Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Skateboard-Rollers-Bike,etc.


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#16 Matthew

Matthew

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 posts

Posted 31 January 2008 - 12:25

οχι ευτυχως για ολους καμια σχεση με το skate οδηγαω
πολλυ καλα, τελεια λεμε.........

χαχαχαχαχα

#17 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 29 February 2008 - 16:49

Επειδη τα θυμηθηκα στο ξεκαρφωμα και μου ηρθε αγρια ορεξη...πρεπει να ξαναβγω για πατινι συντομα...εχω να δω και τους skatefriends μου πολυ καιρο...damn
Aπο το tony hawk american wasteland ειναι...ειδα το dvd στα πραμματα μου και το θυμηθηκα...
[youtube]http://uk.youtube.com/watch?v=x3ISPzhrr4g&feature=related[/youtube]

#18 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 01 March 2008 - 21:18

Λοιπον,Δεν μπορω να μιν μιλισω στο συγκεκριμενο thread αφου εχω περασει και εγω απο το σταδιο του λιοσιματος με Τα Χ-Sports...
Eχουμε και λεμε...Απο μικρος με τραβουσαν τα εντονα αθληματα και οσο θυμαμε τον εαυτο μου ειμουν κολιμενος στην τηλεοραση και εβλεπα τους τυπους να κανουν πραγματα και θαυματα(σε Skate,Bmx kai Snowboard)...
Eτσι λοιπον αποφασισα απο απλος θεατης να γινω ενεργος υποστιριχτης του ολου θεματος..Στο Γυμνασιο λοιπον(πρωτη ταξη) απεκτησα το πρωτο μου Bmx και ξαμολιθηκα στους Δρομους...Γρηγορα εμαθα τα βασικα καθος ειμασταν μεγαλη παρεα και βοηθουσε ο ενας τον αλον με ολα τα κολπα και τα λοιπα...Εδω ομος Αρχιζει το μαρτιριο...
Οκ ξερουμε να κανουμε μερικα πραγματα αλλα πως στο καλο θα τα τελιοποιησουμε?Πως θα καταφερουμε να κανουμε καλητερα πραγματα αμα δεν υπαρχουν οι καταληλες υποδομες?
Αυτος ειναι ενας τομεας που στην Ellada θα ειναι παντα σε χαμηλο επιπεδο σε σχεση με αλες χωρες οπος προαναφερατε!

Αφου ειδα οτι το Bmx Δεν ειχε περιθωρια βελτιοσης(λογο υποδομων)Αποφασισα να το ριξω στο Skate..Ετσι το πρωτο μου σανιδι(Cliche) ηταν γεγονος...Εδω ερχετε και αλο ενα μελανο σημειο οπος βεβαια εχετε προαναφερει..Στην Αμερικη ενα Καλο Σανιδι Με Full Πραγματα δεν κανει πανω απο 150$...Στην Ελλαδα γιατι να κοστιζει το Ατιμο 250$?Βεβαια θα μου πειτε οτι στην Αμερικη σε καθε Γειτονια υπαρχει και ενα Skateshop και μια πιστα(η οποια ειναι μεγαλητερη σε σχεση με την μεγαλητερη πιστα της Ελλαδας)και αυτο βοηθαει με την σειρα του στην μειωση της τιμης...
Αnyway Το Skate λοιπον για μενα ηταν κατι το συναρπαστικο και κατι με το οποιο ξεχνιομουν,Ειχα καταφερει μερικα πραγματα οχι κατι το ιδιετερο Αφου δεν ειχα αρκετο χρονο να ξοδεψω και την καταληλη υποστιριξη(αναφερομε στους γονεις μου οι οποιοι μου ελεγαν Οτι ειμαι ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!:hahaha:Τι να πει κανεις...^^)..Ετσι λοιπον Μετα απο 3 χρονακια(πανω κατω γιατι εκανα σπασμοδικα)το σανιδακι μπικε στην ακρη διοτι μπικαμε εμεις στην 3Η Λυκειου...:emptyonexg1:
Ομος υπηρχε και κατι αλλο εξισου συναρπαστικο με to skate..Το WakeBoard..Ναι ναι εκανα και απο αυτο..Σε αυτο βεβαια οι γονεις μου βοηθησαν αφου μπορουσα να ασχολιθω μονο στις διακοπες(και ειχαμε τον καταλιλο εξοπλισμο:wakeboard,σχοινια και Φυσικα τον ΑΙΟΛΟ!!(ο αιολος ειναι το σκαφος μας..:hahaha:)..Το Wakeboard ηταν κατι το συναρπαστικο και αρκετα ευχαριστο να ασχολισε...Στην Συνεχεια ηρθε στην Ζωη μου το Snowboard αλλα δυστιχος σε λαθος χρονικη περιοδο και δεν μπορεσα να μαθω αρκετα πραγματα...
Well αυτα ηταν και τα δικα μου...:wooi2:
Spoiler:

Keep on Riding Guyz...Live to ride and Ride to liveYouTube - end of season 06-07 snowboard mthigh Αυτο ειναι το αγαπημενο μου Vid απο Snowboard και ευχομε καποτε να παω και εγω στο MountainHigh...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#19 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 21 March 2008 - 11:55

Ρε οταν τελιοσω με το σχολειο και Skate θα ξανακανω και Snowboard θα λιοσω!Δεν μπορω χορις αυτα

ETSI!!!!!
Με το που ερθει καλοκαιρι ετοιμαστειτε για λιωσημο...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[youtube]http://uk.youtube.com/watch?v=ShuCN3OPJs8[/youtube]
Spoiler:


#20 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 21 March 2008 - 22:47

Spam Post - on

Δε τα ξερω αλλα στα ανεβασα
Part_I.mp3 - FileFront.com
Part_II.mp3 - FileFront.com

#21 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 05 August 2008 - 12:04

Στα Γιαννενα αν και δεν υπαρχουν υποδομες, υπαρχει σκ8 σκηνη και τα παιδια προσπαθουν πολυ! Καθε χρονο οργανωνεται ενα μικρο φεστιβαλ στο οποιο τα παντα ειναι φτιαγμενα ή παραχωρουνται απο εμας (απο αυτοσχεδιο funbox και ραμπες μεχρι ενισχυτες και γεννητριες για μουσικη) και γενικως υπαρχουν ατομα που το αγαπανε και ενδιαφερονται να το εξελιξουν και να το διαδωσουν. Ο δημος αδιαφορει, ορισμενα spots που ειναι πλεον ''ελευθερα για σκ8'' κατοχυρωθηκαν μετα απο πολυ κοπο και πολλους μπελαδες. Περισυ να φανταστειτε το φεστιβαλ διαλυθηκε επειδη εκαναν ντου αστυνομικοι που εψαχναν αυθαιρετα τις τσαντες μας λες και ημασταν εκληματιες.... Προσωπικα δεν κανω σκ8(ποτε δεν μπορεσα) , οι γνωσεις μου ειναι θεωρητικες, αλλα ασχολουμαι πολυ και βοηθαω οσο μπορω. Μεσα στη χρονια ειναι πιθανο να κυκλοφορησει και σκ8 βιντεο απο τα μερη μας, θα σας ενημερωσω οποιος ενδιαφερεται να το τσεκαρει. Φλυαρια τελος :P
Posted Image

#22 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 06 August 2008 - 18:16

Εγω μικρος εκανα σινεχια roller...αλλα το σταματισα παρολου που τρελενομαι. Τωρα προσφατα αναψε ξανα την επιθιμια μου να κανω roiller ενα manga το Air Gear... Αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα μαγαζι που να πουλαει στην αθηνα και μεταξη μας οσο υπαρχουν στα super market ειναι σκουπιδια...Εγω θελω κατι τετοιο
Spoiler:

Μιπος μπορι καποιος να μου πει που υπαρχι μαγαζι που να πουλαει τετοια? ή θα πρεπι να τα παραγιλο απο εδω?
Posted Image

#23 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 06 August 2008 - 19:01

κοιτα neuro για rollers στην ελλαδα λιγουλακι δυσκολο να βρεις αυτο που ακριβος θελεις...συνεχισε να ψαχνεις ομως...Επισης μπορεις να πας σε αρκετα skateshops και να ρωτισεις αν μπορεις να παραγγηλεις απο εκει καποιο set roller..
Δυστηχος χτυπησα το ποδι μου ασχημα για αλη μια φορα
Spoiler:
και οι γιατροι μου απαγορευσαν οποιαδηποτε ενασχοληση με "επικινδυνα"αθληματα..οποτε το skate για μενα εδω φενετε να τελιονει...Αλλα για το snowboard δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα...Αντε λοιπον,να τελιοσει το καλοκαιρι να ερθει ο χειμονας και να παρουμε τα Βουνα...
Α και ενα ακομα βιντεο απο το mountain high...[media]http://www.youtube.com/watch?v=3Itv36SQNeg&feature=related[/media]
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#24 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 06 August 2008 - 22:28

Μάλιστα:emptyonexg1:...άρα παραγγελιά από το internet:nanana:...α και κάτι άσχετο άλλα θα τα χρησιμοποιώ και για να γυρίζω από την δουλεία το βραδύ εκτος για κολπα:hahaha:! Απλός ποδήλατο πότε δεν έμαθα να κάνω καλά:emptyonexg1:...και τα roller μπορούν να είναι εξίσου γρήγορα (μόνο στο να σταματάς είναι πρόβλημα...μικρο τόσο δα ( ) )! Έξαλλου η τρελά δεν πάει στα βουνά (εμείς πιγενουμε την τρελά εκεί:hahaha:) και ποιος θα γύριζε μια απόσταση με roller ίση με 4-5 στάσεις του ηλεκτρικού:wis: !
Posted Image