Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Ducktales


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#16 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Σεπτέμβριος 2007 - 18:24

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό, μιας και στο πρώτο επεισόδιο που εμφανίστηκε ο Ντόναλντ, η φωνή του μου φάνηκε μια χαρά. Επίσης όσο έψαξα το θέμα, βρήκα μόνο την δικαιολογία που έγραψα πριν

Μία από τις πρώτες μεγάλες κινήσεις που έκαναν οι αρμόδιοι της σειράς, ήταν να αφήσουν τον Ντόναλντ έξω από το Ducktales. Ήθελαν να δώσουν περισσότερη έμφαση στην σχέση Σκρουτζ - ανιψάκια. Για να δικαιολογήσουν την απουσία του Ντόναλντ, οι συγγραφείς τον έβαλαν να στρατολογηθεί στο ναυτικό και να αφήσει τα ανιψάκια στον Θείο Σκρουτζ.

Μπορεί βέβαια να ήταν προσωρινή λύση και να μην μπορούσε ο ηθοποιός να δεσμευτεί για τόσα πολλά επεισόδια, δεν ξέρω...

Τέλος αν έχετε γερά νεύρα δείτε και αυτό
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6VXpMqEp3kc[/youtube]
Ευτυχώς που δεν είναι όλα τα κινούμενα γιαπωνέζικα :lol:

E5VV38U.jpg


#17 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthens

Καταχωρήθηκε 24 Σεπτέμβριος 2007 - 18:53

Right, right! Όντως το είχες αναφέρει πιο πριν.

Πλάκα είχε το Γιαπωνέζικο dub! :P

#18 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Νοέμβριος 2007 - 21:23

Αγαπημενες σειρες. Phantom με γυρισες πισω πολλα χρονια με αυτο το topic.
Εγω δυο σειρες θυμαμαι απο Disney: Ducktales και Τalespin

Ιntro Talespin:
Youtube Video

Δημοσιευμένη  εικόνα



#19 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Νοέμβριος 2007 - 21:40

Το επιτραπεζιο το θυματε κανεις?

Δημοσιευμένη  εικόνα


#20 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Νοέμβριος 2007 - 23:26

Πρώτα και κύρια αγαπητό μου παπάκι...δεν είχα ιδέα ότι είχες κάνει τέτοιο topic XD, συγνώμη ^^
Κατά δεύτερο λόγο έχω να πω ότι ήμουν φανατική της σειράς...είχα μάθει μέχρι και το εισαγωγικό τραγούδι απέξω (among other songs XD).
Τώρα λοιπόν που το ξαναέφερες στην επιφάνεια το θέμα με βλέπω να ξαναβλέπω τη σειρά, έτσι για να θυμηθώ τις παλιές καλές εποχές.

#21 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Νοέμβριος 2007 - 00:10

Δεν θέλω να κακομοιριάζω αλλά που είναι οι παλιές καλές σειρές παιδικών (προσέξτε δεν λέω κινουμένων σχεδίων)...στα 80s οι σειρές ήταν κλάσσεις καλύτερες...
Θα βλέπει άραγε η μελλοντική γενιά τα παιδικά του σήμερα με την ίδια νοσταλγία που βλέπουμε τώρα το ducktales??
only time will tell
υπογραφή εκτός κανονισμών

#22 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Νοέμβριος 2007 - 05:30

Ως άλλος ένας φανατικότατος των παπιών, είτε σε έντυπη, είτε σε animated μορφή απλά θα μου μείνει αξέχαστη η σειρά, όσο και το game στο gameboy, που ήταν από τα πρώτα που έπαιξα εκεί, και ένα από τα πρώτα ever που τερμάτισα.. Συγκίνηση απλά...

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#23 dionik

dionik

    Starting...

  • Members
  • 26 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Νοέμβριος 2007 - 12:47

:thatsit: Παπιά for ever (and ever...)!!!! :gotit:
Δημοσιευμένη  εικόνα


#24 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Νοέμβριος 2007 - 14:07

Παιδια εχω την ταινια ducktales με Ελληνικους υποτιτλους...ενδιαφερει κανεναν ?Απλα ειναι χαλια ποιοτητα(VCR)...

Αμα θελετε την κανω upload !!


(Θα ηταν καλη βοηθεια αμa βρισκαμε σε raw Αγγλικο την ταινια με DVD ποιοτητα και απλα εβαζα τους υποτιτλους σαν .srt)



#25 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Νοέμβριος 2007 - 15:45

Δεν ξέρω αν ενδιαφέρεσαι, αλλά έχω την ταινία σε DVD-Format με ένα σωρό υπότιτλους (αλλά εννοείται όχι ελληνικούς :hahaha:). Αν θέλεις να στην δώσω.

E5VV38U.jpg


#26 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1.430 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Νοέμβριος 2007 - 15:54

Προς κάθε ενδιαφερόμενο η ταινία ducktales σε αρκετά καλή ποιότητα και με ελληνικούς υπότιτλους υπάρχει στο blue-white εδώ
Αν είστε μέλη του Blue-White GT βουρ στον πατσά, αλλιώς ελπίζω να είστε τυχεροί και να είναι ανοιχτά τα registrations όταν πάτε να γραφτείτε!
Δημοσιευμένη  εικόνα
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Δημοσιευμένη  εικόνα .aNiMe//GR IRC channel Δημοσιευμένη  εικόνα

#27 peg

peg

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2008 - 09:08

Ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε τα επεισόδια¨1. "Don't Give up the Ship" και 83. "Full Metal Duck" ??

#28 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2008 - 20:37

Προς πάσα ενδιαφερόμενο οι ελληνικοί υπότιτλοι των 50 πρώτων επεισοδίων υπάρχουν στο GreekTvSubs. Not bad I think...

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Δημοσιευμένη  εικόνα


#29 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1.344 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2008 - 21:04

Απο τις αγαπημένες μου σειρές! Έχω ακόμα κάποια επισόδια σε video(Συνήθιζα να γράφω σε video τα κινούμενα που έδειχναν τα κανάλια τα Σαβ/κα τότε) Δε 8α ξεχασω που το επισόδιο οπου η Magica ζωντάνεψε τη σκιά της με τρόμαζε όταν ήμουν μικρός

#30 alucardnos

alucardnos

    Starting...

  • Members
  • 1 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 08:52

Μπήκα στον κόπο να φτιάξω ένα site για τις Παπιοπεριπέτειες μιας και ειμαι μεγαλος fan. Εχω μαζέψει πληροφοριες απο το internet, δεν εχω γραψει δικα μου πραγματα. Ducktales - The Unofficial Website

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από alucardnos: 19 Μάιος 2008 - 21:05
ηταν greeklish