο πολυ του γουστου μου ειναι.... Κατεβασε κια το the world ruler, οκ? αμα δεν το κατεβασεις, χανεις πολλα....

#12 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 17 November 2007 - 00:17

Πιο πολυ σου αρεσε τπ 1ο ε? εμενα το cloudy dayz πιο πολυ μου αρεσε, πιο πολυ του γουστου μου ειναι.... Κατεβασε κια το the world ruler, οκ? αμα δεν το κατεβασεις, χανεις πολλα....

Οντως το cloudy dayz ειναι καλυτερο..Sakito's solo is better than the one in Konoha =w=

#13 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 17 November 2007 - 10:01

A, sorry... και γω το Cloudy Dayz εννοούσα. Απλά όταν το κατέβασα, τα ονόματα των τραγουδιών δεν είχαν τον αριθμό και μου έβγαζε πρώτο το Cloudy Dayz. Αλλα τώρα κοίταξα και είδα ότι έχει 2 στο track number.

#14 stainless

stainless

    Sutenresusei

  • Members
  • 88 posts

Posted 17 November 2007 - 18:57

Μπαααα δεν θα έλεγα πως μου άρεσαν και πολύ στο άκουσμα. Είμαι λίγο της πιο βαρβατίλας και θα έλεγα πως είναι λίγο... εφηβικό. Δεν ξέρω τι κάνουν στα live, αλλά η studio version δεν με ενθουσίασε.
Επίσης, μου την δίνει απίστευτα η χροιά της φωνής του Yomi. Δεν συγκρίνεται για παράδειγμα με Hizumi (από D'espairsRay), Satoshi (από Girugamesh) ακόμα και με την φωνή του Ruki (από The GazettE).
To μόνο που με ενθουσίασε είναι οι φωτογραφήσεις και το μακιγιάζ του Hitsugi. Ο τύπος δεν παίζεται. Ο/η make-up artist του πρέπει να είναι όλα τα λεφτά.

#15 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 19 November 2007 - 01:50

Μπαααα δεν θα έλεγα πως μου άρεσαν και πολύ στο άκουσμα. Είμαι λίγο της πιο βαρβατίλας και θα έλεγα πως είναι λίγο... εφηβικό. Δεν ξέρω τι κάνουν στα live, αλλά η studio version δεν με ενθουσίασε.
Επίσης, μου την δίνει απίστευτα η χροιά της φωνής του Yomi. Δεν συγκρίνεται για παράδειγμα με Hizumi (από D'espairsRay), Satoshi (από Girugamesh) ακόμα και με την φωνή του Ruki (από The GezettE).
To μόνο που με ενθουσίασε είναι οι φωτογραφήσεις και το μακιγιάζ του Hitsugi. Ο τύπος δεν παίζεται. Ο/η make-up artist του πρέπει να είναι όλα τα λεφτά.


Εμενα αντιθετα μ'αρεσει πιο πολυ το "εφηβικο"...:wooi2:
τι διαολο εφηβος θα ημουν αλλωστε?

Α, και κατι ακομα, αν δεν κανω λαθος, υπονοησες οτι η φωνη του Ruki απο Gazette δεν ειναι και πολυ καλη, ετσι???
Το καλο που σου θελω, κανε κανα edit πριν το δει η yami-chan!!! xD
:fromabove::run::run: